Przewoźnik podaje, że stworzenie nowej bazy kosztowało go 98 milionów dolarów. Zapowiada też, że stałą pracę znajdzie w niej 36 osób. Dzięki nowemu samolotowi liczba połączeń z Warną wzrośnie do siedmiu.

Najnowsza oferta Wizz Aira połączy Warnę z Dortmundem i Monachium Memmingen w Niemczech, z Eindhoven w Holandii, Larnaką na Cyprze i Mediolanem Bergamo we Włoszech. Do 10 tygodniowo zwiększy się również liczba lotów na popularnej trasie do Londynu Luton. W 2017 roku w ofercie Wizz Aira jest 380 tysięcy miejsc na trasach z i do Warny, co stanowi 260-procentowt wzrost rok do roku.

Pierwszy lot Wizz Aira z Sofii odbył się w 2005 roku. Przez ostatnie 12 miesięcy, do 30 listopada, linia przewiozła ponad 1,7 mln pasażerów z trzech lotnisk w kraju - Sofii, Warnie i Burgas. Z nowym samolotem dodanym w 2017 roku Wizz Air będzie dysponować ośmioma maszynami w Bułgarii – siedmioma w Sofii i jednym w Warnie. Bułgarska siatka połączeń Wizz Aira składa się z 43 tras, włączając jedno połączenia krajowe pomiędzy Sofią i Warną.