Lufthansa zapłaci swoim agentom 1 euro więcej. Żeby mieli motywację do pracy

Grupa Lufthansa potwierdziła, że tego lata wiele biur agencyjnych, które z nią współpracują, może liczyć na dodatkowe pieniądze ze sprzedaży biletów. Nie będzie to jednak wynagrodzenie za dodatkową pracę wynikającą ze zmian w siatce lotów, ale dodatek motywacyjny.

Arabska linia lotnicza należąca do Wizz Aira wznowi loty do Rosji

Wizz Air Abu Dhabi planuje wznowić od października loty pasażerskie między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Rosją.

Odwołany lub spóźniony lot? Agent zwróci pieniądze

Amerykański Departament Transportu proponuje, aby w wypadku odwołania lotu przez przewoźnika lub dużego opóźnienia rejsu, pieniądze za niezrealizowaną usługę oddawał agent, który sprzedał bilet.

Ceny biletów lotniczych wystrzeliły. Linie chcą mniej latać i drożej sprzedać

Nie ma co liczyć na spadek cen. Jak wyliczył Allianz Trade, w tym roku podwyżki taryf wyniosą 21 proc. w porównaniu z rokiem 2019. A może być drożej.

Wizz Air: Nasze nowe kierunki z Wrocławia to Tirana, Dubrownik i Rodos

Wizz Air ogłosił dzisiaj dodanie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu. Zwiększenie floty pozwoli mu obsłużyć trzy nowe trasy na południe Europy.

Mikosz: Linie lotnicze nadal będą walczyć o pasażera niskimi cenami

Wzrost cen biletów, obecnie powodowany głównie podwyżkami cen ropy i paliwa lotniczego, nie musi oznaczać końca ery taniego latania - uważa wiceprezes IATA Sebastian Mikosz.

Wizz Air zwiększa bazę w Warszawie i siatkę lotów - cztery nowe kierunki

Akaba w Jordanii, Wenecja we Włoszech, Walencja i Bilbao w Hiszpanii - to nowe kierunki Wizz Aira z Lotniska Chopina w Warszawie. Przewoźnik umieści w bazie tego portu swój dziewiąty samolot. Będzie to airbus A321.

Wizz Air dodaje czwarty samolot w bazie na lotnisku w Krakowie

Tani węgierski przewoźnik Wizz Air doda kolejny, czwarty już, samolot do swojej bazy w Krakowie.

Piloci Lufthansy zapowiadają gotowość do podjęcia strajku

98 procent pilotów Lufthansy głosowało w niedzielę za strajkiem w sprawie lepszych wynagrodzeń. Protest nie jest jeszcze przesądzony, trwają rozmowy z zarządem firmy.

Wizz Air poleci z Lotniska Chopina na Maderę. Będą dwa rejsy w tygodniu

Wizz Air dodaje do polskiej siatki połączeń nową trasę. Od końca października przewoźnik będzie latał z Warszawy na Maderę.

Corendon: Koniec lata nas nie zatrzyma. Loty do Antalyi będą też w zimie

Corendon Airlines chwali wyjątkowe zainteresowanie polskich turystów lotami do Antalyi i zapowiada, że po zakończeniu sezonu letniego będzie kontynuował rejsy do tego miasta w każdą sobotę z Warszawy i Katowic.

Ryanair zawarł porozumienie z pilotami z Francji i Hiszpanii. Strajku nie będzie

Francuscy i hiszpańscy piloci Ryanaira zatwierdzili w głosowaniu porozumienie w sprawie przywrócenia wynagrodzeń sprzed pandemii covidu. Oznacza to, że groźba ich strajku została zażegnana.

Wizz Air ma już 160 samolotów. Do końca dekady chce mieć 500

Najnowsza maszyna we flocie Wizz Aira, airbus A321neo, trafiła do bazy na lotnisku w Bukareszcie.

Wizz Air Abu Zabi będzie latał na Malediwy i do Kuwejtu. Nowym airbusem

Loty na Malediwy rozpoczną się 4 października, a do Kuwejtu 30 października. Nowe trasy obsługiwał będzie airbus A321neo, który ma dołączyć do floty Wizz Aira Abu Zabi w drugiej połowie roku.

Lufthansa odwołuje loty. Agenci turystyczni domagają się odszkodowań

Organizacje branży turystycznej z Niemiec, Austrii i Szwajcarii domagają się od Grupy Lufthansa odszkodowań za odwoływane loty. Zmiany w siatce połączeń oznaczają dla agentów wiele godzin dodatkowej pracy, za którą należy się wynagrodzenie.

KLM i Thalys testują zintegrowaną podróż lotniczo-kolejową

Ruszyła próbna faza usługi air&rail dla pasażerów tranzytowych KLM-u podróżujących między Brukselą i Amsterdamem. Na tym krótkim odcinku mogą oni wybrać pociąg zamiast samolotu, a podróż jest w pełni zintegrowana.

Prawie 16 tysięcy sierpniowych lotów w Europie odwołanych. Najwięcej przez Turkish Airlines

W Europie program lotów na sierpień został mocniej okrojony niż w pozostałych regionach świata. Liczba odwołanych lotów będzie o 2 procent większa niż średnia dla całego świata.

Wizz Air: W czerwcu padł rekord - przewieźliśmy 4,3 miliona pasażerów

Czerwcowy wynik przewoźnika jest lepszy od ubiegłorocznego o 179 procent.