DER Touristik: W przyszłym roku w turystyce wygra Europa

Niemcy znów odkryli Europę, dlatego DER Touristik stawia w przyszłym roku przede wszystkim na Stary Kontynent. Klienci będą wybierać spośród ofert lotniczych, ale też tych z dojazdem własnym i objazdówek, które będą przeżywać renesans.

Prezes Coral Travel: Co drugi klient biura podróży poleciał do Turcji z nami

Jak zamierza rozwijać swoje biuro podróży? Dlaczego ważna jest zmiana modelu sprzedaży wycieczek? Czy do Turcji Polacy będą jeździć bez paszportów, z samym dowodem osobistym? Na nasze pytania odpowiada prezes biura podróży Coral Travel Kaan Ergün.

TUI: Czas krótkich wycieczek minął. Przyszła pora na prawdziwe odkrywanie

Mniej wycieczek, ale dłuższych, więcej podróży rodzinnych, chęć odkrywania odwiedzanych miejsc - w tym kierunku będzie szła turystyka zorganizowana, twierdzi szef TUI UK. Touroperator w dalszym ciągu stawia na „masową personalizację” swojej oferty.

Traveldata: 220 zł więcej za ferie pod palmami. Winna droga ropa i słaby złoty

Wysokie ceny paliwa, dolara i euro w ostatnim tygodniu nie zrobiły większego wrażenia na biurach podróży, które średnio podniosły ceny zaledwie o 13 złotych. Same kierunki egzotyczne podrożały jednak solidnie, bo o 221 złotych - pokazuje raport Traveldaty.

Touroperatorzy: Czy po pandemii klienci nadal będą wybierać droższe wycieczki?

W czasie pandemii klienci akceptowali wyższe ceny wyjazdów. Teraz touroperatorzy zadają sobie pytanie, czy był to jedynie moment w historii, czy trend, który zostanie na dłużej.

Sylwester z biurem podróży. Prawie co czwarty klient wybiera Egipt

Jak tanio to w Egipcie, jak egzotycznie to na Dominikanie, jak w mieście to w Paryżu, a jak na nartach to w Turcji - dane agenta turystycznego Wakacje.pl pokazują, dokąd na okres świąteczno-sylwestrowy wyjadą klienci biur podróży.

Itaka: Zabierz pracę na wakacje. Jedź z nami na workation

Mamy w ofercie nową formę wyjazdów - workation, czyli możliwość łączenia pracy zdalnej z wypoczynkiem. Do wyboru jest pięć atrakcyjnych wysp - informuje biuro podróży Itaka.

Traveldata: Stabilne ceny przyszłorocznych wakacji z biurami podróży

W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży z wylotem między 1 i 7 sierpnia 2022 roku wzrosła o 27 złotych – podaje wynik swojego najnowszego badania Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata w raporcie publikowanym co tydzień*.

Itaka inwestuje w Podkarpacie. Trzy kierunki "premium" z lotniska w Rzeszowie

W lecie 2022 roku Itaka będzie latać czarterami z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę - ogłosił dzisiaj podczas konferencji prasowej wiceprezes Piotr Henicz.

Podróż przerwana z powodu pandemii? Należy się zwrot pieniędzy

Jeśli z powodu pandemii podróż została przerwana, klient powinien dostać zwrot pieniędzy za niewykorzystane świadczenia. Touroperator nie może powoływać się na generalne zagrożenie życia czy to, że za zdarzenie nie ponosi odpowiedzialności - orzekł niemiecki sąd.

Trzy miliony klientów biur podróży. Tylko połowa tych sprzed pandemii

We wrześniu biura podróży sprzedały 488 tysięcy imprez turystycznych. To o 250 procent więcej niż rok wcześniej, ale 33 procent mniej niż w 2019 roku. W sumie miały 3 miliony klientów, o połowę mniej niż przed pandemią.

Rainbow: Zima 2021/2022 sprzedaje nam się dobrze

Biuro podróży Rainbow sprzedało do końca października 47 tysięcy wyjazdów na sezon zimowy 2021/2022. To tylko o 7 procent mniej niż w tym samym czasie 2019 roku.

Rodzina Mordaszowów właścicielem jednej trzeciej TUI Group

TUI Group zakończył proces podnoszenia kapitału – w sumie zwiększył go o 1,1 miliarda euro. Nie wszyscy więksi akcjonariusze zdecydowali się skorzystać z prawa do kupienia nowych akcji. To zmieniło proporcje udziałów.

Itaka: Zima na wiele sposobów – od plaż Zanzibaru do stoków narciarskich w Turcji

Dużo dalekich kierunków z bezpośrednim lotem na Malediwy, największa oferta Wysp Kanaryjskich, narty w Turcji, a także rozbudowany dojazd własny i dużo więcej niż dotąd możliwości dynamicznego pakietowania – to trendy w ofercie Itaki na zimę 2021/2022.

Coral Travel podpisał list intencyjny z PPL. "Chcemy latać z Radomia"

Biuro podróży Coral Travel podpisało dzisiaj w Radomiu z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze list intencyjny, który zakłada, że touroperator będzie w przyszłości wykorzystywał lotnisko w Radomiu do lotów czarterowych.

Traveldata: Ceny „egzotyki” na zimę rosną na cenach paliwa

Ceny wyjazdów do dalekich, egzotycznych krajów skoczyły, licząc rok do roku, o 743 złote. Najbardziej podrożały Meksyk i Dominikana – o 1482 i 1296 złotych. W mniejszym stopniu Kenia i Kuba - o 788 i 163 złote.

Itaka: Wszyscy sprzedawcy z takim samym dostępem do wolnych miejsc

Itaka wprowadziła w systemach rezerwacyjnych zmiany obsługiwania ofert z ostatnimi miejscami w samolotach lub hotelach. Teraz możliwe będzie zrobienie wyłącznie „quote” lub rezerwacji potwierdzonej.

Exim Tours świętuje dobre wyniki i gotuje z agentami

Ten rok zakończymy obrotami większymi niż w roku 2019. Przekroczymy też przedpandemiczną liczbę klientów, a nasza rentowność będzie prawdopodobnie największa w historii – mówi dyrektor Exim Tours Sławomir Szulc.