Gdzie sprawdzić, jak podróżować do Izraela? Jest nowe miejsce w internecie

Israelsafe.com to nowy serwis internetowy Ministerstwa Turystyki Izraela, który został pomyślany jako źródło szczegółowych informacji dla osób wybierających się do tego kraju. Jednocześnie Izrael ponownie otworzył niebo dla ruchu turystycznego.

Grecja wymaga od wszystkich podróżnych wyniku testu

Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (HCAA) zaktualizował w niedzielę zasady, których muszą przestrzegać podróżni z zagranicy, aby wjechać do Grecji. Podróżni niezależnie od szczepienia muszą mieć wynik testu na koronawirusa.

Izrael powoli otwiera granice. Na początek dla krajów średniego ryzyka

Od 9 stycznia do Izraela będą mogli przyjeżdżać turyści. Na razie zasady wjazdu zostaną poluzowane dla mieszkańców 199 krajów znajdujących się na tak zwanej liście pomarańczowej. Podróże będą możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

Boris Johnson wycofuje konieczność testowania zaszczepionych turystów

Od piątku, 7 stycznia, wjeżdżający do Anglii podróżni w pełni zaszczepieni nie będą już musieli okazywać na granicy negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa - ogłosił w środę premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Irlandia nie chce już testów PCR od zaszczepionych podróżnych

Irlandia nie będzie już wymagać od zaszczepionych podróżnych, przybywających do tego kraju przedstawienia negatywnego testu na COVID-19.

Kuba zaostrza zasady wjazdu. Wpuści tylko turystów zaszczepionych z testem PCR

Od 5 stycznia osoby podróżujące na Kubę muszą, poza zaświadczeniem o pełnym szczepieniu, przedstawić także negatywny wynik testu PCR - ogłosiły władze tego kraju.

Do Dominikany z paszportem ważnym nawet tylko do dnia powrotu

Do 31 lipca 2022 roku Dominikana przedłużyła regulację, zgodnie z którą paszport musi być ważny tylko na czas pobytu w kraju. Zasady te wcześniej obowiązywały do końca 2021 roku.

Przed wylotem na Cypr obowiązkowe testy PCR dla wszystkich

Od 4 do 15 stycznia wszyscy pasażerowie w wieku powyżej 12 lat będą musieli wykonać test PCR 48 godzin przed przybyciem na Cypr.

Niebo nad Marokiem zamknięte do końca stycznia

Urząd lotniczy Maroka przedłużył zawieszenie lotów międzynarodowych do 31 stycznia 2022 roku. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się w kraju nowego wariantu koronawirusa.

Do Czech albo z trzecią dawką, albo z testem PCR

Czesi zmienili zasady wjazdu do kraju. Od 28 grudnia osoby, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki na covid-19, mogą podróżować bez spełniania dodatkowych wymogów, w pozostałych wypadkach należy przedstawić negatywny wynik testu PCR.

Dania od 27 grudnia wpuści do siebie tylko podróżnych z testem

Od 27 grudnia podróżni chcący wjechać do Danii będą musieli okazać negatywny wynik testu na koronawirusa - zapowiedział w środę wieczorem duński minister zdrowia Magnus Heunicke.

Na ulice Hiszpanii wracają maseczki. W środę padł rekord zakażeń

Hiszpania przywraca noszenie masek na świeżym powietrzu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Omicrona - informuje agencja prasowa Reutera.

Szwedzki rząd: Szczepienie to za mało, żeby wjechać. Potrzebny test

Rząd Szwecji podjął dziś decyzję o zmianie zakazu wjazdu do Szwecji. Od 28 grudnia wszyscy podróżni muszą po przybyciu do Szwecji przedstawić negatywny wynik testu na covid.

Włochy zaostrzają zasady wjazdu. Każdy musi mieć test

Od czwartku, 16 grudnia, obowiązywać będzie przy przekraczaniu granicy Włoch obowiązek okazania wyniku testu na koronawirusa – zdecydował minister zdrowia Roberto Speranza.

Maroko zamknięte dla turystów do końca roku

Rząd Maroka przedłużył okres zamknięcia granic do końca roku. Początkowo zakaz wjazdu miał obowiązywać do 13 grudnia, ale w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa, podjął decyzję o utrzymaniu zakazu lotów i rejsów promowych.

Johnson: „Planem B" w Omikrona. Potrzebne będą certyfikaty covidowe i maseczki

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w środę uruchomienie w Anglii "planu B". Powszechniej mają być stosowane certyfikaty covidowe i maseczki.

Cypr: Obowiązkowe testy PCR po przylocie dla wszystkich

Po przybyciu na Cypr wszyscy podróżni będą musieli na własny koszt wykonać test PCR. Wymóg ten, zatwierdzony właśnie przez cypryjski rząd, wchodzi w życie 6 grudnia.

Włochy – do hotelu tylko z certyfikatem lub testem

Z usług korzystać mogą ci, którzy są zaszczepieni lub przeszli covid, a żeby zakwaterować się w hotelu, można też ewentualnie przedstawić negatywny wynik testu – to zasady jakie będą obowiązywać od 6 grudnia w wielu dziedzinach życia we Włoszech.