Wizz Air otworzy linię lotniczą na Malcie. "To nasz rozwój"

Wizz Air ogłosił podpisanie „porozumienia w sprawie relokacji odpowiedzialności” z Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) i maltańskim urzędem lotniczym (CAD), zgodnie z którym zamierza złożyć wniosek o certyfikat i licencję (AOC) przewoźnika lotniczego dla swojej maltańskiej spółki.

Bruksela cofa rekomendacje dla maseczek w samolotach i na lotniskach

Od 16 maja pasażerowie podróżujący samolotem po Europie nie powinni być zobowiązani do noszenia maseczek w czasie lotu i na lotnisku – ogłosiły w środę Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA).

Ryanair dokłada czarterów w Katowicach. „Największy program w historii lotniska”

Ryanair ogłosił, że tego lata będzie miał najbardziej rozwinięty rozkład lotów z lotniska w Katowicach. Zwiększa tam bazę samolotów i dodaje nowy kierunek. Łączy to z 15-leciem obecności w tym porcie.

Rego-Bis poleci z Air Montenegro do Podgoricy

Biuro podróży Rego-Bis rozpoczyna współpracę z czarnogórskim przewoźnikiem lotniczym Air Montenegro. W lecie przewoźnik będzie wykonywać loty na zlecenie biura z Katowic (KTW) do Podgoricy (TGD).

Emirates wyposażą 126 airbusów i boeingów w kabinę klasy ekonomicznej premium

Linie lotnicze Emirates wprowadzają klasę ekonomiczną premium w samolotach typu A380 na trasach do Londynu, Paryża, Sydney i Christchurch.

Szykuje się nalot Amerykanów na Grecję. Linie lotnicze dodają kierunki i fotele

Loty do Aten obsługiwane nie sezonowo, ale przez cały rok, nowe połączenia z Miami, Dallas i Los Angeles, a do tego rejsy łączące Stany Zjednoczone z Salonikami i Kretą - to plany, o których minister turystyki Grecji rozmawiał z amerykańskimi liniami lotniczymi.

EasyJet usunie niektóre fotele z samolotów. Szuka oszczędności

Brytyjska tania linia lotnicza easyJet zamierza usunąć sześć foteli z ostatniego rzędu w swoich airbusach A319. W ten sposób zmniejszy ich liczbę poniżej progu, który wymaga większej obsady personelu kabinowego.

Rosjanie wracają do Turcji. Aerofłot wznowił loty do dwóch miast

Aeroflot, który zawiesił w marcu większość swoich lotów międzynarodowych z powodu sankcji nałożonych na Rosję za jej inwazję na Ukrainę, w sobotę wznowił regularne loty z Moskwy do Stambułu i Antalyi.

Ryanair: Na 10-lecie bazy we Wrocławiu ogłaszamy największy rozkład w historii

Letnia siatka Ryanaira liczy 38 tras z Wrocławia, w tym siedem nowości. Przewoźnik będzie wykonywał 100 lotów w tygodniu.

Enter Air: Jesteśmy elastyczni, odbudowujemy się po największym kryzysie

Enter Air w 2021 roku 1,12 miliarda złotych przychodów, to o 138,1 procent więcej niż rok wcześniej. Strata netto wyniosła 117,1 miliona złotych i była o 37 milionów złotych mniejsza.

Raport z lotnisk. Czartery odporniejsze na kryzys niż regularne linie lotnicze

Dane z lotnisk potwierdzają - z biurami podróży najwięcej turystów podróżowało w 2021 roku samolotami do Turcji, Grecji i Egiptu. Wzrosła rola czarterów - odradzają się najszybciej. Liderem nadal Enter Air.

Porozumienie kontrolerów z PAŻP na dwa miesiące

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i kontrolerzy ruchu lotniczego podpisali w sejmie porozumienie, które ma obowiązywać do 10 lipca. Oznacza to, że od 1 maja nie będzie konieczne wprowadzanie ograniczeń w ruchu lotniczym na Polską.

LOT: ograniczenia na lotnisku Chopina? Nasi pasażerowie najbardziej poszkodowani

To LOT i jego pasażerowie będą najbardziej poszkodowani, jeśli rząd ograniczy ruch na Lotnisku Chopina - podaje narodowy przewoźnik.

Ryanair do Brukseli: Polski rząd nas dyskryminuje

Ryanair złożył we wtorek skargę do Komisji Europejskiej na rozporządzenie polskiego rządu w sprawie ograniczenia ruchu lotniczego nad Polską. Zdaniem przewoźnika faworyzuje on narodowego przewoźnika, LOT.

Morawiecki: Zrekompensujemy pasażerom straty spowodowane odwołaniem lotów

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował podczas konferencji prasowej, że rząd zrekompensuje straty finansowe pasażerom samolotów, których loty będą odwołane w wyniku ograniczeń spowodowanych odejściem z pracy dużej grupy kontrolerów lotów.

Ryanair: W letniej siatce mamy więcej lotów z Krakowa niż przed pandemią

Rozkład lotów Ryanaira z Krakowa na lato 2022 liczy 73 trasy, w tym 10 nowości. Na lotnisku w Balicach bazować będzie osiem samolotów.

Wizz Air poleci z Wrocławia do Dubrownika

Wizz Air ogłosił, że od 4 sierpnia będzie łączył Wrocław z Dubrownikiem. Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu – w czwartki i w niedziele.

Tanie linie ukarane na Majorce. Bezprawnie pobierały opłaty za bagaż

Ryanair, easyJet, Eurowings, Vueling i Volotea zostały ukarane przez urząd konsumencki Majorki za bezprawne ograniczenia i pobieranie opłat za bagaż podręczny — pisze lokalny dziennik, „Diario de Majorca”.