Flix: Za nami najlepsze wyniki w historii. Niedługo autobusy na gaz

Ponad 36 milionów pasażerów skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z usług Flixa, informuje firma. Mowa o wynikach całej grupy, która obejmuje przewozy autokarowe i kolejowe w Europie i poza nią.

FlixBus połączy Kraków z Oslo. W cenie biletu rejs promem

FlixBus otworzy 3 sierpnia pierwsze bezpośrednie połączenie autobusowe z Polski do Norwegii. Trasa obejmuje podróż promem z Gdyni do Karlskrony w Szwecji.

Z FlixBusem do Finlandii - pierwsze połączenie autokarowe

FlixBus uruchamia bezpośrednie połączenie do Finlandii. Pierwszy kurs ruszy 27 lipca z Warszawy. Zielone autobusy będą jeździć jako przedłużenie linii dotychczas kursującej do Estonii.

FlixBus: Pięć nowych krajów i 80 nowych miast w rozkładzie na wiosnę i lato

FlixBus ogłosił wiosenno-letnią siatkę połączeń. W szczycie sezonu dostępnych będzie ponad 130 połączeń krajowych i zagranicznych.

Flix: Za nami najlepszy rok w historii firmy. Ten będzie jeszcze lepszy

W 2022 roku przychody Flixa wyniosły ponad 1,5 miliarda euro i były większe od tych z roku poprzedniego o 185 procent. Firma zapowiada dalszy wzrost w 2023 roku.

Więcej Ukrainy w rozkładzie FlixBusa. Przewoźnik pojedzie z Wrocławia do Kijowa

FlixBus uruchamia nową trasę Wrocław - Kijów. Jest to pierwsze bezpośrednie połączenie między tymi miastami w jego ofercie. Autobusy będą kursować na tej trasie cztery razy w tygodniu.

Flixbus o lecie: Więcej miast w rozkładzie, więcej pasażerów na pokładzie

Od czerwca do sierpnia Fixbus przewiózł o 40 procent pasażerów więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Spółka dostosowuje ofertę do zapotrzebowania w sezonie jesienno-zimowym.

FlixBus – od czerwca dwa razy więcej połączeń w rozkładzie

Po reaktywacji 20 maja pierwszych ponad 30 kursów FlixBus Polska uruchomi na początku czerwca drugie tyle.

Rzecznik MŚP: Najmniejsi przewoźnicy mogą już zabierać komplet pasażerów

Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców uchylono ograniczenie liczby pasażerów w pojazdach najmniejszych przewoźników – informuje biuro rzecznika.

Rzecznik MŚP: Trzeba znieść limit pasażerów dla najmniejszych przewoźników

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami związanymi z epidemią małe pojazdy przewożące od siedmiu do dziewięciu pasażerów łącznie z kierowcą mogą zapełnić się tylko w połowie. Rzecznik MŚP w kolejnym piśmie do ministra zdrowia wskazał, że to ograniczenie powinno zostać zniesione.

FlixBus reaktywuje połączenia. Na początek ponad 30 tras

Od dziś można kupować bilety na ponad 30 krajowych i międzynarodowych połączeń FlixBusa Polska, obsługiwanych przez 19 lokalnych partnerów autobusowych. Tego lata przewoźnik planuje udostępnić w sumie ponad 200 krajowych i 140 zagranicznych kierunków.

FlixBus lekko odmraża siatkę na Wielkanoc

Operator połączeń autobusowych FlixBus ogłosił rozkład na kwiecień. Znalazło się w nim 19 połączeń krajowych i zagranicznych.

FlixBus: 2020 rok zabrał nam prawie połowę pasażerów

W 2020 roku FlixBus przewiózł na świecie 30 milionów pasażerów – o prawie połowę mniej niż rok wcześniej.

Firmy autokarowe protestują w całej Polsce

Kilkaset autobusów turystycznych wyjechało dzisiaj na ulice dużych miast. W ten sposób przedsiębiorcy zaprotestowali przeciwko brakowi wystarczającego wsparcia dla nich w czasie pandemii ze strony rządu.

Przewoźnicy autokarowi ogłaszają swój pogrzeb

Ginie branża autokarowa. Większość firm nie przetrwa zimy – przekonują kolejny raz przewoźnicy. Ciągle nie doczekali się właściwej, sektorowej pomocy.

FlixBus zawiesza działalność w Niemczech, Austrii i Szwajcarii

Od 3 listopada autokary FlixBusa przestaną jeździć po Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Decyzja zapadła po konferencji szefów landów, którzy chcą maksymalnie ograniczyć podróże swoich mieszkańców.

Protest autokarów w Warszawie

Około 300 autokarów z całej Polski zjechało dzisiaj do Warszawy. To forma protestu przeciwko braku odpowiedniej do skali zapaści branży autokarowej pomocy ze strony państwa.

Firmy autokarowe apelują o pomoc – mają sześć postulatów

Bez pomocy państwa autokary przewożące turystów znikną z rynku – alarmuje branża turystyczna i transportowa.