Rząd: W ramach tarczy prawnej ulżymy organizatorom wycieczek

Rząd w ramach "tarczy prawnej" dla przedsiębiorców przyjął projekt rozwiązania legislacyjnego, mającego ulżyć organizatorom turystyki w kwestii składania deklaracji Turystycznemu Funduszowi Gwarancyjnemu.

TUI Poland: Mamy największą gwarancję na polskim rynku

Biuro podróży TUI Poland poinformowało, że uzyskało gwarancję ubezpieczeniową na nowy sezon. Wynosi ona prawie 352 miliony złotych.

Ranking globalnych agentów turystycznych. Booking pokonał Expedię

Booking Holdings, Expedia i BCD Travel to najwięksi agenci turystyczni w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych zebranych przez magazyn branży turystycznej „Travel Weekly”. Za kryterium posłużyła wielkość przychodów w 2021 roku.

Wypadek autokaru z polskimi turystami w Rumunii. Jedna osoba nie żyje

Autokar z polskimi turystami jadący przez Rumunię wypadł z drogi i uderzył w dom. Jedna osoba nie żyje, siedem rannych odwieziono do szpitala.

Ranking popularności na Facebooku: Itaka z dużą przewagą nad TUI i Coralem Travel

Profil Itaki na Facebooku zdobył w czerwcu pierwsze miejsce wśród profili biur podróży w interaktywności. Najwięcej obserwujących przybyło na profilu TUI, a najchętniej komentowany post należał do Rainbowa - podaje w raporcie Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Efe Türkel odchodzi z Rainbowa. „Rodzina jest ważniejsza”

Po ośmiu miesiącach pracy w biurze podróży Rainbow odchodzi z niego Efe Türkel. Jak tłumaczy, ważniejsza niż praca jest dla niego rodzina, a z tą się ostatnio widywał niezwykle rzadko.

Grupa TUI spłaca długi z pandemii. Niemiecki rząd odzyskał kolejne 700 mln euro

Grupa TUI powoli oddaje niemieckiemu skarbowi państwa pieniądze, które pożyczyła w czasie pandemii koronawirusa. Wprawdzie do spłacenia pozostają setki milionów euro, ale jak zapewnia prezes, firma jest na drodze do powrotu do normalności.

Traveldata: Spora przecena wakacji, ale nie najpopularniejszych kierunków

Ceny wyjazdów zagranicznych spadły w zeszłym tygodniu. Ale w wypadku najpopularniejszych kierunków zmiany cen rozłożyły się różnie. Wprawdzie tańsze były Wyspy Kanaryjskie, Bułgaria i - minimalnie - Turcja, ale podrożały Grecja i Egipt.

Itaka uzupełniła siatkę lotów czarterowych nowym samolotem. Pierwsi klienci już w Tunezji

Nasza siatka letnich lotów czarterowych znów jest pełna i zapewnia możliwość zrealizowania wcześniej zaplanowanych operacji – ogłosiło biuro podróży Itaka. To efekt wysiłków ostatnich kilku dni po tym, jak jedna z linii czarterowych wycofała się z umowy z touroperatorem.

Itaka znalazła brakujący samolot – z jej klientami polecą linie lotnicze UIA

Biuro podróży Itaka znalazło rozwiązanie problemu, w jakim się znalazło, gdy z umowy na obsługę czarterową wycofała się jedna z linii lotniczych. Wynajęła w zastępstwie nową maszynę w Ukraine International Airlines - dowiadujemy się nieoficjalnie.

Rainbow: Więcej egzotyki z Gdańska. Nasz dreamliner pierwszy poleci na inny kontynent

Sprzedaż czterech zimowych kierunków egzotycznych - Meksyku, Dominikany, Tajlandii i Kuby - z Gdańska jest tak dobra, że już dzisiaj możemy zapewnić, że wszystkie dreamlinery polecą – deklaruje członek zarządu biura podróży Rainbow Piotr Burwicz.

Traveldata: Wzrost cen wakacji w biurach podróży znowu przyspiesza

Najnowsze średnie ceny wakacyjnych ofert w biurach podróży mają rozpiętość od 3535 złotych za Bułgarię do 5158 złotych za Wyspy Kanaryjskie. Najmocniej w ostatnim tygodniu podrożała jednak Grecja – 108 złotych.

Itaka odwołuje wycieczki. Z harmonogramu lotów wypadł jeden samolot czarterowy

Itaka poinformowała klientów, że w związku z wycofaniem się z umowy z nią czarterowej linii lotniczej, musi odwołać pojedyncze loty. Według szacunków firmy konieczność zmian w harmonogramie lotów obejmie 5 procent klientów.

Prezes TUI Friedrich Joussen odchodzi. Nagła decyzja

Jeszcze tylko do końca września Friedrich Joussen będzie stał na czele największego w Europie koncernu turystycznego, Grupy TUI. Wraz z zakończeniem roku fiskalnego jego obowiązki przejmie Sebastian Ebel, obecny dyrektor finansowy koncernu.

Made in Poland – prestiżowa nagroda dla Itaki

Za profesjonalną obsługę, innowacyjność i bycie od lat liderem w branży turystycznej – tak brzmi uzasadnienie godła Made in Poland przyznanego Itace przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.

Traveldata: Ceny w biurach podróży wracają na ścieżkę wzrostu

W minionym tygodniu wzrosły ceny wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich, w Turcji i w Bułgarii, a spadły w Egipcie i Grecji. Średnia z tych zmian wskazuje niewielką nadwyżkę.

Strajk na lotniskach w Tunezji. Poszkodowanych tysiące polskich turystów

Od rana trwa strajk wszystkich pracowników transportu w Tunezji. Zamknięte są lotniska. Z Polski zaplanowanych było na dzisiaj 21 lotów czarterowych do Monastyru, Enfidy i na Dżerbę.

Ustępują obawy turystów - rezerwują noclegi odważniej i z większym wyprzedzeniem

W turystyce zagranicznej widać odbicie i nie chodzi tylko o tłumy przewijające się przez lotniska. Klienci odważniej rezerwują swoje pobyty – kupują, nawet jeśli warunki nie gwarantują darmowej rezygnacji i zamawiają noclegi wcześniej niż rok temu.