Cypr: Obowiązkowe testy PCR po przylocie dla wszystkich

Po przybyciu na Cypr wszyscy podróżni będą musieli na własny koszt wykonać test PCR. Wymóg ten, zatwierdzony właśnie przez cypryjski rząd, wchodzi w życie 6 grudnia.

Włochy – do hotelu tylko z certyfikatem lub testem

Z usług korzystać mogą ci, którzy są zaszczepieni lub przeszli covid, a żeby zakwaterować się w hotelu, można też ewentualnie przedstawić negatywny wynik testu – to zasady jakie będą obowiązywać od 6 grudnia w wielu dziedzinach życia we Włoszech.

Na granice Anglii wracają obostrzenia, w tym testy PCR i kwarantanna

Dla osób zaszczepionych samoizolacja i test PCR, a dla niezaszczepionych trzy badania i kwarantanna - premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił zasady wjazdu do Anglii w związku z pojawieniem się nowej mutacji wirusa.

Austria zamknięta, ale nie dla narciarzy

Zamieszanie w Austrii – późna decyzja parlamentu przesądziła, że mimo lockdownu w całym kraju, wyciągi narciarskie mogą działać. Większość ośrodków zimowych nie zdążyła zareagować.

Austria: Przepraszamy, zamknięte do połowy grudnia

Austriackie hotele, restauracje, sklepy, jarmarki świąteczne, stoki narciarskie są od dzisiaj zamknięte. Również sami mieszkańcy nie mogą wychodzić z domów, chyba że w najpilniejszych potrzebach. Władze wprowadziły całkowity lockdown.

Izrael zwalnia grupy wycieczkowe z trzeciej dawki szczepionki

Od grup turystycznych liczących nie więcej niż 40 osób Izrael nie będzie wymagał trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciw cocidovi-19.

Roczne ubezpieczenie podróży "Multi-trip". Czy warto je wybrać w czasach pandemii?

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Dostępność szczepień sprawia jednak, że turyści nie rezygnują z wyjazdów za granicę. A to oznacza, że ubezpieczenie podróży zagranicznych to nadal coś, o co warto zadbać.

Stany Zjednoczone otwierają granice - rząd ogłosił oficjalne zasady wjazdu

Szczepienie i jeden test na koronawirusa - to dwa warunki, od spełnienia których zależy pozwolenie na przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych z pominięciem kwarantanny. Nowe zasady obowiązywać będą od 8 listopada.

Cypr: Polska w kategorii czerwonej. Niezaszczepieni będą się testować dwa razy

W najbliższy czwartek Polska spadnie z kategorii pomarańczowej do czerwonej. Osoby niezaszczepione i niemające zaświadczenia o przechorowaniu covidu-19 będą musiały zrobić przed wjazdem dwa testy PCR.

Do Dubaju już tylko z jednym testem PCR

Przepustką do Dubaju jest już tylko jeden test PCR - wykonany przed podróżą. Obowiązek zrobienia drugiego testu po przylocie został właśnie zniesiony.

Wjazd do Anglii z testem antygenowym. "Ułatwienie dla branży turystycznej"

Od niedzieli podróżni chcący się dostać do Anglii oprócz tego, że muszą być zaszczepieni nie muszą już robić testu PCR na koronawirusa. Wystarczy im test tańszy i szybszy - antygenowy.

Cypr przenosi Polskę do kategorii pomarańczowej. Wracają testy dla niezaszczepionych

We czwartek, 21 października, Cypr zmieni kategorię Polski z zielonej na pomarańczową. Oznacza to, że osoby niezaszczepione i niemające zaświadczenia o przechorowaniu covidu-19, przed wjazdem będą musiały zrobić test PCR.

Stany Zjednoczone otwierają granice. Nie wystarczy być zaszczepionym

Zaszczepieni na covid-19 będą mogli od 8 listopada wjeżdżać do Stanów Zjednoczonych, zarówno drogą lotniczą, jak i lądową, poinformował przedstawiciel Białego Domu.

Bali już otwarta, ale turyści zostali w domu

Wczoraj, po 18 miesiącach zamknięcia, Bali znów zaczęła wpuszczać samoloty z zagranicy. Na wyspę mogą przylecieć obywatele 19 krajów, w tym Polski. Mimo to na lotnisko w Denpasar nie zawitał ani jeden międzynarodowy rejs.

Tunezja ułatwia przyjazdy. Już nie będzie konieczne testowanie zaszczepionych

Od soboty, 16 października, zaszczepieni turyści wjeżdżający do Tunezji nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na zakażenie koronawirusem. Wystarczy certyfikat covidowy. Warunek - muszą przyjechać z biurem podróży.

Włochy – na wyciąg z zielonym paszportem, ale bez maseczki

Włosi ustanowili zasady korzystania z wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie zimowym. Przy kasie trzeba będzie pokazać tzw. zielony paszport. Operatorzy kolejek liczą jednak, że narciarze kupią je przez internet, by unikać tłumów przy kasach.

Mauritius otwiera się na turystów. Testowanie, testowanie, testowanie

Zmieniają się zasady wjazdu na Mauritius – 1 października kraj całkowicie otwiera się na turystów, ale wymaga od nich spełnienia kilku warunków.

Na La Palmie eksplodował wulkan. "Cieszmy się tym, co daje natura"

Na kanaryjskiej wyspie La Palma doszło w niedzielę wieczorem do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Gorąca lawa zniszczyła około stu domów.