Traveldata: Wakacje 2023 – trzy kierunki nie przestają drożeć, ceny dwóch hamują

Średnie ceny wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich i w Grecji osiągnęły w zeszłym tygodniu nowe szczyty. Turcja podrożała, ale nie tak bardzo, żeby przebić rekord sprzed dwóch tygodni, a Egipt i Bułgaria nawet trochę staniały – wylicza Traveldata.

UOKiK kontra biura podróży. „Czekamy na propozycje branży turystycznej”

Jest szansa na rozmowy o problemie prezentowania cen wyjazdów oferowanych przez biura podróży. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który oskarża branżę turystyczną o wprowadzenie klientów w błąd, zadeklarował, że jest gotów rozmawiać o sposobie prezentowania zmieniających się ofert.

LOT lata z biurem podróży Itaka i parkiem rozrywki Energylandia na ogonie

Jeden z samolotów LOT-u, z tych które latają w ramach umowy czarteru z klientami biura podróży Itaka, zyskał wyjątkowe malowanie. Na jego ogonie pojawiło się logo touroperatora i reklama Klubów Przyjaciół Itaki oraz parku rozrywki Energylandia.

Ukraińskie biuro podróży Join UP!: Chcemy rozwijać się w Polsce

Turcja, Czarnogóra, Egipt, Albania i Tunezja - nowe na polskim rynku biuro podróży, ukraiński Join UP!, przedstawiło swoją ofertę podczas zakończonych w sobotę pierwszych Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw.

Traveldata: W biurach podróży tydzień uspokojenia cen

W minionym tygodniu wzrosły ceny wycieczek do Grecji, o 21 złotych, na Wyspy Kanaryjskie, o 17 złotych, i do Bułgarii - o 13 złotych. Taniały za to Egipt i Turcja. Ten pierwszy o 14, a ta druga o 45 złotych – podaje Traveldata.

Do Polski wchodzi znane tureckie biuro podróży. Niskie ceny, własne samoloty

200 tysięcy klientów planuje obsłużyć w tym roku w Polsce tureckie biuro podróży Anex Tour. Tę ekspansję ogłosiło podczas wydarzenia, na które zaprosiło około 500 agentów turystycznych, przedstawicieli współpracujących z nim firm i dziennikarzy.

Efe Turkel nie kieruje już biurem podróży Join UP!

Efe Turkel, menedżer, który od jesieni tworzył w Polsce biuro podróży ukraińskiej sieci Join UP!, rozstał się dzisiaj z biurem podróży Join UP!. Powiadomił o tym w mediach społecznościowych, a spółka rozesłała na ten temat komunikat.

Zima w biurach podróży – wygrał Egipt. Narciarze stopnieli wraz ze śniegiem

Co trzeci polski turysta, który zimą przyszedł do biura podróży kupił wycieczkę do Egiptu. Popularne były też Malta i Hiszpania. Na narty zdecydowało się tylko 5 procent klientów, o połowę mniej niż rok wcześniej – pokazują wyniki raportu Polskiej Izby Turystyki.

Enter Air i TUI mają umowę na lato i zimę. W planach Sri Lanka

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i biuro podróży TUI Poland podpisały umowę na wspólne loty w sezonie lato 2023 i zima 2023/2024. Przewoźnik wycenił swoje usługi na 164 miliony dolarów, czyli około 718,3 miliona złotych.

TUI: Potrzebujemy więcej salonów, po covidzie odradza się tradycyjna sprzedaż

Do 20 nowych salonów sprzedaży planuje otworzyć TUI w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Prezes tamtejszego oddziału koncernu twierdzi, że po pandemii ludzie wracają do tradycyjnych biur, z możliwością wejścia z ulicy.

Traveldata: Paliwo tanieje, złotówka się umacnia, a wakacje znowu podrożały

Ostatni tydzień był wyjątkowy dla organizatorów wyjazdów. Pierwszy raz od ponad stu tygodni cena paliwa lotniczego była mniejsza niż rok wcześniej, a złotówka mocniejsza wobec dolara i euro. Tymczasem ceny w biurach podróży kolejny raz wzrosły - podaje Traveldata.

Nekera: Wakacje 2024? Taniej nie będzie, ale będzie większy wybór i lepsza jakość

Wzrosła ranga polskiego rynku, bo polscy turyści kupują więcej wyjazdów wakacyjnych z najwyższej półki. Nekera rośnie i umacnia swoją pozycję planując już sezon 2024 – opowiada prezes biura podróży Nekera Maciej Nykiel, którego spotkaliśmy na targach turystycznych ITB w Berlinie.

Sztuczna inteligencja zaplanuje menu w hotelach. Cel – lepsze zarządzanie

Nowe formuły wyżywienia, lepsze gospodarowanie produktami spożywczymi przy planowaniu jadłospisu, a przede wszystkim dalszy rozwój własnych hoteli - to cele, jakie stawia sobie Grupa TUI.

Rainbow też melduje się na lotnisku w Radomiu. Ale nie z czarterami

Biuro podróży Rainbow, które długo nie deklarowało chęci latania z Radomia, będzie woziło turystów z tego lotniska do Francji na pokładach LOT-owskich samolotów.

ETI: Polecimy do Hurghady nową linią lotniczą

Biuro podróży ETI rozpocznie w sezonie lato 2023 współpracę z nowym egipskim przewoźnikiem Red Sea Airlines. Planuje podwoić dzięki temu w tym roku liczbę klientów.

Rego-Bis będzie latać z Radomia. W czerwcu uruchomi czarter do Albanii

Biuro podróży Rego-Bis dołącza do grona touroperatorów, którzy będą latać z Radomia. W czerwcu zainauguruje loty do Tirany.

TUI: Absolutnymi wygranymi sezonu letniego będą kierunki śródziemnomorskie

64 procent Niemców chce w tym roku wyjechać turystycznie raz lub więcej razy, wynika z sondażu przeprowadzonego przez YouGov. Rodziny poszukują atrakcyjnych ofert, a wśród sprzedażowych szlagierów są Riwiera Turecka i Majorka.

TUI powołał TUI Tours. Inwestuje w wycieczki objazdowe

TUI Tours wystartował pod koniec zeszłego roku w Belgii, którą traktuje jako rynek pilotażowy, z portalem, pozwalającym klientom i agentom turystycznym samemu tworzyć i rezerwować wycieczki objazdowe, zarówno grupowe, jak i indywidualne.