TUI podsumował sprzedaż wakacji – 60 procent miejsc już zarezerwowanych

W drugim kwartale tego roku finansowego na wakacje z TUI wybrało się 2,8 miliona gości, czyli o 14 procent więcej niż w roku poprzednim. Przychody Grupy TUI wyniosły w tym czasie 3,6 miliarda euro i było to o 16 procent więcej rok wcześniej, co jest rekordowym wynikiem w historii firmy.

Exim Tours uruchomi loty czarterowe do Bahrajnu. „Kolejna ekscytująca nowość”

Biuro podróży Exim Tours ogłosiło dzisiaj, że będzie w sezonie zimowym latać czarterem z Katowic do Bahrajnu.

Do Polski wchodzi nowe biuro podróży. Oferuje wakacje w Turcji i Egipcie

W Polsce rozpoczął dzisiaj oficjalnie sprzedaż wycieczek kazachski touroperator Kompas Global. Firma na początek oferuje wypoczynek w Turcji, Egipcie, Dubaju i Tajlandii.

Biura podróży cofają podwyżki cen wakacji. Trzy kierunki są jednak na to odporne

W ostatnim tygodniu spadły nieco ceny wycieczek do pięciu najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków. Tyle, że to tylko korekta po podwyżce sprzed dwóch tygodni. Niewiele zmienia w wypadku cen wakacji w Turcji, Grecji i Egipcie – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

ESky i LOT upraszczają sprzedaż biletów dzięki modelowi NDC

Grupa eSky jako pierwsza firma turystyczna zdobyła dostęp do biletów LOT-u z wykorzystaniem najnowszego modelu NDC 21.3 „direct connect”. To duże ułatwienie dla klientów.

Wycieczki do Polski dla Amerykanów. Oferuje je jedno z największych biur podróży

Pleasant Holidays proponuje Amerykanom między innymi zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku, warszawskiej Pragi, zabytków związanych z dziedzictwem chrześcijańskim i żydowskim.

Prezes TUI: Jeśli turystyka, to zorganizowana. Wynajem mieszkań za bardzo szkodzi

Nieuregulowany w dużej mierze wynajmem mieszkań na cele wakacyjne to jeden z głównych problemów Wysp Kanaryjskich, który stał się zarzewiem protestów przeciw masowej turystyce - uważa prezes TUI. Firma gotowa jest partycypować w budowie tanich mieszkań dla pracowników turystyki.

Do biur podróży wrócił wzrost cen. Trzy kraje z nowym rekordem

Za wakacje w Grecji trzeba było zapłacić w zeszłym tygodniu średnio 5824 złote. Tym samym Grecja stała się najdroższym kierunkiem z pięciu najpopularniejszych wśród klientów biur podróży, pobiła nawet Wyspy Kanaryjskie. Rekordowe ceny osiągnęły również Turcja i Bułgaria.

Dwa nowe kraje na wakacyjnej liście przebojów niemieckich turystów

W tym roku Niemcy masowo rezerwują wyjazdy do swoich tradycyjnych miejsc wypoczynku, takich jak Majorka, Turcja i Grecja. Ale wśród szlagierów tego lata pojawiły się też mniej dotąd znane na rynku niemieckim kierunki.

Ekspert: Jaka przyszłość czeka biura podróży? Zaszkodzi im polityka klimatyczna UE

Turystyka wyjazdowa rozwijała się w ostatnich latach niezwykle dynamicznie. Ale kolejne sezony mogą już nie być tak korzystne, może się bowiem okazać, że Polacy będą zmuszeni do zaciskania pasa – prognozuje ekspert rynku turystycznego, prezes Traveldaty Andrzej Betlej.

Itaka rozstaje się z Wakacje.pl. "Brak wspólnego interesu"

Największe polskie biuro podróży, Itaka, wypowiedziało umowę największemu agentowi turystycznemu, Wakacje.pl.

Ranking biur podróży 2024. Dwaj liderzy na czele - Itaka Holdings i TUI Poland

TUI Poland, Itaka i Rainbow to trzy największe w Polsce biura podróży, jeśli uszeregować je według wielkości przychodów. Jeśli zaś mierzyć rangę touroperatorów liczbą klientów, w pierwszej trójce znajdą się TUI Poland, Itaka i Coral Travel. Piąte miejsce przebojem zdobył w minionym roku nowy gracz – Anex Tour.

Gwałtowna przecena wakacji w Turcji. Za sprawą dwóch biur podróży

Obniżki w biurach podróży, w których wyjazdy do Turcji stanowią znaczną część oferty, Anex Tour i Join UP!, spowodowały zauważalny spadek średniej ceny wyjazdów do tego kraju – odnotowuje Traveldata.

Anex Tour lata już z Katowic do Turcji szerokokadłubowym boeingiem 777-300ER

Tureckie biuro podróży Anex Tour Poland zainaugurowało 25 kwietnia sezon czarterowy w Katowicach. Tego dnia pierwszy raz jego klientów zabrał z tego miasta szerokokadłubowy, 339-miejscowy, boeing 777-300ER linii lotniczej Mavi Gök Airlines.

35 lat Itaki: 10 milionów klientów i największy zysk w historii

Nowe pomysły na wyjazdy, nowy kierunek egzotyczny, wyjątkowo korzystne wyniki finansowe - biuro podróży Itaka świętuje 35-lecie w dobrym nastroju. W egipskim Marsa Alam dzieliło się osiągnięciami i pomysłami na najbliższe sezony z najlepszymi agentami i sprzedawcami.

Majówka - kierunek zagranica. „To przez mocną złotówkę i złą pogodę w Polsce”

Rezerwacji na tegoroczną majówkę już na dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem było więcej niż zrealizowanych wyjazdów w tym czasie w ubiegłym roku - podaje Travelplanet.pl. Najwięcej klientów biur podróży chce wypoczywać w pięciogwiazdkowych hotelach w Turcji.

Zuzanna Sprycha na czele Turystycznej Organizacji Otwartej

Menedżerka z branży eventowej i turystycznej, Zuzanna Sprycha, została prezesem Turystycznej Organizacji Otwartej.

Wakacje z biurem podróży. Grecja i Hiszpania tańsze niż Bułgaria i Turcja

Już nie Turcja ani nie Bułgaria są tego lata najtańszymi kierunkami w ofercie brytyjskich touroperatorów. Ich miejsce zajęły mniej popularne wyspy greckie, dobre ceny można znaleźć też w lądowej części Hiszpanii, na Wybrzeżu Amalfi we Włoszech i na Teneryfie.