Decyzja o rozstaniu zapadła dosyć niespodziewanie. Jak mówi prezes Fly.pl Grzegorz Bosowski, „uznaliśmy, że Maciej wypełnił swoją misję, dotarliśmy do końca pewnego etapu w rozwoju firmy. Teraz będą potrzebni inni menedżerowie". Nykiel był odpowiedzialny za wszystko co związane z e-commercem i e-marketingiem. Jego zadaniem było pozyskiwanie ruchu na stronie Fly.pl i zamienianie go na sprzedaż.

Ostatni sezon był dla Fly.pl bardzo udany, wzrost sprzedaży sięgnął 33 procent. Firma zmieniła też właściciela. Poprzednio była ona w portfelu znanego inwestora giełdowego Mariusza Patrowicza. Jako spółka akcyjna Fly.pl notowana była na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dla małych spółek Newconnect. W wyniku przekształceń zmieniła nazwę i została wyodrębniona z niej Fly.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W maju odkupił ją Grzegorz Bosowski. Od tej chwili jest jej jedynym właścicielem.

We Fly.pl pracuje ponad 20 osób, z tego kilkanaście tworzy dział call center. Na razie Bosowski nie zamierza zatrudniać nikogo nowego. Spółką pokieruje samodzielnie, jako jedyny członek zarządu.

Nykiel to doświadczony menedżer, specjalista od e-commerce i od e-marketingu. Ukończył studia ekonomiczna na Uniwersytecie Łódzkim. Jeszcze na studiach pracował jako pilot wycieczek, przewodnik i rezydent we Włoszech i Hiszpanii. Później był menedżerem kierunku i menedżerem produktu w biurach podróży Scan Holiday (cztery lata) i TUI (dziewięć lat). We Fly.pl pracował ostanie siedem lat. Jak mówi, chciałby nadal pozostać w turystyce, ale nie jest to jeszcze przesądzone.