Ryanair dodaje do siatki loty z Bydgoszczy do Bristolu

Rejsy odbywać się będą w sezonie letnim, dwa razy w tygodniu.

Rusza pociąg z Krakowa i Warszawy do Wilna. Jeden bilet, ale i jedna przesiadka

11 grudnia ruszy pierwsze połączenie kolejowe Kraków – Wilno. Nie będzie to jednak bezpośredni kurs – ze względu na różne systemy torów w obu krajach, pasażerowie będą się przesiadać na granicy. Bilety od 30 euro, na niektóre dni już ich brakuje.

We Francji znikną loty na krótkich trasach. O ile istnieją ich kolejowe zamienniki

Francja zakaże lotów krajowych na krótkich trasach tam, gdzie istnieją zamienne połączenia kolejowe, a podróż zajmuje maksymalnie dwie i pół godziny. Decyzja została uznana przez Komisję Europejską za legalną.

Lotniska w Wielkiej Brytanii czeka paraliż. Straż Graniczna zapowiada strajki

Brytyjczycy planujący podróż samolotem w okresie świąt Bożego Narodzenia muszą liczyć się z długimi kolejkami na lotniskach – ostrzega wiceminister lotnictwa i gospodarki morskiej.

Albania w rozkładzie lotów Wizz Aira z Polski

Do Tirany w Albanii z Gdańska i Poznania będzie od lata przyszłego roku latać Wizz Air - poinformował przewoźnik.

Emirates: Po bilety i wycieczki zapraszamy do naszych sklepów. Pierwszy już otwarty

Emirates World to pierwszy sklep detaliczny uruchomiony przez linie lotnicze Emirates. Można w nim kupić bilety, wycieczki, artykuły podróżne, ale też spotkać się na warsztatach lub konferencji branżowej.

Z Wrocławia do Turynu - nowa zimowa trasa Ryanaira

Irlandzki przewoźnik wozić będzie pasażerów wrocławskiego lotniska do Turynu dwa razy w tygodniu.

Więcej Afryki w ofercie Air France’u na przyszłe lato

Nową trasę do Dar es Salaam, więcej lotów na Zanzibar, Madagaskar i do Kenii oraz wznowienie połączenia do Hongkongu zapowiada Air France na lato 2023 roku.

Sześć lotów odwołanych na lotnisku, bo... pasażer był za wysoki

Przez zamieszanie wywołane podczas kontroli bezpieczeństwa zachowaniem nieprzeciętnie wysokiego pasażera na lotnisku w Monachium odwołano sześć lotów.

Covid na wycieczkowcu. Statek musiał zmienić trasę, bo port go nie przyjął

Koronawirus znów daje się branży turystycznej we znaki - na wycieczkowcu "Queen Elisabeth" wybuchł covid. Władze wyspy Bali odmówiły mu wejścia do portu.

Alpaslan Ünsal pożegnał się z Corendonem. „Czas na własny biznes”

Znany ostatnio jako przedstawiciel handlowy tureckiej linii lotniczej Corendon Airlines w Polsce, Alpaslan Ünsal, rozstał się z tym przewoźnikiem. Otwiera w Polsce własny biznes – będzie oferować biurom podróży, organizatorom imprez MICE i klubom sportowym bloki miejsc w samolotach i noclegi w Turcji.

Coraz bliżej zniesienia limitu 100 mililitrów na lotniskach

Dzięki unowocześnieniu urządzeń do kontrolowania bezpieczeństwa na lotniskach, pasażerowie już wkrótce nie będą musieli ograniczać pojemności kosmetyków i płynów wnoszonych w bagażu podręcznym do 100 mililitrów.

Lotnisko w Modlinie: Ostatni październik był lepszy od sierpnia przed pandemią

Październik 2022 roku jest szóstym najlepszym pod względem przewozów pasażerskich miesiącem w historii lotniska w Modlinie.

Ryanair połączy latem Poznań z Cyprem

Ryanair ogłosił, że od kwietnia, w ramach letniego rozkładu lotów, rozpocznie loty z Poznania do Pafos na Cyprze. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu.

Corendon Airlines z promocją Super Friday

W ramach tygodnia “Black Week” przewoźnik przygotował specjalną akcję promocyjną, która dotyczy lotów wakacyjnych na sezon lato 2023. Linie Corendon Airlines, które specjalizują się w realizowaniu połączeń lotniczych z polskich lotnisk do słonecznej Antalyi nad Morzem Śródziemnym, ogłosiły wyjątkową akcję zniżkową `SUPER FRIDAY` na loty w sezonie letnim przyszłego roku.

Awantura w dreamlinerze LOT-u. Pasażer przypuścił szturm na kokpit

Na filmach zamieszczonych na Twitterze przez jednego z pasażerów LOT-owskiego boeinga, który wylądował w Nowym Jorku, widać powalonego na ziemię pasażera i amerykańskich policjantów, którzy przyszli go aresztować.

Dreamliner LOT-u znów będzie latał z Warszawy do Pekinu

Po niemal dwóch latach przerwy Polskie Linie Lotnicze LOT przywracają połączenie ze stolicą Chin.

Dwie nowe trasy z wrocławskiego lotniska. Kierunek - południe Europy

Brindisi i Sofia to dwie nowości w letnim rozkładzie lotów z wrocławskiego lotniska, ogłoszone przez Ryanaira.