LOT poleci do Lizbony. Pierwszy raz w historii

LOT otwiera kolejny kierunek - od 3 lutego będzie latać z Warszawy do Lizbony. Połączenie będzie realizowane zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim.

Ryanair kontra Booking.com. Przewoźnik wygrywa w sądzie

Sąd w Delaware orzekł, że Booking.com świadomie stosował oszukańcze praktyki, przez co naraził Ryanaira na straty finansowe.

Bali - startuje budowa długo wyczekiwanego metra. „To będzie rewolucja w transporcie”

We wrześniu na Bali ma się rozpocząć budowa systemu podziemnej kolei, który połączy lotnisko z najpopularniejszymi kurortami.

Awaria Microsoftu. Zamieszanie na lotniskach, linie lotnicze proszą o wcześniejszy przyjazd

Wizz Air i Ryanair wystosowały do swoich klientów wezwanie, aby stawili się wcześniej na lotniskach. Awaria globalnego systemu informatycznego spowodowała, że samoloty są opóźnione, a w niektórych krajach w ogóle odwołane. Nie można się odprawić on line.

Na lotnisku w Katowicach wyrobisz paszport w kwadrans. Paszport tymczasowy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło na lotnisku w Katowicach punkt, w którym pasażerowie mogą wyrobić sobie paszport tymczasowy.

Trzy nowe trasy Wizz Aira z Krakowa. Cel - Włochy, Hiszpania, Rumunia

Wizz Air otworzy w jesienno-zimowym rozkładzie lotów z Krakowa trzy nowe trasy. Pierwsza połączy stolicę Małopolski z Bolonią we Włoszech, druga z Bukaresztem w Rumunii, a trzecia z Walencją w Hiszpanii.

Ponad 700 wakacyjnych autokarów skontrolowanych. Sześć już dalej nie pojechało

Trwa akcja "Bezpieczny autokar". Inspekcja Transportu Drogowego od początku wakacji skontrolowała ponad 700 wozów. Nałożyła 211 mandatów.

LOT wraca na popularną trasę na południe Europy

Po dwuletniej przerwie do siatki połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT powraca Larnaka na Cyprze. Bezpośrednie połączenie startuje 28 października.

Lotnisko w Gdańsku miało już prawie 3 mln pasażerów. Czartery rosną o 60 procent

W ciągu sześciu miesięcy 2024 roku przez gdańskie lotnisko przewinęło się 2,98 miliona pasażerów. To więcej o 13 procent niż w tym samym okresie 2023 roku. Operacji lotniczych było 26 015, o 16,2 procent więcej.

Z Polski na koło podbiegunowe. Nowe połączenie FlixBusa

FlixBus ogłosił trzy nowe połączenia z Finlandią. Od końca sierpnia będzie można podróżować m.in. z Krakowa i Warszawy do Rovaniemi.

Lotnisko Chopina: Historyczny rekord - 2 miliony pasażerów w czerwcu

W czerwcu Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło ponad 2 miliony pasażerów. To wynik rekordowy w skali jednego miesiąca w całej 90-letniej historii tego portu lotniczego - informuje biuro prasowe.

Anna Midera szefem Związku Regionalnych Portów Lotniczych

Prezes lotniska w Łodzi, jedyna kobieta kierująca regionalnym portem lotniczym w Polsce, została wybrana w środę na prezesa Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Kolejne połączenie lotnicze z Warszawy do Austrii dla narciarzy

Od 7 grudnia Austrian Airlines uruchomią nowe połączenie – z Warszawy do z Innsbrucka. Loty będą odbywać się raz w tygodniu, w soboty.

Tajlandia zamyka sklepy wolnocłowe na lotniskach

Tajlandzki rząd zapowiedział zamknięcie sklepów wolnocłowych w halach przylotów ośmiu międzynarodowych lotnisk. Chce, by turyści zostawiali więcej pieniędzy w lokalnych sklepach.

Nasz raport. Samolotem na wakacje – tam dolecisz czarterem z Polski

Setki lotów tygodniowo i dziesiątki kierunków w całym basenie Morza Śródziemnego, a nawet szerzej – od Wysp Kanaryjskich do Turcji i od Włoch i Chorwacji po Egipt. Na zagraniczne wakacje można lecieć z czternastu lotnisk w Polsce, co oznacza, że czasem podró można zacząć bardzo blisko domu.

To ostatnie miesiące biletu za 49 euro. Musi zdrożeć

W tym roku za bilet miesięczny uprawniający do przejazdów kolejami regionalnymi po całych Niemczech płaci się jeszcze 49 euro. Za rok trzeba będzie wydać na niego więcej.

UOKiK oskarża Enter Aira o lekceważenie praw pasażerów. "Utrudnia wypłacanie odszkodowań"

Prezes UOKiK zarzuca liniom lotniczym Enter Air nieodpowiadanie w terminie na reklamacje, lekceważenie roszczeń i zaniżanie odszkodowań za opóźnienie lotu.

Nowy zarząd lotniska w Krakowie

Rada Nadzorcza Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków–Balice po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego powołała na prezesa Łukasza Strutyńskiego, a Janusza Kardasińskiego na członka zarządu odpowiedzialnego za inwestycje.