Grupa TUI podsumowała rok. „Poszerzamy udział w rynku, już 19 milionów klientów”

Z usług wszystkich firm Grupy TUI skorzystało w minionym roku obrotowym 19 milionów klientów, a jej przychody wyniosły 21 miliardów euro. Klientów nie odstraszyły wyższe ceny.

Rego-Bis: Jako specjaliści od Bałkanów będziemy rosnąć na Albanii i Czarnogórze

Biuro podróży Rego-Bis, specjalizujące się w organizowaniu wypoczynku i zwiedzania na Bałkanach, zaliczy mijający rok do rekordowych w swojej 30-letniej historii. Obsłuży 50,6 tysiąca klientów - o 44 procent więcej niż rok wcześniej i 50 procent więcej niż w roku 2019.

Sztuczna inteligencja w biurach podróży - OSAT wyjaśnia, jak to działa

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biurach podróży? Odpowiedź na to pytanie starał się wskazać agentom turystycznym trener sprzedaży Krzysztof Adamski, popularny Trener Turystyki.

Pojawiło się pokolenie T - branża turystyczna nie może go zlekceważyć

W przyszłym roku firmy turystyczne powinny szczególnie zwrócić uwagę na pokolenie T. Chodzi o ludzi młodych, szczególnie mocno zainteresowanych podróżami – uważa organizacja brytyjskich touroperatorów i agentów turystycznych, ABTA.

Po pandemii ciągle mniej turystów w niemieckich biurach podróży

Obroty o 12 procent wyższe niż w 2019 roku i o 15 procent rok do roku – to wynik sezonu letniego na niemieckim rynku turystyki wyjazdowej. Choć wpływów było więcej, to w liczbie klientów nadal widać braki wobec okresu sprzed pandemii.

Traveldata: W biurach podróży ceny spadają piąty tydzień. Liderem przecen Egipt

Piąty tydzień z rzędu taniały wyjazdy w biurach podróży. Liderem był Egipt, który w tym czasie stracił 150 złotych, a licząc rok do roku, 400 złotych na wartości – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

Biuro podróży wszystkie zyski przeznaczy na pomoc dzieciom z biednych krajów

Właściciel ogromnej niemieckiej firmy turystycznej Alltours, obejmującej biura podróży, sieć sprzedaży i sieć hoteli, ogłosił, że jego firmy nie będzie można ani odziedziczyć, ani sprzedać. Zamieni ją na fundację, by pomagać dzieciom z biednych krajów.

Exim Tours świętował zakończenie udanego sezonu i 30 lat na polskim rynku

Biuro podróży Exim Tours świętowało w sobotę zamknięcie sezonu i 30 lat istnienia. Ten rok firma kończy z 18-procentowym wzrostem liczby klientów i 24-procentowym wzrostem przychodów.

Wojna Ryanaira z internetowymi agentami. "Oszuści, naciągacze"

Nawet o 344 procent więcej za miejsce w samolocie musieli w listopadzie zapłacić pasażerowie, którzy rezerwowali przelot w jednym z internetowych biur podróży - twierdzi Ryanair. I oskarża pośredników o narzucanie drastycznych, a nawet „wymyślonych”, opłat.

Sun & Fun: To był rekordowy rok. Na przyszły mamy dwie nowości

Liczba klientów wzrosła o 28 procent, a suma obrotów o 36 procent. Pierwszy raz Tunezja wyprzedziła latem Egipt – podaje w podsumowaniu rekordowego dla siebie w ostatnich latach roku biuro podróży Sun & Fun.

Itaka: To był najlepszy rok w historii biur podróży, ale liczymy na jeszcze lepszy

Ten rok biura podróży zaliczą do najlepszych w historii. Od tej pory będzie on dla nas punktem odniesienia, jak wcześniej rok 2019. Itaka obsłuży milion klientów w kraju, a półtora miliona, licząc razem z turystami z krajów ościennych – mówi serwisowi Turystyka.rp.pl wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Rego-Bis zabierze czarterem klientów z Zielonej Góry do Albanii

W sezonie letnim biuro podróży Rego-Bis otworzy połączenie czarterowe z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost do Tirany w Albanii.

Prezes TUI: Współpraca z agentami turystycznymi nam się opłaca, chcemy więcej

Wewnętrzne analizy Grupy TUI potwierdzają, że marża z wycieczek sprzedawanych przez agentów jest wyższa niż z imprez sprzedanych w inny sposób. Prezes koncernu deklaruje, że ma „otwarte serce” dla agentów.

Fostertravel.pl rośnie w miastach i miasteczkach. 15 nowych salonów w rok

128 procent - o tyle wzrosły w ostatnim roku obroty sieci agenta turystycznego Fostertravel.pl. Jego klienci najchętniej wyjeżdżali do Turcji, Egiptu i Grecji. Ale najdynamiczniej rosła sprzedaż wypoczynku w Tunezji, Egipcie i na Cyprze.

Turystyczna Organizacja Otwarta rusza na pomoc bułgarskiej turystyce

- Powołaliśmy oddział naszej organizacji w Bułgarii. Chcemy podzielić się doświadczeniami z bułgarską branżą turystyczną, co przyniesie korzyści samym Bułgarom, ale i turystom z Polski – deklaruje prezes Turystycznej Organizacji Otwartej Alina Dybaś-Grabowska.

Anex Tour dziękował agentom za udany sezon. 250 tysięcy klientów w Polsce

W tym roku tureckie biuro podróży Anex Tour zabrało na wakacje 250 tysięcy klientów z Polski. W kolejnym sezonie planuje obsłużyć już 400 tysięcy polskich turystów.

Biuro podróży Join UP! zabierze turystów do Sri Lanki

Touroperator będzie latał do Sri Lanki z Warszawy, Katowic i Rzeszowa, od grudnia do kwietnia.

Polski eSky.pl kupi od Chińczyków brytyjską markę turystyczną Thomas Cook?

Polska Grupa eSky negocjuje zakup brytyjskiego internetowego biura podróży Thomas Cook - dowiadujemy się nieoficjalnie. Obie firmy nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają tym informacjom.