Rainbow podnosi gwarancję ubezpieczeniową. 50 procent wzrostu

Biuro podróży Rainbow podniosło obowiązkową gwarancję ubezpieczeniową z dotychczasowej kwoty 250 milionów złotych do 380 milionów złotych, czyli o 52 procent.

Rewolucyjna decyzja Bookinga - rezygnuje z klauzuli najniższej ceny

Booking nie będzie wymagał od hotelarzy, by ceny prezentowane na jego stronie były najniższe. Nowa zasada, która dotyczy działalności portalu w całej Europie, pojawia się przed ogłoszeniem decyzji w tej sprawie przez Unię Europejską.

TUI z Modlina zabiera klientów do Turcji

W maju z usług Lotniska Warszawa-Modlin skorzystało 276,4 tysiąca pasażerów – podaje w komunikacie port lotniczy. To o 16 procent mniej niż rok wcześniej – przypomina rynek-lotniczy.pl.

UOKiK: Travelist poprawi informację dla klientów i przyzna im po 50 złotych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skarcił platformę Travelist.pl. Uznał, że klient nie miał dostatecznie jasnej informacji za co odpowiada sprzedający usługi turystyczne, a za co sam pośrednik. Spółka zobowiązała się wprowadzić zmiany w swoim serwisie i przyznać klientom po 50 zł do wykorzystania na Travelist.pl.

Coral Travel szkolił i bawił agentów turystycznych podczas Summer Fest 2024

Prawie 300 agentów turystycznych i przedstawiciele 55 hoteli z siedmiu krajów – tylu uczestników zgromadził letni festiwal “Coral Travel Poland - Summer Fest 2024”. Biuro podróży zorganizowało go 15 i 16 czerwca w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą.

Upadłe biuro podróży odwołuje wszystkie wyjazdy. 175 tys. poszkodowanych klientów

Koniec niepewności klientów niemieckiego biura podróży, które zbankrutowało. Dwa tygodnie po zgłoszeniu do sądu upadłości, FTI odwołał wszystkie zaplanowane wyjazdy. Wcześniej informował o skasowaniu podróży tylko do 5 lipca. W sumie na wakacje nie wyjdzie 175 tysięcy ludzi.

Polacy coraz chętniej dzielą wakacje na odcinki. Dokąd wyjadą i ile zapłacą?

Ponad połowa Polaków w wieku 20-65 lat, planujących w 2024 roku zagraniczny wyjazd trwający co najmniej 7 dni lub city break, wybierze się w świat co najmniej raz. Co trzeci (33 procent) deklaruje przynajmniej dwie podróże, a co dziesiąty (10 procent) twierdzi nawet, że będą to minimum trzy wyjazdy.

Wakacje w Egipcie nie przestają tanieć. Czy to samo czeka Turcję?

Ostatni tydzień pokazał, że coraz trudniej biurom podróży sprzedać wakacje w Egipcie i Turcji. Prawdopodobnie podaż przewyższa popyt, dlatego organizatorzy obniżają ceny. Tracą na tym marże. Nadrabiają jednak liczbą sprzedanych imprez turystycznych.

Polak ponownie we władzach europejskiej organizacji branży turystycznej

Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki, został wybrany przez międzynarodową społeczność agentów turystycznych i touroperatorów do zarządu Europejskiej Organizacji Związków Agentów Turystycznych i Biur Podróży Unii Europejskiej (The European Travel Agents and Tour Operators Associations, ECTAA).

Aleksandra Dmytrasz prezeską touroperatorów i agentów turystycznych w PIT

Ukonstytuowały się władze Oddziału Turystyki Wyjazdowej Polskiej Izby Turystyki. Na ich czele stanęła Aleksandra Dmytrasz, agentka turystyczna z toruńskiego biura Star Tours.

Więcej Niemców wyjedzie na wakacje – duży ruch w biurach podróży

Niemcy chętniej niż rok temu zaopatrują się w wyjazdy wakacyjne w biurach podróży. Od stycznia do końca maja zarezerwowali o 8 procent więcej wyjazdów i o 16,7 procent więcej rejsów wycieczkowych.

TUI wraca na giełdę do Frankfurtu. Upadek FTI poprawił notowania touroperatora

Od 24 czerwca akcje TUI będą ponownie sprzedawane na giełdzie we Frankfurcie. Trzy dni wcześniej koncern wyjdzie z giełdy w Londynie. Zakończy tym samym podwójne notowanie.

W biurach podróży mapa cen czerwona od podwyżek. Są tylko cztery wyjątki

Miniony tydzień upłynął w biurach podróży pod znakiem rosnących cen. Mapa basenu Morza Śródziemnego zaczerwieniła się od podwyżek. Tylko cztery kierunki oparły się temu trendowi, a nawet potaniały – Tunezja, Majorka, Malta i Portugalia.

Zmiany w zarządzie biura podróży Rainbow. Pierwszy raz kobieta we władzach

Rada nadzorcza spółki Rainbow Tours, właściciela biura podróży Rainbow i sieci hoteli White Olive, rozszerzyła skład jej zarządu. Powołała na członkinię Aleksandrę Piwko. Jednocześnie dotychczasowy członek zarządu Jakub Puchałka awansował na wiceprezesa firmy.

ESky.pl na 20-lecie promuje się i funduje vouchery na podróże

Dla uczczenia 20. rocznicę powstania firmy, platforma z biletami lotniczymi i wycieczkami pakietowanymi dynamicznie eSky.pl, rozpoczęła konkurs dla swoich użytkowników. Do wygrania vouchery na podróże.

Exim Tours promuje się w telewizji i zachęca do współpracy influencerów

Rodzina z dziećmi, para seniorów i para gejów – biuro podróży Exim Tours promuje się w telewizji jako organizator wypoczynku dla różnych grup turystów. Ogłosiło też, że szuka ambasadorów i otwiera program współpracy z influencerami.

Niemiecki fundusz: Mamy pieniądze dla klientów upadłego biura podróży FTI

Klienci poszkodowani przez bankructwo biura podróży FTI dostaną z powrotem pieniądze, które wpłacili na wyjazdy. Odda im je fundusz, który zgromadził na koncie 750 milionów euro od 2021 roku.

Efe Turkel będzie kierował nowym biurem podróży na polskim rynku

Menedżer z doświadczeniem zdobywanym w biurach podróży, hotelach i restauracjach, Efe Turkel, stanął na czele nowego touroperatora na polskim rynku – Kompas Tour Poland.