EasyJet: Chcemy więcej latać do Turcji, na Kanary i do Grecji. Kupujemy sloty

Turcja, Wyspy Kanaryjskie i Grecja to główne kierunki, na które stawia w przyszłym roku brytyjski EasyJet. Linia lotnicza powiększa liczbę miejsc w samolotach do tych krajów i regionów. Odkupiła też od British Airways sloty na lotnisku Londyn-Gatwick.

Enter Air: Udany sezon pozwolił odrabiać straty i spłacać pożyczkę

Wzrost przychodów o 103 procent, licząc rok do roku, zanotowała linia lotnicza Enter Air w pierwszych trzech kwartałach tego roku. Stratę netto zmniejszyła w tym czasie o 79 procent - z 98,7 miliona złotych do 21,1 miliona złotych.

Push-pulle PKP InterCity wyhamują konkurencję

Potwierdza się czarny scenariusz – środki z funduszu Covid-19 Recovery & Resilience zostaną wykorzystane do zamykania i zaburzania rynku kolejowego w Polsce – twierdzi AllRail, organizacja zrzeszająca prywatnych przewoźników kolejowych w Europie.

Rainbow uruchomił pierwszy raz od początku pandemii loty czarterowe na Kubę

Biuro podróży Rainbow zainaugurowało loty czarterowe z zimowego programu na Kubę. Bezpośrednio do Varadero klientów zabrał 252-miejscowy boeing 787-8 Dreamliner LOT-u.

Ryanair zapowiada ponad 270 letnich tras z Polski i 65 nowych Gamechangerów

Przyszłoroczna letnia siatka lotów Ryanaira z Polski liczy ponad 270 kierunków, w tym osiem nowości.

Prawie sto połączeń w zimowej siatce LOT-u. Więcej rejsów do USA

W sezonie zimowym narodowy przewoźnik zaoferuje w sumie prawie sto połączeń. W systemach rezerwacyjnych są już dostępne rejsy na trasach europejskich, ale też te długodystansowe - na Sri Lankę, do Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Ruch w Modlinie prawie jak przed pandemią

W październiku z lotniska w Modlinie skorzystało ponad 217 tysięcy pasażerów, prawie cztery razy więcej niż w tym samym czasie 2020 roku i niewiele ponad 20 tysięcy mniej niż w 2019.

IATA: Pasażerowie oczekują skrócenia kolejek na lotniskach. Pomoże technologia

Pasażerowie denerwują się, że na lotniskach muszą długo stać w kolejkach do odprawy, kontroli bezpieczeństwa i paszportowej. W zamian za skrócenie tego czasu, chętnie podzielą się swoimi danymi biometrycznymi - wynika z badania IATA.

Wizz Air: Podwyżki opłat lotniskowych uderzą w gospodarkę Polski

Prezes Wizz Aira Robert Carey apeluje w liście do prezesa Urząd Lotnictwa Cywilnego o ponowne przeanalizowanie „stronniczej koncepcji” podwyżki opłat lotniskowych i ich „szkodliwego wpływu na gospodarkę”.

Ryanair zapowiada nowe połączenie z Wrocławia do Szwecji

Od marca 2022 roku Ryanair planuje uruchomić połączenie z Wrocławia do Sztokholmu. Będzie lądować na lotnisku Arlanda, największym w Szwecji.

Katowice Airport - prawie 2 miliony pasażerów do końca października

Od stycznia do końca października katowickie lotnisko obsłużyło prawie 2 miliony podróżnych, z których ponad 1,2 miliona podróżowało czarterami. W ostatnich dwóch miesiącach spodziewa się jeszcze około 300-350 tysięcy pasażerów.

Itaka inwestuje w Podkarpacie. Trzy kierunki "premium" z lotniska w Rzeszowie

W lecie 2022 roku Itaka będzie latać czarterami z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę - ogłosił dzisiaj podczas konferencji prasowej wiceprezes Piotr Henicz.

Gdańskie lotnisko: Podwyżki opłat osłabią polski rynek lotniczy

W dzisiejszych czasach podwyższanie opłat w lotnictwie skutkować będzie podwyżką cen biletów, a co za tym idzie spadkiem popytu na usługi lotnicze i osłabieniem polskiego rynku lotniczego - pisze w liście do ULC szef gdańskiego lotniska.

Lotnisko w Gdańsku - ruch napędzają czartery. Dwa miliony pasażerów pewne

W ciągu 10 miesięcy 2021 roku Port Lotniczy Gdańsk wybrało prawie 1,7 mln pasażerów. W październiku było ich ponad 307 tysięcy, niewiele mniej niż we wrześniu.

Z Corendonem na wakacje nie tylko do Turcji. W rozkładzie ma nowe kierunki

Już nie tylko do Antalyi, ale też na Kretę, Rodos, do Heraklionu i Hurghady będą mogli polecieć z Polski pasażerowie tureckich linii lotniczych Corendon. Linia lotnicza rozszerzy siatkę połączeń na wakacje przyszłego roku.

Zimowy rozkład lotów z Gdańska: 59 europejskich tras

Dziewięć linii lotniczych lata do 59 lotnisk w 18 państwach - tak w skrócie wygląda zimowa siatka lotów z Gdańska, która weszła w życie 31 października.

Katowice Airport: Mamy na zimę 62 kierunki. Czartery zapowiadają się rekordowo

Na lotnisku w Katowicach w zimowej siatce połączeń regularnych i czarterowych znajdą się 62 trasy do 56 lotnisk w 28 państwach. Najwięcej kierunków zaoferuje Wizz Air. Oferta biur podróży jest rekordowo duża.

EgyptAir znów połączył Szarm el-Szejk z Luksorem

Po sześciu latach od zawieszenia połączeń między Szarm el-Szejk a Luksorem pasażerowie znów mogą szybko podróżować między miastami. Wszystko za sprawą EgyptAir, który właśnie przywrócił loty na tej trasie. To element programu rządowego, którego celem jest zachęcenie turystów do wizyt w miejscach historycznych.