Aleksandra Dmytrasz prezeską touroperatorów i agentów turystycznych w PIT

Ukonstytuowały się władze Oddziału Turystyki Wyjazdowej Polskiej Izby Turystyki. Na ich czele stanęła Aleksandra Dmytrasz, agentka turystyczna z toruńskiego biura Star Tours.

Więcej Niemców wyjedzie na wakacje – duży ruch w biurach podróży

Niemcy chętniej niż rok temu zaopatrują się w wyjazdy wakacyjne w biurach podróży. Od stycznia do końca maja zarezerwowali o 8 procent więcej wyjazdów i o 16,7 procent więcej rejsów wycieczkowych.

TUI wraca na giełdę do Frankfurtu. Upadek FTI poprawił notowania touroperatora

Od 24 czerwca akcje TUI będą ponownie sprzedawane na giełdzie we Frankfurcie. Trzy dni wcześniej koncern wyjdzie z giełdy w Londynie. Zakończy tym samym podwójne notowanie.

W biurach podróży mapa cen czerwona od podwyżek. Są tylko cztery wyjątki

Miniony tydzień upłynął w biurach podróży pod znakiem rosnących cen. Mapa basenu Morza Śródziemnego zaczerwieniła się od podwyżek. Tylko cztery kierunki oparły się temu trendowi, a nawet potaniały – Tunezja, Majorka, Malta i Portugalia.

Zmiany w zarządzie biura podróży Rainbow. Pierwszy raz kobieta we władzach

Rada nadzorcza spółki Rainbow Tours, właściciela biura podróży Rainbow i sieci hoteli White Olive, rozszerzyła skład jej zarządu. Powołała na członkinię Aleksandrę Piwko. Jednocześnie dotychczasowy członek zarządu Jakub Puchałka awansował na wiceprezesa firmy.

ESky.pl na 20-lecie promuje się i funduje vouchery na podróże

Dla uczczenia 20. rocznicę powstania firmy, platforma z biletami lotniczymi i wycieczkami pakietowanymi dynamicznie eSky.pl, rozpoczęła konkurs dla swoich użytkowników. Do wygrania vouchery na podróże.

Exim Tours promuje się w telewizji i zachęca do współpracy influencerów

Rodzina z dziećmi, para seniorów i para gejów – biuro podróży Exim Tours promuje się w telewizji jako organizator wypoczynku dla różnych grup turystów. Ogłosiło też, że szuka ambasadorów i otwiera program współpracy z influencerami.

Niemiecki fundusz: Mamy pieniądze dla klientów upadłego biura podróży FTI

Klienci poszkodowani przez bankructwo biura podróży FTI dostaną z powrotem pieniądze, które wpłacili na wyjazdy. Odda im je fundusz, który zgromadził na koncie 750 milionów euro od 2021 roku.

Efe Turkel będzie kierował nowym biurem podróży na polskim rynku

Menedżer z doświadczeniem zdobywanym w biurach podróży, hotelach i restauracjach, Efe Turkel, stanął na czele nowego touroperatora na polskim rynku – Kompas Tour Poland.

Upadek biura podróży tuż przed wakacjami „to cios”, ale i „najlepsze rozwiązanie”

To oczywiście cios dla branży turystycznej, że duże biuro podróży upadło na progu sezonu wakacyjnego, ale system zabezpieczeń chroni klientów, pracownicy bankruta powinni znaleźć szybko pracę, a firma i tak już była skazana na porażkę - komentują niewypłacalność biura podróży FTI niemieccy politycy i przedstawiciele branży turystycznej.

Co z klientami upadającego niemieckiego biura podróży? Niektórzy jeszcze wyjadą

Klienci bankrutującego biura podróży FTI, którzy są teraz na wyjazdach, mają dokończyć wypoczynek zgodnie z planem. Firma odwołała wycieczki rozpoczynające się między 3 a 5 czerwca, ale być może będzie realizowała te, które przewidują wyjazd po 6 czerwca.

Agenci turystyczni promują Mauritius. Wkrótce go też odwiedzą

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych (OSAT) podjęło się promowania na polskim rynku turystycznym Mauritiusu. Ogłosiło właśnie rozpoczęcie współpracy z przedstawicielstwem Narodowej Organizacji Turystycznej Mauritiusu (Tourism Promotion Authority) w Polsce.

Trzecie największe biuro podróży w Europie ogłosiło bankructwo

Nie udał się plan ratowania niemieckiego touroperatora, który miał kłopoty finansowe. Biuro podróży FTI Touristik poinformowało dzisiaj, że zgłosiło do sądu rejonowego w Monachium wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego.

W biurach podróży - na kilka tygodni przed wakacjami dwa kierunki mocno tanieją

Mimo zbliżających się wakacji dwa kierunki kontynuowały w ostatnim tygodniu marsz ku niższym cenom – Egipt i Bułgaria. Ceny pozostałych trzech z najpopularniejszych krajów, czyli Turcji, Grecji i Wysp Kanaryjskich, wykazują względną stabilność – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

Kryzys w relacjach hotelarzy z touroperatorami? Pomoże kodeks dobrych praktyk

Brakuje dzisiaj lojalności i współpracy hotelarzy i touroperatorów. Lekarstwem na to może stać się kodeks dobrych praktyk z zasadami wzajemnego odnoszenia się w relacjach biznesowych.

Rząd Niemiec: Zaostrzenie unijnych przepisów zaszkodzi biurom podróży i klientom

Rząd Niemiec, podobnie jak tamtejsi touroperatorzy, nie zgadza się na daleko idące zaostrzenie unijnej dyrektywy o imprezach turystycznych. Stanowisko przedstawił w czasie ostatniego posiedzenia komisji w Bundestagu.

Ryanair i Kiwi.com zawarły umowę o współpracy

Nasi klienci będą mieli dostęp do biletów Ryanaira, a „warunki taryf Ryanair i wszelkie niezbędne informacje” będą widzieć na każdym etapie rezerwowania usług – to korzyści, jakie mają płynąć dla korzystających z platformy z usługami turystycznymi, Kiwi.com, z zawartej przez nią właśnie umowy z linią lotniczą.

Anex dziękuje agentom turystycznym i mobilizuje ich do dalszej współpracy

Podsumowanie ostatniego roku, prezentacja bieżącej oferty touroperatora, ogłoszenie o dodatkowej prowizji, a na koniec zabawa do rana – tak biuro podróży Anex Tour Poland dziękowało agentom za miniony rok i zachęcało do sprzedawania jego wyjazdów na bieżący sezon.