Traveldata: Większe gwarancje touroperatorów to dobre podsumowanie sezonu

Możliwe, że tegoroczny sezon letni w turystyce wyjazdowej okazał się korzystniejszy niż można było przewidzieć. Wskazują na to dużo większe gwarancje touroperatorów na kolejny rok - ocenia Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata.

Anglia luzuje wyjazdowe obostrzenia, klienci ruszają po wycieczki

Brytyjski rząd zapowiedział poluzowanie obostrzeń wyjazdowych. To dla tamtejszych turystów powód, by kupić wycieczkę na jesienne ferie, pisze Niemiecka Agencja Prasowa (dpa).

Analiza agenta turystycznego: Im bliżej do wylotu na wakacje, tym drożej

Podczas ostatnich wakacji nie sprawdziły się zasady taniego kupowania wyjazdów, czyli last minute. Wycieczek kilka dni przed wylotem były nawet o kilkaset złotych droższe niż trzy, cztery tygodnie wcześniej - przekonują Wakacje.pl.

Lato 2022 w Eximie. „Wyróżni nas dojazd własny”

Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Tunezja i Egipt – siedem "sprawdzonych" kierunków na lato 2022 roku udostępniło do sprzedaży biuro podróży Exim Tours. Zapowiada wzmocnienie tak zwanego dojazdu własnego.

Szwajcarskie biura podróży: Rentowność minus 3,5 procent, a poprawa odległa

Szwajcarskie biura podróży osiągną w tym roku 40-50 procent przychodów sprzed pandemii. A te które specjalizują się w organizowaniu wyjazdów egzotycznych jeszcze mniej, bo zaledwie 10-25 procent.

Traveldata: Spadki cen w biurach podróży przeważyły nad wzrostami

W minionym tygodniu podrożała jedynie Turcja. Pozostałe kierunki z pierwszej piątki najważniejszych, czyli Bułgaria, Wyspy Kanaryjskie, Grecja i Egipt taniały - wynika z badania cen w biurach podróży przez Traveldatę.

Agenci wszystkich krajów łączcie się! I domagajcie swobody podróżowania

Osoby zaszczepione powinny móc swobodniej podróżować na podstawie certyfikatów szczepień - uważa Amerykańskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych i wzywa podobne organizacje na świecie, by mówiły jednym głosem o konieczności otwarcia międzynarodowych podróży.

Rainbow odnowił gwarancję uzbezpieczeniową na 90 milionów złotych

Na 90 milionów złotych opiewa gwarancja ubezpieczeniowa Rainbow, którą biuro podróży zapewniło sobie na kolejny sezon turystyczny.

Grecos odnowił gwarancję na kolejny sezon

Na 25 milionów złotych opiewa gwarancja biura podróży Grecos, uzyskana w TU Europa na sezon 2021/2022.

Polski Mouzenidis Travel ogłosił niewypłacalność

Biuro podróży Mouzneidis Travel Poland zgłosiło marszałkowi województwa mazowieckiego niewypłacalność. Bezpośrednim powodem zamknięcia biura był upadek jego dawnej spółki matki Mouzenidis Travel w Grecji.

Rainbow: Tego jeszcze nie było - 80 Figloklubów, animacje nawet za oceanem

Biuro podróży Rainbow zapowiada uruchomienie w sezonie lato 2022 ponad 80 klubów z animacjami, prowadzonymi po polsku dla dzieci i dorosłych. Przy tym pierwszy raz powstaną one w krajach egzotycznych.

Agent turystyczny, jak pogodynka. Tyle że opowiada o epidemii

Prezes brytyjskiej agencji turystycznej Miles Morgan Travel chce jak najprościej informować klientów o sytuacji epidemicznej w poszczególnych regionach i krajach świata. Na Facebooku prezentuje więc epidemiczną „prognozę pogody”.

Coral Travel trzy razy powiększył gwarancję ubezpieczeniową

110 milionów złotych - na taką sumę opiewa nowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży Coral Travel.

Traveldata: W październiku wyjazdy tańsze, ale bez przesady

Październikowe wyjazdy z biurami podróży podrożały w ostatnim tygodniu tylko w wypadku Turcji, a i to symbolicznie, bo o 17 złotych. Pozostałe kierunki potaniały. Najbardziej Bułgaria, o 41 złotych – czytamy w najnowszym raporcie Traveldaty.

Grecos: Mamy 15 greckich kierunków na lato 2022

Kreta, Zakintos, Rodos, Korfu, Kos, Chalkidiki, Peloponez – to część z regionów i wysp greckich, jakie biuro podróży Grecos oferuje od poniedziałku na wakacje przyszłego roku.

Andryszak opuszcza TUI kilka miesięcy wcześniej. Zastąpi go Baumert

Jeszcze tylko do końca tego miesiąca Marek Andryszak będzie szefował TUI Deutschland. 1 października jego obowiązki przejmie Stefan Baumert. Nowy prezes będzie nadzorował też rynek polski.

Jest już wskazany następca Marka Andryszaka w TUI Deutschland

Według nieoficjalnych informacji niemieckiego portalu manager-magazin.de na stanowisku szefa niemieckiej spółki koncernu TUI, TUI Deutschland stanie członek zarządu całego koncernu Stefan Baumert.

Traveldata: Z tygodnia na tydzień wrześniowe podróże tanieją

Jeśli chodzi o basen Morza Śródziemnego, to w zeszłym tygodniu najtaniej można było kupić wyjazd do Tunezji, średnio już za 2200 złotych, a najdrożej do Portugalii – za 4100 złotych – pokazują dane Traveldaty.