Rainbow: Sprzedaliśmy 20 procent więcej wycieczek na lato. Turcja wyprzedza Grecję

Biuro podróży Rainbow sprzedało do 30 listopada 85,5 tysiąca wyjazdów na sezon letni 2023 roku. To o 21 procent więcej niż rok temu o tej samej porze, kiedy firma miała w portfelu 70,7 tysiąca rezerwacji.

Ras al-Chajma nagrodziła touroperatorów i agentów Oryksami

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras al-Chajmy wręczyła dziesięć Oryksów, nagród przyznawanych za aktywność w sprzedaży wyjazdów do tego emiratu.

Grecos: Sprzedaż sezonu 2023 na poziomie sprzed pandemii

Więcej hoteli luksusowych i tych tańszych, dla turystów szukających gwaru i rozrywki, znalazło się w ofercie Grecosa na nowy rok. Przedsprzedaż przewyższa na razie tę z zeszłego roku o jedną piątą.

Jamajka nagradza za sprzedaż wycieczek. Można zgarnąć nawet 600 euro rocznie

Narodowa organizacja turystyczna Jamajki (Jamaica Tourist Board) ogłosiła, że za każdą rezerwację na wyjazd na Jamajkę zapłaci sprzedawcy 20 euro. Do tej pory stawka wynosiła 5 euro.

Branża turystyczna: Praca w turystyce? Słabo płatna i mało wyjazdów, nie polecamy

Większość z około 700 przedstawicieli branży turystycznej, którzy wzięli udział w ankiecie portalu Reise-vor9, nie poleciłaby znajomym lub dzieciom pracy w branży turystycznej. Bardziej sceptycznie do zawodu nastawieni są agenci niż touroperatorzy.

Niemiecki touroperator: Grecja i Hiszpania mogą stracić na rzecz Turcji i Egiptu

Minione lato było bardzo udane, zima sprzedaje się dobrze, ale nadal trudno przewidzieć, jak wyglądać będzie kolejny sezon letni, mówi prezes Grupy FTI Ralph Schiller. Jak podkreśla, kierunki, które oferują więcej za mniej, takie jak Turcja czy Egipt, mogą w przyszłym roku zyskać wielu klientów.

Szara strefa w turystyce. "Ludzie nie wiedzą, że ich wakacje często są nielegalne"

Urzędy i policja nie radzą sobie ze ściganiem szarej strefy w turystyce. Chociaż są przepisy, to brakuje ludzi i podstawowej wiedzy. Skarb państwa traci miliardy złotych. Dlatego przedstawiciele branży turystycznej zapowiadają akcje edukujące zarówno dla turystów, jak i urzędników.

Traveldata: Nie warto czekać aż wakacje stanieją. One już są tańsze

W pierwszych dniach grudnia ceny wyjazdów na wakacje ruszyły w górę, ale nadal są niższe niż w last minute 2022. Z tej zasady wyłamują się tylko dwa kraje – pokazuje Traveldata.

Agenci turystyczni: Ceny wakacji wysokie na starcie. Co będzie później?

Ceny w biurach podróży są bardzo wysokie, klienci to dostrzegają i przez to wycieczki na lato sprzedają się gorzej niż rok temu – wskazują agenci turystyczni.

Ranking biur podróży. Którzy touroperatorzy zarobili najwięcej?

Biura podróży miały w 2021 roku całkiem spore zyski, dzięki temu wzrosła ich stabilność finansowa. Gdyby wystawiać touroperatorom ratingi, wielu zyskałoby lepsze oceny niż przed pandemią, kiedy przeżywały dynamiczny rozwój – wskazuje Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata.

Alpaslan Ünsal pożegnał się z Corendonem. „Czas na własny biznes”

Znany ostatnio jako przedstawiciel handlowy tureckiej linii lotniczej Corendon Airlines w Polsce, Alpaslan Ünsal, rozstał się z tym przewoźnikiem. Otwiera w Polsce własny biznes – będzie oferować biurom podróży, organizatorom imprez MICE i klubom sportowym bloki miejsc w samolotach i noclegi w Turcji.

Niemiecki touroperator: Chcesz od nas pomysłu na wakacje? Kup abonament

Sieć salonów sprzedaży biura podróży Dertour wprowadziła w pandemii abonament na opłaty serwisowe. Chodzi o dodatkową zapłatę za obsługę klienta, która przy rezerwacji wyjazdu jest odliczana od ceny wycieczki. Teraz koncept jest rozwijany, a wedle zapewnień, abonament ma się zwracać już przy drugiej rezerwacji.

Komisja Europejska zabroni biurom podróży pobierać zaliczki na poczet wyjazdów?

Komisja Europejska nie traktuje z równą surowością biur podróży i linii lotniczych. Tym pierwszym chce w imię interesów klientów zaostrzyć przepisy, ale nie widzi problemu w liniach lotniczych - zwraca uwagę największa organizacja branży turystycznej w Europie, ECTAA.

Rainbow: Zorganizujemy każdą luksusową podróż. Nie ma granic, poza budżetem

Luksusowa jakość, indywidualne podejście i programy zwiedzania tworzone na specjalne zamówienie – pod marką Rainbow Elite, stworzoną dla zamożnych turystów, można teraz zamawiać podróże szyte na miarę.

Traveldata: Wykresy cen w biurach podróży przybrały kierunek poziomy

W basenie Morza Śródziemnego najtańsze wakacje oferuje Albania ze średnią ceną 3397 złotych. Zaraz za nią plasuje się Bułgaria za 3463 złote, a dalej Tunezja za 3539 złotych. Na drugim biegunie plasują się kierunki, których średnia cena przekracza pięć tysięcy. Listę zamyka Portugalia za 5954 złotych.

Pandemia odchodzi, ale elastyczne rezerwacje w biurach podróży zostają

Choć obawy przed covidem nie są już dla wielu osób powodem, by rezygnować z wyjazdów, to pojawiły się nowe przeszkody, które powstrzymują ludzi przed planowaniem podróży. To dlatego biura powinny utrzymać elastyczne warunki rezygnacji, szczególnie, że pozwalają one obniżyć odsetek rezygnacji.

"Viva! x Itaka" - od dzisiaj nowy katalog z ofertami dla wyjątkowych klientów

Dorośli chcący wypocząć bez dzieci, klienci spod znaku LGBT i wymagający indywidualiści to niektóre grupy turystów, dla których biuro podróży Itaka przygotowało swój najnowszy katalog.

Maciej Szpot: Stworzyliśmy polską szkołę organizowania wyjazdów narciarskich

Mamy 40 tysięcy ambasadorów, którzy mówią i świadczą o naszej jakości i to jest najlepszy marketing na świecie - mówi Maciej Szpot, założyciel biura podróży BFC, które w tym roku obchodzi 30-lecie działalności.