Itaka znalazła brakujący samolot – z jej klientami polecą linie lotnicze UIA

Biuro podróży Itaka znalazło rozwiązanie problemu, w jakim się znalazło, gdy z umowy na obsługę czarterową wycofała się jedna z linii lotniczych. Wynajęła w zastępstwie nową maszynę w Ukraine International Airlines - dowiadujemy się nieoficjalnie.

Rainbow: Więcej egzotyki z Gdańska. Nasz dreamliner pierwszy poleci na inny kontynent

Sprzedaż czterech zimowych kierunków egzotycznych - Meksyku, Dominikany, Tajlandii i Kuby - z Gdańska jest tak dobra, że już dzisiaj możemy zapewnić, że wszystkie dreamlinery polecą – deklaruje członek zarządu biura podróży Rainbow Piotr Burwicz.

Traveldata: Wzrost cen wakacji w biurach podróży znowu przyspiesza

Najnowsze średnie ceny wakacyjnych ofert w biurach podróży mają rozpiętość od 3535 złotych za Bułgarię do 5158 złotych za Wyspy Kanaryjskie. Najmocniej w ostatnim tygodniu podrożała jednak Grecja – 108 złotych.

Itaka odwołuje wycieczki. Z harmonogramu lotów wypadł jeden samolot czarterowy

Itaka poinformowała klientów, że w związku z wycofaniem się z umowy z nią czarterowej linii lotniczej, musi odwołać pojedyncze loty. Według szacunków firmy konieczność zmian w harmonogramie lotów obejmie 5 procent klientów.

Prezes TUI Friedrich Joussen odchodzi. Nagła decyzja

Jeszcze tylko do końca września Friedrich Joussen będzie stał na czele największego w Europie koncernu turystycznego, Grupy TUI. Wraz z zakończeniem roku fiskalnego jego obowiązki przejmie Sebastian Ebel, obecny dyrektor finansowy koncernu.

Made in Poland – prestiżowa nagroda dla Itaki

Za profesjonalną obsługę, innowacyjność i bycie od lat liderem w branży turystycznej – tak brzmi uzasadnienie godła Made in Poland przyznanego Itace przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

Traveldata: Ceny w biurach podróży wracają na ścieżkę wzrostu

W minionym tygodniu wzrosły ceny wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich, w Turcji i w Bułgarii, a spadły w Egipcie i Grecji. Średnia z tych zmian wskazuje niewielką nadwyżkę.

Strajk na lotniskach w Tunezji. Poszkodowanych tysiące polskich turystów

Od rana trwa strajk wszystkich pracowników transportu w Tunezji. Zamknięte są lotniska. Z Polski zaplanowanych było na dzisiaj 21 lotów czarterowych do Monastyru, Enfidy i na Dżerbę.

Ustępują obawy turystów - rezerwują noclegi odważniej i z większym wyprzedzeniem

W turystyce zagranicznej widać odbicie i nie chodzi tylko o tłumy przewijające się przez lotniska. Klienci odważniej rezerwują swoje pobyty – kupują, nawet jeśli warunki nie gwarantują darmowej rezygnacji i zamawiają noclegi wcześniej niż rok temu.

Starway World Best Hotels - Coral Travel wybrał najlepsze hotele 2021 roku

Podczas ceremonii Starway World Best Hotels, która odbyła się w hotelu Xanadu Resort Belek w Turcji, nagrody odebrały najwyżej ocenione przez klientów hotele Corala Travel.

Traveldata: Ochłodzenie wakacyjnych cen - cztery kierunki w dół, jeden w górę

Miniony tydzień przyniósł – co bardzo rzadkie - obniżkę średniej ceny wakacji z biurem podróży. Spadły ceny Grecji, Egiptu, Bułgarii i Wysp Kanaryjskich. Ale wzrosły Turcji - podaje w raporcie Traveldata.

Nowy prezes europejskich agentów i touroperatorów. Niewiadomski w zarządzie

Holender Frank Oostdam został wybrany dzisiaj prezesem ECTAA, organizacji skupiającej organizacje agentów turystycznych i touroperatorów, działające w krajach europejskich. Zastąpił na tej funkcji Pawła Niewiadomskiego, prezesa Polskiej Izby Turystyki, który stał na czele ECTAA dwie kadencje. Niewiadomski, pozostał w zarządzie.

Sprzedaż wycieczek w Niemczech gwałtownie rośnie, ale nie sięga tej sprzed pandemii

W maju obroty niemieckich agentów wzrosły o 378 procent licząc rok do roku. Nadal jednak były mniejsze o 20 procent niż przed pandemią – ocenia firma Tats, dostarczająca program księgowy sprzedawcom wycieczek.

Wielki kontrakt Corala Travel z Enter Airem. Chodzi o czartery na lato i zimę

Biuro podróży Coral Travel Poland i lotnicza linia czarterowa Enter Air podpisały umowę na sezon letni i zimowy. Szacunkowa wartość umowy wynosi 72,9 miliona dolarów, czyli około 312,6 miliona złotych.

Wielka Brytania - fala turystów zaskoczyła branżę turystyczną. Brak pracowników

Chaos na lotniskach, odwołane loty i wzajemne oskarżenia polityków i branży lotniczej – Brytyjczycy, którzy w ostatnich dniach wybrali się na zagraniczne wakacje mają problem z powrotem, a tym, którzy mieli dopiero wyjechać, biura lub linie lotnicze odwołały wakacje.

Andryszak: Dla turystyki największą konkurencją jest turystyka. Tyle że inna

Jeśli polskie biura podróży chcą się rozwijać, powinny zwiększyć ofertę, postawić na cyfryzację i obsługę bezkontaktową, a także szukać ekspansji za południową i wschodnią granicą – mówi Marek Andryszak, wieloletni prezes TUI Poland i TUI Deutschland w rozmowie z serwisem Turystyka.rp.pl.

Nowy ulubiony kierunek rosyjskich turystów - Uzbekistan. Cel... karty płatnicze

Rosjanie chętnie podróżują teraz do Uzbekistanu, Armenii, na Białoruś i do Serbii - informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Organizatorów Turystyki (ATOR). Powód? Łatwo tam o karty płatnicze Visa i MasterCard.

Traveldata: Ceny zagranicznych wakacji od 30 do 40 procent w górę. Liderem Turcja

Od początku sprzedaży ofert na lato tego roku, ceny najpopularniejszych kierunków w biurach podróży zdrożały już od 30 do 40 procent. Najmniej Grecja, najwięcej Turcja.