Tunezja nie chce już od turystów testów na covid ani certyfikatów

Tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 grudnia zwalnia wszystkich podróżujących do Tunezji z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub certyfikatu potwierdzającego szczepienie na covid.

Przed wyjazdem na zaśnieżone stoki trzeba popracować nad formą

Bardzo dużo urazów na nartach spowodowanych jest nieodpowiednim przygotowaniem do wyjazdu, dlatego przed urlopem na stoku warto przygotować się kondycyjnie oraz wzmocnić mięśnie. Oprócz dobrej formy konieczna jest polisa. Koszty leczenia w placówkach medycznych są coraz wyższe, dlatego suma ubezpieczenia również powinna być odpowiednio wysoka.

W Chinach wracają ograniczenia w podróżach. Zamknięte parki, muzea, restauracje

Liczba zakażeń koronawirusem jest rekordowa od początku pandemii i ciągle rośnie. To dla tamtejszych władz powód, by wprowadzić ograniczenia, także dla podróżujących.

Weekend na nartach – przed sezonem Polska najtańsza, ale potem ceny się wyrównują

Tylko dwa, trzy dni na nartach? W dobie konieczności ograniczania wydatków to może być rozwiązanie. Oczywiście tylko dla tych, którym podróż w góry nie zabierze więcej czasu niż kilka godzin.

Rośnie świadomość klientów dotycząca ubezpieczeń turystycznych

Klienci bardziej niż przed pandemią zwracają uwagę na zakres ubezpieczenia turystycznego i pytają o dodatkowe ryzyka - mówi Katarzyna Szepczyńska, dyrektorka Działu Ubezpieczeń Turystycznych w UNIQA.

Andaluzja kasuje darmowe wejścia do muzeów. Kultura ma zarabiać na turystach

Ministerstwo Kultury Andaluzji ogłosiło, że wprowadzi opłatę za odwiedzanie muzeów, które obecnie są dostępne dla publiczności za darmo. Jednocześnie region chce mocniej postawić na turystykę kulturową i powołuje nowe organizacje.

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich można już wjechać bez szczepień na covid

Od dzisiaj, 8 listopada, Zjednoczone Emiraty Arabskie zniosły wszystkie ograniczenia związane z Covid-19 wymagane wcześniej od podróżnych.

Izrael aktualizuje przepisy wjazdowe. Koniec z wypełnianiem formularzy

Podróżujący do Izraela nie będę już musieli wypełniać formularza wjazdowego, tak zwanego Entry Statement Form. Nowe przepisy wchodzą w życie 9 października.

Japonia zacznie przyjmować więcej turystów. Słaby jen gwarantuje niskie ceny

Przez dwa lata pandemii do Japonii praktycznie nie dało się wyjechać w celach turystycznych. W tym roku kraj zaczął nieco łagodzić zasady wjazdu – początkowo wpuszczał tylko grupy zorganizowane, ale od 11 października zaszczepieni podróżni z wybranych krajów będą mogli swobodnie wjeżdżać.

Po 28 miesiącach obostrzeń po Nowym Jorku można jeździć bez maseczek

Stanie Nowy Jork skończył z nakazem zasłaniania nosa i ust w pojazdach transportu publicznego. Obostrzenia obowiązywały bez przerwy od kwietnia 2020 roku - podała agencja Reutera.

Grecja: Jesienią może przyjść fala covidu, ale nie wprowadzamy ograniczeń

U progu sezonu jesiennego, który zgodnie z oczekiwaniami branży turystycznej ma być przedłużeniem lata, grecki minister zdrowia uspokaja, że nie zamierza wprowadzać ograniczeń antycovidowych. Na taką prognozę pozwalają analizy danych epidemiologicznych.

MSZ: Za powrót poszkodowanych pielgrzymów z Chorwacji płaci ubezpieczyciel

Pielgrzymi, którzy zostali ranni w wypadku samochodowym w Chorwacji w drodze do Medziugorje wracają do kraju transportowani na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym byli ubezpieczeni - oświadczyło Biuro Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Sposób na wakacje: plażowanie i pływanie

Turyści, którzy kupują polisy na podróż, wyjeżdżają przeważnie w towarzystwie innych dorosłych osób, a rzadziej w towarzystwie dzieci - wynika z badania na zlecenie UNIQA. Mało kto decyduje się na podróż ze zwierzęciem. Ulubionym sposobem spędzania czasu na urlopie jest plażowanie.

Kuba podnosi kursy walut. Turyści dostaną za swoje dolary więcej peso

Jeszcze do niedawna za jednego dolara amerykańskiego można było dostać na Kubie 24 peso. Tamtejszy rząd zmienił jednak oficjalny kurs tej waluty i teraz płaci za niego 110 peso. To kurs zbliżony do wcześniejszego czarnorynkowego.

12 polskich pielgrzymów zginęło w wypadku autokaru w Chorwacji

Na łuku autostrady A4 w kierunku Zagrzebia dzisiaj nad ranem autokar z polskimi turystami wypadł z drogi i wpadł do rowu. Zginęło co najmniej 12 osób, a 34 zostało rannych.

Islandzki Fagradalsfjall upuszcza lawę, turyści już nadciągają

Z islandzkiego wulkanu Fagradalsfjall wydobywa się od środy lawa. Mimo że leży on blisko lotniska Keflavik pod Reykjavikiem, port ten funkcjonuje normalnie.

Lista zakazów i nakazów. Czego w tym roku nie wolno turystom we Włoszech?

Beztroskie włoskie wakacje w duchu „la dolce vita” stają się coraz większym wyzwaniem. Aby ujarzmić niesfornych turystów, kolejne włoskie miasta wprowadzają zakazy. Ich złamanie może oznaczać konieczność zapłacenia sporych kar.

Koniec z kontrolą sanitarną na francuskich granicach

Od 1 sierpnia nie trzeba okazywać paszportu sanitarnego ani negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Francji.