Cypr przenosi Polskę do kategorii pomarańczowej. Wracają testy dla niezaszczepionych

We czwartek, 21 października, Cypr zmieni kategorię Polski z zielonej na pomarańczową. Oznacza to, że osoby niezaszczepione i niemające zaświadczenia o przechorowaniu covidu-19, przed wjazdem będą musiały zrobić test PCR.

Stany Zjednoczone otwierają granice. Nie wystarczy być zaszczepionym

Zaszczepieni na covid-19 będą mogli od 8 listopada wjeżdżać do Stanów Zjednoczonych, zarówno drogą lotniczą, jak i lądową, poinformował przedstawiciel Białego Domu.

Bali już otwarta, ale turyści zostali w domu

Wczoraj, po 18 miesiącach zamknięcia, Bali znów zaczęła wpuszczać samoloty z zagranicy. Na wyspę mogą przylecieć obywatele 19 krajów, w tym Polski. Mimo to na lotnisko w Denpasar nie zawitał ani jeden międzynarodowy rejs.

Tunezja ułatwia przyjazdy. Już nie będzie konieczne testowanie zaszczepionych

Od soboty, 16 października, zaszczepieni turyści wjeżdżający do Tunezji nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na zakażenie koronawirusem. Wystarczy certyfikat covidowy. Warunek - muszą przyjechać z biurem podróży.

Włochy – na wyciąg z zielonym paszportem, ale bez maseczki

Włosi ustanowili zasady korzystania z wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie zimowym. Przy kasie trzeba będzie pokazać tzw. zielony paszport. Operatorzy kolejek liczą jednak, że narciarze kupią je przez internet, by unikać tłumów przy kasach.

Mauritius otwiera się na turystów. Testowanie, testowanie, testowanie

Zmieniają się zasady wjazdu na Mauritius – 1 października kraj całkowicie otwiera się na turystów, ale wymaga od nich spełnienia kilku warunków.

Na La Palmie eksplodował wulkan. "Cieszmy się tym, co daje natura"

Na kanaryjskiej wyspie La Palma doszło w niedzielę wieczorem do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Gorąca lawa zniszczyła około stu domów.

Turcja łagodzi warunki podróżowania. Testy tylko dla starszych dzieci

Już nie od dzieci w wieku 6 lat, ale dopiero w wieku 12 lat Turcja będzie wymagać testu przy przekraczaniu tureckiej granicy.

Kuba liberalizuje zasady wjazdu. Niepotrzebny test PCR

Od 15 listopada podróżni przyjeżdżający na Kubę nie będą musieli legitymować się negatywnym testem PCR. Kraj będzie też uznawał certyfikaty szczepień. Do tego czasu 90 procent populacji Kuby ma być już zaszczepione na covid.

Podróże do Wielkiej Brytanii. Od 1 października tylko z paszportem

Ministerstwo Transportu Wielkiej Brytanii przypomina, że jeszcze tylko do 30 września do kraju można wjechać na podstawie dowodu osobistego. Później dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy będzie paszport.

Izrael ponownie wpuści turystów. Stawia jednak warunki - szczepienie to za mało

Izrael zezwoli małym grupom turystów z wybranych krajów przyjeżdżać od 19 września w ramach pilotażowego programu, mającego otworzyć kraj ponownie na turystykę - ogłosił w niedzielę rząd tego kraju.

Albania zmienia zasady wjazdu. Wpuści tylko z certyfikatem lub testem

Od 6 września do Albanii będą mogli wjechać jedynie podróżni zaszczepieni, ozdrowieńcy lub ci, którzy przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa – ogłosiły władze tego kraju.

Czarnogóra zaostrza zasady wjazdu. Konieczny test lub szczepienie

Od dziś turyści podróżujący do Czarnogóry muszą okazać przy przekraczaniu granicy zaświadczenie o przyjęciu co najmniej jednej dawki szczepionki przeciw covidowi-19 lub test z negatywnym wynikiem.

Cypr: Jesteś zaszczepiony? Pokaż unijny certyfikat covidowy

Jedynym akceptowanym przez Cypr zaświadczeniem o zaszczepieniu lub przebyciu covidu-19 będzie odtąd cyfrowy Unijny Certyfikat COVID – głosi najnowsza wersja cypryjskiego protokołu warunków podróżowania.

Do Szwajcarii z testem czy bez? Travelcheck podpowie

Szwajcarski Federalny Urząd ds. Zdrowia Publicznego przygotował narzędzie pod nazwą Travelcheck, które podaje aktualne informacje o warunkach wjazdu do Szwajcarii – informuje Switzerland Tourism.

Od dzisiaj do Niemiec z negatywnym wynikiem testu

Od dzisiaj obowiązują nowe zasady podróżowania do Niemiec. Osoby przekraczające granicę muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Malta wycofuje zakaz dla nieszczepionych podróżnych. W zamian kwarantanna

Malta złagodziła całkowity zakaz wjazdu do kraju nieszczepionych podróżnych. Zamiast tego będzie wymagać, aby po przyjeździe poddali się obowiązkowej kwarantannie.

Malta zaostrza zasady wjazdu, nie chce niezaszczepionych

Rosną zakażenia na Malcie. Władze reagują zaostrzeniem warunków wjazdu. Od 14 lipca będą wpuszczani tylko turyści zaszczepieni na covid-19.