Lato 2024 w biurach podróży - Turcja liderem przedsprzedaży, najwięcej wyjazdów w czerwcu

Z pierwszego podsumowania przedsprzedaży ofert na lato 2024 w Wakacje.pl wynika, że turyści rezerwują wyjazdy wcześniej niż zazwyczaj i chętniej latają z lotnisk lokalnych. Dokąd? Głównie do Turcji, Grecji, Egiptu i Tunezji.

Mapa cen wycieczek czerwona od podwyżek. A najbardziej Portugalia i Albania

370 złotych więcej za Portugalię, 368 złotych za Albanię, 159 złotych za Egipt i 107 złotych za Wyspy Kanaryjskie - to tyko niektóre przykłady podwyżek w biurach podróży z tych, które odnotowuje w najnowszym raporcie Traveldata.

Brytyjski rząd: Biura podróży zbyt skrępowane przepisami. To hamuje turystykę

Ograniczenia nałożone na biura podróży na podstawie dyrektywy Unii Europejskiej w 2018 roku są zbyt restrykcyjne i hamują rozwój turystyki - wskazuje brytyjska branża turystyczna. Rząd chce więc poluzować przepisy.

DER Touristik: Turyści kupują wcześniej, wybierają luksusy, jadą na dłużej

80 procent klientów DER Touristik wypoczywało latem w hotelu cztero- lub pięciogwiazdkowym. Wzrost kosztów życia nie przeszkodził im w rozpieszczaniu się podczas wakacji – pokazują wyniki sprzedaży turystycznego koncernu.

Grupa TUI zadowolona z kończącego się lata. "Doganiamy wyniki sprzed pandemii"

W kończącym się sezonie letnim koncern TUI obsłuży 13,7 miliona klientów, co oznacza, że prawie udało mu się dojść do poziomu sprzed pandemii.

Exim Tours rozpoczął sprzedaż lata 2024. Więcej połączeń do Egiptu i Tunezji

Biuro podróży Exim Tours informuje, że rozpoczęło sprzedaż przyszłorocznych wakacji.

Koncern TUI wchodzi do Czech... przez Polskę

Biuro podróży TUI będzie mieć swój oddział w Czechach. Nowy touroperator ma podlegać polskiej spółce koncernu, TUI Poland - wynika z naszych informacji.

W Egipcie powstaje nowa wioska turystyczna. Buduje ją sieć hoteli

Marsa Mares Bay ma być nowym kurortem turystycznym nad egipskim wybrzeżem Morza Czerwonego, a to za sprawą planów sieci hotelowej Jaz. W sumie firma uruchomi tam 10 obiektów.

TUI: Obsłużyliśmy już milion klientów w tym roku

W tym roku wysłaliśmy na wakacje już milion klientów - poinformowało biuro podróży TUI Poland w mediach społecznościowych. To rekord w polskiej turystyce.

Traveldata: Październikowe wyjazdy z biurami podróży droższe, ale tańsze

Chociaż w ostatnim tygodniu oferty wyjazdów zagranicznych poszły nieco w górę, to i tak były dużo tańsze niż jeszcze miesiąc temu. Grecja potaniała o 1068 złotych, Bułgaria o 664 złote, a Turcja o 586 złotych – pokazuje badanie Traveldaty.

Branża turystyczna: Ludzie się rozlatali, podróże mają w koszyku podstawowych potrzeb

To był znakomity sezon dla turystyki wyjazdowej i udany dla turystyki przyjazdowej. Na kolejny można patrzeć z jeszcze większym optymizmem – ocenili uczestnicy panelu „Turystyka zorganizowana motorem rozwoju turystyki wyjazdowej?”.

Rainbow ma 350 programów wycieczek na rok 2024. Więcej klientów zwiedzi Chiny i USA

„Chiny cesarskie”, „Emilia i Romania – nie wszystko złoto, co się świeci!”, „Włoskie Napoli”, „Weekend na Litwie” - to nazwy niektórych nowych programów zwiedzania, jakie znalazły się w ofercie biura podróży Rainbow na przyszły rok.

Grecos Holiday wykupił nową gwarancję ubezpieczeniową

Nowa gwarancja touroperatora opiewa na sumę 80 milionów złotych.

Exim Tours z nową stroną internetową w nowej, prostszej domenie

Exim Tours uruchomił nową stronę internetową, z nową domeną exim.pl. Stronę promuje kampania w mediach i konkurs pod hasłem „Dlaczego należą Ci się wakacje?”.

Europejczycy chcą jeździć pociągami. „Przekonamy do tego biura podróży”

Popyt na podróże koleją jest duży - twierdzi firma Rail Europe i zapowiada ściślejszą współpracę z agentami turystycznymi i touroperatorami, żeby sprzedawali bilety i tworzyli oferty z wykorzystaniem tego środka transportu.

Branża turystyczna do polityków: Wspierajcie wyjazdy, bo z tego są korzyści

Turystyka zagraniczna daje pracę dziesiątkom tysięcy pracowników biur podróży i agencji turystycznych. A przy tym wspiera gospodarki krajów, które są celem wyjazdów – tak szef DRV, organizacji skupiającej niemieckich przedsiębiorców turystycznych, wyjaśniał w Bundestagu znaczenie swojej branży.

Traveldata: W biurach podróży koniec lata w cenie. Egipt bierze górę nad Turcją

W zeszłym tygodniu średnia cena dla wycieczki z wylotem między 2 a 8 października, wzrosła o 69 złotych – podaje w raporcie z badnia cen w biurach podróży Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

Coral Travel Poland zapewnił sobie większą gwarancję na nowy sezon

Coral Travel Poland, jeden z największych touroperatorów na polskim rynku turystycznym, wykupił gwarancję ubezpieczeniową na sezon 2023/2024. Jej wartość to 270 milionów złotych.