Wizz Air: Abonament na loty na stałe w ofercie i z dłuższym okresem subskrypcji

Wizz Air ogłosił „pomyślne zakończenie okresu próbnego pierwszego w Europie planu subskrypcji lotów Wizz MultiPass” i włączenie go do stałej oferty.

Dokąd Polacy polecą na majówkę? Ryanair: Prym wiodą trzy kraje

Klienci Ryanaira planujący długi weekend majowy za granicą najchętniej obierają kierunek włoski, hiszpański lub grecki.

Unia Europejska: Odkryj Europę z bezpłatnym biletem kolejowym

Unia Europejska funduje w tym roku młodym ludziom ponad 35 tysięcy darmowych biletów kolejowych, by mogli zwiedzać kontynent. Program nosi nazwę DiscoverEU.

"Tanio, wygodnie i można dużo zobaczyć" - rejsy morskie biją na świecie rekordy

W ubiegłym roku w podróż statkiem wycieczkowym wybrało się 31,7 miliona pasażerów. To o prawie 7 procent więcej niż w rekordowym dotąd 2019 roku - głosi raport Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Rejsów Wycieczkowych (CLIA).

Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie

Ranking krajów, które w pierwszym półroczu br. mogą pochwalić się najlepszą łącznością lotniczą, otwierają Stany Zjednoczone. Na podium znalazły się także Wielka Brytania i Niemcy.

Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej

W 2023 roku ślad węglowy wytworzony przez samoloty w Europie zwiększył się o 16 procent względem roku poprzedniego. Liderem rankingu krajów z największą emisją jest Wielka Brytania, która wypuściła do atmosfery 31,4 miliona ton dwutlenku węgla.

Francja, wzorem Niemiec, wprowadza miesięczny bilet kolejowy za 49 euro

Francja zapowiedziała wprowadzenie tego lata miesięcznego biletu kolejowego za 49 euro. W przeciwieństwie do niemieckiego pierwowzoru Deutschlandticket bilet francuski będzie miał jednak ograniczenia terytorialne i będzie dostępny tylko dla młodych pasażerów.

Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski

Ryanair zapowiedział ponowne uruchomienie lotów do Tel Awiwu. Od 3 czerwca obsługiwał będzie 40 rejsów tygodniowo z i do Aten, Bari, Berlina, Budapesztu, Malty, Mediolanu i Pafos.

Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze

Unijni negocjatorzy zawarli wstępne porozumienie w sprawie zarządzania przestrzenią powietrzną w Europie. Linie lotnicze uważają jednak, że to dziecinne kroczki, podczas gdy trzeba działać zdecydowanie, bo tylko w ten sposób ograniczy się emisję gazów cieplarnianych.

Kraków zyska więcej lotów do Stambułu

W szczycie sezonu letniego przewoźnicy zwiększą liczbę lotów na trasie Kraków – Stambuł, łącznie będzie ich 12 w tygodniu. W tym z LOT-em będzie można polecieć pięć razy w tygodniu, a Turkish Airlines siedem razy w tygodniu.

Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”

Port lotniczy Poznań-Ławica to kolejne lotnisko, po warszawskim, wrocławskim i katowickim, które uruchomiło usługę wysyłki przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa.

Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie

Eurowings wprowadza klientów w błąd działaniami promocyjnymi, w których mówi o neutralności klimatycznej, uznał sąd w Kolonii. Linia ma zakaz rozpowszechniania reklam, w których twierdzi, że poprzez projekty na rzecz ochrony lasów kompensuje emisje dwutlenku węgla.

Ryanair porozumiał się w sprawie sprzedaży swoich biletów z polskim agentem

Ryanair podpisał porozumienie z internetowym agentem turystycznym eSky.pl w sprawie oferowania przez niego biletów i usług dodatkowych, jak wybór miejsca w samolocie czy możliwość zabrania bagażu.

Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach

W letniej siatce lotów, która zaczęła dzisiaj obowiązywać na lotnisku w Gdańsku, znalazło się 85 połączeń do 23 krajów, realizowanych przez dziesięć linii lotniczych – informuje w komunikacie port lotniczy.

Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe

W letnim rozkładzie lotów lotniska we Wrocławiu, który wejdzie w życie 31 marca, podróżni znajdą kilka nowych kierunków.

Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków

Kiedy w niedzielę, 31 marca w porcie lotniczym w Pyrzowicach zacznie obowiązywać letni rozkład lotów, pasażerowie będą mogli polecieć w ramach 106 kierunków do 86 lotnisk w 30 krajach. Wśród tras znajdzie się pięć nowości.

Lato na Lotnisku Chopina: 122 kierunki, w tym kilka nowości

Weekend, kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni jest jednocześnie momentem, kiedy w lotnictwie zmienia się rozkład lotów. W siatce połączeń na Lotnisku Chopina, która zacznie obowiązywać od niedzieli, 31 marca, pojawią się nowości.

Ryanair: Złe opinie lepiej sprzedają bilety niż dobre

Jaka jest tajemnica marketingowa największej linii lotniczej Europy, Ryanaira? Zła prasa. Bo, jak mówi prezes Michael O’Leary, negatywne publikacje sprzedają bilety w jego linii lotniczej lepiej, niż te dobre.