Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie

Ranking krajów, które w pierwszym półroczu br. mogą pochwalić się najlepszą łącznością lotniczą, otwierają Stany Zjednoczone. Na podium znalazły się także Wielka Brytania i Niemcy.

Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej

W 2023 roku ślad węglowy wytworzony przez samoloty w Europie zwiększył się o 16 procent względem roku poprzedniego. Liderem rankingu krajów z największą emisją jest Wielka Brytania, która wypuściła do atmosfery 31,4 miliona ton dwutlenku węgla.

Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski

Ryanair zapowiedział ponowne uruchomienie lotów do Tel Awiwu. Od 3 czerwca obsługiwał będzie 40 rejsów tygodniowo z i do Aten, Bari, Berlina, Budapesztu, Malty, Mediolanu i Pafos.

Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze

Unijni negocjatorzy zawarli wstępne porozumienie w sprawie zarządzania przestrzenią powietrzną w Europie. Linie lotnicze uważają jednak, że to dziecinne kroczki, podczas gdy trzeba działać zdecydowanie, bo tylko w ten sposób ograniczy się emisję gazów cieplarnianych.

Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie

Eurowings wprowadza klientów w błąd działaniami promocyjnymi, w których mówi o neutralności klimatycznej, uznał sąd w Kolonii. Linia ma zakaz rozpowszechniania reklam, w których twierdzi, że poprzez projekty na rzecz ochrony lasów kompensuje emisje dwutlenku węgla.

Ryanair porozumiał się w sprawie sprzedaży swoich biletów z polskim agentem

Ryanair podpisał porozumienie z internetowym agentem turystycznym eSky.pl w sprawie oferowania przez niego biletów i usług dodatkowych, jak wybór miejsca w samolocie czy możliwość zabrania bagażu.

Lato na Lotnisku Chopina: 122 kierunki, w tym kilka nowości

Weekend, kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni jest jednocześnie momentem, kiedy w lotnictwie zmienia się rozkład lotów. W siatce połączeń na Lotnisku Chopina, która zacznie obowiązywać od niedzieli, 31 marca, pojawią się nowości.

Ryanair: Złe opinie lepiej sprzedają bilety niż dobre

Jaka jest tajemnica marketingowa największej linii lotniczej Europy, Ryanaira? Zła prasa. Bo, jak mówi prezes Michael O’Leary, negatywne publikacje sprzedają bilety w jego linii lotniczej lepiej, niż te dobre.

Czy pasażerowie chętnie zapłacą za ekologiczne latanie? Testowała to Lufthansa

Grupa Lufthansa sprawdziła, jak przez rok od wprowadzenia ekologicznych taryf, kształtował się popyt na ten rodzaj biletów. Okazuje się, że dopłacić do zrównoważonego paliwa zdecydowało się jedynie 3 procent pasażerów. O wiele bardziej są skłonni robić to klienci biznesowi.

Ryanair zbroi się na Euro 2024. Na trasy do Niemiec dokłada tysiące miejsc

Cztery tysiące dodatkowych miejsc w samolotach na trasach z Anglii do Niemiec – tak na nadchodzące Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA szykuje się Ryanair.

LOT lata już do Uzbekistanu. "Kierunek z naszej strategii"

Dzisiaj rano w Taszkencie pierwszy raz wylądował samolot LOT-u. Tym samym przewoźnik zainaugurował nowe połączenie rozkładowe - z Warszawy do stolicy Uzbekistanu.

Rekordowa umowa Enter Aira z TUI Poland. „W sezonie loty nawet codziennie”

Enter Air i TUI Poland podpisały największą w historii swojej współpracy umowę czarteru. Szacunkowa wartość usług zaplanowana na sezon lato 2024 i zima 2024/2025 wynosi 227 miliony dolarów, czyli 894,2 miliona złotych.

Air Serbia dodaje do rozkładu więcej rejsów z Krakowa do Belgradu

W sezonie letnim linie lotnicze Air Serbia zwiększą częstotliwość połączeń z Krakowa do Belgradu z dwóch do trzech, a z początkiem maja do czterech tygodniowo.

Enter Air ma zamówienie na czartery za 300 milionów złotych od Itaki

Największy polski touroperator, Itaka, i największa polska czarterowa linia lotnicza, Enter Air, podpisały umowę na usługi czarteru w sezonie lato 2024 i zima 2024/2025. Szacunkowa wartość świadczeń przewoźnika to 74,5 miliona dolarów, czyli 296,8 miliona złotych.

Sześć nowych tras Ryanaira w letnim rozkładzie lotów z Poznania

Ryanair ogłosił dziś nowy, rekordowo duży rozkład lotów z Poznania na sezon letni 2024, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym sześciu nowych. W poznańskiej bazie przewoźnik umieści dodatkowy samolot.

Ryanair uruchamia pięć nowych tras z Katowic. „Rekordowy rozkład”

W katowickiej siatce Ryanaira na nadchodzący sezon letni znajdzie się ponad 160 lotów tygodniowo na 20 trasach, w tym pięciu nowych. Przewoźnik zbazuje na lato w Katowicach dodatkowy samolot.

Ryanair zabiera samoloty z Modlina. Zyskają Katowice i Poznań

Ryanair ogłosił, że zainwestuje tego lata w Polsce 4,2 miliarda dolarów i przeniesie dwa samoloty z bazy w Modlinie do Katowic i Poznania. Modlin straci pół miliona miejsc i 10 połączeń.

Ryanair uruchomi cztery nowe kierunki z Krakowa. Rekordowy rozkład lotów na lato

Ryanair zapowiada, że jego letni rozkład lotów z Krakowa będzie największy w historii. Zamierza otworzyć cztery nowe trasy i obsłużyć ponad 3,8 miliona pasażerów.