Lotnisko Modlin: Jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu pasażerów, ilu było w sierpniu

Z usług Lotniska Warszawa-Modlin skorzystało w sierpniu 352 tysięcy pasażerów. Tym samym pierwszy raz ich liczba przekroczyła 350 tysięcy - informuje biuro prasowe tego portu lotniczego.

Branża turystyczna: Ludzie się rozlatali, podróże mają w koszyku podstawowych potrzeb

To był znakomity sezon dla turystyki wyjazdowej i udany dla turystyki przyjazdowej. Na kolejny można patrzeć z jeszcze większym optymizmem – ocenili uczestnicy panelu „Turystyka zorganizowana motorem rozwoju turystyki wyjazdowej?”.

Lotnisko Chopina – prawie dwa miliony pasażerów w sierpniu

W sierpniu Lotnisko Chopina odprawiło prawie 1,93 miliona pasażerów, tylko o 0,65 procent mniej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Biały Dom: Na lotniskach nie jest bezpiecznie. Za dużo incydentów grożących katastrofą

Biały Dom wyda 26 milionów dolarów, by poprawić bezpieczeństwo amerykańskiego lotnictwa. Decyzja zapadła po serii incydentów, które o mały włos nie zakończyły się katastrofami. Administracja Bidena będzie zabiegać w Kongresie o dodatkowe fundusze na ten cel.

Emirates: Do Sydney polecimy airbusem A380, planujemy powrót do Adelaide

Linie lotnicze Emirates wprowadzają dwupokładowy samolot w ramach trzeciego codziennego połączenia do Sydney, co da prawie 2 tysiące dodatkowych miejsc tygodniowo. W związku z dostawą airbusów A350 planują też wznowienie połączeń do Adelaide.

Pasażerowie statków wycieczkowych na lądzie – komu to się opłaca?

Choć wiele krajów liczy, że turystyczne rejsy morskie pobudzą ich lokalną gospodarkę, najnowsze analizy pokazują, że większość pasażerów pieniądze zostawia na pokładzie, nie na lądzie. Odwrotnie niż mówią armatorzy.

Europejczycy chcą jeździć pociągami. „Przekonamy do tego biura podróży”

Popyt na podróże koleją jest duży - twierdzi firma Rail Europe i zapowiada ściślejszą współpracę z agentami turystycznymi i touroperatorami, żeby sprzedawali bilety i tworzyli oferty z wykorzystaniem tego środka transportu.

ULC: Ruch lotniczy w Polsce podwoi się do 2040 roku

W 2040 roku polskie lotniska obsłużą 96 milionów pasażerów, ponad dwa razy więcej niż w tym roku - przewiduje najnowsza prognoza ruchu lotniczego przygotowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Co trzeci pasażer samolotu na świecie to pasażer tanich linii lotniczych

36 procent miejsc w samolotach zaplanowanych na ten rok w globalnej siatce połączeń oferują tak zwane tanie linie lotnicze. Najwięcej w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Hiszpanii, Chinach i Włoszech.

Ryanair: Skreślamy jedną piątą lotów z Modlina. To efekt zmiany opłat na lotnisku

Ryanair ogłosił, że w związku z brakiem porozumienia z lotniskiem w Modlinie, co do stawek pobieranych od przewoźnika za korzystanie z tego portu, redukuje na zimę rozkład lotów o 20 procent.

Lotnisko w Katowicach: W sierpniu ruch pasażerów był rekordowy

Sierpień 2023 roku był najlepszym miesiącem w historii Katowice Airport. Skorzystało z niego 776 tysięcy pasażerów. Tym samym o prawie 20 tysięcy pobity został dotychczasowy miesięczny rekord z lipca.

Brytyjski rząd wypowiada wojnę liniom lotniczym. Nie godzi się na ukrywanie cen

Rząd Wielkiej Brytanii chce, żeby ceny biletów lotniczych były transparentne już na etapie przeglądania oferty w internecie. Organizacja Airlines UK odpowiada, że branża lotnicza dba o usługi na wysokim poziomie.

Nekera sprzedaje wakacje z wylotem z Radomia. To pierwsza taka oferta na 2024 rok

Biuro podróży Nekera rozpoczęło sprzedaż wakacji w Bułgarii z wylotem z lotniska w Radomiu. Oferuje dwa kierunki - Złote Piaski i Słoneczny Brzeg.

Hiszpania – więcej pasażerów statków wycieczkowych niż przed pandemią

Prawie 5 milionów pasażerów statków wycieczkowych wpłynęło w pierwszej połowie tego roku do hiszpańskich portów. To o 5 procent więcej niż przed pandemią.

Monarch Airlines jednak nie poleci. Pozostanie bankrutem

Próba przywrócenia działalności operacyjnej linii lotniczej Monarch Airlines spełzła na niczym. Jeszcze kilkanaście dni temu firma informowała, że znów będzie działać. Nagle ogłosiła, że nic z tego nie będzie.

Kiedy bilety lotnicze kosztują najmniej? Google zna odpowiedź

„Najtańszy moment rezerwacji” to nowa funkcjonalność, którą wprowadził właśnie Google do procesu rezerwania biletów lotniczych. Dzięki temu podróżny będzie mógł wybrać najkorzystniejszą cenę.

Hiszpańska porcelana na pokładach LOT-u. „Pozwoli lepiej zaprezentować dania”

Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły do klas biznes i ekonomicznej premium nową porcelanę. Hiszpański producent specjalnie zaprojektował dla polskiego przewoźnika talerze i filiżanki.

Lecisz z nami? Zapraszamy na wagę. Kolejna linia lotnicza waży pasażerów

Pasażerowie podróżujący największą linią lotniczą Korei Południowej, Korean Air, w najbliższych tygodniach mogą być poproszeni na lotnisku o wejście na wagę i zważeni.