Kto organizował pielgrzymki do Medziugorje? Właściciel U Brata Józefa przekonuje, że to nie on

Właściciel biura U Brata Józefa Jarosław Miłkowski przekonuje, że nie on sam był organizatorem pielgrzymek, a jedynie pośredniczył w ich sprzedaży w imieniu biura podróży Motyl SA z Lublina. Tymczasem Motyl oświadczył, że Miłkowski pomógł mu sprzedać przez pięć lat zaledwie kilka wyjazdów.

Biuro podróży U Brata Józefa działa nielegalnie. Marszałek Mazowsza zgłosił sprawę policji

Organizator pielgrzymki, podczas której zginęło w Chorwacji 12 pielgrzymów, działał bez wymaganego ustawą zgłoszenia do ewidencji. Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego skierował sprawę do organów ścigania.

Grupa TUI – udany początek sezonu letniego, z anulowaniem lotów w tle

Zysk operacyjny Grupy TUI w trzecim kwartale roku wyniósł 48 milionów euro. W uzyskaniu lepszego wyniku finansowego przeszkodziły koncernowi dodatkowe koszty, jakie poniósł w związku z koniecznością odwoływania lotów.

Traveldata: W biurach podróży oferty wrześniowe znacznie znacznie tańsze

Średnia cena wyjazdu za granicę z biurem podróży we wrześniu była o 17,9 procent niższa od ceny z sierpnia. Podczas gdy średnio wyjazd w pierwszym tygodniu sierpnia kosztował 4999 złotych, to miesiąc później już tylko 4104 – podaje Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata.

Prezes Polskiej Izby Turystyki po wypadku w Chorwacji: W turystyce jest szara strefa

W Polsce działa masa firm, osób i fundacji, które nielegalnie organizują wyjazdy turystyczne, w tym pielgrzymki. Grozi za to do trzech lat więzienia – przypomina przy okazji wypadku autokaru w Chorwacji prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.

W biurach podróży sprzedaż ciągną czartery. Wycieczki po Polsce wyraźnie w odwrocie

W czerwcu biura podróży zawarły umowy z 726 tysiącami klientów. To już tylko o 4,5 procent mniej niż w rekordowym roku 2019. W całym pierwszym półroczu organizatorom brakowało jednak jeszcze aż jednej piątej klientów sprzed pandemii - wynika z danych Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Akcja „Wakacje marzeń” - dwadzieścioro dzieci z domów dziecka jedzie wypocząć

Z inicjatywy Turystycznej Organizacji Otwartej i Stowarzyszenia People for People dwadzieścioro dzieci z domów dziecka wyjedzie na wakacje. Do akcji „Wakacje marzeń” włączyły się firmy i organizacje z branży turystycznej.

Proste pytanie na Facebooku dało agentowi turystycznemu pierwsze miejsce w rankingu

"Jakie kraje udało Wam się odwiedzić do tej pory? Pochwalcie się w komentarzu" - to pytanie i wezwanie skierowane do fejsbukowiczów zapewniło agentowi turystycznemu Wakacje.pl pierwsze miejsce wśród firm turystycznych najczęściej odwiedzanych na Facebooku w lipcu.

Inflacja studzi popyt na wakacje. "Sierpień jak lipiec? Tego jeszcze nie było"

Wakacje z biurem podróży w lipcu i sierpniu kosztują średnio 2670 złotych. To prawie 400 złotych więcej niż rok wcześniej, ale tylko o 100 złotych więcej niż w 2019 roku – policzył Travelplanet.pl. Inflacja wyraźnie studzi popyt na wyjazdy zagraniczne, sprzedaż na sierpień jest wyjątkowo słaba, na poziomie lipca.

Traveldata: Ceny „lastów” rosną do ostatniej chwili

Mała liczba wyjazdów na pierwszy tydzień sierpnia spowodowała, że w minionym tygodniu ceny Hiszpanii, Bułgarii, Grecji i Egiptu rosły, a jedynie Turcji minimalnie spadły – pokazują dane Traveldaty.

Brytyjczycy cenią agentów turystycznych. Za „pierwszorzędną obsługę” zapłacą więcej

Ten sezon dla brytyjskiej branży turystycznej będzie najbardziej intensywny od wybuchu pandemii, twierdzi organizacja ABTA. Jej zdaniem zapotrzebowanie na porady profesjonalnych doradców podróży nadal jest bardzo duże.

Wakacje 2022: Turcja, Grecja i Egipt najpopularniejsze. Tunezja wraca do gry

Po zahamowaniu sprzedaży spowodowanym wybuchem wojny w Ukrainie i wzrostem inflacji, klienci wrócili po zagraniczne wakacje. Najchętniej sięgają po Turcję, Grecję i Egipt – podaje największy agent turystyczny w kraju* w podsumowaniu pierwszego półrocza.

Biuro podróży wygrało z PFR. Niesłusznie ściągnięte pieniądze wróciły na konto

Przedsiębiorca turystyczny przez rok walczył z Polskim Funduszem Rozwoju, który niesłusznie uznał, że musi on w całości zwrócić subwencję finansową z Tarczy Finansowej 1.0. Po interwencji Rzecznika MŚP PFR uchylił błędną decyzję.

Traveldata: Wycieczek w biurach podróży coraz mniej, wzrost cen przyspiesza

Wraz ze zbliżaniem się szczytu sezonu letniego i wyczerpywaniem liczby zagranicznych wyjazdów idą drastycznie w górę ceny ostatnich ofert – pokazuje raport Traveldaty.

Itaka: Nowy wymiar turystyki doświadczeń z platformą SeePlaces.com

Platforma SeePlaces pozwala turystom w pełni poznawać odwiedzane miejsca, a oferującym wycieczki zwiększać sprzedaż i docierać do szerokiego grona odbiorców bez inwestycji w kosztowne kampanie reklamowe.

Traveldata: Last minute w biurach podróży nie tylko nie tańsze, ale coraz droższe

W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczki w biurze podróży z wylotem między 1 i 7 sierpnia 2022 wzrosła o 77 złotych – podaje w najnowszym, cotygodniowym raporcie z badania ofert touroperatorów Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

Itaka wchodzi na Węgry. Pierwsi klienci polecą zimą nad ciepłe morza

Itaka Holding powołała do życia kolejną swoją spółkę córkę, Hungary Travel Agency. W sezonie zima 2022/2023 planuje dla niej czartery z Węgier do Marsa Alam i Taby w Egipcie, na Fuerteventurę i na Zanzibar.

Agenci turystyczni nie zawsze wiedzą, czego chcą ich klienci

Czego klienci oczekują od agentów? Jakie zdaniem doradców są potrzeby turystów? Okazuje się, że obie strony patrzą na siebie inaczej niż mogłoby się wydawać. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemieckie stowarzyszenie agencyjne ASR.