Itaka: Lato zapowiada się rekordowo. Jesteśmy gotowi nawet na milion klientów

Trudne czasy wychodzenia z kryzysu pokazały, że Itaka lepiej rozpoznaje potrzeby rynku niż niejeden konkurent. Zaowocowało to wzrostem liczby klientów o 50 procent i solidnym zyskiem. Liczymy, że w tym roku jeszcze urośniemy i obsłużymy do miliona klientów – mówi Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka i Polskiej Izby Turystyki.

UOKiK zarzuca Wakacje.pl podawanie nieprawdziwych cen. Grozi wysoką karą

Wakacje.pl wprowadzają konsumentów w błąd, publikując mylące ceny - uważa Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wakacje.pl odpowiadają, że „prezentują ofertę partnerów zewnętrznych i nigdy nie wpływają na wysokość cen ich ofert prezentowanych w serwisie”.

TUI jak Booking i Airbnb? Nowy projekt koncernu ma przyciągnąć nowych klientów

Szwecja to pierwszy rynek, na którym Grupa TUI uruchomiła portal do rezerwowania noclegów. Założeniami i wyglądem przypomina on mieszankę tego, co znają klienci Bookingu, Airbnb i innych serwisów pośredniczących w sprzedawaniu zakwaterowania.

Podrożały wakacje Brytyjczyków. Konsumencka organizacja radzi, co robić

Ceny wycieczek zorganizowanych i przelotów z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii, Grecji i Włoch gwałtownie wzrosły od zeszłego roku - pokazuje analiza organizacji konsumenckiej Which?. Co w tej sytuacji mogą zrobić Brytyjczycy?

Wyścig z inflacją nie zniechęcił Polaków do wyjazdu na wakacje. Wygrała Turcja

Zeszłoroczne wakacje, które zdrożały o ponad 18 procent w porównaniu z 2021 rokiem, kupowaliśmy ścigając się z inflacją, która wciąż podnosiła ceny, raczej je skracając niż obniżając jakość wypoczynku. Najchętniej wypoczywaliśmy w Turcji, Grecji lub Egipcie – pokazują dane agenta turystycznego Travelplanet.pl.

Traveldata: Dziś kupujesz wycieczkę, jutro zyskujesz. Setki złotych na osobę

W zeszłym roku oferty last minute były droższe niż kupowane w first minute. W tym roku może być podobnie. Ile można zaoszczędzić kupując wakacje już dzisiaj? Setki złotych na osobę – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

Chińskie biura podróży znów mogą organizować wycieczki. Ale tylko do 20 krajów

Chińskie biura podróży i biura internetowe będą mogły znów wysyłać zorganizowane grupy turystyczne za granicę. Na razie wyjeżdżać będzie można do 20 państw, przy czym w Europie są to tylko Szwajcaria i Węgry.

Agenci turystyczni: W razie upadłości biura podróży, nasza prowizja musi być pewna

Niemiecka organizacja zrzeszająca niezależnych agentów turystycznych domaga się, by w przepisach dotyczących funduszu ubezpieczeniowego dla touroperatorów pojawił się także zapis chroniący ich prowizję na wypadek ogłoszenia przez organizatora niewypłacalności.

Drogie wakacje singli. Płacą nawet 90 procent więcej niż pary

Single płacą za zorganizowane wakacje nawet o 87 procent więcej niż gdyby wyjechali w towarzystwie - wynika z analizy organizacji konsumenckiej Which?.

Traveldata: Zazieleniła się mapa wakacyjnych kierunków. Ceny poszły w dół

W minionym tygodniu spadły ceny wszystkich najważniejszych dla klientów biur podróży kierunków turystycznych. Najbardziej Egiptu, a najmniej Bułgarii – donosi Traveldata.

TUI chętnie widziałby u siebie strategicznego inwestora. Za rosyjskiego oligarchę

Po tym, jak powiązany z Kremlem rosyjski miliarder Aleksiej Mordaszow został odsunięty przez sankcje Unii Europejskiej od wpływu na funkcjonowanie koncernu TUI Group, jego prezes Sebastian Ebel deklaruje, że jego firma „jest otwarta na nowego dużego akcjonariusza”.

Ecco Holiday zmienia logotypy swoich marek. "Tradycja i energia"

Przy okazji obchodów 20-lecia firmy biuro podróży Ecco Holiday zaprezentowało nowe logotypy, jakimi od będzie posługiwać się korzystając z marek Ecco Holiday i Ecco Travel.

Wakacje.pl mianują nowych menedżerów regionalnych

Wakacje.pl wzmacniają zespół odpowiedzialny za współpracę franczyzową. Z początkiem roku dołączyło do niego dwóch nowych menedżerów regionalnych - Tomasz Przygocki i Maciej Żentkowski.

Wakacje.pl liderem turystycznym w internecie

Wakacje.pl były najczęściej odwiedzaną witryną w kategorii biur podróży i agentów turystycznych w 2022 roku - wynika z analizy firmy Similarweb badającej ruch w internecie.

Traveldata: Takiej podwyżki cen wakacji jeszcze nie było

W ostatnim tygodniu średnia cena zagranicznej wycieczki z biurem podróży wzrosła o 71 złotych. To największy skok odkąd Traveldata monitoruje sprzedaż wakacji 2023 roku.

Fostertravel.pl przyspiesza: W tym roku podwoimy sieć naszych agentów

Sieć agentów turystycznych Fostertravel.pl ogłosiła, że zamierza zwiększyć o sto procent liczbę swoich biur. To oznacza, że za rok będzie ich miała 50. Ostatni sezon firma zakończyła dużym sukcesem - przebiła rekordowe wyniki sprzed pandemii.

Nowe kierunki wakacyjne w rozkładzie lotów z Radomia. Dokłada je Itaka

Biuro podróży Itaka dodało do swojej oferty dwa nowe kierunki wyjazdów letnich z wylotem z lotniska w Radomiu - Tabę w Egipcie nad Morzem Czerwonym i Tivatu w Czarnogórze. To już siedem miejsc wakacyjnych w rozkładzie lotów tego touroperatora z lotniska, które ma być dopiero otwarte.

Drugie pod względem wielkości biuro podróży w Niemczech negocjuje zakup konkurenta

Biuro podróży DER Touristik prowadzi rozmowy z FTI o przejęciu tej firmy - informuje niemiecka gazeta „Handelsblatt”. Amerykański inwestor, który był wcześniej zainteresowany touroperatorem, zrezygnował z transakcji.