Agent, zanim wyśle klienta na wakacje, zabierze go w podróż wirtualną

Brytyjski agent turystyczny, który chce się specjalizować w luksusowych podróżach, stworzył w swoim biurze mini salę kinową. Wykorzystując wirtualną rzeczywistość, będzie w niej prezentował egzotyczne kierunki.

Rusza trzecie szczepienie dzieci. Możliwe będą wyjazdy rodzinne na narty do Włoch

Od piątku, 28 stycznia, można będzie szczepić na covid trzecią dawką szczepionki, tak zwaną przypominającą, dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Na tę decyzję czekali z napięciem rodzice i branża turystyczna w Polsce i we Włoszech.

Raport z sezonu 2021. Turcja przed Grecją. Polacy zapłacili 20 procent więcej

Turcja, Grecja i Egipt – to trzy najpopularniejsze kierunki wybierane przez klientów biur podróży w zeszłym roku. Polacy chętniej jeździli wtedy też do krajów egzotycznych, co kosztowało ich prawie 20 procent więcej niż rok wcześniej - pokazuje podsumowanie przygotowane przez agenta turystycznego Wakacje.pl.

Grupa TUI: Jesteśmy na dobrym kursie

Jesteśmy przekonani, że to, co sialiśmy w ostatnich niemal dwóch latach, zacznie przynosić plony - mówi Sebastian Ebel z zarządu Grupy TUI. Dyrektor nie ukrywa, że koncernowi pomaga też polityka brytyjskiego rządu w zakresie luzowania zasad podróży.

Kuba wpuszcza turystów bez testów i szczepień. Jest jeden warunek

Rząd Kuby zrezygnował z obostrzenia w postaci obowiązku przedstawiania przez wszystkich wjeżdżających do tego kraju wyniku testu PCR, nie żąda też już nawet certyfikatu szczepień. Jest jeden warunek - turysta przybywa na wyspę z biurem podróży.

Traveldata: Wakacje na Malcie najbardziej w górę, w Maroku - w dół

Mimo że średnia cena wakacyjnych wyjazdów z biurem podróży w ostatnim tygodniu zmieniła się tylko nieznacznie, niektóre kierunki solidnie podrożały lub staniały. Malta o 338 złotych w górę, Maroko o 124 złote w dół.

Orex: W tym roku potroimy liczbę klientów wysyłanych do Turcji

Liczymy na trzykrotny wzrost sprzedaży w tym roku wobec roku 2019 i jesteśmy na dobrej drodze do tego celu, bo w grudniu i do połowy stycznia zanotowaliśmy większą sprzedaż o 250 procent – mówi Robert Kowalczyk, kierownik regionalny biura podróży Orex.

Ostatnie notowanie cen w biurach podróży przed początkiem ferii. Jest coraz taniej

W minionym tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży z wylotem między 31 stycznia a 6 lutego 2022 spadła o 28 złotych – informuje w najnowszym cotygodniowym raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

Niemiecki touroperator wypłaci agentowi prowizję za miejsca rezerwowane w czarterze

Niemiecki touroperator FTI wprowadził nową usługę - agenci mogą już rezerwować dla klientów wybrane miejsce w samolocie czarterowym. Ceny zaczynają się od 10 euro, a sprzedawcy dostaną pełną prowizję.

Betlej: TUI Poland ujawnia, ile kosztowała go pandemia

Biuro podróży TUI Poland dostarczyło do Krajowego Rejestru Sądowego zaległe sprawozdania ze swojej działalności. Ujawnia w nich, że pierwszy rok pandemii kosztował je 170 milionów złotych. Zapowiada jednocześnie dużą poprawę wyników w roku 2021.

Ambasada Włoch do agentów turystycznych: Nie będzie wyjątków dla polskich dzieci

W odpowiedzi na wczorajszy apel prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych o wydłużenie ważności certyfikatu covidowego polskich dzieci ambasada Włoch pisze, że wszystkich obowiązują te same rygory sanitarne.

Agenci turystyczni do władz Włoch: Bez złagodzenia przepisów nie będzie narciarzy

Polskie rodziny nie mogą spełnić antycovidowych rygorów przewidzianych przez włoskie przepisy dotyczące korzystania przez młodzież z hoteli i wyciągów narciarskich. Warto byłoby je złagodzić - z takim postulatem pod adresem władz Włoch wystąpiło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych.

Georgios Vafidis na czele Hellas Travel. Firma zmienia profil

Georgios Vafidis, znany dotąd z zarządzania biurem podróży Mouzenidis Travel Poland, stanął na czele firmy swojego ojca, Hellas Travel. Zapowiada zmianę jej charakteru na „bardziej uniwersalny”.

Polska Izba Turystyki wygrała z fiskusem. Przedsiębiorcy mają szansę na zwrot VAT

Po pięciu latach procesowania się przed sądami Polska Izba Turystyki wygrała z ministrem finansów sprawę o prawo przedsiębiorców do odliczania VAT od usług noclegowych nabywanych z zamiarem odsprzedaży. Fiskus uparcie odmawiał uznania tej reguły, nawet wbrew zasadom Unii Europejskiej.

Agenci turystyczni - opłata rezerwacyjna tak, ale nie taka sama dla wszystkich

Niemiecka kooperatywa agencyjna Deutscher Reisering ma własny pomysł na pobieranie opłat za obsługę klientów. Zaleca, by nie stosować ujednoliconej stawki dla wszystkich, ale różnicować ją w zależności od miejsca, w którym dane biuro działa.

Brytyjscy turyści chcą podróżować. Wybierają Hiszpanię, USA i Francję

Hiszpania, a potem Stany Zjednoczone i Francja to trzy kierunki, do których w tym roku przede wszystkim chcą wyjeżdżać Brytyjczycy. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez tamtejszą organizację branży turystycznej ABTA.

Niemieckie firmy turystyczne - trzy czwarte boi się o swoją przyszłość

Prawie co siódmy niemiecki przedsiębiorca twierdzi, że z powodu pandemii jego dalsze funkcjonowanie może być zagrożone, wynika z badania instytutu Ifo. Najgorsze nastroje panują w turystyce.

Traveldata: Ceny wakacji odporne na doniesienia o pandemii i inflacji

W minionym tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży z wylotem między 1 i 7 sierpnia 2022 roku wzrosła o 22 złote – informuje Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata w najnowszym, publikowanym co tydzień, raporcie z badania przeprowadzonego w biurach podróży*.