Sposób na wakacje: plażowanie i pływanie

Turyści, którzy kupują polisy na podróż, wyjeżdżają przeważnie w towarzystwie innych dorosłych osób, a rzadziej w towarzystwie dzieci - wynika z badania na zlecenie UNIQA. Mało kto decyduje się na podróż ze zwierzęciem. Ulubionym sposobem spędzania czasu na urlopie jest plażowanie.

Kuba podnosi kursy walut. Turyści dostaną za swoje dolary więcej peso

Jeszcze do niedawna za jednego dolara amerykańskiego można było dostać na Kubie 24 peso. Tamtejszy rząd zmienił jednak oficjalny kurs tej waluty i teraz płaci za niego 110 peso. To kurs zbliżony do wcześniejszego czarnorynkowego.

12 polskich pielgrzymów zginęło w wypadku autokaru w Chorwacji

Na łuku autostrady A4 w kierunku Zagrzebia dzisiaj nad ranem autokar z polskimi turystami wypadł z drogi i wpadł do rowu. Zginęło co najmniej 12 osób, a 34 zostało rannych.

Islandzki Fagradalsfjall upuszcza lawę, turyści już nadciągają

Z islandzkiego wulkanu Fagradalsfjall wydobywa się od środy lawa. Mimo że leży on blisko lotniska Keflavik pod Reykjavikiem, port ten funkcjonuje normalnie.

Lista zakazów i nakazów. Czego w tym roku nie wolno turystom we Włoszech?

Beztroskie włoskie wakacje w duchu „la dolce vita” stają się coraz większym wyzwaniem. Aby ujarzmić niesfornych turystów, kolejne włoskie miasta wprowadzają zakazy. Ich złamanie może oznaczać konieczność zapłacenia sporych kar.

Koniec z kontrolą sanitarną na francuskich granicach

Od 1 sierpnia nie trzeba okazywać paszportu sanitarnego ani negatywnego wyniku testu przy wjeździe do Francji.

Ośmioro turystów zginęło w Iraku w wyniku tureckiego ataku na kurort

Ośmioro turystów zginęło, a 23 osoby zostały ranne w tureckim ataku na górski kurort w północnej prowincji Iraku Dahuk – pisze agencja Reutera, powołując się na irackie media.

Kanada przywraca losowe testowanie zaszczepionych podróżnych

Rząd Kanady zdecydował o przywróceniu obowiązkowego losowego testowania zaszczepionych podróżnych przybywających na jej lotniska w Vancouver, Calgary, Montrealu i Toronto. Przepis wejdzie w życie 19 lipca.

MSZ: Odradzamy podróże do Sri Lanki. Zamieszki, kryzys polityczny i gospodarczy

Z uwagi na pogarszającą się sytuację gospodarczą w Sri Lance Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do tego kraju, jeśli nie są one konieczne.

Cypr zaostrza protokół antycovidowy. Ponownie konieczne maseczki

Cypryjskie władze powiadomiły o zmianie zasad ochrony przed covidem. Od piątku, 8 lipca, we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych trzeba mieć twarz zasłoniętą maseczką.

Premier Sri Lanki: Jesteśmy bankrutem. Wielka Brytania: Odradzamy podróże

- Sri Lanka jest bankrutem – przyznał we wtorek premier tego kraju Ranil Wickremesinghe. Państwu brakuje pieniędzy na sprowadzanie żywności, leków i paliwa.

Portugalia otwiera granice – wjazd bez certyfikatu covidowego i bez testu

Rząd Portugalii zniósł 1 lipca obowiązek okazania unijnego certyfikatu vovidowego lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu. Przepisy na wyspach jednak są nieco inne.

Kanada - pandemia się nie skończyła, przedłużamy restrykcje dla podróżnych

Rząd Kanady przedłużył „co najmniej do 30 września” obowiązywanie warunków przekraczania granic kraju przez podróżnych, wdrożonych z powodu pandemii – ogłosiła Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego.

Tajlandia luzuje zasady wjazdu. Znika Tajlandzka Przepustka z kodem QR

Podróżni udający się do Tajlandii nie będą musieli od 1 lipca ubiegać się o Tajlandzką Przepustkę (Thailand Pass), która zapewnia kod QR przed wyjazdem, ani nie będą musieli kupować ubezpieczenia na wypadek zachorowania na covid.

Egipt bez ograniczeń covidowych na granicach

Rząd Egiptu zniósł wszystkie ograniczenia dotyczące wjazdu do tego kraju, wprowadzone w czasie pandemii covidu. Nowe zasady obowiązują od dzisiaj.

Stany Zjednoczone znoszą testy na covid dla zagranicznych podróżnych

Od niedzieli, aby wjechać do USA, nie trzeba będzie okazywać na granicy testów na covid. Wymóg ten obowiązywał dotąd zagranicznych podróżnych udających się do tego kraju drogą lotniczą.

Na niemieckie granice w czerwcu wrócą kontrole. Warto pamiętać o dokumencie

W związku ze szczytem najbardziej uprzemysłowionych państw, G7, niemieckie władze tymczasowo przywrócą kontrole graniczne - informuje polska Straż Graniczna.

Koniec certyfikatów i testów dla podróżujących do Hiszpanii

Osoby podróżujące z Polski do Hiszpanii nie muszą posiadać certyfikatu covid. Nie mają też obowiązku okazywania kodu QR - podała w czwartek, 2 czerwca, Ambasada Hiszpanii w Polsce.