Itaka: To był najlepszy rok w historii biur podróży, ale liczymy na jeszcze lepszy

Ten rok biura podróży zaliczą do najlepszych w historii. Od tej pory będzie on dla nas punktem odniesienia, jak wcześniej rok 2019. Itaka obsłuży milion klientów w kraju, a półtora miliona, licząc razem z turystami z krajów ościennych – mówi serwisowi Turystyka.rp.pl wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Rego-Bis zabierze czarterem klientów z Zielonej Góry do Albanii

W sezonie letnim biuro podróży Rego-Bis otworzy połączenie czarterowe z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost do Tirany w Albanii.

Prezes TUI: Współpraca z agentami turystycznymi nam się opłaca, chcemy więcej

Wewnętrzne analizy Grupy TUI potwierdzają, że marża z wycieczek sprzedawanych przez agentów jest wyższa niż z imprez sprzedanych w inny sposób. Prezes koncernu deklaruje, że ma „otwarte serce” dla agentów.

Fostertravel.pl rośnie w miastach i miasteczkach. 15 nowych salonów w rok

128 procent - o tyle wzrosły w ostatnim roku obroty sieci agenta turystycznego Fostertravel.pl. Jego klienci najchętniej wyjeżdżali do Turcji, Egiptu i Grecji. Ale najdynamiczniej rosła sprzedaż wypoczynku w Tunezji, Egipcie i na Cyprze.

Turystyczna Organizacja Otwarta rusza na pomoc bułgarskiej turystyce

- Powołaliśmy oddział naszej organizacji w Bułgarii. Chcemy podzielić się doświadczeniami z bułgarską branżą turystyczną, co przyniesie korzyści samym Bułgarom, ale i turystom z Polski – deklaruje prezes Turystycznej Organizacji Otwartej Alina Dybaś-Grabowska.

Anex Tour dziękował agentom za udany sezon. 250 tysięcy klientów w Polsce

W tym roku tureckie biuro podróży Anex Tour zabrało na wakacje 250 tysięcy klientów z Polski. W kolejnym sezonie planuje obsłużyć już 400 tysięcy polskich turystów.

Biuro podróży Join UP! zabierze turystów do Sri Lanki

Touroperator będzie latał do Sri Lanki z Warszawy, Katowic i Rzeszowa, od grudnia do kwietnia.

Polski eSky.pl kupi od Chińczyków brytyjską markę turystyczną Thomas Cook?

Polska Grupa eSky negocjuje zakup brytyjskiego internetowego biura podróży Thomas Cook - dowiadujemy się nieoficjalnie. Obie firmy nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają tym informacjom.

DER Touristik: Trzy razy więcej rezerwacji na lato 2024. Klienci wracają do agentów

DER Touristik zakończył ostatni sezon ponad 20-procentowym wzrostem przychodów. A kolejny sprzedaje się z przebiciem 300-procentowym.

Ceny popularnych kierunków w biurach podróży zjeżdżają - Kanary, Egipt, Turcja

W ostatnim tygodniu staniały trzy z pięciu najważniejszych kierunków wyjazdów Polaków - Wyspy Kanaryjskie, Egipt i Turcja - pokazuje raport Traveldaty.

Biura podróży mają pomysł, jak przyciągnąć młodzież. Zatrudniły influencerów

Internetowi twórcy w mediach społecznościowych będą zachęcać do podróżowania i korzystania z usług biur podróży. Brytyjskie stowarzyszenie biur podróży i agentów turystycznych ABTA liczy, że w ten sposób dotrze do nowych klientów.

Cypr, Hiszpania, Egipt – zielone wyspy w morzu wakacyjnych podwyżek

Malta - 1400 złotych, Włochy - 1200 złotych, a Portugalia - 400 złotych. O tyle więcej kosztowały letnie wakacje w tych miejscach w porównaniu z sytuacją sprzed roku. Były też kierunki przecenione: Cypr o 700, Hiszpania kontynentalna o 300, a Egipt o 270 złotych.

Rejs po Karaibach lub na Antarktydę z Booking.com? To już możliwe

Platforma Booking.com dodała nową usługę – można na jej amerykańskiej wersji kupić rejs statkiem wycieczkowym. Firma chce dotrzeć do kolejnej grupy klientów na największym dla tego segmentu podróży rynku.

Szara strefa w turystyce dzieci i młodzieży – czy warto ryzykować bez gwarancji?

Bezpieczeństwo finansowe rodziców wysyłających dzieci na kolonie i obozy było przedmiotem żywej dyskusji podczas debaty organizowanej przez Polską Izbę Turystyki. – Gra niewarta świeczki – ocenia branża turystyczna. Ciągle jednak wiele firm wybiera szarą strefę.

Anex Tour: Mamy nową stronę w internecie. Łatwo rezerwować nasze wycieczki

Biuro podróży Anex Tour Poland uruchomiło nową wersję swojej strony w internecie. „Posiada nowoczesne rozwiązania technologiczne ułatwiające proces rezerwacji” - informuje.

Rainbow lata już na Margaritę z Katowic. Nowa linia lotnicza na polskim niebie

Szerokokadłubowy samolot Airbus A330-200 hiszpańskiej linii lotniczej Plus Ultra zabrał w piątek pierwszych pasażerów z Katowic na wenezuelską wyspę Margarita. Przelot zorganizowało biuro podróży Rainbow.

Świąteczny urlop Polacy chcą spędzać w ciepłych krajach. Narciarze czekają na śnieg

Połowa klientów biur podróży wybiera się na święta i Nowy Rok do Egiptu, popularne są też dalsze kierunki egzotyczne - wynika z analizy Travelplanet.pl. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków nie ma tych typowo narciarskich.

Itaka wprowadza do rozkładu lotów lotniska na Mazurach swój drugi kierunek

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zyska kolejne, po Tunezji i Turcji, połączenie czarterowe. Do Burgas w Bułgarii będzie w lecie latać stąd biuro podróży Itaka.