Ryanair dodaje do siatki loty z Bydgoszczy do Bristolu

Rejsy odbywać się będą w sezonie letnim, dwa razy w tygodniu.

Albania w rozkładzie lotów Wizz Aira z Polski

Do Tirany w Albanii z Gdańska i Poznania będzie od lata przyszłego roku latać Wizz Air - poinformował przewoźnik.

Emirates: Po bilety i wycieczki zapraszamy do naszych sklepów. Pierwszy już otwarty

Emirates World to pierwszy sklep detaliczny uruchomiony przez linie lotnicze Emirates. Można w nim kupić bilety, wycieczki, artykuły podróżne, ale też spotkać się na warsztatach lub konferencji branżowej.

Z Wrocławia do Turynu - nowa zimowa trasa Ryanaira

Irlandzki przewoźnik wozić będzie pasażerów wrocławskiego lotniska do Turynu dwa razy w tygodniu.

Więcej Afryki w ofercie Air France’u na przyszłe lato

Nową trasę do Dar es Salaam, więcej lotów na Zanzibar, Madagaskar i do Kenii oraz wznowienie połączenia do Hongkongu zapowiada Air France na lato 2023 roku.

Alpaslan Ünsal pożegnał się z Corendonem. „Czas na własny biznes”

Znany ostatnio jako przedstawiciel handlowy tureckiej linii lotniczej Corendon Airlines w Polsce, Alpaslan Ünsal, rozstał się z tym przewoźnikiem. Otwiera w Polsce własny biznes – będzie oferować biurom podróży, organizatorom imprez MICE i klubom sportowym bloki miejsc w samolotach i noclegi w Turcji.

Ryanair połączy latem Poznań z Cyprem

Ryanair ogłosił, że od kwietnia, w ramach letniego rozkładu lotów, rozpocznie loty z Poznania do Pafos na Cyprze. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu.

Corendon Airlines z promocją Super Friday

W ramach tygodnia “Black Week” przewoźnik przygotował specjalną akcję promocyjną, która dotyczy lotów wakacyjnych na sezon lato 2023. Linie Corendon Airlines, które specjalizują się w realizowaniu połączeń lotniczych z polskich lotnisk do słonecznej Antalyi nad Morzem Śródziemnym, ogłosiły wyjątkową akcję zniżkową `SUPER FRIDAY` na loty w sezonie letnim przyszłego roku.

Awantura w dreamlinerze LOT-u. Pasażer przypuścił szturm na kokpit

Na filmach zamieszczonych na Twitterze przez jednego z pasażerów LOT-owskiego boeinga, który wylądował w Nowym Jorku, widać powalonego na ziemię pasażera i amerykańskich policjantów, którzy przyszli go aresztować.

Dreamliner LOT-u znów będzie latał z Warszawy do Pekinu

Po niemal dwóch latach przerwy Polskie Linie Lotnicze LOT przywracają połączenie ze stolicą Chin.

Incydent w powietrzu. Pilot: Nie lądujemy, bo pasażerowie nie zapięli pasów

Pilot samolotu taniej linii lotniczej Scoot, lecący z Bali do Singapuru, został zmuszony do opóźnienia lądowania. Powód? Niektórzy pasażerowie odmówili zapięcia pasów podczas zbliżania się do lotniska.

Linie lotnicze kasują rejsy do Szarm el-Szejk. Egipscy hotelarze zaniepokojeni

Od połowy grudnia do Szarm el-Szejk nie będzie żadnych bezpośrednich lotów z Niemiec. To oznacza, że w kurorcie zabraknąć może nie tylko gości z Ukrainy i Rosji, ale także z Niemiec.

Emirates wracają do Rio de Janeiro i Buenos Aires – jeden samolot, dwa lądowania

Linie lotnicze Emirates wznowiły loty do dwóch miejsc w Ameryce Południowej - Rio de Janeiro i Buenos Aires, które wcześniej zawiły z powodu pandemii covidu.

Wizz Air - cztery nowe trasy od nowego roku. Z Gdańska, Krakowa i Poznania

Wizz Air doda cztery nowe tras do swojej siatki połączeń z Polski. Od stycznia będzie latać z Gdańska i Poznania do Werony a z Gdańska i Krakowa do Malagi.

Pilot zawrócił samolot, by wyrzucić pijanych pasażerów

Kiedy pilot samolotu Ryanaira lecącego z Norymbergi na Majorkę zorientował się, że na pokładzie jest sześciu pijanych pasażerów, zatrzymał maszynę na pasie startowym, a następnie wrócił do terminalu, żeby ich wyrzucić. Teraz podróżnym grozi grzywna do 25 tysięcy euro.

Wizz Air uruchomił połączenie z Warszawy do Marrakeszu

Od 31 października Wizz Air oferuje loty ze stolicy Polski do Marrakeszu w Maroku. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

IATA: Po covidzie pasażerowie chcą jak najmniej formalności w podróży

Podróżni zmęczeni utrudnieniami w czasie pandemii oczekują przede wszystkim prostoty i wygody przy przygotowaniu i realizacji wyjazdu.

Sąd: ryzyko usterki w samolocie nie obciąża pasażerów

Niskie ciśnienie w jednym z kół maszyny i wyczerpanie dopuszczalnego czasu pracy załogi nie jest nadzwyczajną okolicznością, która uzasadnia odmowę wypłaty odszkodowania za opóźniony lot.