Unia Europejska: Odkryj Europę z bezpłatnym biletem kolejowym

Unia Europejska funduje w tym roku młodym ludziom ponad 35 tysięcy darmowych biletów kolejowych, by mogli zwiedzać kontynent. Program nosi nazwę DiscoverEU.

Francja, wzorem Niemiec, wprowadza miesięczny bilet kolejowy za 49 euro

Francja zapowiedziała wprowadzenie tego lata miesięcznego biletu kolejowego za 49 euro. W przeciwieństwie do niemieckiego pierwowzoru Deutschlandticket bilet francuski będzie miał jednak ograniczenia terytorialne i będzie dostępny tylko dla młodych pasażerów.

Strajki kolei i lotnisk w czasie ferii i wakacji? Minister: Tego trzeba zakazać

Francuska minister ds. współpracy parlamentarnej Marie Lebec nie wyklucza wprowadzenia zakazu strajkowania w sektorze transportu w wybranych okresach roku. Pomysł tłumaczy potrzebą realizacji misji służby publicznej.

Rośnie zainteresowanie pociągami nocnymi w Europie. Koleje mają jednak problem

W Europie rośnie zainteresowanie nocnymi pociągami na trasach międzynarodowych, zwłaszcza wśród młodych ludzi bardziej wyczulonych na kwestie ochrony klimatu, z ograniczonym budżetem. Przeszkodami dla operatorów jest ostra konkurencja i brak taboru.

Niemiecki bilet za 49 euro może wkrótce zniknąć. Kto ma go finansować?

Niemieckie władze lokalne kłócą się z rządem centralnym o sposób finansowania biletu miesięcznego za 49 euro, który uprawnia do podróżowania po całym kraju komunikacją miejską i regionalną. Minister transportu ostrzega, że program może wkrótce przejść do historii.

Europejczycy chcą jeździć pociągami. „Przekonamy do tego biura podróży”

Popyt na podróże koleją jest duży - twierdzi firma Rail Europe i zapowiada ściślejszą współpracę z agentami turystycznymi i touroperatorami, żeby sprzedawali bilety i tworzyli oferty z wykorzystaniem tego środka transportu.

Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych

Unia Europejska pracuje nad przepisami, dzięki którym łatwiej będzie zarezerwować podróż koleją - zobowiąże przewoźników do przekazywania danych platformom rezerwacyjnym – pisze „Die Welt” w elektronicznym wydaniu.

Mazobilet, czyli zwiedzanie Warszawy i Mazowsza za 49 złotych, a nawet taniej

Metrem, tramwajem, autobusem w Warszawie, a poza Warszawą pociągami KM, SKM i WKD można podróżować w weekendy za 49 złotych. Tyle kosztuje "mazobilet" wprowadzony porozumieniem samorządów stolicy i Mazowsza.

Koleje Szwajcarskie: Niepunktualność Kolei Niemieckich nam szkodzi

Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn) mają problemy z punktualnością. - To psuje nasze rozkłady jazdy - twierdzą Szwajcarzy i ograniczają współpracę.

Greenpeace: Trzeba nałożyć podatek, żeby latanie nie było tańsze od jazdy koleją

Latanie szkodzi klimatowi, ale podróże pociągami są bardzo drogie - wyliczył Greenpeace. Z raportu organizacji wynika, że w siedmiu sytuacjach na dziesięć bardziej niż jechać koleją opłaca się lecieć samolotem. Ekolodzy mają pomysł, jak to zmienić.

Miliardowe inwestycje PKP Intercity. Do 2030 r. dwa razy więcej pociągów na torach

PKP Intercity zamierza do 2030 roku wydać na tabor i infrastrukturę około 27 miliardów złotych. Dzięki temu będzie mógł uruchomić dwa razy więcej pociągów niż obecnie, które na dodatek będą wygodniejsze i szybsze - standardem mają się stać przejazdy z prędkością 160-250 km na godzinę.

Koleje Czeskie będą wozić pasażerów z Pragi do Wrocławia, a może i Gdyni

Państwowe Koleje Czeskie (České Dráhy) zamierzają w przyszłym roku uruchomić połączenie Pragi z Wrocławiem – dowiedział się magazyn i portal „Rynek Kolejowy”.

TUI na wakacje nad ciepłym morzem zawiezie turystów pociągiem. Będzie ekologicznie

Koncern TUI chce oferować więcej wycieczek z wykorzystaniem przejazdów pociągami. Poszukuje partnera w Europie, z którym będzie mógł zawrzeć umowę joint-venture.

WorkTrips.com: Podróże służbowe kolejami będą nie tylko prostsze, ale i eko

Bezpośrednia współpraca z liniami kolejowymi w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kandzie oznacza dla klientów więcej połączeń i atrakcyjniejsze ceny biletów - zapewnia WorkTrips.com, firma zajmująca się obsługą podróży służbowych, która właśnie nawiązała współpracę z najważniejszymi przewoźnikami.

Turecki „projekt stulecia”. Koleją znad Bosforu do Antalyi w cztery i pół godziny

Między Stambułem a Antalyą powstanie kolej dużych prędkości. Dzięki temu pokonanie 700 kilometrów zajmie tylko 4 godziny i 30 minut – ogłosiło Ministerstwo Transportu i Infrastruktury.

Całe Niemcy za 49 euro miesięcznie - jest już nowy bilet na transport publiczny

Deutschland Ticket kosztuje 49 euro. Można z nim przez miesiąc korzystać z transportu lokalnego we wszystkich miastach i kolejowego na poziomie regionalnym.

Wypad do europejskiej metropolii? Nocny pociąg już czeka

Oferta nocnych podróży kolejowych staje się coraz bogatsza, a trasy są tak opracowane, że skorzystać z nich mogą mieszkańcy różnych krajów europejskich.

Niemcy sparaliżuje strajk. Staną pociągi, lotniska, autobusy

W poniedziałek, 27 marca, stanie duża część transportu w Niemczech. Strajk generalny pracowników lotnisk, kolei, autobusów i statków zapowiadają związki zawodowe.