EasyJet uruchamia trasę z Krakowa do Birmingham. Poleci dwa razy w tygodniu

Od 15 listopada linia lotnicza EasyJet zaoferuje pasażerom podróże z portu Kraków-Balice do angielskiego Birmingham. Na lotnisku zadebiutowały też dwie linie znad Zatoki Perskiej: Jazeera Aiways i Air Arabia.

LOT otwiera nową trasę. Robi to z myślą o narciarzach

Narodowy przewoźnik będzie realizował od 29 listopada tego roku do 28 marca przyszłego roku loty z Warszawy do Innsbrucka w Austrii. To „odpowiedź na potrzeby pasażerów, poszukujących komfortowego transportu do austriackiego serca sportów zimowych” - tłumaczy.

Pasażerowie: Linie lotnicze nie mogą zostawiać klientów bez pieniędzy

Większość klientów linii lotniczych domaga się, by przewoźnicy lotniczy mieli obowiązek zapewnienia im zabezpieczenia finansowego na wypadek swojego bankructwa. Podobnego do tego, jakie mają biura podróży - pokazuje badanie Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Emirates: Jeden lot, dwa kierunki - Seszele i Madagaskar

Od 3 września Emirates rozpocznie loty do Madagaskaru na trasie Dubaj – Antananarywa. Po drodze wysadzi pasażerów na Seszelach. Loty będą się odbywać cztery razy w tygodniu.

Linie lotnicze ukarane za doliczanie opłat za bagaż podręczny. "Historyczna decyzja"

Rząd Hiszpanii ukarał cztery niskokosztowe linie lotnicze za pobieranie od pasażerów pieniędzy za możliwość zabrania na pokład samolotu bagażu podręcznego. - Ryanair, Easyjet, Vueling i Volotea - w sumie muszą zapłacić 150 milionów euro.

Ryanair i Kiwi.com zawarły umowę o współpracy

Nasi klienci będą mieli dostęp do biletów Ryanaira, a „warunki taryf Ryanair i wszelkie niezbędne informacje” będą widzieć na każdym etapie rezerwowania usług – to korzyści, jakie mają płynąć dla korzystających z platformy z usługami turystycznymi, Kiwi.com, z zawartej przez nią właśnie umowy z linią lotniczą.

Enter Air – duży wzrost, ale i duża strata w I kwartale. „Wina mocnego dolara”

Przychody Enter Aira w pierwszym kwartale 2024 roku wyniosły prawie 393 milionów złotych, co oznacza, że były wyższe o 25 procent niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Prezes Ryanaira Michael O’Leary: Wycieczki zorganizowane to nie nasza bajka

Ryanair nie jest zainteresowany wejściem na rynek zorganizowanych wakacji, choć jego konkurent w Wielkiej Brytanii, easyJet Holidays, coraz lepiej sobie na nim radzi. Przewoźnik przyznaje, że jest zadowolony z podpisanych ostatnio umów z internetowymi biurami podróży.

Wizz Air będzie mieć kolejny hangar na lotnisku w Katowicach

Właściciel lotniska w katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), wybuduje czwarty hangar do obsługi technicznej samolotów. Jego najemcą będzie linia lotnicza Wizz Air.

Sąd: Samolot się spóźnił, bo brakowało bagażowych? To nie wina linii lotniczej

Brak personelu bagażowego na lotnisku można uznać za „nadzwyczajną okoliczność” uzasadniającą opóźnienie lotu - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) w sprawie, która trafiła do niego z Niemiec.

Wizz Air – 200 kierunków i 20 tysięcy euro nagrody na 20-lecie

Wizz Air świętuje swoje 20-lecie. Z tej okazji oferuje jednemu klientowi nagrodę w postaci lotów do wybranych miejsc za 20 tysięcy euro.

Nowości w rozkładzie lotów Air France'u - Brazylia, Malediwy i Szwecja

W najbliższym sezonie jesienno-zimowym, czyli 2024/2025, francuska linia lotnicza Air France rozpocznie loty do Salvadoru w Brazylii, Malé na Malediwach i do Kiruny w Szwecji.

Eksperci: Lotnictwo neutralne klimatycznie to mrzonka. Trzeba ograniczyć loty

Nie da się doprowadzić do stworzenia lotnictwa neutralnego klimatycznie, jeśli myśli się o wykorzystaniu tylko jednego sposobu - wynika z raportu Biura ds. Oceny Skutków Technologii (TBA) przy niemieckim Bundestagu. To oznacza, że osiągnięcie środowiskowych do 2050 roku nie jest możliwe.

Jazeera Airways połączy Kraków z Kuwejtem

Przewoźnik kuwejcki Jazeera Airways uruchomi 11 czerwca bezpośrednie połączenie z Krakowa do Kuwejtu.

Turyści już planują wakacje 2025. Komu śpieszy się najbardziej i dokąd?

Choć tegoroczny letni sezon turystyczny jeszcze się na dobre nie zaczął, turyści już rezerwują loty na 2025 rok. Przodują w tym Brytyjczycy, a najpopularniejszym kierunkiem są Stany Zjednoczone.

Najwięksi lotniczy truciciele w Europie. Tani przewoźnik od lat okupuje podium

Dwie największe tanie linie lotnicze w Europie znacznie zwiększyły emisję dwutlenku węgla, przekraczając wyniki sprzed pandemii - wynika z raportu organizacji Transport & Environment.

O'Leary: Latem bilety lotnicze zdrożeją, ale tylko trochę

Bilety lotnicze w sezonie letnim zdrożeją mniej od przewidywań — uważa szef Ryanaira, Michael O'Leary. Jego ocena wywołała spadek cen akcji linii lotniczych.

ESky i LOT upraszczają sprzedaż biletów dzięki modelowi NDC

Grupa eSky jako pierwsza firma turystyczna zdobyła dostęp do biletów LOT-u z wykorzystaniem najnowszego modelu NDC 21.3 „direct connect”. To duże ułatwienie dla klientów.