Niemcy sparaliżuje strajk. Staną pociągi, lotniska, autobusy

W poniedziałek, 27 marca, stanie duża część transportu w Niemczech. Strajk generalny pracowników lotnisk, kolei, autobusów i statków zapowiadają związki zawodowe.

PKP Intercity wycofuje się z podwyżek. Od jutra bilety znowu tańsze

Od środy, 1 marca, ceny biletów w PKP Intercity spadną do poziomów sprzed podwyżki wprowadzonej 11 stycznia. Ceny bazowe połączeń kategorii TLK i IC będą niższe średnio o około 11 procent, zaś kategorii EIC i EIP o około 15 procent.

Coraz więcej firm wybiera ekologiczne podróże koleją

W czasach inflacji i wysokich cen paliw, coraz więcej firm musi liczyć się z rosnącymi kosztami podróży służbowych. Nie bez znaczenia jest też ich wpływ na środowisko. Proekologiczny i ekonomiczny sposób podróżowania wybrało już ponad 620 polskich firm decydując się na zakup Kart Intercity. Narodowy przewoźnik zachęca do wyboru kolei, która jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, a może też być ekonomicznym rozwiązaniem kosztów podróży służbowych na trudne czasy.

Rusza pociąg z Krakowa i Warszawy do Wilna. Jeden bilet, ale i jedna przesiadka

11 grudnia ruszy pierwsze połączenie kolejowe Kraków – Wilno. Nie będzie to jednak bezpośredni kurs – ze względu na różne systemy torów w obu krajach, pasażerowie będą się przesiadać na granicy. Bilety od 30 euro, na niektóre dni już ich brakuje.

Egipcjanie pojadą pociągami dużych prędkości. Obsługę zapewni Deutsche Bahn

W Egipcie powstają koleje dużych prędkości, a ich obsługę rząd powierzył kolejom niemieckim, Deutsche Bahn. Kontrakt w tej sprawie podpisano podczas konferencji klimatycznej ONZ w Szarm el-Szejk. Niemieckie będą też wagony, od Siemensa.

W pociągach pasażerów już więcej niż przed pandemią

Kolei mocno przybywa w tym roku pasażerów. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wynika, że od stycznia do końca sierpnia pociągi przewiozły ponad 219,3 mln podróżnych.

Kolej zyskuje na współpracy z platformą z biletami. Dużo przesiadek z autobusów

O ponad 40 procent wzrosła sprzedaż biletów w lipcu, licząc miesiąc do miesiąca, na pociągi Intercity. Zyskują na popularności przesiadki z autobusu na pociąg. To efekt wdrożenia 3 czerwca bezpośredniej sprzedaży oferty PKP Intercity – informuje platforma e-podróżnik.pl.

Bilet za 9 euro pomógł niemieckiej turystyce. Najbardziej zyskały tereny wiejskie

Od wprowadzenia biletu za 9 euro Niemcy odbyli więcej podróży koleją niż w tym samym czasie w 2019 roku. Najbardziej ruch wzrósł na obszarach wiejskich, popularnych turystycznie. Program nie wpłynął natomiast na zmniejszenie ruchu samochodowego.

Od września pociągi na Majorce za darmo. Turyści też skorzystają

Od września do końca roku za przejazdy pociągami na Majorce nie trzeba będzie płacić. W ten sposób rząd Hiszpanii chce wzmocnić transport publiczny w obliczu rosnących cen paliw i energii. Z Z udogodnienia korzystać będą mogli także turyści.

W Niemczech bilet za 9 euro się przyjął. Minister transportu chce kontynuować program

Od czerwca do sierpnia Niemcy jeżdżą z tanim biletem miesięcznym, który kosztuje 9 euro i uprawnia do przejazdu kolejami i komunikacją miejską. Minister transportu nie był entuzjastą tego pomysłu, teraz mówi, że program, choć w zmienionej formie, może być kontynuowany.

KLM i Thalys testują zintegrowaną podróż lotniczo-kolejową

Ruszyła próbna faza usługi air&rail dla pasażerów tranzytowych KLM-u podróżujących między Brukselą i Amsterdamem. Na tym krótkim odcinku mogą oni wybrać pociąg zamiast samolotu, a podróż jest w pełni zintegrowana.

Hiszpańskie pociągi za darmo. Sposób na inflację i koszty benzyny

Od września do końca roku będzie można podróżować pociągami państwowych kolei Renfe za darmo - ogłosił premier Hiszpanii Pedro Sanchez.

W pociągach robi się tłoczno. Od początku lipca drożeją bilety na części tras

Wakacje i rosnące ceny paliw będą poprawiać frekwencję przewoźnikom kolejowym. Ale pasażerowie muszą się przygotować na droższe bilety.

Niemieckie koleje chcą latem zawojować rynek turystyczny

3 miliony miejsc w pociągach dalekobieżnych tygodniowo zaplanowała na lato Deutsche Bahn. To o 20 procent więcej niż przed pandemią. Od 12 czerwca obowiązuje nowy rozkład jazdy.

Niemcy szturmują pociągi – sukces taniego biletu wakacyjnego

Wprowadzenie wyjątkowo taniego biletu kolejowego na wakacje spowodowało, że w weekend zielonoświątkowy po Niemczech jeździło dziennie 400 przeładowanych pociągów.

Szybkie koleje wjeżdżają do Egiptu. Będzie połączenie z Hurghady do Luksoru

Dwa tysiące kilometrów dróg kolejowych, po których pociągi będą jeździć z prędkością 230 kilometrów na godzinę to projekt, który właśnie zaczyna być realizowany w Egipcie. Siemens Mobility z partnerami podpisali umowę z rządem tego kraju na stworzenie sieci nowoczesnych kolei.

Droga benzyna wpycha podróżnych do pociągów

Pasażerowie wracają do pociągów. Podróżnych dwa razy więcej niż przed rokiem, kolei pomaga droga benzyna.

Koleje niemieckie chcą zastąpić samoloty i samochody - z wagonów robią salony

Więcej przestrzeni wokół foteli, starannie zaprojektowany wystrój i kolorystyka, a także lepsze materiały wykończeniowe – niemieckie koleje inwestują w nowe pociągi, żeby pasażerowie czuli się jak w domu, a konkretnie w salonie.