Europejczycy chcą jeździć pociągami. „Przekonamy do tego biura podróży”

Popyt na podróże koleją jest duży - twierdzi firma Rail Europe i zapowiada ściślejszą współpracę z agentami turystycznymi i touroperatorami, żeby sprzedawali bilety i tworzyli oferty z wykorzystaniem tego środka transportu.

Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych

Unia Europejska pracuje nad przepisami, dzięki którym łatwiej będzie zarezerwować podróż koleją - zobowiąże przewoźników do przekazywania danych platformom rezerwacyjnym – pisze „Die Welt” w elektronicznym wydaniu.

Mazobilet, czyli zwiedzanie Warszawy i Mazowsza za 49 złotych, a nawet taniej

Metrem, tramwajem, autobusem w Warszawie, a poza Warszawą pociągami KM, SKM i WKD można podróżować w weekendy za 49 złotych. Tyle kosztuje "mazobilet" wprowadzony porozumieniem samorządów stolicy i Mazowsza.

Koleje Szwajcarskie: Niepunktualność Kolei Niemieckich nam szkodzi

Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) mają problemy z punktualnością. - To psuje nasze rozkłady jazdy - twierdzą Szwajcarzy i ograniczają współpracę.

Greenpeace: Trzeba nałożyć podatek, żeby latanie nie było tańsze od jazdy koleją

Latanie szkodzi klimatowi, ale podróże pociągami są bardzo drogie - wyliczył Greenpeace. Z raportu organizacji wynika, że w siedmiu sytuacjach na dziesięć bardziej niż jechać koleją opłaca się lecieć samolotem. Ekolodzy mają pomysł, jak to zmienić.

Miliardowe inwestycje PKP Intercity. Do 2030 r. dwa razy więcej pociągów na torach

PKP Intercity zamierza do 2030 roku wydać na tabor i infrastrukturę około 27 miliardów złotych. Dzięki temu będzie mógł uruchomić dwa razy więcej pociągów niż obecnie, które na dodatek będą wygodniejsze i szybsze - standardem mają się stać przejazdy z prędkością 160-250 km na godzinę.

Koleje Czeskie będą wozić pasażerów z Pragi do Wrocławia, a może i Gdyni

Państwowe Koleje Czeskie (České Dráhy) zamierzają w przyszłym roku uruchomić połączenie Pragi z Wrocławiem – dowiedział się magazyn i portal „Rynek Kolejowy”.

TUI na wakacje nad ciepłym morzem zawiezie turystów pociągiem. Będzie ekologicznie

Koncern TUI chce oferować więcej wycieczek z wykorzystaniem przejazdów pociągami. Poszukuje partnera w Europie, z którym będzie mógł zawrzeć umowę joint-venture.

WorkTrips.com: Podróże służbowe kolejami będą nie tylko prostsze, ale i eko

Bezpośrednia współpraca z liniami kolejowymi w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kandzie oznacza dla klientów więcej połączeń i atrakcyjniejsze ceny biletów - zapewnia WorkTrips.com, firma zajmująca się obsługą podróży służbowych, która właśnie nawiązała współpracę z najważniejszymi przewoźnikami.

Turecki „projekt stulecia”. Koleją znad Bosforu do Antalyi w cztery i pół godziny

Między Stambułem a Antalyą powstanie kolej dużych prędkości. Dzięki temu pokonanie 700 kilometrów zajmie tylko 4 godziny i 30 minut – ogłosiło Ministerstwo Transportu i Infrastruktury.

Całe Niemcy za 49 euro miesięcznie - jest już nowy bilet na transport publiczny

Deutschland Ticket kosztuje 49 euro. Można z nim przez miesiąc korzystać z transportu lokalnego we wszystkich miastach i kolejowego na poziomie regionalnym.

Wypad do europejskiej metropolii? Nocny pociąg już czeka

Oferta nocnych podróży kolejowych staje się coraz bogatsza, a trasy są tak opracowane, że skorzystać z nich mogą mieszkańcy różnych krajów europejskich.

Niemcy sparaliżuje strajk. Staną pociągi, lotniska, autobusy

W poniedziałek, 27 marca, stanie duża część transportu w Niemczech. Strajk generalny pracowników lotnisk, kolei, autobusów i statków zapowiadają związki zawodowe.

PKP Intercity wycofuje się z podwyżek. Od jutra bilety znowu tańsze

Od środy, 1 marca, ceny biletów w PKP Intercity spadną do poziomów sprzed podwyżki wprowadzonej 11 stycznia. Ceny bazowe połączeń kategorii TLK i IC będą niższe średnio o około 11 procent, zaś kategorii EIC i EIP o około 15 procent.

Coraz więcej firm wybiera ekologiczne podróże koleją

W czasach inflacji i wysokich cen paliw, coraz więcej firm musi liczyć się z rosnącymi kosztami podróży służbowych. Nie bez znaczenia jest też ich wpływ na środowisko. Proekologiczny i ekonomiczny sposób podróżowania wybrało już ponad 620 polskich firm decydując się na zakup Kart Intercity. Narodowy przewoźnik zachęca do wyboru kolei, która jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu, a może też być ekonomicznym rozwiązaniem kosztów podróży służbowych na trudne czasy.

Rusza pociąg z Krakowa i Warszawy do Wilna. Jeden bilet, ale i jedna przesiadka

11 grudnia ruszy pierwsze połączenie kolejowe Kraków – Wilno. Nie będzie to jednak bezpośredni kurs – ze względu na różne systemy torów w obu krajach, pasażerowie będą się przesiadać na granicy. Bilety od 30 euro, na niektóre dni już ich brakuje.

Egipcjanie pojadą pociągami dużych prędkości. Obsługę zapewni Deutsche Bahn

W Egipcie powstają koleje dużych prędkości, a ich obsługę rząd powierzył kolejom niemieckim, Deutsche Bahn. Kontrakt w tej sprawie podpisano podczas konferencji klimatycznej ONZ w Szarm el-Szejk. Niemieckie będą też wagony, od Siemensa.

W pociągach pasażerów już więcej niż przed pandemią

Kolei mocno przybywa w tym roku pasażerów. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wynika, że od stycznia do końca sierpnia pociągi przewiozły ponad 219,3 mln podróżnych.