Covid na wycieczkowcu. Statek musiał zmienić trasę, bo port go nie przyjął

Koronawirus znów daje się branży turystycznej we znaki - na wycieczkowcu "Queen Elisabeth" wybuchł covid. Władze wyspy Bali odmówiły mu wejścia do portu.

Powstaje pierwszy luksusowy prom mieszkalny. Niebawem ruszy sprzedaż mieszkań

W chorwackiej stoczni w Splicie ruszy niebawem budowa „MV Narrative” – luksusowego statku mieszkalnego. Bardziej niż prom wycieczkowy, będzie on przypominał pływające osiedle. Ceny mieszkań zaczynają się od miliona dolarów.

Inflacja opadnie, zanim zaszkodzi rejsom, a wycieczkowce szybko się zapełniają

Inflacja zacznie się cofać pod koniec roku. Nie można się nią za bardzo przejmować, bo już dzisiaj widać symptomy poprawy, rejsy sprzedają się rewelacyjnie - twierdzi prezes linii wycieczkowych Norwegian Cruise Line Harry Sommer.

Rejsy rzeczne wracają do łask. Armatorzy: Sprzedaż na poziomie z 2019 roku

Według niemieckiej organizacji branży turystycznej DRV turyści znów chcą wypoczywać, pływając po rzekach. Zainteresowanie rejsami jest duże, a wycieczki kupują nie tylko stali klienci, ale też zupełnie nowi. Problemem, z którym muszą poradzić sobie organizatorzy, jest niski stan wód.

UOKiK: Uważaj na rejsy z InCruises. Możesz stracić pieniądze

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał komunikat ostrzegający przed firmą InCruises, która organizuje rejsy na Karaibach. Firma ta prawdopodobnie zarządza zebranymi od konsumentów pieniędzmi w zakazanym systemie konsorcyjnym.

Stena Line wprowadza większy prom na trasę z Gdyni do Karlskrony

240-metrowa Stena Ebba to drugi prom klasy E-Flexer, po Stenie Estelle, który w tym roku zacznie pływać na trasie z Gdyni do Karlskrony.

Greckie promy drożeją trzeci raz. Rodzina z samochodem zapłaci 644 euro

Już trzeci raz w tym roku greccy operatorzy promowi, zapewniający połączenia między greckimi wyspami, podnieśli ceny. Tym razem nawet o 8 procent od 1 lipca - pisze portal Greek Travel Pages.

Grecja - przeprawa z wyspy na wyspę znów droższa. Decyduje cena paliwa

Greccy operatorzy promów znów podnieśli ceny przepraw na greckie wyspy, tym razem od 5 do 10 procent - podaje portal Greek Travel Pages.

Costa Cruises ochrzciła swój nowy statek. Inspiracją dla projektantów była Toskania

Costa Toscana - najnowszy, dziesiąty już statek we flocie Costa Cruises - będzie pływał tego lata w zachodniej części Morza Śródziemnego.

Stambuł stawia na rejsy. „Pasażerowie wydają osiem razy więcej niż zwykli turyści”

Port morski Galata w Stambule to atrakcja sama w sobie. Podziemny terminal, sklepy i restauracja, której szefuje kucharz celebryta - nic dziwnego, że od momentu otwarcia w październiku zeszłego roku pojawia się tam coraz więcej statków wycieczkowych. Dzięki nim turystyka w kraju ma się szybciej odradzać po pandemii.

Stena Line przenosi się do nowego terminala w Gdyni. „Będzie bliżej do miasta”

Stena Line wkrótce zacznie kursować z nowego terminala promowego w Gdyni. Pierwszy statek, prom Stena Spirit, odpłynie z niego 17 czerwca o godzinie o 19.30.

Zamiast przeceniać rejsy wycieczkowe, lepiej zainwestować w agenta turystycznego

Norwegian Cruise Line Holdings nie będzie obniżał cen rejsów wycieczkowych. Zdaniem prezesa tej firmy lepszą strategią jest włączenie w pakiet turystyczny dodatkowych usług i sprzedawanie go drożej. Korzystają na tym również agenci, którzy dla firmy są bardzo ważnym partnerem handlowym.

Armatorzy: W przyszłym roku rządzić będą rejsy wycieczkowe

Pomimo wyzwań, jakie wiążą się z wojną w Ukrainie, 2023 rok ma być dla organizatorów rejsów wycieczkowych rekordowy. Tak przynajmniej twierdzą szefowie dwóch dużych armatorów.

Po 21 latach przerwy wraca połączenie promowe z Cypru do Grecji

19 czerwca Cypr i Grecję połączy linia promowa - ogłosił wiceminister żeglugi cypryjskiej Vassilios Dimitriades. Rejsy wrócą po przerwie trwającej ponad dwie dekady.

Rejsy wycieczkowe rosną w siłę. Armatorzy zamawiają nowe statki

Z zestawienia, które ujawnia zamówienia armatorów na statki i jachty, wynika, że do 2027 roku do ich flot dołączy 75 nowych jednostek. Łączna wartość tych inwestycji to 48,5 miliarda dolarów.

W Grecji trzeba więcej zapłacić za prom. Przewoźnicy: Zdrożała ropa

Od 10 do 12 procent wzrosną ceny biletów promowych w Grecji - ogłosili operatorzy obsługujący trasy między wyspami. Powód? Gwałtowny wzrost cen paliwa, który jest jedną z konsekwencji wojny prowadzonej przez Rosję w Ukrainie.

Prom w ogniu. Pasażerowie i załoga ewakuowani na Korfu

Setki osób uratowano dziś wczesnym rankiem z płonącego promu, który płynął z Grecji do Włoch. Według doniesień nikt poważnie nie ucierpiał.

Wycieczkowce szybko wracają do pływania. Za rok armatorzy zapomną o pandemii?

W przyszłym roku na rejsy statkami wycieczkowymi wypłynie w sumie około 30 milionów gości. W ten sposób ruch w tym sektorze turystyki wróci do poziomu sprzed pandemii koronawirusa – przewiduje prezes CLIA.