Wszyscy chcą do USA. Sprzedaż biletów lotniczych skoczyła. LOT przywraca rejsy

Od listopada o wiele łatwiej będzie można wjechać do Stanów Zjednoczonych - zapowiedział w poniedziałek Waszyngton. Od razu zaczął się ruch w rezerwacjach. LOT zareagował zwiększając liczbę lotów i kierunków.

Ryanair zapowiada na zimę 25 nowych tras z Polski

Malta, Helsinki, Ryga, Sztokholm, Walencja, Amman, Agadir, Budapeszt - to miasta, do których chce zimą latać z Polski Ryanair - ogłosił to dzisiaj w Warszawie prezes Michael O'Leary.

Ruch lotniczy w Europie. Grecja, Rumunia i Chorwacja z najlepszymi wynikami

W sierpniu liczba lotów komercyjnych w Europie wzrosła o 48 procent wobec zeszłego roku. Jeśli dane zestawić z sierpniem 2019 roku, okaże się, że spadek wyniósł 31 procent. Najmniej dotkliwy były dla Grecji.

Polscy turyści, których samolot musiał lądować w Etiopii wrócili do kraju

Dzisiaj rano w Warszawie wylądował samolot z polskimi turystami, którzy wypoczywali w Kenii, ale w drodze powrotnej ze względu na usterkę samolotu, musieli lądować w Addis Abebie.

Awaryjne lądowanie Enter Aira w Etiopii. Polacy wrócą do kraju drugim samolotem

Samolot linii Enter Air lecący z Mombasy w Kenii do Warszawy lądował awaryjnie w Addis Abebie w Etiopii. Na pokładzie było 167 osób. Nikomu nic się nie stało.

Ryanair otworzył własne centrum szkoleniowe. Zapłacił 50 milionów euro

Zatrudnienie 5 tysięcy nowych członków załóg to plan Ryanaira na najbliższe 5 lat. Przewoźnik chce w 2025 roku obsłużyć 200 milionów pasażerów, o 33 procent więcej niż w rekordowym roku 2019.

Dodatkowe miejsce na nogi w samolocie? Można na tym nieźle zarobić

50 linii lotniczych w zeszłym roku uzyskało wyższe przychody ze sprzedaży usług dodatkowych niż z samych biletów. Rekordzistą okazał się Wizz Air z wynikiem 55,9 procent udziału takich przychodów. Najchętniej pasażerowie dopłacali za miejsce na nogi.

O'Leary do Morawieckiego: Podwyżki na lotniskach zaszkodzą polskiej gospodarce

Opłaty lotniskowe w Polsce i tak są wysokie, a ich podniesienie spowoduje zmniejszenie liczby połączeń, przerzucenie kosztów na pasażerów i przeniesienie ruchu do innych krajów Europy Środkowej - ostrzega polskiego premiera prezes lotniczej grupy Ryanair Michael O'Leary.

Szef Ryanaira Michael O'Leary: Wakacje gwałtownie podrożeją

Kłopoty linii lotniczych, w tym redukcja samolotów i zwolnienia pracowników, inflacja i nowe podatki z jednej strony, a gwałtowny wzrost popytu z drugiej - spowodują, że bilety linii lotniczych będą drożeć, uważa szef Ryanaira Michael O'Leary.

Wizz Air szuka do pracy pilotów. Ogłosił, że cofa im obniżkę płac

Wizz Air planuje zatrudnić do grudnia 200 pilotów i 800 członków personelu pokładowego. Od kilku tygodni prowadzi nabór, a dzisiaj ogłosił, że od 1 października przywraca wynagrodzenia pilotów w wysokości, jak sprzed pandemii COVID-19.

Buzz przywitał w Modlinie pierwszego w Polsce boeinga 737-8200 "Gamechanger"

Pierwszy boeing 737-8200 “Gamechanger” w barwach linii lotniczej Buzz wylądował dziś na podwarszawskim lotnisku w Modlinie. To największy i najnowocześniejszy samolot z linii 737 produkowany przez fabrykę z Seattle.

Corendon będzie latać do Antalyi także zimą

Cotygodniowe rejsy z Warszawy i Katowic do Antalyi tureckie linie czarterowe będą realizować od 6 listopada do 30 kwietnia 2022 roku.

Wizz Air: Strajk włoskich kontrolerów, rejsy z Polski zagrożone

Kontrolerzy mają strajkować jutro, 7 września, od godziny 13 do 17. W związku z tym niektóre rejsy z Polski do Włoch mogą zostać opóźnione, przełożone bądź odwołane.

Ryanair uruchamia na zimę pięć nowych połączeń z Wrocławia

W zimowym rozkładzie lotów Ryanaira z Wrocławia znalazło się pięć nowych kierunków: Billund (Legoland), Bournemouth, Lizbona, Pafos i Piza.

Cztery nowości w poznańskiej zimowej siatce Ryanaira

Ryanair ogłosił dziś inaugurację czterech nowych połączeń w zimowym rozkładzie lotów z Poznania.

Wizz Air poleci z Katowic do Dubaju zamiast do Abu Zabi

W związku z restrykcjami pandemicznymi Wizz Air tymczasowo przekieruje loty na trasie Katowice – Abu Zabi do portu lotniczego Dubaj (DXB).

Sześć tras wraca do rozkładu lotów Wizz Aira z Polski

Od września Wizz Air ponownie wyruszy na trasy z Gdańska do Haugesund i Odessy, z Krakowa do Kutaisi, z Katowic do Liverpoolu, z Warszawy do Budapesztu i z Wrocławia do Birmingham.

Samolot na zamówienie – pasażerowie złożą się na linię lotniczą

Vairtual to linia lotnicza, która poleci z punktu A do punktu B tylko wtedy, kiedy zbierze zamówienia od potencjalnych pasażerów. Na ich konkretne zamówienie wyczarteruje samolot.