Flix: Za nami najlepszy rok w historii firmy. Ten będzie jeszcze lepszy

W 2022 roku przychody Flixa wyniosły ponad 1,5 miliarda euro i były większe od tych z roku poprzedniego o 185 procent. Firma zapowiada dalszy wzrost w 2023 roku.

Więcej Ukrainy w rozkładzie FlixBusa. Przewoźnik pojedzie z Wrocławia do Kijowa

FlixBus uruchamia nową trasę Wrocław - Kijów. Jest to pierwsze bezpośrednie połączenie między tymi miastami w jego ofercie. Autobusy będą kursować na tej trasie cztery razy w tygodniu.

Flixbus o lecie: Więcej miast w rozkładzie, więcej pasażerów na pokładzie

Od czerwca do sierpnia Fixbus przewiózł o 40 procent pasażerów więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Spółka dostosowuje ofertę do zapotrzebowania w sezonie jesienno-zimowym.

FlixBus – od czerwca dwa razy więcej połączeń w rozkładzie

Po reaktywacji 20 maja pierwszych ponad 30 kursów FlixBus Polska uruchomi na początku czerwca drugie tyle.

Rzecznik MŚP: Najmniejsi przewoźnicy mogą już zabierać komplet pasażerów

Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców uchylono ograniczenie liczby pasażerów w pojazdach najmniejszych przewoźników – informuje biuro rzecznika.

Rzecznik MŚP: Trzeba znieść limit pasażerów dla najmniejszych przewoźników

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami związanymi z epidemią małe pojazdy przewożące od siedmiu do dziewięciu pasażerów łącznie z kierowcą mogą zapełnić się tylko w połowie. Rzecznik MŚP w kolejnym piśmie do ministra zdrowia wskazał, że to ograniczenie powinno zostać zniesione.

FlixBus reaktywuje połączenia. Na początek ponad 30 tras

Od dziś można kupować bilety na ponad 30 krajowych i międzynarodowych połączeń FlixBusa Polska, obsługiwanych przez 19 lokalnych partnerów autobusowych. Tego lata przewoźnik planuje udostępnić w sumie ponad 200 krajowych i 140 zagranicznych kierunków.

FlixBus lekko odmraża siatkę na Wielkanoc

Operator połączeń autobusowych FlixBus ogłosił rozkład na kwiecień. Znalazło się w nim 19 połączeń krajowych i zagranicznych.

FlixBus: 2020 rok zabrał nam prawie połowę pasażerów

W 2020 roku FlixBus przewiózł na świecie 30 milionów pasażerów – o prawie połowę mniej niż rok wcześniej.

Firmy autokarowe protestują w całej Polsce

Kilkaset autobusów turystycznych wyjechało dzisiaj na ulice dużych miast. W ten sposób przedsiębiorcy zaprotestowali przeciwko brakowi wystarczającego wsparcia dla nich w czasie pandemii ze strony rządu.

Przewoźnicy autokarowi ogłaszają swój pogrzeb

Ginie branża autokarowa. Większość firm nie przetrwa zimy – przekonują kolejny raz przewoźnicy. Ciągle nie doczekali się właściwej, sektorowej pomocy.

FlixBus zawiesza działalność w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Od 3 listopada autokary FlixBusa przestaną jeździć po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Decyzja zapadła po konferencji szefów landów, którzy chcą maksymalnie ograniczyć podróże swoich mieszkańców.

Protest autokarów w Warszawie

Około 300 autokarów z całej Polski zjechało dzisiaj do Warszawy. To forma protestu przeciwko braku odpowiedniej do skali zapaści branży autokarowej pomocy ze strony państwa.

Firmy autokarowe apelują o pomoc – mają sześć postulatów

Bez pomocy państwa autokary przewożące turystów znikną z rynku – alarmuje branża turystyczna i transportowa.

Blablabus zawiesza działalność w Niemczech

Przewoźnik autokarowy Blablabus wstrzymuje w Niemczech działalność operacyjną. Powodem jest pandemia koronawirusa. Ponownie zamierza wozić pasażerów od przyszłej wiosny.

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Jedna osoba nie żyje

W nocy na drodze w kierunku Budapesztu autokar z polskimi turystami zjechał z jezdni i wpadł do rowu. Zginął jeden pasażer, wielu jest rannych, w tym ciężko – informuje węgierski portal hirado.hu.

FlixBus włącza do siatki kraje bałtyckie

Flix Bus uruchamia pięć regularnych linii, które połączą Tallinn, Rygę, Wilno i Kowno z Warszawą i Berlinem.

Protest firm autokarowych: Będziemy jeździć do skutku

Około 650 autokarów krążyło dzisiaj przez półtorej godziny po centrach miast. To właściciel firm przewożących zwykle turystów protestowali, że dotąd rząd nie zaoferował im pomocy na czas przestoju, który zaczął się w ich branży w lutym i potrwa do wiosny następnego roku.