Niemiecki bilet za 49 euro może wkrótce zniknąć. Kto ma go finansować?

Niemieckie władze lokalne kłócą się z rządem centralnym o sposób finansowania biletu miesięcznego za 49 euro, który uprawnia do podróżowania po całym kraju komunikacją miejską i regionalną. Minister transportu ostrzega, że program może wkrótce przejść do historii.

Rząd Malty proponuje: Odwiedź Gozo zimą, a dostaniesz 300 euro rabatu

Turyści, którzy przyjadą między 15 października tego roku a 15 marca przyszłego odpoczywać na maltańskiej wyspie Gozo, dostaną specjalną zniżkę - informuje Maltańska Organizacja Turystyczna.

Wypoczynek w Turcji lub Egipcie w czasie wyborów? Nie, dziękuję

Turyści nie rezygnują z wypoczynku w październiku, ale widać nieco mniejsze zainteresowanie wyjazdami, których daty nakładają się na dzień wyborów w Polsce, niż to było cztery lata temu - pokazują statystyki agenta turystycznego, Travelplanet.pl.

Muzeum Bardo ponownie otwarte - nowa aranżacja starożytnych artefaktów

Punktualnie z rozpoczęciem sezonu jesiennego podwoje dla turystów otworzyło ponownie tuniskie Muzeum Bardo. Gromadzi zbiory sztuki starożytnej, w tym słynne rzymskie mozaiki i rzeźby.

Niemcy: Mamy dużo kultury i obiektów UNESCO i nie przestaniemy się nimi chwalić

W kwietniu ruszy kampania promująca Niemcy jako miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla ludzi zainteresowanych kulturą i sztuką. A cały rok 2024 będzie stał pod znakiem zrównoważonych podróży kulturowych.

Stary Kair nowym celem turystów – wielkie inwestycje zmienią oblicze miasta

W tym roku do Egiptu przyjedzie 15 milionów gości z zagranicy. Zdecydowana większość wypoczywa nad Morzem Czerwonym, ale w przyszłości większą rolę odgrywać będzie, jako kierunek sam Kair.

Grecja szykuje podwyżkę dla turystów. Pieniądze potrzebne dla powodzian

Podatek noclegowy, który turyści płacą w greckich hotelach, ma wkrótce wzrosnąć - zapowiedział premier Kiriakos Micotakis.

Nowa atrakcja turystyczna otwarta. „Świętokrzyskie czaruje, Świętokrzyskie wymiata”

Lot na miotle nad Świętokrzyskiem, film o regionie w 3D, ścieżka edukacyjna z wiedźmami, duchami magnatów, diabłem Kakiem i łożem madejowym – to tylko niektóre atrakcje nowo otwartego w Świętokrzyskiem Parku Legend.

Bruksela: Równe prawa dla podróżnych z niepełnosprawnościami, niezależnie od kraju

Dla osób z niepełnosprawnościami przejazd własnym samochodem jest często najwygodniejszą, a czasem jedyną opcją podróży. By ułatwić tej grupie swobodne przemieszczanie się, Komisja Europejska chce ustawą zagwarantować jej dostęp do równego traktowania we wszystkich państwach członkowskich.

Fuerteventura chce więcej turystów z Polski. Przyśle do Warszawy przedstawiciela

Władze Fuerteventury zamierzają lepiej zareklamować walory turystyczne swojej wyspy - zatrudnią do tego w czterech stolicach europejskich swoich przedstawicieli.

Sam premier dogląda budowy Wielkiego Muzeum Egipskiego. Otwarcie w tym roku

Premier Egiptu Mustafa Madbouu z ministrami wizytował budowę Wielkiego Muzeum Egipskiego. Ten od lat wyczekiwany obiekt jest już prawie ukończony i ma być otwarty jeszcze w tym roku.

Maroko - potężne trzęsienie ziemi między Marakeszem a Agadirem. Ponad 1300 ofiar

W piątek wieczorem potężne trzęsienie ziemi nawiedziło góry Atlasu Wysokiego w Maroku, zabijając co najmniej 1300 ludzi, niszcząc budynki i zmuszając mieszkańców dużych miast do opuszczenia swoich domów – podała państwowa telewizja marokańska.

Wycieczka po Palermo? Tak, ale nie z mafią, tylko przeciw niej

„Palermo no mafia tour” to nowy program zwiedzania stolicy Sycylii stworzony przez lokalne stowarzyszenie Ruch Antymafijny „Addiopizzo”. W rolę przewodników wcielają się mieszkańcy miasta.

Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek

Ze sklepów w całych Włoszech, a zwłaszcza na Sycylii, muszą zniknąć pamiątki i gadżety związane z mafią - domaga się walczące z Cosa Nostrą stowarzyszenie 100 Passi (Sto Kroków)

Minister edukacji Przemysław Czarnek obiecuje więcej pieniędzy na wycieczki szkolne

Minister edukacji Przemysław Czarnek ogłosił zamiar rozszerzenia programu dofinansowywania wycieczek szkolnych "Poznaj Polskę". To część zapowiedzi wyborczych Prawa i Sprawiedliwości pod nazwą „Bon szkolny”.

Niemcy - jeszcze więcej zrównoważonej turystyki. Promocja także w Polsce

Niemcy awansowały w tym roku w rankingu krajów o zrównoważonym rozwoju. W tak zwanym Indeksie Celów Zrównoważonego Rozwoju (Indeks SDG), obejmującym 193 kraje członkowskie ONZ, przesunęły się z szóstego na czwarte miejsce. Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) postanowiła z tej okazji wznowić kampanię „Simply FEEL GOOD”, w której promuje pomysły na zrównoważone podróżowanie.

Kiedy bilety lotnicze kosztują najmniej? Google zna odpowiedź

„Najtańszy moment rezerwacji” to nowa funkcjonalność, którą wprowadził właśnie Google do procesu rezerwania biletów lotniczych. Dzięki temu podróżny będzie mógł wybrać najkorzystniejszą cenę.

Rzym ma problem ze szczurami. Turyści pokazują je sobie, jak biegają pod Koloseum

Myszy i szczury pod Koloseum to widok, który towarzyszy turystom zwiedzającym Wieczne Miasto. W mediach społecznościowych można znaleźć sporo zdjęć i filmów pokazujących te gryzonie.