Dokąd w rejs? W najnowszym rankingu wyspy greckie wygrywają z portami w Hiszpanii

Santoryn to najlepszy kierunek na rejs wycieczkowy - wynika z analizy wpisów turystów w internecie. W pierwszej trójce znalazły się też hiszpańska Kartagena i maltańska Valletta.

Rejsy statkami wycieczkowymi już nie tak ekologiczne. Armatorzy cofają obietnice

W 2021 roku Aida i TUI Cruises poinformowali opinię publiczną, że ich celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Teraz okazuje się jednak, że mieli za duże ambicje – deklaracje już nieaktualne.

"Tanio, wygodnie i można dużo zobaczyć" - rejsy morskie biją na świecie rekordy

W ubiegłym roku w podróż statkiem wycieczkowym wybrało się 31,7 miliona pasażerów. To o prawie 7 procent więcej niż w rekordowym dotąd 2019 roku - głosi raport Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Rejsów Wycieczkowych (CLIA).

Ekolodzy skarżą armatora statków wycieczkowych TUI Cruises. Powód - greenwashing

Niemieccy ekolodzy zarzucają armatorowi statków wycieczkowych TUI Cruises tak zwany greenwashing, czyli wybielanie się w kwestii dbania o środowisko naturalne.

Kiedy najtaniej kupić rejs statkiem? Jest nowe narzędzie, „rewolucja w sprzedaży”

Internetowe biuro podróży specjalizujące się w sprzedawaniu rejsów statkami wycieczkowymi po morzach świata, stworzyło narzędzie, które pomoże wskazać najkorzystniejszy moment zakupu rejsu wycieczkowego. Wykorzystało sztuczną inteligencję.

Odżyły rejsy morskie. Miliony turystów wybierają ten sposób wypoczywania

Nawet 36 milionów turystów ma w tym roku podróżować po świecie na pokładach statków wycieczkowych. Jeśli przewidywania się sprawdzą, będzie to o 4,5 miliona więcej niż rok wcześniej.

Huti grasują po Morzu Czerwonym? Turysta nie zawsze może zrezygnować z rejsu

Czy w związku z atakami piratów na statki handlowe podróżny może bez ponoszenia kosztów zrezygnować z rejsu wycieczkowego po Morzu Czerwonym? Takie pytanie nurtowało niemieckiego prawnika. Próbował zgłębić wyroki sądów.

Pasażerowie statków wycieczkowych zapłacą za zwiedzanie Lizbony

Od stycznia port w Lizbonie zacznie pobierać podatek turystyczny od pasażerów przypływających do miasta na statkach wycieczkowych. Opłata wyniesie 2 euro za każdą osobę, która zejdzie na ląd.

Statki wycieczkowe omijają Izrael. Płyną na Cypr, do Grecji i do Turcji

Turcja i Grecja zamiast Izraela – w związku z wojną na granicach tego kraju organizatorzy rejsów wycieczkowych zmieniają trasy rejsów wycieczkowych. Nie płyną już do Aszdodu i Hajfy, zastępują je innymi portami we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego.

Trwa wyścig w wodowaniu coraz większych wycieczkowców. Gigantomania się opłaca

W stoczniach powstają kolejne, coraz większe, statki wycieczkowe. Będą zabierać na pokłady już nie trzy czy pięć tysięcy, ale siedem tysięcy pasażerów. Dlaczego są tak ogromne? To się po prostu opłaca.

Pasażerowie statków wycieczkowych na lądzie – komu to się opłaca?

Choć wiele krajów liczy, że turystyczne rejsy morskie pobudzą ich lokalną gospodarkę, najnowsze analizy pokazują, że większość pasażerów pieniądze zostawia na pokładzie, nie na lądzie. Odwrotnie niż mówią armatorzy.

Hiszpania – więcej pasażerów statków wycieczkowych niż przed pandemią

Prawie 5 milionów pasażerów statków wycieczkowych wpłynęło w pierwszej połowie tego roku do hiszpańskich portów. To o 5 procent więcej niż przed pandemią.

Armator radzi: Kupujcie rejsy wycieczkowe, bo drożeją... bilety lotnicze

Agenci już teraz powinni rezerwować rejsy wycieczkowe dla swoich klientów na wakacje w 2024 i 2025 roku, żeby zapewnić im taniej lot do portów, z których wypływają statki. Potem będzie bowiem tylko drożej - twierdzi wiceprezes Princess Cruises na Europę.

Największy wycieczkowiec świata przeszedł testy na Bałtyku

Statek Icon of the Seas należący do Royal Caribbean International przeszedł próby na otwartych wodach Bałtyku. Od przyszłego roku największy wycieczkowiec świata będzie pływał po Karaibach.

Costa Cruises: Polacy wybierają coraz droższe rejsy, stawiają na jakość

W ostatnich latach polski rynek rozwijał się bardzo dobrze, a po pandemii podniósł się i zareagował jako pierwszy - mówi dyrektor Costa Cruises Alessandro Bottaro.

Podróż statkiem i jachtem będzie rejestrowana

Podróżujący statkami będą musieli podać swoją tożsamość służbom - ma to polepszyć ich bezpieczeństwo np. w razie wypadku. Od dawna robią to właściciele międzynarodowych promów pływających po Bałtyku.

Statki wycieczkowe skazane na 450 mln dolarów odszkodowania za cumowanie na Kubie

Sędzia okręgowa z Miami, Beth Bloom, skazała w piątek cztery firmy organizujące rejsy wycieczkowe - Carnival, Norwegian, Royal Caribbean i MSC - na zapłacenie prawie 450 milionów dolarów odszkodowania za korzystanie z portu na Kubie.

Największy statek wycieczkowy świata zwodowany. Polacy już rezerwują rejsy

W fińskiej stoczni zwodowano największy statek wycieczkowy świata - "Icon of the Seas". Teraz wnętrza jednostki będą wyposażane, a w pierwszy rejs z pasażerami statek popłynie w styczniu 2024 roku.