Costa Cruises: Polacy wybierają coraz droższe rejsy, stawiają na jakość

W ostatnich latach polski rynek rozwijał się bardzo dobrze, a po pandemii podniósł się i zareagował jako pierwszy - mówi dyrektor Costa Cruises Alessandro Bottaro.

Podróż statkiem i jachtem będzie rejestrowana

Podróżujący statkami będą musieli podać swoją tożsamość służbom - ma to polepszyć ich bezpieczeństwo np. w razie wypadku. Od dawna robią to właściciele międzynarodowych promów pływających po Bałtyku.

Statki wycieczkowe skazane na 450 mln dolarów odszkodowania za cumowanie na Kubie

Sędzia okręgowa z Miami, Beth Bloom, skazała w piątek cztery firmy organizujące rejsy wycieczkowe - Carnival, Norwegian, Royal Caribbean i MSC - na zapłacenie prawie 450 milionów dolarów odszkodowania za korzystanie z portu na Kubie.

Największy statek wycieczkowy świata zwodowany. Polacy już rezerwują rejsy

W fińskiej stoczni zwodowano największy statek wycieczkowy świata - "Icon of the Seas". Teraz wnętrza jednostki będą wyposażane, a w pierwszy rejs z pasażerami statek popłynie w styczniu 2024 roku.

Rejsy wycieczkowe coraz droższe. Załoga oczekuje lepszych napiwków

Pasażerowie statków będą musieli więcej zapłacić za rejs wycieczkowy. Tym razem chodzi o wysokość napiwków i opłaty za usługi dodatkowe, świadczone na pokładzie. Podwyżka w niektórych sytuacjach wynosi nawet 25 procent.

Covid na wycieczkowcu. Statek musiał zmienić trasę, bo port go nie przyjął

Koronawirus znów daje się branży turystycznej we znaki - na wycieczkowcu "Queen Elisabeth" wybuchł covid. Władze wyspy Bali odmówiły mu wejścia do portu.

Powstaje pierwszy luksusowy prom mieszkalny. Niebawem ruszy sprzedaż mieszkań

W chorwackiej stoczni w Splicie ruszy niebawem budowa „MV Narrative” – luksusowego statku mieszkalnego. Bardziej niż prom wycieczkowy, będzie on przypominał pływające osiedle. Ceny mieszkań zaczynają się od miliona dolarów.

Inflacja opadnie, zanim zaszkodzi rejsom, a wycieczkowce szybko się zapełniają

Inflacja zacznie się cofać pod koniec roku. Nie można się nią za bardzo przejmować, bo już dzisiaj widać symptomy poprawy, rejsy sprzedają się rewelacyjnie - twierdzi prezes linii wycieczkowych Norwegian Cruise Line Harry Sommer.

Rejsy rzeczne wracają do łask. Armatorzy: Sprzedaż na poziomie z 2019 roku

Według niemieckiej organizacji branży turystycznej DRV turyści znów chcą wypoczywać, pływając po rzekach. Zainteresowanie rejsami jest duże, a wycieczki kupują nie tylko stali klienci, ale też zupełnie nowi. Problemem, z którym muszą poradzić sobie organizatorzy, jest niski stan wód.

UOKiK: Uważaj na rejsy z InCruises. Możesz stracić pieniądze

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał komunikat ostrzegający przed firmą InCruises, która organizuje rejsy na Karaibach. Firma ta prawdopodobnie zarządza zebranymi od konsumentów pieniędzmi w zakazanym systemie konsorcyjnym.

Stena Line wprowadza większy prom na trasę z Gdyni do Karlskrony

240-metrowa Stena Ebba to drugi prom klasy E-Flexer, po Stenie Estelle, który w tym roku zacznie pływać na trasie z Gdyni do Karlskrony.

Greckie promy drożeją trzeci raz. Rodzina z samochodem zapłaci 644 euro

Już trzeci raz w tym roku greccy operatorzy promowi, zapewniający połączenia między greckimi wyspami, podnieśli ceny. Tym razem nawet o 8 procent od 1 lipca - pisze portal Greek Travel Pages.

Grecja - przeprawa z wyspy na wyspę znów droższa. Decyduje cena paliwa

Greccy operatorzy promów znów podnieśli ceny przepraw na greckie wyspy, tym razem od 5 do 10 procent - podaje portal Greek Travel Pages.

Costa Cruises ochrzciła swój nowy statek. Inspiracją dla projektantów była Toskania

Costa Toscana - najnowszy, dziesiąty już statek we flocie Costa Cruises - będzie pływał tego lata w zachodniej części Morza Śródziemnego.

Stambuł stawia na rejsy. „Pasażerowie wydają osiem razy więcej niż zwykli turyści”

Port morski Galata w Stambule to atrakcja sama w sobie. Podziemny terminal, sklepy i restauracja, której szefuje kucharz celebryta - nic dziwnego, że od momentu otwarcia w październiku zeszłego roku pojawia się tam coraz więcej statków wycieczkowych. Dzięki nim turystyka w kraju ma się szybciej odradzać po pandemii.

Stena Line przenosi się do nowego terminala w Gdyni. „Będzie bliżej do miasta”

Stena Line wkrótce zacznie kursować z nowego terminala promowego w Gdyni. Pierwszy statek, prom Stena Spirit, odpłynie z niego 17 czerwca o godzinie o 19.30.

Zamiast przeceniać rejsy wycieczkowe, lepiej zainwestować w agenta turystycznego

Norwegian Cruise Line Holdings nie będzie obniżał cen rejsów wycieczkowych. Zdaniem prezesa tej firmy lepszą strategią jest włączenie w pakiet turystyczny dodatkowych usług i sprzedawanie go drożej. Korzystają na tym również agenci, którzy dla firmy są bardzo ważnym partnerem handlowym.

Armatorzy: W przyszłym roku rządzić będą rejsy wycieczkowe

Pomimo wyzwań, jakie wiążą się z wojną w Ukrainie, 2023 rok ma być dla organizatorów rejsów wycieczkowych rekordowy. Tak przynajmniej twierdzą szefowie dwóch dużych armatorów.