Izrael znosi wszystkie ograniczenia wjazdowe. Turyści odzyskali swobodę

Izrael ogłosił dziś zniesienie ostatnich przepisów ograniczających wjazd, wprowadzonych w pandemii covid. Podróżni z zagranicy mogą już zwiedzać kraj bez okazywania dowodu szczepienia, wyzdrowienia lub negatywnego wyniku testu.

Izrael łagodzi warunki przylotu i promuje dwa swoje miasta

Od 20 maja podróżni przylatujący do Tel Awiwu nie będą musieli robić testów na koronawirusa po wylądowaniu. Nadal jednak mają obowiązek wykonania badania zanim wsiądą do samolotu w swoim kraju.

Japonia otwiera się na turystów z zagranicy. Na początek wjadą grupy zorganizowane

Już w maju Japonia ma zacząć przyjmować turystów podróżujących w ramach zorganizowanych grup. Na razie to eksperyment, więc liczba osób, które będą mogły wjechać, będzie ograniczona. W czerwcu limit zostanie zwiększony.

Grecja staje otworem przed turystami. Koniec z certyfikatami na granicy

Podróżni z całego świata wkrótce będą mogli wjechać do Grecji bez ograniczeń, władze zdecydowały się na zniesienie wszelkich ograniczeń antycovidowych.

Bułgaria znosi obowiązek okazywania certyfikatów covidowych i testów na granicy

Polacy podróżujący do Bułgarii nie muszą już okazywać na granicy ani certyfikatu potwierdzającego szczepienia przeciw covidowi, ani wyników testów na koronawirusa - podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych tego kraju.

Od dzisiaj do Turcji Polacy wjadą bez paszportu. Wystarczy dowód osobisty

Obywatele Polski nie potrzebują już paszportu, żeby przekroczyć granicę Turcji. Wystarczy zwykły dowód osobisty, tak jak w wypadku poruszania się po Unii Europejskiej.

Sezon letni w Grecji bez certyfikatu covidowego. Start już od majówki

Grecki minister zdrowia Thanos Plevris zapowiedział ww wtorek, że wobec ustępowania pandemii covidu, od 1 maja Grecja zawiesi niektóre ograniczenia. Chodzi o obowiązek legitymowania się unijnym certyfikatem covidowym w barach, restauracjach, kawiarniach i innych miejscach zamkniętych i o noszenie maseczek w pomieszczeniach.

Cypr wycofuje część ograniczeń nałożonych na podróżnych. Znika formularz CFP

Cypr znosi formularze lokalizacyjne pasażerów, podział krajów według sytuacji epidemicznej i większość procedur bezpieczeństwa związanych z podróżowaniem.

Chorwacja znosi obostrzenia wjazdowe. Unijny certyfikat już niepotrzebny

Od jutra, 9 kwietnia, Chorwacja znosi obostrzenia wjazdowe dla osób podróżujących z Unii Europejskiej - informuje Chorwacka Wspólnota Turystyczna.

Malta łagodzi restrykcje wjazdowe. Wyspa otwarta dla niezaszczepionych z testem

Od poniedziałku, 11 kwietnia, osoby podróżujące na Maltę z państw wpisanych na czerwoną listę, jak Polska, będą mogły wjechać do kraju również po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR lub certyfikatu potwierdzającego status ozdrowieńca.

Wjazd do Czech jak przed pandemią. Bez formularzy i certyfikatów

Obywatele krajów unijnych podróżujący z Unii Europejskiej do Czech nie muszą już wypełniać formularza lokalizacyjnego, testować się ani udowadniać, że są zaszczepieni lub ozdrowieńcami.

Grecy łagodzą reżim antycovidowy. Znikają formularze PLF i rękawice jednorazowe

Od 15 marca podróżni wybierający się do Grecji nie będą już musieli wypełniać w internecie formularza lokalizacyjnego PLF. A od 5 marca w bufetach hotelowych nie będą musieli nakładać jedzenia w foliowych rękawiczkach jednorazowych.

Instytut Kocha znosi obszary dużego covidowego ryzyka. „Omikron nie taki groźny”

Niemiecki Instytut Roberta Kocha skreślił dziś z listy obszarów dużego ryzyka covidowego wszystkie kraje. Dla podróżnych to ułatwienie, bo nie muszą już wypełniać formularzy meldunkowych ani odbywać kwarantanny po przyjeździe do Niemiec.

Czechy łagodzą zasady wjazdu. Kto ma własny transport, nie musi się testować

Czeskie Ministerstwo Zdrowia poluzowało restrykcje pandemiczne i zwolniło niektóre grupy podróżnych z testów i rejestracji.

Zaszczepieni podróżni spoza Schengen zwolnieni z kwarantanny, ale testy utrzymane

Każda osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącą granicę zewnętrzną jest zobligowana do okazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 - informuje Straż Graniczna w najnowszym komunikacie.

MSZ do Polaków: Nie jedźcie do Rosji i na Białoruś. Bądzcie gotowi stamtąd wrócić

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza polskim obywatelom podróżowanie do Rosji i na Białoruś – informuje biuro prasowe tego resortu.

Od dziś do Austrii także z testem antygenowym

Rząd Austrii poluzował zasady wjazdu do kraju. W dalszym ciągu trzeba mieć przy sobie zaświadczenia o szczepieniu, przebyciu covidu lub ujemny wynik testu, ale teraz dopuszczane są też badania antygenowe.

Izrael otwiera się dla turystów niezaszczepionych

Od 1 marca do Izraela będą mogli wjeżdżać zaszczepieni i niezaszczepieni turyści w każdym wieku. Warunek – negatywne wyniki dwóch testów PCR na koronawirusa.