Chiny otwierają się na turystów z zagranicy. Wyjazdy nadal ograniczone

Po trzech latach zamknięcia spowodowanego pandemią koronawirusa, w środę, 15 marca, Chiny otworzyły swoje granice dla zagranicznych turystów i zezwoliły na wydawanie wiz wjazdowych wszystkich kategorii - informuje Reuters.

Unia Europejska łagodzi stanowisko wobec podróżnych z Chin

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się, że można już wycofać rekomendowanie żądania negatywnego testu na covid od podróżnych z Chin.

Jest ostateczna decyzja, turyści zapłacą za wjazd do Tajlandii

150 albo 300 bahtów będą musieli płacić od czerwca turyści podróżujący do Tajlandii - informuje za agencją Bloomberg portal The Straitstimes. To równowartość odpowiednio 4,4 i 8,8 dolara.

Jedziesz do Kataru? Musisz kupić tamtejsze ubezpieczenie zdrowotne

Osoby podróżujące do Kataru muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne wystawione przez firmę akredytowaną przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia. Ta zasada obowiązuje od 1 lutego.

Zachód ostrzega przed zamachami w Stambule. Turcja: To godzi w naszą turystykę

Tureckie władze oburzone są zachowaniem krajów zachodnich, które z obawy o zamachy, zamknęły swoje konsulaty w Stambule. Uważają to za działania godzące w reputację kraju i jego turystykę.

Cypr cofa wszystkie obostrzenia wjazdowe. Ale jest jeden wyjątek

Podróżujących na Cypr nie obowiązują już żadne obostrzenia wjazdowe. Jest jeden wyjątek - turyści z Chin powinni okazać ujemny wynik testu PCR – informuje Cypryjska Organizacja Turystyczna Visit Cyprus.

Chile znów będzie testować podróżnych. Opornym grozi kwarantanna

Chile zmieniło wymogi wjazdowe. Nowe regulacje zakładają losowe testowanie podróżnych przyjeżdżających do kraju. Jeśli odmówią lub jeśli wynik będzie pozytywny, zostaną skierowani na pięciodniową kwarantannę.

Tajlandia wycofuje się z restrykcji wjazdowych. „Kłopotliwe i niepotrzebne”

Wbrew zapowiedziom sprzed weekendu Tajlandia nie będzie wymagać od turystów certyfikatu szczepienia przeciw covidowi.

Tajlandia zaostrza zasady wjazdu. Boi się powrotu koronawirusa

Turyści z zagranicy, którzy wybierają się do Tajlandii, będą musieli przedstawić dowód przyjęcia co najmniej dwóch dawek szczepionki na covid.

Egipt - bilety kolejowe dla zagranicznych turystów tylko w dolarach i euro

Od stycznia turyści z zagranicy podróżujący koleją po Egipcie za bilety na pociąg zapłacą w euro lub w dolarach, a nie jak dotychczas w funtach egipskich - poinformował minister transportu tego kraju.

Hongkong rezygnuje z testów na covid, ale nie zdejmuje maseczek

Po podobnym posunięciu Chin kontynentalnych, Hongkong znosi w czwartek prawie wszystkie ograniczenia antycovidowe - informuje BBC.

Podróże do Hiszpanii nadal w maseczkach. Linie lotnicze: „To szkodzi turystyce”

Hiszpania w dalszym ciągu wymaga, by pasażerowie przylatujący lub odlatujący z tego kraju mieli na pokładzie samolotu założone maseczki ochronne. Ten sam wymóg dotyczy środków transportu publicznego - ogłosiła tamtejsza minister zdrowia.

Drożeją słowackie autostrady. Ostatnie dni starych cen

Słowacki rząd zgodnie z propozycją przygotowaną przez Ministerstwo Transportu podniósł opłaty za przejazd autostradami.

Tunezja nie chce już od turystów testów na covid ani certyfikatów

Tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 grudnia zwalnia wszystkich podróżujących do Tunezji z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub certyfikatu potwierdzającego szczepienie na covid.

Przed wyjazdem na zaśnieżone stoki trzeba popracować nad formą

Bardzo dużo urazów na nartach spowodowanych jest nieodpowiednim przygotowaniem do wyjazdu, dlatego przed urlopem na stoku warto przygotować się kondycyjnie oraz wzmocnić mięśnie. Oprócz dobrej formy konieczna jest polisa. Koszty leczenia w placówkach medycznych są coraz wyższe, dlatego suma ubezpieczenia również powinna być odpowiednio wysoka.

W Chinach wracają ograniczenia w podróżach. Zamknięte parki, muzea, restauracje

Liczba zakażeń koronawirusem jest rekordowa od początku pandemii i ciągle rośnie. To dla tamtejszych władz powód, by wprowadzić ograniczenia, także dla podróżujących.

Weekend na nartach – przed sezonem Polska najtańsza, ale potem ceny się wyrównują

Tylko dwa, trzy dni na nartach? W dobie konieczności ograniczania wydatków to może być rozwiązanie. Oczywiście tylko dla tych, którym podróż w góry nie zabierze więcej czasu niż kilka godzin.

Rośnie świadomość klientów dotycząca ubezpieczeń turystycznych

Klienci bardziej niż przed pandemią zwracają uwagę na zakres ubezpieczenia turystycznego i pytają o dodatkowe ryzyka - mówi Katarzyna Szepczyńska, dyrektorka Działu Ubezpieczeń Turystycznych w UNIQA.