W tym roku najwięcej błękitnych flag powiewa w Hiszpanii. Skromny udział Polski

628 plaż w Hiszpanii zostało oznaczonych w tym roku „Błękitną flagą”. Na drugim miejscu znalazła się Grecja z 596 wyróżnieniami, a na trzecim Turcja, w której odcinków wybrzeża spełniających kryteria plebiscytu jest 551. Polska z liczbą 31 certyfikowanych kąpielisk znalazła się pod koniec listy.

Turyści na wakacje coraz chętniej wynajmują mieszkania. Polska w czołówce

37,3 procent – taki udział w segmencie zakwaterowania turystycznego miał w zeszłym roku najem mieszkań wakacyjnych, wyliczyła firma AirDNA. W tym roku popyt jest również duży, a Polska znalazła się w grupie krajów z największym wzrostem zainteresowania.

Tunezja lepiej znana dzięki aplikacji dla agentów turystycznych i ich klientów

„Tun Explore” to nowa aplikacja mobilna, która powstała w ramach współpracy niemieckiej organizacji touroperatorów i agentów turystycznych, DRV, z tunezyjskim zrzeszeniem branży turystycznej FTAV. Narzędzie ma służyć promowaniu alternatywnej turystyki w Tunezji.

Światowa Rada Turystyki: Unikaj godzin szczytu, podróżuj cały rok, nie zadeptuj

Do podróżowania poza godzinami szczytu, we wszystkie pory roku i odwiedzania mniej znanych miejsc turystycznych - namawia turystów w specjalnej kampanii Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki (WTTC ).

„Podróżowanie to przygoda”. Czego boją się Polacy na wakacjach?

Polscy turyści najbardziej obawiają się, że wakacje zepsuje im zła pogoda lub kataklizm, taki jak pożar czy powódź. Boją się też utraty bagażu i oszustw - wynika z badania Revolut Travel Report.

Dokąd w rejs? W najnowszym rankingu wyspy greckie wygrywają z portami w Hiszpanii

Santoryn to najlepszy kierunek na rejs wycieczkowy - wynika z analizy wpisów turystów w internecie. W pierwszej trójce znalazły się też hiszpańska Kartagena i maltańska Valletta.

Niemieckie miasto światowym hitem na lato. Turystów kręcą piłka nożna i plaże

Monachium, Tokio i Tirana to najszybciej zyskujące na popularności kierunki turystyczne nadchodzącego lata - wynika raportu Mastercard Economics Institute.

Pekin: Turyści z 12 krajów nie potrzebują wiz do Chin. Czy Polska jest na liście?

Początkowo ruch bezwizowy dla obywateli 12 krajów miał obowiązywać do końca listopada tego roku. Teraz sytuacja się zmieniła i turyści z wybranych rynków będą mogli wjeżdżać do Chin także przez cały 2025 rok.

Słynna grecka plaża, o zobaczeniu której marzą turyści, pozostanie zamknięta

Władze greckie kolejny raz zdecydowały, że jedna z najczęściej odwiedzanych plaż w Grecji, Navagio na wyspie Zakintos, będzie ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa zamknięta dla publiczności.

W Egipcie powstaje nowy projekt turystyczny. „Zwiększy atrakcyjność Szarm el-Szejk”

W Szarm el-Szejk powstanie kompleks kulturalno-religijny, który ma stać się jedną z głównych atrakcji turystycznych Synaju Południowego, a także pierwowzorem innych tego typu kompleksów, które powstaną w innych prowincjach kraju.

Turecki kurort ma problem. Chmary nachalnych sprzedawców atakują turystów

Sprzedawcy podrabianych perfum i innych wyrobów, ale też żebracy i naciągacze, próbują naciągać turystów wypoczywających w Antalyi. Jeśli ktoś odmawia, naraża się na krzyki i obelgi - pisze dziennik „Hürriyet”.

Polscy hotelarze namawiają turystów: Rezerwujcie noclegi u nas, nie u pośredników

„Tak, jak lubisz. Bezpośrednio” – pod tym hasłem firma technologiczna Profitroom rozpoczęła w internecie kampanię wspierającą branżę hotelarską.

Włoska firma radzi: City break po sezonie? Najtaniej jest w polskim mieście

Jak spędzić urlop na innym kontynencie, nie wydając na to fortuny? Najlepiej udać się w podróż poza sezonem. Ile konkretnie można wtedy zaoszczędzić, zbadała firma Radical Storage.

Paryżanie chcą zarobić na igrzyskach. Więcej mieszkań do wynajęcia

Podczas igrzysk olimpijskich latem 2024 roku Paryż może odwiedzić 16 mln gości. Powstanie zapotrzebowanie na 9 mln dodatkowych dób noclegowych zarówno w hotelach, jak i obiektach najmu krótkoterminowego. Jak wskazuje AirDNA, całkowita liczba ofert w Paryżu wzrosła o 45 proc. rok do roku.

Nowe oblicze Kairu. Stolica Egiptu chce na dłużej zatrzymać turystów

Kair ma wystarczająco dużo atrakcji, by zatrzymać turystów nawet na 12 dni - uważają władze Egiptu. Miasto, jak zakłada przygotowany przez nie plan, ma stać się marką turystyczną.

Powodzie w Kenii. Turystów w rezerwacie Masai Mara zdejmowano z drzew

W Kenii szaleją niszczące powodzie. Zginęło już ponad 180 ludzi, a kenijski Czerwony Krzyż podał, że ewakuował z obozów w parku narodowym Masai Mara ponad 90 turystów.

Zamek w Stobnicy otwiera się na turystów. Właściciel zapowiada „oblężenie”

Dobiega końca budowa zamku w Stobnicy. Właściciel zapowiedział już pierwsze imprezy na terenie budzącej kontrowersje inwestycji na granicy Puszczy Noteckiej. Podał też ceny biletów dla turystów.

Egipt otwiera masowo nowe hotele, restauracje i centra nurkowania. "Taka strategia"

W pierwszym kwartale tego roku w Egipcie przybyło ponad 4 tysiące pokojów hotelowych. A to dopiero początek planowanych otwarć na ten rok - ujawnił minister turystyki i starożytnego dziedzictwa Egiptu Ahmed Issa.