Lotnisko Chopina: 3 mln podróżnych w tym roku. „Wakacje powinny być udane”

Liczba pasażerów, którzy przewinęli się przez Lotnisko Chopina w tym roku wyniosła prawie 2,97 miliona. To wynik lepszy od zeszłorocznego o 28 procent.

Droga benzyna? Niemcy mają na to sposób - podróżują koleją. Szczególnie młodzi

Podróże koleją zyskują w Niemczech coraz wyższe oceny – o ile późną jesienią 2020 roku dostały 3,9 na 10 punktów, teraz jest ona wyższa i wynosi 5,5 punktu. Pociągami lubią jeździć młodzi – w grupie do 30 roku życia ten środek transportu wybiera 43 procent osób.

Wizz Air otworzy linię lotniczą na Malcie. "To nasz rozwój"

Wizz Air ogłosił podpisanie „porozumienia w sprawie relokacji odpowiedzialności” z Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) i maltańskim urzędem lotniczym (CAD), zgodnie z którym zamierza złożyć wniosek o certyfikat i licencję (AOC) przewoźnika lotniczego dla swojej maltańskiej spółki.

Katowice: Dynamiczna odbudowa ruchu. W czarterach pierwszy kierunek to Marsa Alam

W kwietniu Katowice Airport obsłużył 251 tysiące podróżnych, o 522,6 procent więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Od początku roku podróżnych było 718 tysięcy.

Zielona Góra: Kwietniowy rekord lotniska. A to nie jest nasze ostatnie słowo

W kwietniu z usług lotniska Zielona Góra-Babimost skorzystało 1938 pasażerów. To najlepszy wynik od kilku lat, o ponad 25 procent wyższy niż w tym samym czasie w roku 2019.

Bruksela cofa rekomendacje dla maseczek w samolotach i na lotniskach

Od 16 maja pasażerowie podróżujący samolotem po Europie nie powinni być zobowiązani do noszenia maseczek w czasie lotu i na lotnisku – ogłosiły w środę Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA).

Ryanair dokłada czarterów w Katowicach. „Największy program w historii lotniska”

Ryanair ogłosił, że tego lata będzie miał najbardziej rozwinięty rozkład lotów z lotniska w Katowicach. Zwiększa tam bazę samolotów i dodaje nowy kierunek. Łączy to z 15-leciem obecności w tym porcie.

Konflikt z kontrolerami wciąż się tli. Wznowienie protestu może uderzyć w całą turystykę

Konflikt między kontrolerami ruchu lotniczego i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej spowodował poważne perturbacje na polskim rynku lotniczym. Na razie stronom udało się dojść do czasowego porozumienia, które ma jednak obowiązywać tylko do 10 lipca.

Rego-Bis poleci z Air Montenegro do Podgoricy

Biuro podróży Rego-Bis rozpoczyna współpracę z czarnogórskim przewoźnikiem lotniczym Air Montenegro. W lecie przewoźnik będzie wykonywać loty na zlecenie biura z Katowic (KTW) do Podgoricy (TGD).

Emirates wyposażą 126 airbusów i boeingów w kabinę klasy ekonomicznej premium

Linie lotnicze Emirates wprowadzają klasę ekonomiczną premium w samolotach typu A380 na trasach do Londynu, Paryża, Sydney i Christchurch.

Szykuje się nalot Amerykanów na Grecję. Linie lotnicze dodają kierunki i fotele

Loty do Aten obsługiwane nie sezonowo, ale przez cały rok, nowe połączenia z Miami, Dallas i Los Angeles, a do tego rejsy łączące Stany Zjednoczone z Salonikami i Kretą - to plany, o których minister turystyki Grecji rozmawiał z amerykańskimi liniami lotniczymi.

EasyJet usunie niektóre fotele z samolotów. Szuka oszczędności

Brytyjska tania linia lotnicza easyJet zamierza usunąć sześć foteli z ostatniego rzędu w swoich airbusach A319. W ten sposób zmniejszy ich liczbę poniżej progu, który wymaga większej obsady personelu kabinowego.

Rosjanie wracają do Turcji. Aerofłot wznowił loty do dwóch miast

Aeroflot, który zawiesił w marcu większość swoich lotów międzynarodowych z powodu sankcji nałożonych na Rosję za jej inwazję na Ukrainę, w sobotę wznowił regularne loty z Moskwy do Stambułu i Antalyi.

Gdańskie lotnisko: Nasz nowy sprzęt prześwietli bagaż jak tomograf

Port Lotniczy Gdańsk uruchomił dwie nowe maszyny do prześwietlania bagażu, które, jak zapewnia, wykryją każde zagrożenie. Koszt zakupu i montażu to 22 miliony złotych.

Ryanair: Na 10-lecie bazy we Wrocławiu ogłaszamy największy rozkład w historii

Letnia siatka Ryanaira liczy 38 tras z Wrocławia, w tym siedem nowości. Przewoźnik będzie wykonywał 100 lotów w tygodniu.

Linie lotnicze się zbuntowały. Chcą odszkodowań od lotniska

Lotnisko w Amsterdamie, dotychczas jedno z najsprawniejszych portów przesiadkowych w Europie, ma problem - brak personelu. I to do tego stopnia, że chce, aby linie lotnicze, które z niego korzystają, ograniczyły przyjmowanie rezerwacji.

Po 21 latach przerwy wraca połączenie promowe z Cypru do Grecji

19 czerwca Cypr i Grecję połączy linia promowa - ogłosił wiceminister żeglugi cypryjskiej Vassilios Dimitriades. Rejsy wrócą po przerwie trwającej ponad dwie dekady.

Enter Air: Jesteśmy elastyczni, odbudowujemy się po największym kryzysie

Enter Air w 2021 roku 1,12 miliarda złotych przychodów, to o 138,1 procent więcej niż rok wcześniej. Strata netto wyniosła 117,1 miliona złotych i była o 37 milionów złotych mniejsza.