Traveldata: To już wyraźny trend – im bliżej wakacji, tym taniej

Ostatni tydzień przyniósł potwierdzenie trendu, jaki widać było od kilku tygodni w notowaniach średnich cen w biurach podróży. Po wielu miesiącach wzrostów teraz ceny są w odwrocie - pokazuje najnowszy raport Traveldaty.

Miliony dolarów dla szefów internetowych gigantów turystycznych

W zeszłym roku najlepiej opłacanym prezesem na amerykańskim rynku internetowych biur podróży był szef Booking Holdings, Glenn Fogelm. Jego pakiet wynagrodzeń wyniósł 30 milionów dolarów.

Co piąty Polak zostanie tego lata w domu. Powód? Drożyzna

Prawie połowa Polaków wyjedzie w tym sezonie na wakacje, jedna piąta nigdzie się nie wybiera. Pozostali jeszcze nie zdecydowali - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Travelplanet.pl.

Dobry Ruch: Rządzący wpędzili w kłopoty turystykę, nie słuchają przedsiębiorców

Wdrożenie do polskiego prawa dyrektywy unijnej Omnibus bez konsultowania ustawy z ekspertami i przedsiębiorcami wpędziło w problemy branżę turystyczną. UOKiK żąda kar dla przedsiębiorców turystycznych - mówili dzisiaj w Sejmie przedstawiciele partii Dobry Ruch.

Magdalena Raszewska zajmie się siecią sprzedaży agencyjnej w Anexie

Do zespołu biura podróży Anex Tour Poland dołączyła Magdalena Raszewska. Objęła stanowisko dyrektora sprzedaży B2B.

Traveldata: Mapa z cenami wakacji z przewagą zieleni – jest taniej

Maroko, Portugalia, Hiszpania – to kierunki, których ceny wakacyjne straciły najbardziej w zeszłym tygodniu. Mocno potaniały też Malta, Cypr i Grecja. Wyższe ceny, ale w mniejszej skali zanotowały Majorka, Włochy i Egipt.

Dzikie krajobrazy, zabytki UNESCO – Rego-Bis pokazuje bogactwo Albanii

Biuro podróży Rego-Bis wprowadziło do swojej oferty wycieczkę, której program łączy „wszystko z czego słynie Albania” - wybrzeże morza, unikatową przyrodę, bogatą historię, bogatą kuchnię i kulturę.

TUI: Klienci rezerwują Hiszpanię, Grecję i Turcję. Ponad połowa miejsc sprzedana

Zapowiada się udany sezon turystyczny. Rezerwacje osiągnęły 8,3 miliona, co daje 55 procent programu letniego. Jest ich o 13 procent więcej niż przed rokiem - podaje prezes Grupy TUI Sebastian Ebel.

Itaka: Wakacje w deszczu? Nasi klienci dostaną rekompensatę

Biuro podróży Itaka jako pierwsze w Polsce wprowadza ubezpieczenie od deszczu. Gwarantuje ono rekompensatę finansową za każdy dzień wakacji z opadami.

DER Touristik ma nowe hotele. Dla młodych, doceniających styl i jakość

Ananea to nowa, lajfstajlowa marka hotelowa należąca do DER Tourisitk. Pierwszy obiekt tej sieci otworzy się 1 czerwca na Kos.

Traveldata: Spadające koszty sprzyjają organizatorom wakacji. Widać to w cenach

W minionym tygodniu spadły ceny wycieczek do Egiptu (o 169 złotych), Bułgarii (113 zł), na Wyspy Kanaryjskie (107 zł) i do Grecji (106 złotych). Jedynie Turcja zdrożała (14 złotych) - pisze Traveldata.

Andrzej Betlej, Traveldata: Wkrótce dwa razy więcej Polaków w biurach podróży

Jeśli na przeszkodzie nie staną kataklizmy i zmiany polityczne, liczba Polaków podróżujących z biurami podróży za granicę szybko się podwoi i sięgnie nawet 10 milionów. Wiele zależy od tego, kto wygra jesienne wybory – prognozuje prezes Traveldaty Andrzej Betlej.

TUI: Mobilni agenci turystyczni naszą przyszłością

Wprawdzie agenci pracujący w systemie mobilnym nie szturmują niemieckiego TUI w poszukiwaniu możliwości współpracy z tym touroperatorem, ale ten segment sprzedaży ma przyszłość i warto w niego inwestować – uważa koncern.

Exim Tours: Nasi klienci też nie polecą z Radomia do Monastyru

- Musimy przeprosić klientów, którzy kupili u nas wakacje w Tunezji i chcieli lecieć na nie z lotniska w Radomiu. Z przyczyn od nas niezależnych te rejsy się nie odbędą - mówi nam prezes biura podróży Exim Tours Marcin Małysz.

Sprzedaż wycieczek w biurach podróży – krajowe nie mogą dogonić zagranicznych

Rośnie dynamicznie sprzedaż wyjazdów z biurami podróży. W marcu zawarły one z klientami 669 tysięcy umów - o 89 procent więcej niż rok wcześniej i tylko 2 procent mniej niż w marcu przed pandemią. Ale wzrost nie rozkłada się symetrycznie.

Join UP! wysłał pierwszych klientów z Polski na majówkę do Turcji

Nowe na polskim rynku biuro podróży, ukraiński Join UP! Poland, informuje, że 27 kwietnia z Rzeszowa, a 29 kwietnia z Warszawy, wysłał pierwsze dwa samoloty z klientami do Turcji.

Anex szuka pracowników. "Dajemy szansę na rozwój"

Biuro podróży Anex Poland ogłosiło, że poszukuje pracowników na różne stanowiska. Liczy głównie na doświadczonych sprzedawców i rezydentów, ale nie tylko.

Nowy menedżer na czele marketingu Eximu Tours. "Inwestujemy w wizerunek"

Od maja marketingiem w biurze podróży Exim Tours kieruje Marcin Tobiasz. Touroperator zapowiada "znaczącą zmianę w obszarze komunikacji", w tym zwiększenie obecności w mediach.