Coral Travel: Najlepszy rok w historii firmy. Deszcz nagród dla sprzedawców

Z usług biura podróży Coral Travel skorzysta w tym roku rekordowa liczba 370 tysięcy klientów. By podziękować sprzedawcom firma zaprosiła do Turcji ponad 100 najlepszych z nich. Wielu z nich wyjechało z nagrodami.

Agencie, chcesz poznać ośrodki narciarskie we Francji? Weź udział w webinarze

Francuskie stacje narciarskie organizują webinar dla przedstawicieli branży turystycznej. Po nim w kilka chwil znajdziesz wymarzoną stację dla swoich klientów - zachęcają.

Traveldata: Ferie zimowe nad ciepłym morzem droższe o setki złotych

W minionym tygodniu średnia cena wyjazdu z biurem podróży w czasie ferii zimowych wzrosła wobec poprzedniego tygodnia o 100 złotych. Przy czym najbardziej podrożały Lanzarote, Fuerteventura i Teneryfa - to wnioski z najnowszego raportu Traveldaty.

Itaka prezentuje sprzedawcom ofertę na lato 2022 i nagradza najlepszych

Przedstawiciele 120 najlepszych biur agencyjnych i franchisingowych biorą udział w konferencji Itaki, zorganizowanej w Belek na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Touroperator nagrodził salon i agenta roku.

Rego-Bis sprzedaje lato 2022. „Więcej korzyści dla klienta”

Biuro podróży Rego-Bis ma już ofertę na lato przyszłego roku, którą sprzedaje pod hasłem „Soczysta promocja”. Zapoznało z nią już swoich agentów podczas prezentacji w Albanii.

Ecco Holiday zmienia ubezpieczyciela. Klienci zyskają ochronę na wypadek covidu

Biuro podróży Ecco Holiday zmieniło od 1 października firmę, której ubezpieczenia poleca swoim klientom. Teraz jest to TU Europa. Zdecydowały rozwiązania covidowe.

Wielka Brytania - rachunki powiernicze odbudują zaufanie do turystyki

Kiedy system zabezpieczeń na wypadek ogłoszenia upadłości touroperatora zostanie znowelizowany, agenci turystyczni będą musieli odkładać pieniądze klientów na rachunki powiernicze.

Henicz: Wszyscy chcieli wyjechać w lipcu i sierpniu. Najlepiej z dnia na dzień

W wakacje mieliśmy dwa miesiące kumulacji sprzedaży, ale nie możemy powiedzieć, że turystyka wraca na ścieżkę wzrostu. Będziemy się cieszyć, jeśli uda nam się choć częściowo zasypać lej strat z roku 2020 – mówi wiceprezes Itaki Piotr Henicz w rozmowie z Turystyka.rp.pl.

Raport o zagranicznych wakacjach Polaków. Turcja zdetronizowała Grecję

Turcja, zaraz za nią Grecja, potem Bułgaria i Egipt. Te cztery kierunki najczęściej wybierali na tegoroczne wakacje klienci polskich biur podróży – pokazuje raport Polskiej Izby Turystyki.

Decathlon organizuje wycieczki dla aktywnych. Wędrówki, nurkowania, wspinaczki

Sieć sklepów ze sprzętem sportowym i turystycznym, Decathlon, otworzyła we Francji portal z wycieczkami, które łączą podróżowanie z aktywnym wypoczynkiem.

Itaka: "Witaj Lato 22", czyli 500 hoteli i 200 wycieczek na przyszłe wakacje

„Witaj Lato 22” - pod tym hasłem biuro podróży Itaka rozpoczęło dzisiaj promocyjną sprzedaż wyjazdów na sezon lato 2022.

Niemieccy agenci turystyczni: Nie jesteś zaszczepiony? Nie pojedziesz z nami

Niemieccy agenci turystyczni chcą przenieść zasadę 2G – geimpft (zaszczepiony) i genesen (ozdrowieniec) – na wyjazdy studyjne. Kto nie spełnia kryteriów, nie powinien wyjeżdżać.

Traveldata: Większe gwarancje touroperatorów to dobre podsumowanie sezonu

Możliwe, że tegoroczny sezon letni w turystyce wyjazdowej okazał się korzystniejszy niż można było przewidzieć. Wskazują na to dużo większe gwarancje touroperatorów na kolejny rok - ocenia Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata.

Anglia luzuje wyjazdowe obostrzenia, klienci ruszają po wycieczki

Brytyjski rząd zapowiedział poluzowanie obostrzeń wyjazdowych. To dla tamtejszych turystów powód, by kupić wycieczkę na jesienne ferie, pisze Niemiecka Agencja Prasowa (dpa).

Analiza agenta turystycznego: Im bliżej do wylotu na wakacje, tym drożej

Podczas ostatnich wakacji nie sprawdziły się zasady taniego kupowania wyjazdów, czyli last minute. Wycieczek kilka dni przed wylotem były nawet o kilkaset złotych droższe niż trzy, cztery tygodnie wcześniej - przekonują Wakacje.pl.

Lato 2022 w Eximie. „Wyróżni nas dojazd własny”

Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Tunezja i Egipt – siedem "sprawdzonych" kierunków na lato 2022 roku udostępniło do sprzedaży biuro podróży Exim Tours. Zapowiada wzmocnienie tak zwanego dojazdu własnego.

Szwajcarskie biura podróży: Rentowność minus 3,5 procent, a poprawa odległa

Szwajcarskie biura podróży osiągną w tym roku 40-50 procent przychodów sprzed pandemii. A te które specjalizują się w organizowaniu wyjazdów egzotycznych jeszcze mniej, bo zaledwie 10-25 procent.

Traveldata: Spadki cen w biurach podróży przeważyły nad wzrostami

W minionym tygodniu podrożała jedynie Turcja. Pozostałe kierunki z pierwszej piątki najważniejszych, czyli Bułgaria, Wyspy Kanaryjskie, Grecja i Egipt taniały - wynika z badania cen w biurach podróży przez Traveldatę.