DER Touristik ma duże plany wobec Turcji. Klienci chcą więcej ofert

W przyszłym roku biuro podróży DER Touristik powiększy liczbę miejsc w hotelach w Turcji o około jedną czwartą. Firma planuje też podpisać kolejne umowy na wyłączność - zapowiada szef działu produktu.

Traveldata: Nie ma końca podwyżkom w biurach podróży. Kolejny rekord w skali roku

W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży wzrosła o 68 złotych, a w ostatnim roku o rekordowe 876 złotych – podaje w najnowszym, przygotowywanym co tydzień raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

TUI: Wypuścimy nowe akcje, spłacimy część długu zaciągniętego wobec państwa

671 milionów euro to wartość udziałów, jakie niemiecki skarb państwa ma w Grupie TUI. Koncern chce wyemitować nowe akcje i spłacić pozyskanymi w ten sposób pieniędzmi rząd.

Niemieccy turyści szukają greckich wakacji. Zyskują małe wyspy

Kreta, Rodos i Korfu to najlepiej sprzedające się greckie kierunki w niemieckich biurach podróży. Ale jest też spory popyt na mniejsze wyspy. Biuro podróży FTI zwiększa więc liczbę miejsc w hotelach na Kefalonii, Skiatos i Zakintos.

Prezes TUI: Wróciliśmy na właściwe tory. Przebojami Grecja i Turcja

W tym roku sprzedaż wycieczek osiągnie 80 procent wyniku sprzed pandemii, choć niewykluczone, że dojdzie nawet do 100 procent – mówił prezes Grupy TUI Friedrich Joussen podczas czatu na żywo z pracownikami koncernu.

UNIQA: Biura podróży odrabiają straty, to będzie dobry sezon w turystyce

Sprzedaż wyjazdów zimowych w biurach podróży była bardzo dobra, a sprzedaży letnich podróży nie zatrzymała nawet wojna na Ukrainie. Na rynek wracają też mali organizatorzy turystyki, którzy zawiesili działalność w pandemii. Jednak działania touroperatorów ograniczają restrykcyjne przepisy w sprawie gwarancji – mówi Katarzyna Szepczyńska, dyrektorka Działu Ubezpieczeń Turystycznych UNIQA.

Rainbow ma umowę z Enter Airem na dwa sezony. Poleci z nim do Europy i Afryki

Biuro podróży Rainbow i czarterowa linia lotnicza Enter Air i podpisały umowę o współpracy na sezony lato 2022 i zima 2022/2023. Szacunkowa wartość umowy wynosi 35,6 miliona dolarów, czyli około 159,5 miliona złotych.

Traveldata: Wakacje 2022 – taniej już było. Teraz drożej nawet o 1400 złotych

Costa de la Luz – o 1383 złote w górę, Szarm el-Szejk – o 1200 złotych, Maroko – o 1160 złotych. Tyle podrożały te kierunki w ciągu roku. Nic dziwnego – paliwo kosztowało w zeszłym tygodniu o 120 procent więcej, a złoty osłabł wobec dolara i euro o 7 procent.

Koncern TUI: W lecie osiągniemy poziom rezerwacji z 2019 roku

W drugim kwartale roku rozliczeniowego na urlop z TUI wyjechało 1,9 miliona klientów, przychody wyniosły w tym czasie 2,3 miliarda euro. Do tego lato sprzedane zostało już za 85 procent wartości zanotowanej przed pandemią - Grupa TUI podsumowała pierwszy i drugi kwartał.

Niemieccy agenci turystyczni: Lepiej przez Putina podróżować, niż marznąć

Niemiecki rząd powinien dopłacać emerytom, żeby zimą mogli na dłużej wyjechać w cieplejsze regiony świata. Dzięki temu nie będą ogrzewać mieszkań, co przy ograniczeniu dostaw gazu może okazać się korzystne dla państwa - twierdzi szefowa zrzeszenia agentów turystycznych VUSR.

Wakacje w Niemczech drożeją nawet o 27 procent. Egipt na czele podwyżek

Od 14 do 27 procent zdrożały w porównaniu z 2019 rokiem w Niemczech wakacyjne wyjazdy do najpopularniejszych miejsc turystycznych. Największy skok zaliczył Egipt, ale dwucyfrowe wzrosty cen objęły też Turcję, Grecję, Hiszpanię i Portugalię.

Rego-Bis poleci z Air Montenegro do Podgoricy

Biuro podróży Rego-Bis rozpoczyna współpracę z czarnogórskim przewoźnikiem lotniczym Air Montenegro. W lecie przewoźnik będzie wykonywać loty na zlecenie biura z Katowic (KTW) do Podgoricy (TGD).

Za wakacje trzeba zapłacić nawet 30 procent więcej niż siedem miesięcy temu

Za wypoczynek w środku lata na Wyspach Kanaryjskich trzeba zapłacić 4640 złotych, w Grecji 4458 złotych, w Turcji 3850 złotych, w Egipcie 3801 złotych, a w Bułgarii 3311 złotych. Od 7 października 2021 roku, czyli od kiedy śledzi to Traveldata, ceny wzrosły o 20 - 30 procent.

Ranking biur podróży 2022. Na podium TUI, Itaka, Rainbow i Coral Travel

Polskie biura podróży wychodzą z pandemii w dobrej kondycji ekonomicznej, a wchodzą w nowy sezon letni w otoczeniu gospodarczym dającym szansę na sukces. Jedyna niewiadoma to wpływ wojny na Ukrainie.

Debata touroperatorów: Czujemy się jak bokser na ringu, odpieramy cios za ciosem

Pandemia, wojna na Ukrainie, protest kontrolerów ruchu lotniczego, galopująca inflacja, drastyczny wzrost cen paliw, słaba polska waluta, trudności z reasekurowaniem gwarancji – lista problemów, pułapek i zagrożeń czyhających na organizatorów turystyki przewyższa listę sprzyjających im zjawisk i powoduje, że najbliższy sezon turystyczny jest obciążony wieloma niewiadomymi.

Wirtualny asystent umówi spotkanie z agentem turystycznym i zadba o reklamę

Agenci zrzeszeni w niemieckiej kooperatywie RTK mogą już korzystać z pomocy wirtualnego asystenta. Toni, bo tak został on nazwany, ma ich wspierać w codziennych czynnościach - wysyłaniu e-maili do klientów, aranżowaniu spotkań i reklamowaniu biura w internecie.

Traveldata: Ceny w biurach podróży stanęły

W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczki z wylotem między 1 i 7 sierpnia wzrosła o 10 złotych – podaje w najnowszym raporcie z badania cen w biurach podróży Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

Branża turystyczna: Chcesz pomóc ukraińskim uchodźcom? Kup wycieczkę na aukcji

Prawie 50 wycieczek o łącznej wartości ponad 100 tysięcy funtów zostało wystawionych na aukcję. To pomysł przedsiębiorcy turystycznego z Wielkiej Brytanii, który zebrane pieniądze przekaże na pomoc ukraińskim uchodźcom.