W pociągach robi się tłoczno. Od początku lipca drożeją bilety na części tras

Wakacje i rosnące ceny paliw będą poprawiać frekwencję przewoźnikom kolejowym. Ale pasażerowie muszą się przygotować na droższe bilety.

Niemieckie koleje chcą latem zawojować rynek turystyczny

3 miliony miejsc w pociągach dalekobieżnych tygodniowo zaplanowała na lato Deutsche Bahn. To o 20 procent więcej niż przed pandemią. Od 12 czerwca obowiązuje nowy rozkład jazdy.

Niemcy szturmują pociągi – sukces taniego biletu wakacyjnego

Wprowadzenie wyjątkowo taniego biletu kolejowego na wakacje spowodowało, że w weekend zielonoświątkowy po Niemczech jeździło dziennie 400 przeładowanych pociągów.

Szybkie koleje wjeżdżają do Egiptu. Będzie połączenie z Hurghady do Luksoru

Dwa tysiące kilometrów dróg kolejowych, po których pociągi będą jeździć z prędkością 230 kilometrów na godzinę to projekt, który właśnie zaczyna być realizowany w Egipcie. Siemens Mobility z partnerami podpisali umowę z rządem tego kraju na stworzenie sieci nowoczesnych kolei.

Droga benzyna wpycha podróżnych do pociągów

Pasażerowie wracają do pociągów. Podróżnych dwa razy więcej niż przed rokiem, kolei pomaga droga benzyna.

Koleje niemieckie chcą zastąpić samoloty i samochody - z wagonów robią salony

Więcej przestrzeni wokół foteli, starannie zaprojektowany wystrój i kolorystyka, a także lepsze materiały wykończeniowe – niemieckie koleje inwestują w nowe pociągi, żeby pasażerowie czuli się jak w domu, a konkretnie w salonie.

Droga benzyna? Niemcy mają na to sposób - podróżują koleją. Szczególnie młodzi

Podróże koleją zyskują w Niemczech coraz wyższe oceny – o ile późną jesienią 2020 roku dostały 3,9 na 10 punktów, teraz jest ona wyższa i wynosi 5,5 punktu. Pociągami lubią jeździć młodzi – w grupie do 30 roku życia ten środek transportu wybiera 43 procent osób.

Push-pulle PKP InterCity wyhamują konkurencję

Potwierdza się czarny scenariusz – środki z funduszu Covid-19 Recovery & Resilience zostaną wykorzystane do zamykania i zaburzania rynku kolejowego w Polsce – twierdzi AllRail, organizacja zrzeszająca prywatnych przewoźników kolejowych w Europie.

Czeski przewoźnik chce jeździć z Krakowa do Gdyni

Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek czeskiego przewoźnika RegioJet o uruchomienie połączenia z Krakowa do Gdyni. Miałoby ono ruszyć w grudniu przyszłego roku.

PKP Intercity: Dynamiczne ceny pozwalają pasażerom zaoszczędzić

Podróż pociągami ekspresowymi PKP Intercity w mniej obłożonym terminie, np. w środku tygodnia o nietypowej godzinie, to teraz szansa na dużo tańszy bilet.

Szybką koleją do Bratysławy, Pragi i Budapesztu

Fundusze przeznaczone na budowę Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T) ułatwią lepsze skomunikowanie państw Grupy Wyszehradzkiej (V4).

W tym roku kolej straci nawet 30 procent pasażerów

Zdalna praca i nauka i nieczynne hotele ograniczają ruch pasażerski na kolei. W czasie najbardziej restrykcyjnego lockdownu wiosną przewozy spadły nawet o 90 procent, a średnio w całym roku spadek wyniesie 20-30 procent.

Szwajcarskie i austriackie koleje będą więcej jeździć nocą

Dzięki dopłatom koleje austriackie rozwijają europejską sieć nocnych połączeń kolejowych.

Na tory wracają pociągi i przesyłki konduktorskie

Kilkanaście składów, m.in. do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi, Szczecina i Kołobrzegu, wycofanych z powodu epidemii, wróci do rozkładu jazdy w niedzielę, 3 maja – poinformowała spółka PKP Intercity.

Będzie pociąg z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Po 25 latach powrócą pasażerskie połączenia kolejowe z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały dziś umowę na opracowanie projektu i remont linii nr 28 z Wieliszewa do Zegrza.

Sieć kolejowa CPK zapewni równomierny rozwój Polski

Wybrana lokalizacja Portu Lotniczego Solidarność wynika z układu istniejącej sieci kolejowej i możliwości jej rozbudowy, a nie na odwrót.

Kolej zatrzymuje pociągi pasażerskie

Epidemia koronawirusa wypłoszyła z pociągów pasażerów. W rezultacie od 17 marca duża część połączeń pomiędzy największymi miastami została zawieszona.