Ceny wakacji - Grecja w górę, Turcja w dół, a Wyspy Kanaryjskie z nowym rekordem

Wyspy Kanaryjskie zdrożały do rekordowego w tym roku poziomu 5885 złotych za osobę. Droższe były też Bułgaria, Grecja i Egipt. Tylko cena Turcji spadła – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

Turyści chcą latać z biurami podróży za granicę, ale rezygnują z ich usług w kraju

W biurach podróży przybyło w tym roku klientów, którzy chcieli skorzystać z wyjazdów za granicę, szczególnie tych z transportem czarterowym, ale ubyło turystów zainteresowanych podróżowaniem po kraju.

Klienci upadłego biura podróży dostaną pieniądze po wakacjach. Czeka 250 tysięcy ludzi

W najbliższych tygodniach powinien ruszyć proces zwracania pieniędzy za niezrealizowane wyjazdy w związku z ogłoszeniem upadłości przez niemiecką Grupę FTI. Większość klientów ma być spłacona do jesieni. Na razie rzeczniczka nie podaje jednak momentu startu wypłat.

Biuro podróży planuje wozić klientów na prywatną wyspę. Ma już statki i hotele

Koncern turystyczny TUI Group dobrze zarabia na działalności hotelarskiej. Wielu jego klientów korzysta też z oferowanych przez niego rejsów statkami wycieczkowymi. Teraz chce połączyć te segmenty i wozić klientów do swoich hoteli na prywatnej wyspie.

Niemiecka firma turystyczna otwiera przedstawicielstwo w Polsce. W planach cała Europa

Falk Tours, niemiecka firma zarządzająca kierunkami turystycznymi w Niemczech, Austrii, Chorwacji i we Włoszech, otwiera przedstawicielstwo w Kołobrzegu. To element jej europejskiej ekspansji.

Korekta cen w biurach podróży. Wakacje tanieją, a najbardziej te w Turcji

Zeszły tydzień przyniósł korektę cen w biurach podróży. Wycieczki, które ostatnio głównie drożały teraz straciły nieco na cenie. W wypadku Turcji było to prawie 130 złotych – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

Rainbow sprzedał prawie 23 procent więcej wakacji. Najmocniej rośnie Tunezja

Biuro podróży Rainbow o około 22,8 procent więcej wycieczek na lato niż rok wcześniej o tej porze. - Przewidzieliśmy taki wzrost i byliśmy na to przygotowani - deklaruje wiceprezes touroperatora Piotr Burwicz.

Wierzyciele upadłego giganta turystycznego dostaną pieniądze. Czekali pięć lat

Firmy, którym upadła w 2018 roku Grupa Thomas Cook była winna pieniądze, mogą spodziewać się zapłaty przynajmniej części należności. Syndyk ogłosił właśnie, że zebrał na ten cel 280 milionów funtów, czyli około 331 milionów euro.

Nasz raport. Samolotem na wakacje – tam dolecisz czarterem z Polski

Setki lotów tygodniowo i dziesiątki kierunków w całym basenie Morza Śródziemnego, a nawet szerzej – od Wysp Kanaryjskich do Turcji i od Włoch i Chorwacji po Egipt. Na zagraniczne wakacje można lecieć z czternastu lotnisk w Polsce, co oznacza, że czasem podró można zacząć bardzo blisko domu.

Tydzień podwyżek w biurach podróży. Cena Grecji przebiła kolejną barierę

W ostatnim tygodniu wzrosły ceny czterech z pięciu najpopularniejszych kierunków zorganizowanych wyjazdów turystycznych Polaków. Skok ceny Grecji o 150 złotych spowodował, że kierunek ten przebił barierę 6000 złotych na osobę - pokazują dane zebrane przez Traveldatę.

All inclusive, czyli ile Polacy są gotowi dopłacić do beztroskich wakacji?

Wbrew obiegowym opiniom alkohol jest jednym z mniej istotnych powodów, dla których Polacy decydują się na wakacje w formie all inclusive - wynika z badania Travelplanet.pl. Ważniejsze są beztroska i bezpieczeństwo.

Raport: Polacy zarabiają coraz więcej, a wakacje kupują po starych cenach

Turcja, Grecja, Egipt, Hiszpania, Bułgaria i Tunezja – to najpopularniejsze kraje, w których polscy turyści korzystający z usług biur podróży chcą w tym roku spędzić wakacje. Za tegoroczny wyjazd zapłacą tylko 2 złote więcej niż rok wcześniej.

Andrzej Bargiel ambasadorem wypraw No Limits by Itaka

Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski, biegacz górski i himalaista, został ambasadorem wycieczek dla aktywnych turystów, organizowanych przez biuro podróży Itaka pod marką No Limits by Itaka.

Niemieckie biura pozywają Fundusz Zabezpieczeń Podróży. Mają dość wysokich opłat

Biura podróży TUI Deutschland i Dertour uważają, że opłaty na rzecz Niemieckiego Funduszu Zabezpieczeń Podróży (odpowiednik polskiego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego) są za wysokie. Zamierzają walczyć w sądzie.

Fala pożarów w Grecji. Itaka: Na wszelki wypadek ewakuowaliśmy klientów na Kos

W Grecji – wokół Aten, na Krecie i na Kos – szaleją pożary. Biuro podróży Itaka poinformowało, że prewencyjnie ewakuowało 362 klientów wypoczywających w rejonie miasta Kardamena na Kos. Wszyscy już wrócili do hoteli.

Ewa Rożnowicz w zespole Eximu Tours. Cel - więcej klientów, mniej reklamacji

Do działu jakości biura podróży Exim Tours dołączyła Ewa Rożnowicz, wcześniej kierownik działu helpdesk w Join UP! Polska.

Booking nie wyklucza opuszczenia Europy. „Unijne regulacje są głupie”

Prezes Booking Holdings ostro krytykuje Unię Europejską, która nie chce się zgodzić na stosowanie przez portale rezerwacyjne w umowach z hotelami klauzuli najniższej ceny. Nie wyklucza wyjścia z Unii Europejskiej z powodu „głupich regulacji”.

To nie sezon na tanie wakacje „last minute”. Ceny w biurach podróży znowu w górę

W minionym tygodniu w biurach podróży większość popularnych kierunków wyjazdów drożała. Doszło do tego, że średnia cena przekroczyła tę z zeszłego roku, a cena Grecji wspięła się na nowy, niewidziany jeszcze poziom – pokazują dane zebrane przez Traveldatę.