Śnieg paraliżuje lotnisko Szeremietiewo

AFP

Na moskiewskim międzynarodowym lotnisku Szeremietiewo odwołano dziś 118 odlotów i przylotów, w tym do Warszawy, kolejnych 48 lotów jest opóźnionych. Przyczyną są złe warunki pogodowe – silny wiatr i opady śniegu utrudniają widoczność

Wiadomość o odwołanych lotach podały lokalne media, powołując się na aktualne informacje o odlotach i przylotach ze strony internetowej lotniska. Z danych tych wynika, że odwołane lub opóźnione są loty zarówno rosyjskich linii Aerofłot, jak i międzynarodowych przewoźników: KLM, Alitalii, Air France i Delty.

Aerofłot poinformował w komunikacie, że odwołał 60 rejsów – odlotów i przylotów na Szeremietiewo – z powodu niesparzających warunków pogodowych. Wśród lotów zagranicznych chodzi o połączenia do: Warszawy, Berlina, Erywania, Frankfurtu, Helsinek, Mediolanu, Mińska, Monachium, Oslo, Pragi, Rzymu, Rygi, Tallina, Tel Awiwu, Wenecji. Zmiany dotyczą też rejsów wewnątrz Rosji. Ponadto 35 lotów jest opóźnionych, średnio o około 4 godziny – wynika z komunikatu rosyjskich linii.

Lotnisko Domodiedowo w Moskwie przekazało, że loty w tym porcie odbywają się zgodnie z planem.

Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych ostrzega przed pogorszeniem pogody w Moskwie. Do końca dnia przewidywany jest silny wiatr, gołoledź i pogorszona widoczność; możliwe są utrudnienia w funkcjonowaniu transportu miejskiego. Służby proszą mieszkańców Moskwy, by ograniczyli przemieszczenie się po stolicy samochodami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes LOT: Chcemy latać do Chin z CPK sto razy w tygodniu

Chcę, aby LOT latał na każde z pekińskich lotnisk dwa razy dziennie. Chcemy też ...

Branża noclegowa nie aż tak zadłużona

Ponad 105 milionów złotych sięga zadłużenie polskiej branży noclegowej zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Długów ...

Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący ...

Z Warszawy do Budapesztu w cztery godziny

Jest szansa na szybkie połączenie kolejowe Warszawy z Budapesztem. Rozmowy na ten temat prowadził ...

Niemcy – tysiąc odwołanych lotów

220 tysięcy pasażerów ma dzisiaj kłopot w związku ze strajkami kontrolerów bezpieczeństwa na niemieckich ...

Dużo turystów? Następni muszą poczekać

Liczba turystów w znanych miejscach, takich jak Rzym czy Florencja, powinna być monitorowana. Jeśli ...