Air France zapowiada na lato ponad 830 rejsów dziennie na ponad 190 trasach

Air France będzie latać w tym sezonie letnim do 191 miejsc w 89 krajach. Tym samym siatka i rozkład francuskiego przewoźnika powrócą do poziomu sprzed pandemii.

IATA: Bezpiecznie jak w samolocie. Tylko pięć wypadków na 32 miliony lotów

IATA opublikowała raport o bezpieczeństwie w lotnictwie światowym w roku 2022. Pokazuje tam spadek liczby wypadków śmiertelnych i ryzyka śmiertelności w porównaniu z rokiem 2021, a także w porównaniu ze średnią z pięciu lat, 2018-2022.

Enter Air i TUI mają umowę na lato i zimę. W planach Sri Lanka

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i biuro podróży TUI Poland podpisały umowę na wspólne loty w sezonie lato 2023 i zima 2023/2024. Przewoźnik wycenił swoje usługi na 164 miliony dolarów, czyli około 718,3 miliona złotych.

Linia lotnicza odkupuje od swoich pilotów ich urlopy, płaci bajeczną stawkę

Zamiast jechać na wakacje, można zostać w pracy i jeszcze na tym zarobić - linia lotnicza Swiss zaproponowała swoim pilotom, że odkupi od nich do czterech dni wolnego. Zapłaci maksymalnie po 2,4 tysiąca franków za każdy dzień.

Arabia Saudyjska będzie miała drugą linię lotniczą. Idzie w ślady Dubaju

Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF) i książę Mohammad bin Salman bin Abdulaziz, który jest także przewodniczącym PIF, ogłosili uruchomienie nowej linii lotniczej pod nazwą Riyadh Air.

Które linie lotnicze pasażerowie najbardziej kochają, a których nienawidzą?

Podczas gdy jedne linie lotnicze pasażerowie chwalą za doskonałą obsługę, inne są powodem ich niezadowolenia i irytacji. Firma S Money Australia zbadała tweety, jakie ludzie piszą na temat przewoźników, i ustaliła ranking najbardziej lubianych i nielubianych.

Europejscy piloci apelują o reformę unijnego nieba. „Będzie taniej i zdrowiej"

Zróbcie to dla planety, dla pasażerów, dla Europy – piloci europejskich linii lotniczych apelują do unijnych polityków o zmianę przepisów.

Turkish Airlines nie wystartują z Katowic na czas. ULC każe dogadać im się z LOT-em

Linie lotnicze Turkish Airlines podjęły decyzję o przesunięciu inauguracji połączenia Stambuł - Katowice z 3 marca na 1 maja 2023 roku.

Ryanair dodaje na lato trzy kierunki z Katowic i jeden samolot do bazy na lotnisku

Ryanair poleci latem z Katowic do trzech nowych miast: Puli, Treviso i Warny. W sumie będzie latał na 16 regularnych trasach i na 30 czarterowych z tego miasta.

Enter Air i Rainbow podpisały umowę na dwa sezony. Wartość - prawie 200 mln złotych

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i biuro podróży Rainbow podpisały umowę o współpracy w sezonie lato 2023 i zima 2023/2024. Szacunkowa wartość umowy wynosi 44,1 miliona dolarów, czyli 196,8 miliona złotych.

Wizz Air to najgorsza linia lotnicza – uważają brytyjscy pasażerowie

Mniej niż połowa klientów była zadowolona z usług linii lotniczej Wizz Air. Najlepszy wynik uzyskała linia lotnicza Jet2.com – pokazało badanie brytyjskiej organizacji konsumenckiej Which?.

Zmiany w Locie. Odchodzi wiceprezes odpowiedzialny za operacje

Maciej Wilk, członek zarządu LOT, odpowiedzialny za działalność operacyjną przewoźnika, odchodzi z firmy. Zostanie dyrektorem operacyjnym kandyjskiej linii lotniczej Flair Airlines.

Wizz Air latem połączy Rzeszów z Rzymem

W letnim rozkładzie lotów Wizz Aira znajdzie się połączenie z Rzeszowa-Jasionki do Rzymu-Fiumicino.

Ryanair - cztery kierunki w letnim rozkładzie lotów z Lublina. W tym nowość

Ryanair doda w letnim rozkładzie lotów z Lublina połączenie do Bergamo pod Mediolanem. Ogłosił to dzisiaj.

Ryanair: Cztery nowości w największym w historii rozkładzie lotów z Poznania

Burgas, Bari, Pafos i Kraków – to cztery nowe trasy, jakie znajdą się w letnim rozkładzie lotów Ryanaira z Poznania. Przewoźnik z Irlandii zwiększy też częstotliwość lotów do Bergamo, Zadaru i Alicante.

Emirates świętują jubileusz w Polsce. 1,6 miliona pasażerów w 10 lat

Od 2013 roku na trasie Dubaj-Warszawa i z powrotem linie lotnicze Emirates przewiozły ponad 1,6 miliona pasażerów, wykonując ponad 6,3 tysiąca lotów.

Prezes CPK odpowiada Ryanairowi: Naszą misją jest odsunięcie "lotniczej tandety"

Misją CPK jest, aby oferta pasażerska w Polsce nie ograniczała się do lotniczej tandety - tak prezes spółki CPK Mikołaj Wild skomentował na Twitterze wypowiedź prezesa linii lotniczej Ryanair Michaela O'Leary'ego, że centralne lotnisko to wymysł polityków idiotów.

Prezes Ryanaira: CPK wymyślili głupi politycy. Nie to miejsce i nie ten czas

Prezes Ryanaira, Michael O’Leary, spotkał się w Warszawie z dziennikarzami. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" zaatakował Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” za blokowanie rozbudowy lotniska w Modlinie, a władze kraju za decyzję o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego.