Push-pulle PKP InterCity wyhamują konkurencję

Potwierdza się czarny scenariusz – środki z funduszu Covid-19 Recovery & Resilience zostaną wykorzystane do zamykania i zaburzania rynku kolejowego w Polsce – twierdzi AllRail, organizacja zrzeszająca prywatnych przewoźników kolejowych w Europie.

Czeski przewoźnik chce jeździć z Krakowa do Gdyni

Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek czeskiego przewoźnika RegioJet o uruchomienie połączenia z Krakowa do Gdyni. Miałoby ono ruszyć w grudniu przyszłego roku.

PKP Intercity: Dynamiczne ceny pozwalają pasażerom zaoszczędzić

Podróż pociągami ekspresowymi PKP Intercity w mniej obłożonym terminie, np. w środku tygodnia o nietypowej godzinie, to teraz szansa na dużo tańszy bilet.

Szybką koleją do Bratysławy, Pragi i Budapesztu

Fundusze przeznaczone na budowę Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) ułatwią lepsze skomunikowanie państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

W tym roku kolej straci nawet 30 procent pasażerów

Zdalna praca i nauka i nieczynne hotele ograniczają ruch pasażerski na kolei. W czasie najbardziej restrykcyjnego lockdownu wiosną przewozy spadły nawet o 90 procent, a średnio w całym roku spadek wyniesie 20-30 procent.

Szwajcarskie i austriackie koleje będą więcej jeździć nocą

Dzięki dopłatom koleje austriackie rozwijają europejską sieć nocnych połączeń kolejowych.

Na tory wracają pociągi i przesyłki konduktorskie

Kilkanaście składów, m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi, Szczecina i Kołobrzegu, wycofanych z powodu epidemii, wróci do rozkładu jazdy w niedzielę, 3 maja – poinformowała spółka PKP Intercity.

Będzie pociąg z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Po 25 latach powrócą pasażerskie połączenia kolejowe z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś umowę na opracowanie projektu i remont linii nr 28 z Wieliszewa do Zegrza.

Sieć kolejowa CPK zapewni równomierny rozwój Polski

Wybrana lokalizacja Portu Lotniczego Solidarność wynika z układu istniejącej sieci kolejowej i możliwości jej rozbudowy, a nie na odwrót.

Kolej zatrzymuje pociągi pasażerskie

Epidemia koronawirusa wypłoszyła z pociągów pasażerów. W rezultacie od 17 marca duża część połączeń pomiędzy największymi miastami została zawieszona.

Koronawirus: Kolej spisuje pasażerów

Po liniach lotniczych i autokarowych także kolej włączyła się do systemu mającego pomagać w namierzaniu osób, które mogą być zarażone koronawirusem.

Polskie Koleje Linowe zatrzymują kolejki górskie

Informujemy, że w związku z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce ośrodki Grupy PKL zostają zamknięte do odwołania – czytamy w komunikacie Polskich Kolei Linowych.

Francja – wykoleił się szybki pociąg TGV

Na wschodzie Francji wykoleił się superszybki pociąg TGV. Rannych zostało ponad 20 osób, ciężkie obrażenia odniósł maszynista.

Rosjanie nie pojadą pociągiem do Nicei

Koleje Rosyjskie zawiesiły od 4 marca do odwołania pociągi relacji Moskwa-Nicea – podała agencja TASS za rosyjskim resortem transportu.

Z fotela prezesa Thomasa Cooka do zarządu Deutsche Bahn

Była prezes niemieckiego Thomasa Cooka, Stefanie Berk, znalazła pracę w Deutsche Bahn. Zasiądzie w zarządzie spółki odpowiadającej za ruch dalekobieżny.

CPK zrewolucjonizuje podróże koleją

Spółka Centralny Port Komunikacyjny przedstawiła projekt Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Zawiera on mapy korytarzy dla nowych linii kolejowych prowadzących z różnych stron Polski do nowego lotniska między Warszawą a Łodzią.