Betlej: Raport Rainbowa potwierdza dobre wyniki biur podróży. Zyski w górę

Biura podróży przyznają, że sezon letni był dla nich okresem żniw po długim czasie kryzysu. Potwierdziły to dane z raportu Rainbowa, które wskazują przede wszystkim na dużą poprawę zysków – pisze ekspert.

Marcin Małysz na czele biura podróży Exim Tours

Marcin Małysz, dotychczasowy dyrektor produktu w biurze podróży Exim Tours i prawa ręka Sławomira Szulca, zastąpi od pierwszego stycznia swojego szefa na stanowisku dyrektora generalnego.

Dyrektor Exim Tours Sławomir Szulc rozstaje się z biurem podróży

Stojący na czele biura podróży Exim Tours od 2016 roku Sławomir Szulc odchodzi z firmy. Szulc potwierdził nam nieoficjalną wiadomość, ale nie chciał jej komentować.

Prezes TUI Deutschland: Lato 2022 będzie już normalnym latem w turystyce

W przyszłym roku ludzie nadal będą chcieli nadrobić stracone wakacje. Spodziewamy się ponadprzeciętnego wzrostu, szczególnie w segmencie dalekich podróży – mówił prezes TUI Deutschland Stefan Baumert.

TFG: Turystyka krajowa zyskała na pandemii. Pomogły restrykcje i bon turystyczny

W trzecim kwartale tego roku organizatorzy turystyki sprzedali 1,86 miliona wyjazdów. To o ponad milion więcej niż rok wcześniej, ale prawie 330 tysięcy mniej niż przed pandemią. Najwięcej klientów skorzystało z wypoczynku w kraju – informuje Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Traveldata: Pierwsza obniżka cen wakacji 2022 w tym roku

Pierwszy raz w tym roku Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata odnotował spadek średniej ceny ofert biur podróży na lato 2022. Zarazem porównanie rok do roku przyniosło największy wzrost.

Rainbow uruchomił pierwszy raz od początku pandemii loty czarterowe na Kubę

Biuro podróży Rainbow zainaugurowało loty czarterowe z zimowego programu na Kubę. Bezpośrednio do Varadero klientów zabrał 252-miejscowy boeing 787-8 Dreamliner LOT-u.

DER Touristik: W przyszłym roku w turystyce wygra Europa

Niemcy znów odkryli Europę, dlatego DER Touristik stawia w przyszłym roku przede wszystkim na Stary Kontynent. Klienci będą wybierać spośród ofert lotniczych, ale też tych z dojazdem własnym i objazdówek, które będą przeżywać renesans.

Prezes Coral Travel: Co drugi klient biura podróży poleciał do Turcji z nami

Jak zamierza rozwijać swoje biuro podróży? Dlaczego ważna jest zmiana modelu sprzedaży wycieczek? Czy do Turcji Polacy będą jeździć bez paszportów, z samym dowodem osobistym? Na nasze pytania odpowiada prezes biura podróży Coral Travel Kaan Ergün.

TUI: Czas krótkich wycieczek minął. Przyszła pora na prawdziwe odkrywanie

Mniej wycieczek, ale dłuższych, więcej podróży rodzinnych, chęć odkrywania odwiedzanych miejsc - w tym kierunku będzie szła turystyka zorganizowana, twierdzi szef TUI UK. Touroperator w dalszym ciągu stawia na „masową personalizację” swojej oferty.

Traveldata: 220 zł więcej za ferie pod palmami. Winna droga ropa i słaby złoty

Wysokie ceny paliwa, dolara i euro w ostatnim tygodniu nie zrobiły większego wrażenia na biurach podróży, które średnio podniosły ceny zaledwie o 13 złotych. Same kierunki egzotyczne podrożały jednak solidnie, bo o 221 złotych - pokazuje raport Traveldaty.

Touroperatorzy: Czy po pandemii klienci nadal będą wybierać droższe wycieczki?

W czasie pandemii klienci akceptowali wyższe ceny wyjazdów. Teraz touroperatorzy zadają sobie pytanie, czy był to jedynie moment w historii, czy trend, który zostanie na dłużej.

Sylwester z biurem podróży. Prawie co czwarty klient wybiera Egipt

Jak tanio to w Egipcie, jak egzotycznie to na Dominikanie, jak w mieście to w Paryżu, a jak na nartach to w Turcji - dane agenta turystycznego Wakacje.pl pokazują, dokąd na okres świąteczno-sylwestrowy wyjadą klienci biur podróży.

Itaka: Zabierz pracę na wakacje. Jedź z nami na workation

Mamy w ofercie nową formę wyjazdów - workation, czyli możliwość łączenia pracy zdalnej z wypoczynkiem. Do wyboru jest pięć atrakcyjnych wysp - informuje biuro podróży Itaka.

Traveldata: Stabilne ceny przyszłorocznych wakacji z biurami podróży

W ostatnim tygodniu średnia cena wycieczki z biurem podróży z wylotem między 1 i 7 sierpnia 2022 roku wzrosła o 27 złotych – podaje wynik swojego najnowszego badania Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata w raporcie publikowanym co tydzień*.

Itaka inwestuje w Podkarpacie. Trzy kierunki "premium" z lotniska w Rzeszowie

W lecie 2022 roku Itaka będzie latać czarterami z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę - ogłosił dzisiaj podczas konferencji prasowej wiceprezes Piotr Henicz.

Podróż przerwana z powodu pandemii? Należy się zwrot pieniędzy

Jeśli z powodu pandemii podróż została przerwana, klient powinien dostać zwrot pieniędzy za niewykorzystane świadczenia. Touroperator nie może powoływać się na generalne zagrożenie życia czy to, że za zdarzenie nie ponosi odpowiedzialności - orzekł niemiecki sąd.

Trzy miliony klientów biur podróży. Tylko połowa tych sprzed pandemii

We wrześniu biura podróży sprzedały 488 tysięcy imprez turystycznych. To o 250 procent więcej niż rok wcześniej, ale 33 procent mniej niż w 2019 roku. W sumie miały 3 miliony klientów, o połowę mniej niż przed pandemią.