Ryanair ma za mało samolotów. Ogranicza loty

Ryanair ogłosił cięcia w rozkładach lotów w sezonie zimowym. Jak pisze w komunikacie, to skutek opóźnień w dostarczaniu mu samolotów przez Boeinga.

Ryanair pierwszy raz połączy Poznań z Portugalią

W ogłoszonym dziś przez Ryanaira zimowym rozkładzie lotów z Poznania na sezon 2023/2024 znalazły się 23 trzy trasy, w tym dwie nowe - do Lizbony i Pafos.

Wizz Air poleci z Gdańska na główne lotnisko Szwecji

Wizz Air dodał do swojej siatki połączeń lotnisko Sztokholm-Arlanda. To na nie od 31 października będą przylatywać pasażerowie podróżujący z Gdańska do stolicy Szwecji.

Parlament Europejski: Dość ukrytych opłat za bagaż podręczny w samolocie

Parlament Europejski przyjął projekt rezolucji dotyczącej bagażu podręcznego w samolotach. Zdaniem europosłów jego przewóz powinien być darmowy, a przepisy regulujące go powinny być jednakowe w całej Unii Europejskiej.

Branża turystyczna: Ludzie się rozlatali, podróże mają w koszyku podstawowych potrzeb

To był znakomity sezon dla turystyki wyjazdowej i udany dla turystyki przyjazdowej. Na kolejny można patrzeć z jeszcze większym optymizmem – ocenili uczestnicy panelu „Turystyka zorganizowana motorem rozwoju turystyki wyjazdowej?”.

Emirates: Do Sydney polecimy airbusem A380, planujemy powrót do Adelaide

Linie lotnicze Emirates wprowadzają dwupokładowy samolot w ramach trzeciego codziennego połączenia do Sydney, co da prawie 2 tysiące dodatkowych miejsc tygodniowo. W związku z dostawą airbusów A350 planują też wznowienie połączeń do Adelaide.

ULC: Ruch lotniczy w Polsce podwoi się do 2040 roku

W 2040 roku polskie lotniska obsłużą 96 milionów pasażerów, ponad dwa razy więcej niż w tym roku - przewiduje najnowsza prognoza ruchu lotniczego przygotowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Co trzeci pasażer samolotu na świecie to pasażer tanich linii lotniczych

36 procent miejsc w samolotach zaplanowanych na ten rok w globalnej siatce połączeń oferują tak zwane tanie linie lotnicze. Najwięcej w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Hiszpanii, Chinach i Włoszech.

Ryanair: Skreślamy jedną piątą lotów z Modlina. To efekt zmiany opłat na lotnisku

Ryanair ogłosił, że w związku z brakiem porozumienia z lotniskiem w Modlinie, co do stawek pobieranych od przewoźnika za korzystanie z tego portu, redukuje na zimę rozkład lotów o 20 procent.

Brytyjski rząd wypowiada wojnę liniom lotniczym. Nie godzi się na ukrywanie cen

Rząd Wielkiej Brytanii chce, żeby ceny biletów lotniczych były transparentne już na etapie przeglądania oferty w internecie. Organizacja Airlines UK odpowiada, że branża lotnicza dba o usługi na wysokim poziomie.

Monarch Airlines jednak nie poleci. Pozostanie bankrutem

Próba przywrócenia działalności operacyjnej linii lotniczej Monarch Airlines spełzła na niczym. Jeszcze kilkanaście dni temu firma informowała, że znów będzie działać. Nagle ogłosiła, że nic z tego nie będzie.

Kiedy bilety lotnicze kosztują najmniej? Google zna odpowiedź

„Najtańszy moment rezerwacji” to nowa funkcjonalność, którą wprowadził właśnie Google do procesu rezerwania biletów lotniczych. Dzięki temu podróżny będzie mógł wybrać najkorzystniejszą cenę.

Hiszpańska porcelana na pokładach LOT-u. „Pozwoli lepiej zaprezentować dania”

Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły do klas biznes i ekonomicznej premium nową porcelanę. Hiszpański producent specjalnie zaprojektował dla polskiego przewoźnika talerze i filiżanki.

Lecisz z nami? Zapraszamy na wagę. Kolejna linia lotnicza waży pasażerów

Pasażerowie podróżujący największą linią lotniczą Korei Południowej, Korean Air, w najbliższych tygodniach mogą być poproszeni na lotnisku o wejście na wagę i zważeni.

Monarch Airlines zbankrutowały pięć lat temu. Teraz znów będą wozić turystów

Monarch Airlines, brytyjska czarterowa linia lotnicza, przygotowuje się do wznowienia działalności. Zakończyła ją w 2017 roku, kiedy ogłosiła upadłość.

Poważne zakłócenia na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Mogą potrwać kilka dni

Tysiące pasażerów linii lotniczych podróżujących z i do Wielkiej Brytanii utknęło w poniedziałek na lotniskach z powodu „problemu technicznego” w brytyjskim systemie kontroli ruchu lotniczego.

Nowa zimowa trasa Ryanaira z Polski do Danii

Ryanair wprowadza do rozkładu lotów na nadchodzącą zimę połączenie Warszawa-Modlin - Kopenhaga.

Rząd Belgii: Opodatkujmy latanie, żeby dać szansę kolei

Belgia chce wprowadzenia w Europie podatku na paliwo lotnicze lub na bilety - tak ma być sprawiedliwiej, wziąwszy pod uwagę wpływ lotnictwa na środowisko. Podkreśla, że inne środki transportu, bardziej przyjazne dla środowiska, takie jak kolej, są wyżej opodatkowane.