Organizatorzy rejsów wycieczkowych zaostrzają zasady podróżowania z nimi

Aida Cruises i TUI Cruises to kolejni organizatorzy rejsów wycieczkowych, którzy wprowadzają ostrzejsze zasady na swoich imprezach. W wypadku Aidy dotyczą one zwiedzania miejsc, w których statek ma postój, a TUI Cruises - ważności certyfikatu szczepień.

Armator statków wycieczkowych: U nas szczepienia ważne są tylko trzy miesiące

Kto chce popłynąć w rejs statkiem należącym do europejskiego armatora Hapag-Lloyd Cruises, będzie musiał przedstawić zaświadczenie, że zaszczepił się nie dawniej niż trzy miesiące temu, albo, że przyjął dawkę przypominającą szczepionki.

Amerykanie: Rejsy morskie szczególnie grożą zakażeniem koronawirusem. Odradzamy

Do czwartego, najwyższego, poziomu podniosły swoje ostrzeżenie przed uczestniczeniem w rejsach statkami wycieczkowymi amerykańskie władze sanitarne, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Statki wycieczkowe wracają. Do końca roku będzie pływać 80 procent floty

Podczas gdy w czerwcu po morzach i oceanach pływało tylko 16 procent floty statków wycieczkowych, to do końca roku ma być ich już 80 procent – przewidują światowi armatorzy.

Stena Line - dwa dodatkowe promy to nowa jakość podróżowania do Szwecji

Stena Line zamierza w przyszłym roku wprowadzić na trasę Gdynia - Karlskrona dwa nowoczesne promy. Dzięki temu zwiększy przepustowość zarówno pasażerską, jak i frachtową.

Wycieczkowce wrócą na Seszele w listopadzie

Statki wycieczkowe będą mogły znów zawijać do portu na Seszelach od 14 listopada. Na początek zezwolenie dostaną te jednostki, które na pokład zabierają nie więcej niż 300 osób.

Odyssey of the Seas nie wypłynie w rejs. Koronawirus na statku

Zakażenia koronawirusem wśród członków załogi statku Oddysey of the Seas należącego do Royal Caribbean to powód przełożenia pierwszego rejsu z 3 na 31 lipca.

Hiszpania przywraca rejsy wycieczkowe

Od 7 czerwca statki wycieczkowe będą mogły znów zawijać do hiszpańskich portów. Dla branży turystycznej to świetna wiadomość, bo kraj jest bardzo ważnym kierunkiem w ofercie armatorów, a na statkach pracuje około 50 tysięcy ludzi.

USA dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Celebrity Cruises to pierwszy armator, który uzyskał zgodę amerykańskich władz na przywrócenie rejsów wycieczkowych rozpoczynających się w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza wycieczka wystartuje 26 czerwca z portu Everglades na Florydzie.

Ruszył sezon letni na jeziorach. Armatorzy liczą na turystów

Rozpoczął się sezon w turystycznej żegludze śródlądowej. Spółki organizujące rejsy po jeziorach, mariny i właściciele położonych nad wodą hoteli i restauracji liczą na finansowe odbicie po pandemicznym 2020 roku.

Trójmiasto chce znów zarabiać na wizytach wycieczkowców

Gdańsk i Gdynia liczą, że w tym roku wrócą do nich wielkie statki wycieczkowe, a ich pasażerowie zostawią w sklepach pieniądze.

Senat USA blokuje rejsy wycieczkowe. „Trzeba zadbać o bezpieczeństwo”

Senat Stanów Zjednoczonych nie przyjął ustawy, która pozwoliłaby na wznowienie rejsów wycieczkowych najpóźniej 4 lipca. Zgodnie z założeniami miała ona również zobowiązać odpowiednie podmioty do wydania wytycznych sanitarnych dla tego segmentu podróży.

Brytyjczycy chcą popłynąć w rejs. Choćby wokół własnego kraju

Organizatorzy rejsów wycieczkowych z Wielkiej Brytanii notują w ostatnich tygodniach duże zainteresowanie ofertami krajowymi. Klienci chętnie rezerwują kabiny o wyższym standardzie.

Norwegian Cruise Line wznawia rejsy

Norwegian Cruise Line ogłosił, że 25 lipca wznawia działalność operacyjną. Jako pierwsze ruszą rejsy po wyspach greckich, w sierpniu pasażerowie będą mogli popłynąć na Karaiby.

Crystal Cruises: W rejs zabieramy tylko zaszczepionych

Organizator rejsów wycieczkowych Crystal Cruises ogłosił, że aby wziąć udział w jego imprezie, klient musi przedstawić zaświadczenie o pełnym szczepieniu na covid-19. A to tylko pierwszy warunek…

Armatorzy kolejny raz przesuwają powrót rejsów

Norwegian Cruise Line i Aida odwołują kolejne rejsy. Pierwszy anuluje program do końca maja, a drugi do 19 marca. Z kolei włoska firma Costa Crociere zapowiada, że wypłynie na morze 27 marca.

Armatorzy opóźniają start rejsów

Włoski armator Costa Crociere wraca na Morze Śródziemne 13 marca. Z kolei statki amerykańskiego organizatora rejsów Carnival Cruises zaczną pływać ze Stanów Zjednoczonych w maju.

Chociaż armator odwołuje rejsy, agentom wypłaci prowizję

Holland America Line odwołuje wszystkie rejsy wycieczkowe do 30 kwietnia. Dla agentów oznacza to dodatkową pracę, bo muszą informować o zmianach klientów. Dobra wiadomość jest taka, że mimo wszystko dostaną prowizję.