Lipiec najlepszy w historii lotniska w Modlinie

W lipcu z usług lotniska w Modlinie skorzystało 329,5 tysiąca pasażerów, o 10,9 procent więcej niż w najlepszym dotąd lipcu roku 2019 i o 60 procent więcej niż przed rokiem.

Lufthansa zapłaci swoim agentom 1 euro więcej. Żeby mieli motywację do pracy

Grupa Lufthansa potwierdziła, że tego lata wiele biur agencyjnych, które z nią współpracują, może liczyć na dodatkowe pieniądze ze sprzedaży biletów. Nie będzie to jednak wynagrodzenie za dodatkową pracę wynikającą ze zmian w siatce lotów, ale dodatek motywacyjny.

Arabska linia lotnicza należąca do Wizz Aira wznowi loty do Rosji

Wizz Air Abu Dhabi planuje wznowić od października loty pasażerskie między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Rosją.

Odwołany lub spóźniony lot? Agent zwróci pieniądze

Amerykański Departament Transportu proponuje, aby w wypadku odwołania lotu przez przewoźnika lub dużego opóźnienia rejsu, pieniądze za niezrealizowaną usługę oddawał agent, który sprzedał bilet.

Ceny biletów lotniczych wystrzeliły. Linie chcą mniej latać i drożej sprzedać

Nie ma co liczyć na spadek cen. Jak wyliczył Allianz Trade, w tym roku podwyżki taryf wyniosą 21 proc. w porównaniu z rokiem 2019. A może być drożej.

Wizz Air: Nasze nowe kierunki z Wrocławia to Tirana, Dubrownik i Rodos

Wizz Air ogłosił dzisiaj dodanie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu. Zwiększenie floty pozwoli mu obsłużyć trzy nowe trasy na południe Europy.

Mikosz: Linie lotnicze nadal będą walczyć o pasażera niskimi cenami

Wzrost cen biletów, obecnie powodowany głównie podwyżkami cen ropy i paliwa lotniczego, nie musi oznaczać końca ery taniego latania - uważa wiceprezes IATA Sebastian Mikosz.

Wizz Air zwiększa bazę w Warszawie i siatkę lotów - cztery nowe kierunki

Akaba w Jordanii, Wenecja we Włoszech, Walencja i Bilbao w Hiszpanii - to nowe kierunki Wizz Aira z Lotniska Chopina w Warszawie. Przewoźnik umieści w bazie tego portu swój dziewiąty samolot. Będzie to airbus A321.

Lotnisko Schiphol będzie działać na pół gwizdka także jesienią

Jeden z największych portów przesiadkowych w Europie, amsterdamski Schiphol, zapowiedział, że ograniczenie liczby obsługiwanych dziennie pasażerów obowiązywać będzie do końca października.

British Airways wstrzymują sprzedaż lotów z Heathrow. Lotnisko sobie nie radzi

Przerwa w sprzedaży biletów na krótkie trasy potrwa co najmniej do 8 sierpnia. Ma ona pomóc w odkorkowaniu londyńskiego lotniska, które nie może sobie poradzić z lawinowym wzrostem ruchu pasażerskiego po pandemii.

Wizz Air dodaje czwarty samolot w bazie na lotnisku w Krakowie

Tani węgierski przewoźnik Wizz Air doda kolejny, czwarty już, samolot do swojej bazy w Krakowie.

Lotnisko Chopina otwiera drugi fast track i salon biznesowy Fantazja

Szybkim przejściem (fast track) można podejść do strefy kontroli bezpieczeństwa z ominięciem kolejki, która może tworzyć się w momentach szczytowego ruchu.

Piloci Lufthansy zapowiadają gotowość do podjęcia strajku

98 procent pilotów Lufthansy głosowało w niedzielę za strajkiem w sprawie lepszych wynagrodzeń. Protest nie jest jeszcze przesądzony, trwają rozmowy z zarządem firmy.

Sebastian Mikosz: Obecna sytuacja branży lotniczej to nie kryzys, ale perturbacje

Co prawda w tej chwili lotniska nie są w stanie zagwarantować pasażerom sprawnej obsługi, ponieważ nie były gotowe na tak nagły wzrost liczy pasażerów, jednak sytuacja powinna się unormować w ciągu kilku tygodni - ocenia wiceprezes IATA Sebastian Mikosz.

Kto załaduje bagaże niemieckich turystów? Lotniska szukają pracowników w Turcji

Niemieckie lotniska chciały zatrudnić dwa tysiące Turków, by zaradzić chaosowi, który jest wynikiem braku personelu. I chociaż udało się uzyskać zgodę władz na wydawanie wiz pracowniczych, to zainteresowanie potencjalnych kandydatów jest niewielkie.

Wizz Air poleci z Lotniska Chopina na Maderę. Będą dwa rejsy w tygodniu

Wizz Air dodaje do polskiej siatki połączeń nową trasę. Od końca października przewoźnik będzie latał z Warszawy na Maderę.

Ochotnicy pomogą opanować chaos na Heathrow. Będą pracować za darmo

750 pracowników lotniska Heathrow, którzy nie zajmują się na co dzień obsługą pasażerów, zgłosiło się na ochotnika do pomocy, by opanować chaos i usprawnić przepływ podróżnych. W sumie przepracują za darmo 10 tysięcy godzin.

Corendon: Koniec lata nas nie zatrzyma. Loty do Antalyi będą też w zimie

Corendon Airlines chwali wyjątkowe zainteresowanie polskich turystów lotami do Antalyi i zapowiada, że po zakończeniu sezonu letniego będzie kontynuował rejsy do tego miasta w każdą sobotę z Warszawy i Katowic.