Rozbudowa potrwa kilka lat i obejmie atrakcje skoncentrowane wokół bohaterów Marvela, Krainy Lodu i Gwiezdnych Wojen. Prezes The Walt Disney Company Robert A. Iger zapowiada, że w parku pojawią się też nowe elementy. Plany rozbudowy przedstawił już prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi.

Jak podkreśla firma, będzie to największa inwestycja w tym obiekcie od czasu jego otwarcia w 1992 roku. Jej skala ma też być dowodem na zaangażowanie amerykańskiego koncernu w rozwój marki Disneya w Europie.

– Jesteśmy optymistycznie nastawieni co do przyszłości Disneylandu Paris i będziemy dalej inwestować w długofalowy sukces marki – zapewnia Iger. Jak dodaje, park już teraz jest jednym z najpopularniejszych w Europie. Od 1992 roku odwiedziło go ponad 320 milionów gości, co przełożyło się na 6,2-procentowy udział w przychodach francuskiej branży turystycznej. W parku pracuje ponad 16 tysięcy ludzi o stu różnych narodowościach.

Inwestycje będą realizowane w kilku etapach. Pierwszy rozpocznie się w 2021 roku i obejmie rozbudowę Walt Disney Studios Park. Powstaną tam trzy nowe strefy nawiązujące do przygód postaci z trzech popularnych produkcji wytwórni należących do Disneya. Dodatkowo firma stworzy jezioro, które będzie centralnym punktem łączącym nowe części ze starymi.

Wiosną 2017 roku Disneyland Paris obchodził 25-lecie powstania. Z tej okazji pojawiły się w nim nowe atrakcje, zakończono też dwuletni program modernizacji. Oprócz odnowienia niektórych obiektów wprowadzono też nowe przedstawienia, m.in. „Mickey i magicy". Zostało ono nagrodzone w rywalizacji na najlepszą produkcję teatralną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Parków Rozrywki i Tematycznych.