Włochy – na wyciąg z zielonym paszportem, ale bez maseczki

Włosi ustanowili zasady korzystania z wyciągów narciarskich w nadchodzącym sezonie zimowym. Przy kasie trzeba będzie pokazać tzw. zielony paszport. Operatorzy kolejek liczą jednak, że narciarze kupią je przez internet, by unikać tłumów przy kasach.

Mauritius otwiera się na turystów. Testowanie, testowanie, testowanie

Zmieniają się zasady wjazdu na Mauritius – 1 października kraj całkowicie otwiera się na turystów, ale wymaga od nich spełnienia kilku warunków.

Na La Palmie eksplodował wulkan. "Cieszmy się tym, co daje natura"

Na kanaryjskiej wyspie La Palma doszło w niedzielę wieczorem do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Gorąca lawa zniszczyła około stu domów.

Turcja łagodzi warunki podróżowania. Testy tylko dla starszych dzieci

Już nie od dzieci w wieku 6 lat, ale dopiero w wieku 12 lat Turcja będzie wymagać testu przy przekraczaniu tureckiej granicy.

Kuba liberalizuje zasady wjazdu. Niepotrzebny test PCR

Od 15 listopada podróżni przyjeżdżający na Kubę nie będą musieli legitymować się negatywnym testem PCR. Kraj będzie też uznawał certyfikaty szczepień. Do tego czasu 90 procent populacji Kuby ma być już zaszczepione na covid.

Podróże do Wielkiej Brytanii. Od 1 października tylko z paszportem

Ministerstwo Transportu Wielkiej Brytanii przypomina, że jeszcze tylko do 30 września do kraju można wjechać na podstawie dowodu osobistego. Później dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy będzie paszport.

Izrael ponownie wpuści turystów. Stawia jednak warunki - szczepienie to za mało

Izrael zezwoli małym grupom turystów z wybranych krajów przyjeżdżać od 19 września w ramach pilotażowego programu, mającego otworzyć kraj ponownie na turystykę - ogłosił w niedzielę rząd tego kraju.

Albania zmienia zasady wjazdu. Wpuści tylko z certyfikatem lub testem

Od 6 września do Albanii będą mogli wjechać jedynie podróżni zaszczepieni, ozdrowieńcy lub ci, którzy przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa – ogłosiły władze tego kraju.

Czarnogóra zaostrza zasady wjazdu. Konieczny test lub szczepienie

Od dziś turyści podróżujący do Czarnogóry muszą okazać przy przekraczaniu granicy zaświadczenie o przyjęciu co najmniej jednej dawki szczepionki przeciw covidowi-19 lub test z negatywnym wynikiem.

Cypr: Jesteś zaszczepiony? Pokaż unijny certyfikat covidowy

Jedynym akceptowanym przez Cypr zaświadczeniem o zaszczepieniu lub przebyciu covidu-19 będzie odtąd cyfrowy Unijny Certyfikat COVID – głosi najnowsza wersja cypryjskiego protokołu warunków podróżowania.

Do Szwajcarii z testem czy bez? Travelcheck podpowie

Szwajcarski Federalny Urząd ds. Zdrowia Publicznego przygotował narzędzie pod nazwą Travelcheck, które podaje aktualne informacje o warunkach wjazdu do Szwajcarii – informuje Switzerland Tourism.

Od dzisiaj do Niemiec z negatywnym wynikiem testu

Od dzisiaj obowiązują nowe zasady podróżowania do Niemiec. Osoby przekraczające granicę muszą okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Malta wycofuje zakaz dla nieszczepionych podróżnych. W zamian kwarantanna

Malta złagodziła całkowity zakaz wjazdu do kraju nieszczepionych podróżnych. Zamiast tego będzie wymagać, aby po przyjeździe poddali się obowiązkowej kwarantannie.

Malta zaostrza zasady wjazdu, nie chce niezaszczepionych

Rosną zakażenia na Malcie. Władze reagują zaostrzeniem warunków wjazdu. Od 14 lipca będą wpuszczani tylko turyści zaszczepieni na covid-19.

Od soboty do Tunezji tylko z testem PCR

W sobotę, 10 lipca, wchodzi w życie przepis nakazujący klientom lecącym do Tunezji w zorganizowanych grupach legitymowanie się negatywnym testem PCR.

Testy na koronawirusa wracają na granice z Litwą. Dotyczą także Polaków

Litwa przywróciła od dzisiaj konieczność okazania przez podróżnych negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Obowiązek obejmuje obywateli wszystkich państw.

Czesi nie wpuszczą już niezaszczepionych bez testu

Czesi zmieniają od 9 lipca zasady wpuszczania podróżnych z zagranicy. Jeśli ktoś nie jest zaszczepiony w pełni, będzie musiał okazać negatywny wynik testu na coronawirusa.

Chorwacja zaostrza warunki przyjazdu turystów

Miesiąc po poluzowaniu przepisów Chorwacja z powrotem zaostrza zasady wjazdu. Od dzisiaj podróżni potrzebują certyfikatu unijnego covid-19 lub negatywnego wyniku testu.