Anex dziękuje agentom turystycznym i mobilizuje ich do dalszej współpracy

Podsumowanie ostatniego roku, prezentacja bieżącej oferty touroperatora, ogłoszenie o dodatkowej prowizji, a na koniec zabawa do rana – tak biuro podróży Anex Tour Poland dziękowało agentom za miniony rok i zachęcało do sprzedawania jego wyjazdów na bieżący sezon.

Ceny wakacji w biurach podróży w lekkim odwrocie. Najmocniej zanurkował Egipt

Trwają przeceny w biurach podróży. Koszt wakacji w Egipcie zjechał do poziomu nienotowanego od dwóch lat. Turcja straciła 139 złotych, Bułgaria 121 złotych, a Grecja 113 złotych – pokazują dane Traveldaty.

Tunezja lepiej znana dzięki aplikacji dla agentów turystycznych i ich klientów

„Tun Explore” to nowa aplikacja mobilna, która powstała w ramach współpracy niemieckiej organizacji touroperatorów i agentów turystycznych, DRV, z tunezyjskim zrzeszeniem branży turystycznej FTAV. Narzędzie ma służyć promowaniu alternatywnej turystyki w Tunezji.

Coral Travel Poland: W tym roku zabierzemy do Turcji pół miliona turystów

Biuro podróży Coral Travel Poland gościło od 12 do 19 maja prawie 200 agentów turystycznych z całej Polski na tradycyjnie organizowanym co roku wydarzeniu pod nazwą Synergia. Impreza, która jest rodzajem podziękowania sprzedawcom za ich pracę i formą integrowania ich z firmą, odbyła się tym razem w Turcji Egejskiej.

TUI sprzedaje już wyjazdy na lato 2025 roku. Pierwszy raz tak wcześnie

Biuro podróży TUI Deutschland otworzyło już możliwość rezerwowania wycieczek na lato przyszłego roku. Pierwszy raz w historii firmy zrobiło to tak wcześnie.

Koniec tańszych wakacji? W ostatnim tygodniu ważna zmiana w biurach podróży

Ostatni tydzień przyniósł ważną zmianę w cenach wyjazdów z biurami podróży - pierwszy raz wakacje tegoroczne były droższe niż zeszłoroczne. Generalnie podrożały kierunki północnej części basenu Morza Śródziemnego, a te na południu nadal były tańsze - pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

TUI podsumował sprzedaż wakacji – 60 procent miejsc już zarezerwowanych

W drugim kwartale tego roku finansowego na wakacje z TUI wybrało się 2,8 miliona gości, czyli o 14 procent więcej niż w roku poprzednim. Przychody Grupy TUI wyniosły w tym czasie 3,6 miliarda euro i było to o 16 procent więcej rok wcześniej, co jest rekordowym wynikiem w historii firmy.

Exim Tours uruchomi loty czarterowe do Bahrajnu. „Kolejna ekscytująca nowość”

Biuro podróży Exim Tours ogłosiło dzisiaj, że będzie w sezonie zimowym latać czarterem z Katowic do Bahrajnu.

Do Polski wchodzi nowe biuro podróży. Oferuje wakacje w Turcji i Egipcie

W Polsce rozpoczął dzisiaj oficjalnie sprzedaż wycieczek kazachski touroperator Kompas Global. Firma na początek oferuje wypoczynek w Turcji, Egipcie, Dubaju i Tajlandii.

Biura podróży cofają podwyżki cen wakacji. Trzy kierunki są jednak na to odporne

W ostatnim tygodniu spadły nieco ceny wycieczek do pięciu najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków. Tyle, że to tylko korekta po podwyżce sprzed dwóch tygodni. Niewiele zmienia w wypadku cen wakacji w Turcji, Grecji i Egipcie – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

ESky i LOT upraszczają sprzedaż biletów dzięki modelowi NDC

Grupa eSky jako pierwsza firma turystyczna zdobyła dostęp do biletów LOT-u z wykorzystaniem najnowszego modelu NDC 21.3 „direct connect”. To duże ułatwienie dla klientów.

Wycieczki do Polski dla Amerykanów. Oferuje je jedno z największych biur podróży

Pleasant Holidays proponuje Amerykanom między innymi zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku, warszawskiej Pragi, zabytków związanych z dziedzictwem chrześcijańskim i żydowskim.

Prezes TUI: Jeśli turystyka, to zorganizowana. Wynajem mieszkań za bardzo szkodzi

Nieuregulowany w dużej mierze wynajmem mieszkań na cele wakacyjne to jeden z głównych problemów Wysp Kanaryjskich, który stał się zarzewiem protestów przeciw masowej turystyce - uważa prezes TUI. Firma gotowa jest partycypować w budowie tanich mieszkań dla pracowników turystyki.

Do biur podróży wrócił wzrost cen. Trzy kraje z nowym rekordem

Za wakacje w Grecji trzeba było zapłacić w zeszłym tygodniu średnio 5824 złote. Tym samym Grecja stała się najdroższym kierunkiem z pięciu najpopularniejszych wśród klientów biur podróży, pobiła nawet Wyspy Kanaryjskie. Rekordowe ceny osiągnęły również Turcja i Bułgaria.

Dwa nowe kraje na wakacyjnej liście przebojów niemieckich turystów

W tym roku Niemcy masowo rezerwują wyjazdy do swoich tradycyjnych miejsc wypoczynku, takich jak Majorka, Turcja i Grecja. Ale wśród szlagierów tego lata pojawiły się też mniej dotąd znane na rynku niemieckim kierunki.

Ekspert: Jaka przyszłość czeka biura podróży? Zaszkodzi im polityka klimatyczna UE

Turystyka wyjazdowa rozwijała się w ostatnich latach niezwykle dynamicznie. Ale kolejne sezony mogą już nie być tak korzystne, może się bowiem okazać, że Polacy będą zmuszeni do zaciskania pasa – prognozuje ekspert rynku turystycznego, prezes Traveldaty Andrzej Betlej.

Itaka rozstaje się z Wakacje.pl. "Brak wspólnego interesu"

Największe polskie biuro podróży, Itaka, wypowiedziało umowę największemu agentowi turystycznemu, Wakacje.pl.

Ranking biur podróży 2024. Dwaj liderzy na czele - Itaka Holdings i TUI Poland

TUI Poland, Itaka i Rainbow to trzy największe w Polsce biura podróży, jeśli uszeregować je według wielkości przychodów. Jeśli zaś mierzyć rangę touroperatorów liczbą klientów, w pierwszej trójce znajdą się TUI Poland, Itaka i Coral Travel. Piąte miejsce przebojem zdobył nowy gracz, Anex Tour - pokazuje najnowszy ranking biur podróży w Polsce.