Reklama
Rozwiń
Reklama

Kopenhaga zamienia bariery w ławki

Betonowe bariery, uniemożliwiające samochodom wjazd na ulice i deptaki Kopenhagi, mają być zamienione na drzewa i ławki - zdecydowały władze stolicy Danii

Publikacja: 28.08.2017 10:13

Kopenhaga

Kopenhaga

Foto: Pixabay

O pojawieniu się na ulicach w centrum Kopenhagi dużych betonowych bloków zdecydował burmistrz tego miasta na początku roku, po tym jak w grudniu doszło do zamachu z użyciem ciężarówki w Berlinie. Teraz Rada Miasta chce betonowe bariery obić drewnem i przekształcić w ławki, kwietniki lub parkingi dla rowerów.

Gazeta "Politiken" napisała, że wiosną średniowieczna część centrum Kopenhagi, która mieści wiele deptaków i jest uczęszczana przez większość turystów odwiedzających te miasto, ma być całkowicie wyłączona z ruchu samochodów. Odgrodzą ją opuszczane słupki uniemożliwiające wjazd samochodom. Dostęp do tej części miasta będą miały wyłącznie samochody służb ratunkowych.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama