MerlinX podnosi agentom turystycznym opłaty. Powód? "Szalejąca inflacja"

Firma Elektroniczne Systemy Sprzedaży, dostawca najpopularniejszego systemu rezerwacyjnego w polskich biurach podróży, MerlinX, podniosła opłaty. Podwyżka wejdzie w życie 1 listopada i wyniesie 25 procent - zamiast 80 złotych agent turystyczny zapłaci teraz 100 złotych miesięcznego abonamentu.

Agent turystyczny: Elastyczne warunki rezygnacji z wyjazdu? To się musi skończyć

Właścicielka Hays Travel, jednej z największych sieci agencyjnej sprzedającej wycieczki w Wielkiej Brytanii, Irene Hays, zaapelowała do biur podróży, by zastanowiły się, co zrobić, aby klienci nie odwoływali tak łatwo wyjazdów. Przyzwyczajeni w czasie pandemii do większej elastyczności umów myślą, że mogą zrezygnować z nich w ostatniej chwili.

Brytyjczycy o wycieczki pytają, ale niekoniecznie je kupują

Rosnące ceny wyjazdów to powód, dla których Brytyjczycy, mimo że są zainteresowani wycieczkami zagranicznymi, z decyzją o zakupie się wstrzymują. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjski magazyn i portal branży turystycznej TTG Media.

Grzegorz Baszczyński, Rainbow: Zapracowaliśmy sobie na tytuł "króla egzotyki"

Oferowanie podróży wynajętym samolotem na inny kontynent wiąże się dla touroperatora z dużym ryzykiem finansowym. Stać na to tylko najmocniejsze ekonomicznie firmy. Ale kiedy już się to uda, zarobek jest dużo większy niż ze zwykłych wczasów w Bułgarii, Grecji czy Turcji – mówi prezes biura podróży Rainbow Grzegorz Baszczyński.

Traveldata: Ceny październikowego wypoczynku nie przestają rosnąć

Największy był wzrost ceny wypoczynku w Turcji, o 269 złotych, znaczący w wypadku Wysp Kanaryjskich, Bułgarii i Grecji, odpowiednio wyniósł 99, 83 i 63 złote, a najmniejszy w odniesieniu do Egiptu - o 25 złotych – podaje Traveldata.

Skandynawskie biuro podróży Detur kasuje czartery. Klienci wyrzucani z hoteli

Mający już wcześniej kłopoty skandynawski Detur ogłosił nagle w sobotę, że anuluje wszystkie imprezy czarterowe do końca roku. W Turcji setki jego klientów ze Szwecji, Danii i Norwegii musiało opłacić sobie drugi raz noclegi, niektórzy zostali wyrzuceni z hoteli.

Zmiany personalne na szczycie DER Touristik. Odchodzi prezes

Ściślejsza współpraca firm należących do grupy, cyfryzacja usług i zwiększenie produktu na wyłączność – to niektóre cele niemieckiej grupy biur podróży (wśród nich polskiego Eximu Tours) koncernu DER Touristik. Temu ma służyć nowa struktura zarzadzania.

Piotr Henicz: W trudnych czasach Itaka stawia na stabilny rozwój i wysoką jakość

O tym, dlaczego Itaka zdecydowała się zaproponować klientom wyloty z Radomia, jaki ma plan na Węgry, czy jest zadowolona z wyników mijającego sezonu i jaką ma wizję przyszłego roku opowiada w rozmowie z serwisem Turystyka.rp.pl wiceprezes tego biura podróży Piotr Henicz.

Piotr Chojnowski, wcześniej menedżer w Tour Asia i TUI, dołączył do Wakacje.pl

Piotr Chojnowski, znany w branży turystycznej menedżer, dołączył do zespołu Wakacje.pl jako "head of dedicated product", do którego obowiązków należeć będzie współpraca z touroperatorami.

Sun & Fun Holidays rusza ze sprzedażą ofert na sezon lato 2023

Sun & Fun Holidays uruchomił dzisiaj sprzedaż wyjazdów na lato 2023 roku. Na początek udostępnił klientom ponad 70 flagowych w jego ofercie hoteli.

Grupa TUI potwierdza prognozę, operacyjnie zakończy rok na plusie

Latem TUI sprzedał 91 procent ofert, które sprzedał przed pandemią. Przy tym ceny były wyższe, dzięki czemu ten rok powinien zakończyć się dodatnim wynikiem operacyjnym – zapowiada organizator.

Grecos: Mamy gwarancję w wysokości 40 milionów złotych

Biuro podróży Grecos uzyskało gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok w wysokości 40 milionów złotych. Touroperator zakłada, że w trakcie sezonu ją zwiększy.

Traveldata: Październik nad ciepłym morzem podrożał w tydzień o 128 złotych

Październik w biurach podróży charakteryzuje duży rozrzut cen. Najtaniej można było kupić w zeszłym tygodniu Bułgarię - średnio za 1785 złotych. W tym samym czasie Cypr kosztował średnio 4550 złotych, a nawet Maroko 5577 złotych.

Itaka ma nową siedzibę. Nowoczesność i tradycja połączone w dawnym banku

Biuro podróży Itaka, mające centralę w Opolu, przeniosło właśnie część zespołu do nowego budynku. To kupiony i wyremontowany przez touroperatora reprezentacyjny przedwojenny bank. W podziemiu kryje niespodziankę.

Itaka poleci zimą z Zielonej Góry do Egiptu. Pierwsze takie połączenie

21 grudnia, trzy dni przed wigilią, biuro podróży Itaka uruchomi loty czarterowe z lotniska w Zielonej Górze do Taby nad Morzem Czerwonym w Egipcie.

Nowa gwarancja biura podróży Rainbow - 150 milionów złotych

Biuro podróży Rainbow, jeden z największych polskich organizatorów zagranicznych podróży, przedstawił dzisiaj gwarancję ubezpieczeniową na nowy sezon. Opiewa ona na 150 milionów złotych.

W biurach podróży wyjazdy z czarterem pierwszy raz od pandemii na plusie

Po pierwszych siedmiu miesiącach tego roku pojawiła się pierwsza nadwyżka klientów w biurach podróży, w porównaniu z rokiem 2019. O 1,5 procent więcej wykupiło wyjazd czarterem – pokazują dane Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Grzegorz Matijcio zasilił zespół biura podróży Sun&Fun

Grzegorz Matijcio, wcześniej pracownik Wakacje.pl (2012-2015) i regionalny kierownik sprzedaży w Prima Holiday (2015-2021) przeszedł do biura podróży Sun&Fun.