Tajlandia chce od turystów opłaty. Ogłosiła, kiedy zacznie ją pobierać

Nie w czerwcu, jak ostatnio zapowiadano, ale we wrześniu wejdzie w życie opłata, jaką mają uiszczać turyści w Tajlandii.

Bali strofuje turystów. "Muszą się wreszcie zacząć kulturalnie zachowywać"

Po kilku gorszących incydentach władze indonezyjskiej wyspy Bali zamierzają wydać przewodnik po zasadach odpowiedniego zachowania dla turystów. Chcą, by goście bardziej szanowali lokalne zwyczaje i kulturę.

W stolicy Wietnamu wracają maseczki, bo wraca pandemia

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Hanoi, władze miasta nakazały zakrywać usta i nos w pojazdach transportu publicznego, w supermarketach, na rynkach, w punktach gastronomicznych i miejscach rozrywki.

Podróż do Japonii wkrótce bez pokazywania certyfikatu szczepień na covid

Jeszcze do 7 maja podróżujący do Japonii muszą przedstawić certyfikat szczepień na covid-19. Żeby wjechać do kraju, trzeba mieć potwierdzenie przyjęcia trzech dawek szczepionki lub wykonać test.

Lecisz na wakacje, ale zapomniałeś paszportu? Dostaniesz nowy na lotnisku

Lecisz na wakacje z Warszawy, ale zapomniałeś dokumentów? A może twój paszport stracił ważność? Nie musisz się martwić, wyrobisz paszport tymczasowy na lotnisku – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Selfie w malowniczym Portofino? Tego lata to kosztuje 1300 złotych

Burmistrz Portofino wprowadził zakaz zatrzymywania się w niektórych miejscach tej miejscowości. Turyści chętnie robią sobie tam zdjęcia, co powoduje korki. Za niedostosowanie się do reguł grożą grzywny sięgające 275 euro (ok. 1300 złotych).

Amsterdam wygania samochody. Likwiduje parkingi, zamyka ulice

W mieście jest za dużo samochodów - uznały władze Amsterdamu. Jeśli wszystkie planowane zmiany zostaną zatwierdzone, zmotoryzowanych w tym mieście czekają potężne utrudnienia.

Jest ostateczna decyzja w sprawie Zatoki Wraku. Grecki rząd kończy spór

Po trwających kilka tygodni sporach między urzędnikami rządowymi, władzami lokalnymi i przedsiębiorcami turystycznymi jest ostateczna decyzja - najsłynniejsza plaża Grecji, Navagio w Zatoce Wraku na wyspie Zakintos, pozostanie zamknięta w sezonie letnim.

Wybierasz się do Wielkiej Brytanii? Bez elektronicznego pozwolenia nie wjedziesz

Wielka Brytania zapowiada wprowadzenie elektronicznego zezwolenia na wjazd. Obywatele wszystkich krajów zwolnionych z wizy, będą musieli uzyskać dokument przed podróżą i za niego zapłacić.

Google: Wybieranie hotelu na wakacje nie może zniechęcać. Upraszczamy je

Wybór zakwaterowania na wakacje nie jest proste. A jeśli proces jest zbyt skomplikowany, internauta może się zniechęcić. Wyszukiwarka Google chce temu zaradzić i daje użytkownikom prostsze rozwiązanie.

Zagranicznego mandatu lepiej nie lekceważyć. Ekspert radzi, jak go zapłacić

W Unii Europejskiej mandaty dość szybko, bo z reguły po kilku tygodniach, docierają do właścicieli uchwyconych przez oko fotoradarów pojazdów. Jeśli kierowca nie zareaguje na wezwanie do zapłaty, może narazić się na poważne kłopoty.

Remont na Wyspie Muzeów w Berlinie. Brama Isztar i Ołtarz Zeusa na lata zamknięte

Od października Muzeum Pergamońskie w Berlinie będzie remontowane. To oznacza, że turyści nie zobaczą zgromadzonych tam starożytnych zabytków aż do 2027 roku, a części z nich nawet do 2037 roku.

Chiny otwierają się na turystów z zagranicy. Wyjazdy nadal ograniczone

Po trzech latach zamknięcia spowodowanego pandemią koronawirusa, w środę, 15 marca, Chiny otworzyły swoje granice dla zagranicznych turystów i zezwoliły na wydawanie wiz wjazdowych wszystkich kategorii - informuje Reuters.

Unia Europejska łagodzi stanowisko wobec podróżnych z Chin

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się, że można już wycofać rekomendowanie żądania negatywnego testu na covid od podróżnych z Chin.

Jest ostateczna decyzja, turyści zapłacą za wjazd do Tajlandii

150 albo 300 bahtów będą musieli płacić od czerwca turyści podróżujący do Tajlandii - informuje za agencją Bloomberg portal The Straitstimes. To równowartość odpowiednio 4,4 i 8,8 dolara.

Jedziesz do Kataru? Musisz kupić tamtejsze ubezpieczenie zdrowotne

Osoby podróżujące do Kataru muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne wystawione przez firmę akredytowaną przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Ta zasada obowiązuje od 1 lutego.

Zachód ostrzega przed zamachami w Stambule. Turcja: To godzi w naszą turystykę

Tureckie władze oburzone są zachowaniem krajów zachodnich, które z obawy o zamachy, zamknęły swoje konsulaty w Stambule. Uważają to za działania godzące w reputację kraju i jego turystykę.

Cypr cofa wszystkie obostrzenia wjazdowe. Ale jest jeden wyjątek

Podróżujących na Cypr nie obowiązują już żadne obostrzenia wjazdowe. Jest jeden wyjątek - turyści z Chin powinni okazać ujemny wynik testu PCR – informuje Cypryjska Organizacja Turystyczna Visit Cyprus.