W Paryżu nożownik zaatakował turystów pod wieżą Eiffla. Są ofiary

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w ataku nożownika w 15. dzielnicy Paryża w pobliżu wieży Eiffla w sobotę wieczorem - podała agencja AFP. Napastnik krzyczał "Allah akbar".

Startuje sezon narciarski w polskich górach

W ośrodkach narciarskich Grupy Polskie Koleje Linowe trwają przygotowania do otwarcia sezonu narciarskiego. Pierwsze trasy udostępnione zostaną już w ten weekend, wszystkie pozostałe do końca grudnia.

Francja idzie na wojnę z palaczami – zakaz na plażach i w parkach. Dla turystów też

Francuski rząd chce zakazać korzystania z niektórych papierosów elektronicznych, a te tradycyjne mają być dużo droższe. Pojawią się też strefy wolne od dymu na plażach, w parkach, lasach i przed szkołami.

Wielkie Muzeum Egipskie otwiera się po kawałku. Od jutra schody

Wielkie Schody to kolejna, po Wiszącym Obelisku, Szklanej Sali i Atrium, część Wielkiego Muzeum Egipskiego udostępniona zwiedzającym.

Wiadomo już, od kiedy zapłacimy w Wenecji za zwiedzanie miasta. 5 euro od osoby

Już od wiosny przyszłego roku turyści, którzy przyjadą do Wenecji z krótką, jednodniową wizytą, będą musieli w wybrane dni zapłacić opłatę za wejściówkę. Bilet ma kosztować 5 euro od osoby.

Bez „węglowego paszportu” nie wsiądziesz do samolotu. Będą limity na podróże?

Każdy kto podróżuje, niszczy środowisko, bo powoduje emitowanie dwutlenku węgla. Amerykański touroperator proponuje obowiązkowe „paszporty węglowe” z limitem emisji - można by tyle podróżować, ile pozwoli to ograniczenie.

Turystyka odchodzi od modelu sun & beach. Teraz stawia na sun & blue

Błękitna turystyka ma pomóc turystyce zwrócić się w stronę zrównoważonego rozwoju. Pod pojęciem tym kryje się co prawda także typowy wypoczynek na ciepłych plażach, ale chodzi o włączenie w biznes nowych akwenów i rozwinięcie ich pod potrzeby bardziej niszowych grup klientów.

Warsawpolis Guide. „Nowy wymiar zwiedzania Warszawy”

Zwiedzanie Warszawy i 21 partnerskich gmin z animowanym przewodnikiem, tworzenie e-pocztówek i planowanie własnych tras umożliwia nowa aplikacja Warsawpolis Guide.

Znikają barcelońskie plaże. Miasto przed dramatyczną decyzją

150 tysięcy metrów sześciennych piasku straciły w ciągu ostatnich 13 lat plaże Barcelony. Sytuację pogorszyło jeszcze przejście na początku listopada przez miasto orkanu.

Polska Organizacja Turystyczna poleca: Szlakiem skarbów UNESCO w Polsce

Historyczne centra miast pełne reprezentacyjnych budowli, zagubione w Beskidach drewniane cerkwie i pierwotna puszcza - polską listę obiektów uznanych przez UNESCO za dziedzictwo ludzkości cechuje wyjątkowa różnorodność. Podróż ich szlakiem pozwala bliżej poznać największe skarby kultury i przyrody Polski.

Śnieg zaskoczył narciarzy. Wyciągi już chodzą, sezon wystartował wcześniej

Dzięki gwałtownym opadom śniegu sezon narciarski w Europie rozpoczyna się w tym roku wcześniej niż przewidywano. Daty otwarcia ośrodków ogłaszają już stacje narciarskie w Szwajcarii, Francji i Austrii.

Najtańszy jarmark bożonarodzeniowy? W Rydze, ale w rankingu jest też Kraków

Ryga została uznana piąty raz z rzędu za najtańszy kierunek wyjazdu na jarmark świąteczny w rankingu przygotowanym przez brytyjski portal Post Office. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Kraków, który jednak spadł o pięć oczek.

Rejs po Karaibach lub na Antarktydę z Booking.com? To już możliwe

Platforma Booking.com dodała nową usługę – można na jej amerykańskiej wersji kupić rejs statkiem wycieczkowym. Firma chce dotrzeć do kolejnej grupy klientów na największym dla tego segmentu podróży rynku.

Safari w Kenii drożeje. Setki złotych za podglądanie dzikich zwierząt

Agencja Kenya Wildlife Services przedstawiła w kenijskim parlamencie projekt podniesienia cen biletów wstępu do parków narodowych. Jeśli nowe stawki zostaną zaakceptowane, wyższych kosztów należy się spodziewać już od 1 stycznia 2024 roku.

Nowe muzea, nowe hotele, nowe wizy - Egipt ma plan na rekord w turystyce

Turystyka w Egipcie przeżywa renesans. W tym roku przyjedzie rekordowe 15 milionów gości, a w 2028 ma ich być 30 milionów. Jednym z motorów napędzających ruch będzie Wielkie Muzeum Egipskie, które otworzy się lada miesiąc.

Spotkanie z Aragonią na żywo - posłuchaj, zapytaj, nawiąż kontakty

Hiszpańskie Biuro ds. Turystyki, Ambasada Hiszpanii we współpracy z Turismo de Aragon mają przyjemność zaprosić Państwa na webinarium prezentujące ofertę turystyczną Aragonii.

Rośnie liczba zakażonych kryptosporydiozą po wakacjach w Hiszpanii

W ostatnich tygodniach ponad 600 brytyjskich i irlandzkich turystów wróciło do domu z wakacji w Hiszpanii z kryptosporydiozą, pasożytniczym zakażeniem przewodu pokarmowego - alarmują brytyjskie i hiszpańskie media.

Grecja opodatkuje mieszkania w Airbnb. Chce wyrównania szans na rynku noclegów

Grecki minister gospodarki i finansów Kostis Hatzidakis potwierdził w minioym tygodniu, że z początkiem nowego roku wejdą w życie nowe regulacje dotyczące Airbnb.