Turyści wrócą do katedry Notre Dame. Jest termin ponownego otwarcia po pożarze

Dokładnie pięć lat od wybuchu pożaru w paryskiej katedrze Notre Dame zakończono pierwszy etap prac renowacyjnych. Miasto wyznaczyło datę jej ponownego otwarcia dla turystów – 8 grudnia.

Nitras: Bon turystyczny? Nie ma powodu, by do niego wracać, turystyka się odbiła

Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki, pytany był dzisiaj w porannym programie Polsat News o ewentualny powrót bonu turystycznego. Stwierdził, że nie ma powodu, by do tego instrumentu wsparcia branży turystycznej i rodzin wracać.

Sześć krajów i tylko jedna wiza? Czy powstanie azjatycka strefa Schengen?

Tajlandia opracowała plan wspólnego programu wizowego, który miałby objąć oprócz niej, także Birmę, Kambodżę, Laos, Malezję i Wietnam.

Zamek w Stobnicy otwiera się na turystów. Właściciel zapowiada „oblężenie”

Dobiega końca budowa zamku w Stobnicy. Właściciel zapowiedział już pierwsze imprezy na terenie budzącej kontrowersje inwestycji na granicy Puszczy Noteckiej. Podał też ceny biletów dla turystów.

„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści

Rzym, Barcelona, Paryż, Budapeszt i Berlin to, zdaniem ekspertki turystycznej, miasta, w których turyści powinni szczególnie uważać na oszustów.

Znów głośno o „polskich Malediwach”. Brytyjczycy zachwyceni parkiem na Śląsku

O „polskich Malediwach” ponownie robi się coraz głośniej. Niedawno na ten urokliwy zakątek Śląska zwróciła uwagę redakcja brytyjskiego tabloidu „The Sun”. Brytyjczycy przepowiadają najazd turystów na to miejsce, które niespodziewanie stało się znane w tym kraju.

„Bunt naklejkowy” w raju turystycznym. Mieszkańcy idą na wojnę z restauracjami

Mieszkańcy Malty mają dosyć wszechobecnych ogródków restauracyjnych w swoich miastach. Zaczęli więc nietypowy protest, mający na celu uwolnienie od nich ulic. „Chodniki dla obywateli!” – to ich postulat.

Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec

2,7 miliona fanów futbolu odwiedzi niemieckie stadiony podczas rozpoczynających się 14 czerwca Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Dodatkowo w strefach kibica i na publicznych transmisjach 51 meczów spodziewanych jest około 7 milionów gości - podaje Niemiecka Centrala Turystyki.

Małopolska gościnna i smakowita

Skarby światowego dziedzictwa i czar nieskażonej przyrody. Imponujące jaskinie i superszybkie rollercoastery. Majestat tatrzańskich grani i mroczny urok leśnych dolin. Górskie rzeki wartko toczące wody i malowniczo falujące tafle jezior. Atrakcje na ziemi, pod ziemią i w powietrzu. A do tego tysiące kilometrów szlaków – pieszych, rowerowych, samochodowych, konnych i skarby kulinarne.

Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa

Najlepszym miejscem na spędzenie miesiąca miodowego jest Bali - wynika z analizy firmy Slingo. Na podium znalazły się też Santoryn i Cancún.

Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro

Od 1 kwietnia za pobyt w Barcelonie trzeba płacić więcej niż dotychczas. Wzrosła bowiem opłata ściągana z turystów od 2012 roku.

Teneryfa zmęczona turystami, szykuje wielką demonstrację. "Wracajcie do domu"

W kwietniu na Teneryfie ma się odbyć największy w historii protest przeciwko turystyce. Mieszkańcy uznali, że wymknęła się ona spod kontroli i zaczyna przynosić więcej szkody niż pożytku.

Budowa Sagrada Família w Barcelonie trwa już 144 lata. Ogłoszono termin ukończenia

Kościół Sagrada Família w Barcelonie, dzieło życia katalońskiego architekta Antoniego Gaudíego i jeden z najdłużej realizowanych projektów budowlanych w historii, może zostać ukończony już w 2026 roku - 144 lata po rozpoczęciu budowy.

Najpopularniejsze atrakcje Wielkiej Brytanii? Na podium dwa muzea i park

W pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych w ubiegłym roku atrakcji turystycznych Wielkiej Brytanii znalazły się niemal same londyńskie muzea.

Kraina Wygasłych Wulkanów doceniona na świecie. Polski geopark na liście UNESCO

Położona w Sudetach Kraina Wygasłych Wulkanów stała się trzecim znajdującym się na terenie Polski miejscem, które trafiło na listę Światowych Geoparków UNESCO. To potwierdzenie, że nasz kraj poszczycić się może dziedzictwem geologicznym o międzynarodowym znaczeniu.

Selfie w hiszpańskim zabytku? Już można robić, ale nie bez ograniczeń

Hiszpańska Agencja Dziedzictwa Narodowego liberalizuje zasady zwiedzania pałaców i klasztorów w kraju. Właśnie zezwoliła turystom robić zdjęcia we wnętrzach tych obiektów, choć nadal z pewnymi ograniczeniami.

Obcokrajowcy zalewają Malagę. Mieszkańcy mają dość. „Śmierdzi turystą”

W Maladze pojawiły się naklejki z obraźliwymi hasłami pod adresem turystów. Wymyśloną przez miejscowego właściciela baru akcję podchwycili mieszkańcy, którzy wzywają turystów do, mówiąc eufemistycznie, wyjazdu z miasta.

Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli

Ukraińska Agencja Rozwoju Turystyki rozpoczęła niezwykłą kampanię. W filmie, który ma przypominać ludziom, że kraj może być atrakcyjnym kierunkiem, pokazuje pracowników branży turystycznej, którzy zajmują się wojną.