Wycieczkowce wrócą na Seszele w listopadzie

Statki wycieczkowe będą mogły znów zawijać do portu na Seszelach od 14 listopada. Na początek zezwolenie dostaną te jednostki, które na pokład zabierają nie więcej niż 300 osób.

Odyssey of the Seas nie wypłynie w rejs. Koronawirus na statku

Zakażenia koronawirusem wśród członków załogi statku Oddysey of the Seas należącego do Royal Caribbean to powód przełożenia pierwszego rejsu z 3 na 31 lipca.

Hiszpania przywraca rejsy wycieczkowe

Od 7 czerwca statki wycieczkowe będą mogły znów zawijać do hiszpańskich portów. Dla branży turystycznej to świetna wiadomość, bo kraj jest bardzo ważnym kierunkiem w ofercie armatorów, a na statkach pracuje około 50 tysięcy ludzi.

USA dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Celebrity Cruises to pierwszy armator, który uzyskał zgodę amerykańskich władz na przywrócenie rejsów wycieczkowych rozpoczynających się w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza wycieczka wystartuje 26 czerwca z portu Everglades na Florydzie.

Ruszył sezon letni na jeziorach. Armatorzy liczą na turystów

Rozpoczął się sezon w turystycznej żegludze śródlądowej. Spółki organizujące rejsy po jeziorach, mariny i właściciele położonych nad wodą hoteli i restauracji liczą na finansowe odbicie po pandemicznym 2020 roku.

Trójmiasto chce znów zarabiać na wizytach wycieczkowców

Gdańsk i Gdynia liczą, że w tym roku wrócą do nich wielkie statki wycieczkowe, a ich pasażerowie zostawią w sklepach pieniądze.

Senat USA blokuje rejsy wycieczkowe. „Trzeba zadbać o bezpieczeństwo”

Senat Stanów Zjednoczonych nie przyjął ustawy, która pozwoliłaby na wznowienie rejsów wycieczkowych najpóźniej 4 lipca. Zgodnie z założeniami miała ona również zobowiązać odpowiednie podmioty do wydania wytycznych sanitarnych dla tego segmentu podróży.

Brytyjczycy chcą popłynąć w rejs. Choćby wokół własnego kraju

Organizatorzy rejsów wycieczkowych z Wielkiej Brytanii notują w ostatnich tygodniach duże zainteresowanie ofertami krajowymi. Klienci chętnie rezerwują kabiny o wyższym standardzie.

Norwegian Cruise Line wznawia rejsy

Norwegian Cruise Line ogłosił, że 25 lipca wznawia działalność operacyjną. Jako pierwsze ruszą rejsy po wyspach greckich, w sierpniu pasażerowie będą mogli popłynąć na Karaiby.

Crystal Cruises: W rejs zabieramy tylko zaszczepionych

Organizator rejsów wycieczkowych Crystal Cruises ogłosił, że aby wziąć udział w jego imprezie, klient musi przedstawić zaświadczenie o pełnym szczepieniu na covid-19. A to tylko pierwszy warunek…

Armatorzy kolejny raz przesuwają powrót rejsów

Norwegian Cruise Line i Aida odwołują kolejne rejsy. Pierwszy anuluje program do końca maja, a drugi do 19 marca. Z kolei włoska firma Costa Crociere zapowiada, że wypłynie na morze 27 marca.

Armatorzy opóźniają start rejsów

Włoski armator Costa Crociere wraca na Morze Śródziemne 13 marca. Z kolei statki amerykańskiego organizatora rejsów Carnival Cruises zaczną pływać ze Stanów Zjednoczonych w maju.

Chociaż armator odwołuje rejsy, agentom wypłaci prowizję

Holland America Line odwołuje wszystkie rejsy wycieczkowe do 30 kwietnia. Dla agentów oznacza to dodatkową pracę, bo muszą informować o zmianach klientów. Dobra wiadomość jest taka, że mimo wszystko dostaną prowizję.

Armatorzy z optymizmem o nowym roku – ludzie chcą naszych rejsów

W tym roku na rejs statkiem wycieczkowym chce się wybrać dwie trzecie stałych klientów tego sektora turystyki, a 58 procent nowych planuje taką wycieczkę w kolejnych latach – wynika z badania zleconego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Rejsów Wycieczkowych CLIA.

Florencki statek Costa Cruises gotów do pierwszego rejsu

Flota armatora Costa Cruises powiększyła się o nowy statek – Costa Firenze. Wypłynie on w trasę już w przyszłym roku – najpierw na Morze Śródziemne, a potem do Azji.

Wraca popyt na rejsy wycieczkowe

Armatorzy rejsów wycieczkowych notują duże zainteresowanie imprezami zaplanowanymi na przyszły rok i na kolejne lata. Niektóre rejsy są sprzedane już w 50 procentach, a wśród klientów nie brakuje osób, które dotychczas nie korzystały z usług tych organizatorów.

Kolejny organizator turystyki prosi niemiecki rząd o kredyt

400 milionów euro kredytu ma pomóc armatorowi Aida Cruises przetrwać kryzys wywołany przez koronawirusa. Niewykluczone, że land Meklemburgia-Pomorze Przednie wejdzie w posiadanie części udziałów armatora.

Wycieczka do wycieczkowca? Nieczynne statki celem turystów

U wybrzeży Anglii kotwiczą wycieczkowce, między innymi pięć razy większy od Titanica Allure of the Seas. Teraz, kiedy są puste, stały się atrakcją turystyczną – za 25 dolarów można pod nie podpłynąć i obejrzeć z pokładu promu.