Grecja - przeprawa z wyspy na wyspę znów droższa. Decyduje cena paliwa

Greccy operatorzy promów znów podnieśli ceny przepraw na greckie wyspy, tym razem od 5 do 10 procent - podaje portal Greek Travel Pages.

Costa Cruises ochrzciła swój nowy statek. Inspiracją dla projektantów była Toskania

Costa Toscana - najnowszy, dziesiąty już statek we flocie Costa Cruises - będzie pływał tego lata w zachodniej części Morza Śródziemnego.

Stambuł stawia na rejsy. „Pasażerowie wydają osiem razy więcej niż zwykli turyści”

Port morski Galata w Stambule to atrakcja sama w sobie. Podziemny terminal, sklepy i restauracja, której szefuje kucharz celebryta - nic dziwnego, że od momentu otwarcia w październiku zeszłego roku pojawia się tam coraz więcej statków wycieczkowych. Dzięki nim turystyka w kraju ma się szybciej odradzać po pandemii.

Stena Line przenosi się do nowego terminala w Gdyni. „Będzie bliżej do miasta”

Stena Line wkrótce zacznie kursować z nowego terminala promowego w Gdyni. Pierwszy statek, prom Stena Spirit, odpłynie z niego 17 czerwca o godzinie o 19.30.

Zamiast przeceniać rejsy wycieczkowe, lepiej zainwestować w agenta turystycznego

Norwegian Cruise Line Holdings nie będzie obniżał cen rejsów wycieczkowych. Zdaniem prezesa tej firmy lepszą strategią jest włączenie w pakiet turystyczny dodatkowych usług i sprzedawanie go drożej. Korzystają na tym również agenci, którzy dla firmy są bardzo ważnym partnerem handlowym.

Armatorzy: W przyszłym roku rządzić będą rejsy wycieczkowe

Pomimo wyzwań, jakie wiążą się z wojną w Ukrainie, 2023 rok ma być dla organizatorów rejsów wycieczkowych rekordowy. Tak przynajmniej twierdzą szefowie dwóch dużych armatorów.

Po 21 latach przerwy wraca połączenie promowe z Cypru do Grecji

19 czerwca Cypr i Grecję połączy linia promowa - ogłosił wiceminister żeglugi cypryjskiej Vassilios Dimitriades. Rejsy wrócą po przerwie trwającej ponad dwie dekady.

Rejsy wycieczkowe rosną w siłę. Armatorzy zamawiają nowe statki

Z zestawienia, które ujawnia zamówienia armatorów na statki i jachty, wynika, że do 2027 roku do ich flot dołączy 75 nowych jednostek. Łączna wartość tych inwestycji to 48,5 miliarda dolarów.

W Grecji trzeba więcej zapłacić za prom. Przewoźnicy: Zdrożała ropa

Od 10 do 12 procent wzrosną ceny biletów promowych w Grecji - ogłosili operatorzy obsługujący trasy między wyspami. Powód? Gwałtowny wzrost cen paliwa, który jest jedną z konsekwencji wojny prowadzonej przez Rosję w Ukrainie.

Prom w ogniu. Pasażerowie i załoga ewakuowani na Korfu

Setki osób uratowano dziś wczesnym rankiem z płonącego promu, który płynął z Grecji do Włoch. Według doniesień nikt poważnie nie ucierpiał.

Wycieczkowce szybko wracają do pływania. Za rok armatorzy zapomną o pandemii?

W przyszłym roku na rejsy statkami wycieczkowymi wypłynie w sumie około 30 milionów gości. W ten sposób ruch w tym sektorze turystyki wróci do poziomu sprzed pandemii koronawirusa – przewiduje prezes CLIA.

Crystal Cruises zawiesza działalność do wiosny

Crystal Cruises, armator znany z organizacji luksusowych i ekspedycyjnych rejsów, ogłosił, że do wiosny zawiesza działalność operacyjną. Wycieczki, które właśnie trwają, mają zakończyć się zgodnie z planem, pozostałe zostały odwołane.

Organizatorzy rejsów wycieczkowych zaostrzają zasady podróżowania z nimi

Aida Cruises i TUI Cruises to kolejni organizatorzy rejsów wycieczkowych, którzy wprowadzają ostrzejsze zasady na swoich imprezach. W wypadku Aidy dotyczą one zwiedzania miejsc, w których statek ma postój, a TUI Cruises - ważności certyfikatu szczepień.

Armator statków wycieczkowych: U nas szczepienia ważne są tylko trzy miesiące

Kto chce popłynąć w rejs statkiem należącym do europejskiego armatora Hapag-Lloyd Cruises, będzie musiał przedstawić zaświadczenie, że zaszczepił się nie dawniej niż trzy miesiące temu, albo, że przyjął dawkę przypominającą szczepionki.

Amerykanie: Rejsy morskie szczególnie grożą zakażeniem koronawirusem. Odradzamy

Do czwartego, najwyższego, poziomu podniosły swoje ostrzeżenie przed uczestniczeniem w rejsach statkami wycieczkowymi amerykańskie władze sanitarne, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Statki wycieczkowe wracają. Do końca roku będzie pływać 80 procent floty

Podczas gdy w czerwcu po morzach i oceanach pływało tylko 16 procent floty statków wycieczkowych, to do końca roku ma być ich już 80 procent – przewidują światowi armatorzy.

Stena Line - dwa dodatkowe promy to nowa jakość podróżowania do Szwecji

Stena Line zamierza w przyszłym roku wprowadzić na trasę Gdynia - Karlskrona dwa nowoczesne promy. Dzięki temu zwiększy przepustowość zarówno pasażerską, jak i frachtową.

Wycieczkowce wrócą na Seszele w listopadzie

Statki wycieczkowe będą mogły znów zawijać do portu na Seszelach od 14 listopada. Na początek zezwolenie dostaną te jednostki, które na pokład zabierają nie więcej niż 300 osób.