EasyJet: Chcemy więcej latać do Turcji, na Kanary i do Grecji. Kupujemy sloty

Turcja, Wyspy Kanaryjskie i Grecja to główne kierunki, na które stawia w przyszłym roku brytyjski EasyJet. Linia lotnicza powiększa liczbę miejsc w samolotach do tych krajów i regionów. Odkupiła też od British Airways sloty na lotnisku Londyn-Gatwick.

Enter Air: Udany sezon pozwolił odrabiać straty i spłacać pożyczkę

Wzrost przychodów o 103 procent, licząc rok do roku, zanotowała linia lotnicza Enter Air w pierwszych trzech kwartałach tego roku. Stratę netto zmniejszyła w tym czasie o 79 procent - z 98,7 miliona złotych do 21,1 miliona złotych.

Ryanair zapowiada ponad 270 letnich tras z Polski i 65 nowych Gamechangerów

Przyszłoroczna letnia siatka lotów Ryanaira z Polski liczy ponad 270 kierunków, w tym osiem nowości.

Prawie sto połączeń w zimowej siatce LOT-u. Więcej rejsów do USA

W sezonie zimowym narodowy przewoźnik zaoferuje w sumie prawie sto połączeń. W systemach rezerwacyjnych są już dostępne rejsy na trasach europejskich, ale też te długodystansowe - na Sri Lankę, do Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Wizz Air: Podwyżki opłat lotniskowych uderzą w gospodarkę Polski

Prezes Wizz Aira Robert Carey apeluje w liście do prezesa Urząd Lotnictwa Cywilnego o ponowne przeanalizowanie „stronniczej koncepcji” podwyżki opłat lotniskowych i ich „szkodliwego wpływu na gospodarkę”.

Z Corendonem na wakacje nie tylko do Turcji. W rozkładzie ma nowe kierunki

Już nie tylko do Antalyi, ale też na Kretę, Rodos, do Heraklionu i Hurghady będą mogli polecieć z Polski pasażerowie tureckich linii lotniczych Corendon. Linia lotnicza rozszerzy siatkę połączeń na wakacje przyszłego roku.

EgyptAir znów połączył Szarm el-Szejk z Luksorem

Po sześciu latach od zawieszenia połączeń między Szarm el-Szejk a Luksorem pasażerowie znów mogą szybko podróżować między miastami. Wszystko za sprawą EgyptAir, który właśnie przywrócił loty na tej trasie. To element programu rządowego, którego celem jest zachęcenie turystów do wizyt w miejscach historycznych.

Leeds Bradford w rozkładzie lotów Ryanaira z Poznania

Ryanair ogłosił dziś nową trasę z Poznania do Leeds Bradford. Pierwszy lot zaplanował na 4 grudnia.

Zanzibar, Oman, Sri Lanka, Gambia… 182 kierunki w zimowej siatce Air France’u

W jesienno-zimowej siatce Air France’u znalazły się 182 kierunki, w tym sześć nowych. Na zimę pozostanie w rozkładzie także kilka interesujących pod względem turystycznym tras, które przewoźnik zainaugurował latem.

Kanary: Zimą więcej miejsc w samolotach niż przed pandemią

Rząd Wysp Kanaryjskich będzie wspierał finansowo linie lotnicze. By pomóc im zapełnić samoloty, przeznacza 2,15 miliona euro na dopłaty, ale zaznacza, że budżet może wzrosnąć do 5 milionów euro. Od listopada do marca przewoźnicy zaplanowali więcej miejsc niż przed pandemią.

IATA: Pasażerowie samolotów mają dość restrykcji. "I tak nic nie pomogły"

Pasażerowie linii lotniczych są coraz bardziej sfrustrowani z powodu ograniczeń podróży, wynika z badania IATA przeprowadzonego miesiąc temu. Nie dość, że restrykcje nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to jeszcze wpływają negatywnie na życie wielu osób.

Wizz Air wybrał Wenecję na swoją siódmą bazę w Włoszech

Lotnisko Marco Polo w Wenecji będzie siódmą bazą Wizz Aira we Włoszech. Przewoźnik umieści tam dwa airbusy A321neo.

Lufthansa: Przed pandemią bilety były za tanie. To się skończy

Ceny biletów lotniczych podrożeją, ostrzega prezes Grupy Lufthansa. Przed pandemią były za niskie, bo 9 euro za przelot z Wielkiej Brytanii do Portugalii to oferta, która nie jest zdrowa ani dla branży lotniczej, ani dla środowiska.

Qatar Airways najlepszą linią lotniczą świata, LOT drugi w Europie Wschodniej

W tegorocznym plebiscycie World Airline Awards narodowy przewoźnik Kataru szósty raz z rzędu został najlepszą linią lotniczą świata. W Europie tryumfował Air France, a w Europie Wschodniej Aerofłot, za którym uplasował się LOT.

Váradi do Morawieckiego: Droższe lotniska to 30 procent droższe bilety lotnicze

Ogromny wzrost opłat w lotnictwie będzie szkodliwy dla wzrostu gospodarczego Polski, małych przedsiębiorstw, a w efekcie także dla obywateli - pisze do premiera Mateusza Morawieckiego prezes węgierskich linii lotniczych József Váradi.

Wizz Air poleci z Poznania do Oslo i z Warszawy do Marrakeszu

Loty do Norwegii węgierski przewoźnik uruchomi na początku listopada, a do Maroka w połowie grudnia.

Flydubai uruchomił loty do Warszawy i Budapesztu

Przewoźnik z Dubaju, Flydubai, będzie latał codziennie do Warszawy. Pierwszy lot odbył 30 września.

Enter Air: Stopniowo wracamy do normalności. Zysk w drugim kwartale

Enter Air miał w pierwszej połowie 2021 roku 307,7 miliona złotych przychodów. To o 35,1 procent więcej niż rok wcześniej. Strata netto wyniosła 96,8 miliona złotych.