Ostatnie notowanie cen w biurach podróży przed początkiem ferii. Jest coraz taniej

W minionym tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży z wylotem między 31 stycznia a 6 lutego 2022 spadła o 28 złotych – informuje w najnowszym cotygodniowym raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

Niemiecki touroperator wypłaci agentowi prowizję za miejsca rezerwowane w czarterze

Niemiecki touroperator FTI wprowadził nową usługę - agenci mogą już rezerwować dla klientów wybrane miejsce w samolocie czarterowym. Ceny zaczynają się od 10 euro, a sprzedawcy dostaną pełną prowizję.

Betlej: TUI Poland ujawnia, ile kosztowała go pandemia

Biuro podróży TUI Poland dostarczyło do Krajowego Rejestru Sądowego zaległe sprawozdania ze swojej działalności. Ujawnia w nich, że pierwszy rok pandemii kosztował je 170 milionów złotych. Zapowiada jednocześnie dużą poprawę wyników w roku 2021.

Ambasada Włoch do agentów turystycznych: Nie będzie wyjątków dla polskich dzieci

W odpowiedzi na wczorajszy apel prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych o wydłużenie ważności certyfikatu covidowego polskich dzieci ambasada Włoch pisze, że wszystkich obowiązują te same rygory sanitarne.

Agenci turystyczni do władz Włoch: Bez złagodzenia przepisów nie będzie narciarzy

Polskie rodziny nie mogą spełnić antycovidowych rygorów przewidzianych przez włoskie przepisy dotyczące korzystania przez młodzież z hoteli i wyciągów narciarskich. Warto byłoby je złagodzić - z takim postulatem pod adresem władz Włoch wystąpiło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych.

Georgios Vafidis na czele Hellas Travel. Firma zmienia profil

Georgios Vafidis, znany dotąd z zarządzania biurem podróży Mouzenidis Travel Poland, stanął na czele firmy swojego ojca, Hellas Travel. Zapowiada zmianę jej charakteru na „bardziej uniwersalny”.

Polska Izba Turystyki wygrała z fiskusem. Przedsiębiorcy mają szansę na zwrot VAT

Po pięciu latach procesowania się przed sądami Polska Izba Turystyki wygrała z ministrem finansów sprawę o prawo przedsiębiorców do odliczania VAT od usług noclegowych nabywanych z zamiarem odsprzedaży. Fiskus uparcie odmawiał uznania tej reguły, nawet wbrew zasadom Unii Europejskiej.

Agenci turystyczni - opłata rezerwacyjna tak, ale nie taka sama dla wszystkich

Niemiecka kooperatywa agencyjna Deutscher Reisering ma własny pomysł na pobieranie opłat za obsługę klientów. Zaleca, by nie stosować ujednoliconej stawki dla wszystkich, ale różnicować ją w zależności od miejsca, w którym dane biuro działa.

Brytyjscy turyści chcą podróżować. Wybierają Hiszpanię, USA i Francję

Hiszpania, a potem Stany Zjednoczone i Francja to trzy kierunki, do których w tym roku przede wszystkim chcą wyjeżdżać Brytyjczycy. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez tamtejszą organizację branży turystycznej ABTA.

Niemieckie firmy turystyczne - trzy czwarte boi się o swoją przyszłość

Prawie co siódmy niemiecki przedsiębiorca twierdzi, że z powodu pandemii jego dalsze funkcjonowanie może być zagrożone, wynika z badania instytutu Ifo. Najgorsze nastroje panują w turystyce.

Traveldata: Ceny wakacji odporne na doniesienia o pandemii i inflacji

W minionym tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży z wylotem między 1 i 7 sierpnia 2022 roku wzrosła o 22 złote – informuje Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata w najnowszym, publikowanym co tydzień, raporcie z badania przeprowadzonego w biurach podróży*.

Marcin Wujec prezesem OSAT na drugą kadencję. Nowi członkowie we władzach

Marcin Wujec, dotychczasowy prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych, będzie kierował tą organizacją przez kolejną kadencję. Tak postanowił jej wybrany dzisiaj zarząd.

Niemiecka branża turystyczna: 2022 rok będzie jeszcze pełen wyzwań

Przedstawiciele niemieckiej branży turystycznej liczą, że nadchodzący sezon letni będzie udany. Ludzie, którzy z powodu pandemii odkładali wyjazdy, znów zaczną podróżować. Ponieważ jednak wirus nie odpuszcza, przyznają, że przed agentami i organizatorami sporo wyzwań.

Traveldata: Ferie z biurem podróży tanieją, ale i tak są droższe niż przed rokiem

Wprawdzie średnia cena ferii nad ciepłym morzem z biurem podróży spadła w ostatnim tygodniu o 14 złotych, ale w porównaniu z ceną sprzed roku była ona rekordowo wysoka - wynika z badania Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata.

Branża turystyczna prosi o odroczenie spłaty rat na Turystyczny Fundusz Zwrotów

Kryzys w turystyce trwa. Wiele biur podróży nie stanęło na nogi. Dlatego powinny mieć więcej czasu na rozpoczęcie spłaty zadłużenia w Turystycznym Funduszu Zwrotów - pisze do wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Guta-Mostowego Polska Rada Turystyki.

Brytyjskie biura podróży: Rezerwujcie wyjazdy u doświadczonych doradców

Brytyjska organizacja branży turystycznej ABTA przygotowała kolejną kampanię promującą jej członków. Klienci biur podróży i agentów turystycznych tłumaczą w spocie, dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnych doradców.

TO BYŁ ROK... Baszczyński: Postawiliśmy na „egzotykę”. To się opłaciło

Pandemia szalała, paliwa drożały, złotówka osłabła, decyzje administracji rządowej zaskakiwały, a mimo to udało nam się rok zakończyć z zyskiem, a nawet powiększyć udział w rynku – wspomina Grzegorz Baszczyński, prezes biura podróży Rainbow.

Itaka zainaugurowała sezon narciarski w tureckim Erciyes

165 klientów Itaki to pierwsza grupa zagranicznych turystów, którzy przybyli do ośrodka narciarskiego Erciyes w sercu tureckiej Kapadocji, po otwarciu tam sezonu zimowego - informuje biuro podróży.