Już od 25 lat przedstawiciele branży turystycznej spotykają się na TT Warsaw, aby dyskutować o ważnych dla turystyki sprawach, wymieniać się doświadczeniami, nawiązywać współpracę i szukać partnerów biznesowych. Dla miłośników podróży to zaś miejsce czerpania inspiracji do wojaży.

Krajem partnerskim jubileuszowej 25. edycji międzynarodowych targów turystycznych TT Warsaw jest Polska. Wiele uwagi będzie poświęcone regionom, miastom i gminom, a także szlakom czy atrakcjom turystycznym. Wystawcy podkreślać będą różnorodność i piękno kraju.

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, objął wydarzenie honorowym patronatem. "Cieszę się, że Polska będzie krajem partnerskim tej wyjątkowej edycji targów" - czytamy w komunikacie. "TT Warsaw to jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych, na które co roku przybywają setki wystawców i tysiące zwiedzających. Targi stwarzają bowiem możliwość zaprezentowania oferty państw i regionów z całego świata. Przede wszystkim jednak jest to idealna okazja do promocji polskiej turystyki, zarówno w kraju, jak i za granicą. W jednym miejscu i w jednym czasie można dotrzeć do wszystkich grup klientów - touroperatorów, agentów turystycznych, właścicieli i managerów obiektów noclegowych, klientów indywidualnych oraz osób odpowiedzialnych za organizację podróży służbowych czy wyjazdów integracyjnych. Spotkanie daje też szansę nawiązania nowych kontaktów biznesowych w międzynarodowym środowisku turystycznym. Targi TT Warsaw to dziś rozpoznawalna marka i wydarzenie, na które warto zarezerwować czas" - dodaje.

Ta wyjątkowa edycja targów odbędzie się w szczególnym miejscu. Na 25-lecie targi TT Warsaw powrócą do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w których odbyło się 14 tych imprez. "Atmosfera tego miejsca zapisała się w pamięci uczestników, będzie więc okazja do podróży sentymentalnej i rozmów w historycznych miejscach, które są dobrze znane wieloletnim partnerom. Dla nowych będzie to szansa by poznać wnętrza jednego z najważniejszych obiektów stolicy" - czytamy w komunikacie organizatorów imprezy.

Poza Bańką, patronat honorowy nad targami sprawują: Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, Marek Olszewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.