24 kraje w letniej siatce lotniska w Gdańsku. Biura podróży polecą do ośmiu

Nowości letniego rozkładu lotów z Gdańska to Rzym, Neapol, Praga, Podgorica i Ryga. Po zimowej przerwie wracają rejsy do Zurychu, Zadaru i Düsseldorfu. Będzie też można polecieć na greckie wyspy, do Splitu, Tirany i Burgas.

Niemcy sparaliżuje strajk. Staną pociągi, lotniska, autobusy

W poniedziałek, 27 marca, stanie duża część transportu w Niemczech. Strajk generalny pracowników lotnisk, kolei, autobusów i statków zapowiadają związki zawodowe.

Lotnisko w Katowicach: Mamy 107 kierunków na lato. W tym roku padnie rekord

W niedzielę, 26 marca, wejdzie w życie rozkład lotów na sezon letni, który obowiązywać będzie do ostatniej soboty października. Regularne linie lotnicze i czartery biur podróży będą latać z lotniska w Katowicach na 107 trasach do 88 lotnisk w 30 państwach.

Lotnisko Chopina: Luty prawie jak przed pandemią. Nowe kierunki na lato

W lutym na Lotnisku Chopina odprawionych zostało 1,12 miliona pasażerów, co stanowiło 96 procent liczby z lutego 2019 roku.

W Hiszpanii startuje sezon letni. Z Polski przyleci 50 procent turystów więcej

Prawie 222 miliony miejsc w samolotach i prawie 1,3 miliona lotów z Hiszpanii to plan linii lotniczych na sezon lato 2023, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 26 marca - podaje Aena, firma zarządzająca hiszpańskimi lotniskami.

Jak latać zdrowo? Na to pytanie odpowie międzynarodowa konferencja dla specjalistów

Profilaktyka i leczenie problemów zdrowotnych podróżnych będą tematem konferencji "Travel medicine conference", jaką 23 marca organizują w Warszawie Stowarzyszenie V4+ Airports Association i Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie we współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”.

Air France zapowiada na lato ponad 830 rejsów dziennie na ponad 190 trasach

Air France będzie latać w tym sezonie letnim do 191 miejsc w 89 krajach. Tym samym siatka i rozkład francuskiego przewoźnika powrócą do poziomu sprzed pandemii.

Lotnisko Heathrow zastrajkuje na Wielkanoc. Będą perturbacje

10-dniowy strajk na największym brytyjskim lotnisku Heathrow zapowiadają związkowcy ze związku zawodowego Unite. Protest zacznie się 31 marca i obejmie Wielkanoc.

Znamy najlepsze lotniska na świecie. Chopin nie wygrał, ale jest polski akcent

W rankingu Skytraxa, czyli głosami pasażerów, za najlepsze lotnisko na świecie uznano Changi Airport w Singapurze. Najlepsze lotnisko w Europie, to paryskie lotnisko imienia Charlesa de Gaulle'a.

IATA: Bezpiecznie jak w samolocie. Tylko pięć wypadków na 32 miliony lotów

IATA opublikowała raport o bezpieczeństwie w lotnictwie światowym w roku 2022. Pokazuje tam spadek liczby wypadków śmiertelnych i ryzyka śmiertelności w porównaniu z rokiem 2021, a także w porównaniu ze średnią z pięciu lat, 2018-2022.

Enter Air i TUI mają umowę na lato i zimę. W planach Sri Lanka

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i biuro podróży TUI Poland podpisały umowę na wspólne loty w sezonie lato 2023 i zima 2023/2024. Przewoźnik wycenił swoje usługi na 164 miliony dolarów, czyli około 718,3 miliona złotych.

Linia lotnicza odkupuje od swoich pilotów ich urlopy, płaci bajeczną stawkę

Zamiast jechać na wakacje, można zostać w pracy i jeszcze na tym zarobić - linia lotnicza Swiss zaproponowała swoim pilotom, że odkupi od nich do czterech dni wolnego. Zapłaci maksymalnie po 2,4 tysiąca franków za każdy dzień.

Arabia Saudyjska będzie miała drugą linię lotniczą. Idzie w ślady Dubaju

Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF) i książę Mohammad bin Salman bin Abdulaziz, który jest także przewodniczącym PIF, ogłosili uruchomienie nowej linii lotniczej pod nazwą Riyadh Air.

Katowickie lotnisko bije rekordy w czarterach

W lutym z pyrzowickiego lotniska skorzystały 252 tysiące pasażerów, czyli o 110,6 tysiąca więcej (78,1 procent) niż rok wcześniej - informuje rzecznik tego portu lotniczego Piotr Adamczyk.

Katowice jednak bez połączenia ze Stambułem? Turkish Airlines przenosi się do Krakowa

Planowane przez Turkish Airlines połączenie Katowic ze Stambułem prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Linia lotnicza wybrała Kraków. Lotnisko czuje się zawiedzione – informuje biuro prasowe lotniska.

Do branży turystycznej: Koniec z „gloryfikowaniem” latania samolotami

Branża turystyczna musi przejść na model, w którym nikt nie będzie już zachęcał klientów do częstego latania i nie będzie za nie nagradzał, jeśli ma osiągnąć cel obniżenia emisji gazów cieplarnianych - wynika z badania.

Które linie lotnicze pasażerowie najbardziej kochają, a których nienawidzą?

Podczas gdy jedne linie lotnicze pasażerowie chwalą za doskonałą obsługę, inne są powodem ich niezadowolenia i irytacji. Firma S Money Australia zbadała tweety, jakie ludzie piszą na temat przewoźników, i ustaliła ranking najbardziej lubianych i nielubianych.

Europejscy piloci apelują o reformę unijnego nieba. „Będzie taniej i zdrowiej"

Zróbcie to dla planety, dla pasażerów, dla Europy – piloci europejskich linii lotniczych apelują do unijnych polityków o zmianę przepisów.