Enter Air podpisał umowę z Coralem Travel Poland na lato i zimę

Linie lotnicze Enter Air i biuro podróży Coral Travel Poland zawarły umowę dotyczącą współpracy w sezonie lato 2023 i zima 2023/2024. Jej szacunkowa wartość to około 408,5 miliona złotych.

Pierwszy czarter z Radomia i pierwsza bójka. Pasażerowie na czarnej liście

Pierwszy czarterowy rejs Polskich Linii Lotniczych LOT z Radomia do Antalyi zakończył się bójką i interwencją tureckich służb – informuje portal money.pl. Pasażerowie, którzy podczas lotu nadużyli alkoholu i zachowywali się wulgarnie, zostali wpisani na tzw. czarną listę – poinformował polski przewoźnik.

ESky: Nasze pakiety "city break" i "wakacje" konkurencją dla oferty touroperatorów

W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż pakietów dynamicznych łączących lot i nocleg wzrosła w Grupie eSky o 200 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Niemiecki TUI zorganizuje wypoczynek z dofinansowaniem z kasy chorych

Wyjazdy w stylu spa & wellness to segment, na który mocniej stawia Grupa TUI. Klienci niemieckiego oddziału koncernu mogą teraz wyjechać na tego typu wczasy w ramach profilaktyki zdrowotnej i z dofinansowaniem.

Dwie trzecie klientów biur podróży spędzi wakacje w jednym z trzech krajów

Turcja, Grecja, Egipt - dwóch na trzech klientów biur podróży, którzy kupili wyjazd wakacyjny w sieci agenta turystycznego Wakacje.pl, spędzi właśnie tam wakacje. W pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków wyjazdowych znalazły się jeszcze Tunezja i Hiszpania.

Ceny w biurach podróży: Cztery popularne kierunki w górę. Jeden bez zmian

Grecja podrożała o 48 złotych, Egipt o 46 złotych, Wyspy Kanaryjskie o 20 złotych, a Turcja o 2 złote. Takie zmiany na rynku ofert biur podróży przyniósł zeszły tydzień. Tylko Bułgaria pozostała na tym samym poziomie - pisze Traveldata.

Ruszają wakacyjne loty z Radomia. Dokąd można polecieć z biurem podróży?

Z Radomia odlecą dzisiaj na wakacje na Tureckiej Riwierze klienci biura podróży Coral Travel. Touroperator zainauguruje tym samym loty czarterowe z tego, otwartego w kwietniu, lotniska. Kierunków i ofert biur podróży jest więcej.

Itaka wystartowała z videocastami. "Inspirujemy do podróżowania"

Itaka rozpoczęła publikowanie nagrań wideo, w których jej pracownicy opowiadają o różnych wakacyjnych miejscach. Ich osobiste relacje i rekomendacje mają zachęcać i inspirować widzów do podróżowania z touroperatorem.

Grzegorz Baszczyński odchodzi z zarządu Rainbow. Zastąpi go Maciej Szczechura

Współzałożyciel i prezes spółki Rainbow Tours, właściciela biura podróży Rainbow i spółki hotelarskiej White Olive, Grzegorz Baszczyński rezygnuje ze swojej funkcji. Odejdzie z zarządu 1 lipca. Zastąpi go wtedy obecny członek zarządu Maciej Szczechura.

Szepczyńska przechodzi z UNIQA do Europy. "Rozwijamy segment gwarancji"

Europa Ubezpieczenia wzmacnia szeregi w kluczowym dla siebie segmencie biznesu – ubezpieczeń i gwarancji turystycznych. Ten biznes rozbuduje Katarzyna Szepczyńska, która do tej pory zajmowała się nim w UNIQA.

Rainbow ogłasza nowy egzotyczny kierunek z Wrocławia - Kenię

To już zdecydowane, nasi klienci polecą w sezonie zimowym z Wrocławia do Kenii. Pierwszy samolot wystartuje 20 grudnia – ogłosili podczas wspólnej konferencji prasowej członek zarządu biura podróży Rainbow Maciej Szczechura i prezes lotniska w Szymanach Cezary Pacamaj.

Anex Tour: Ostatnie zmiany wylotów, to tylko chwilowe niedogodności

Agenci turystyczni niezadowoleni z serii zmian lotów biura podróży Anex. Touroperator: Przerosło nas zainteresowanie klientów naszą ofertą.

Niemieckie biuro podróży: Polska wyrasta na modny kierunek wellness

Minionej zimy klienci Dertouru chętnie wyjeżdżali na długie wakacje, a ich pobyty nad morzem trwały średnio o trzy dni dłużej niż przed pandemią. Większość wybierała wyżywienie w formie all inclusive, a polskie wybrzeże Bałtyku zyskało na znaczeniu jako miejsce, do którego jedzie się do spa.

Traveldata: To już wyraźny trend – im bliżej wakacji, tym taniej

Ostatni tydzień przyniósł potwierdzenie trendu, jaki widać było od kilku tygodni w notowaniach średnich cen w biurach podróży. Po wielu miesiącach wzrostów teraz ceny są w odwrocie - pokazuje najnowszy raport Traveldaty.

Miliony dolarów dla szefów internetowych gigantów turystycznych

W zeszłym roku najlepiej opłacanym prezesem na amerykańskim rynku internetowych biur podróży był szef Booking Holdings, Glenn Fogelm. Jego pakiet wynagrodzeń wyniósł 30 milionów dolarów.

Co piąty Polak zostanie tego lata w domu. Powód? Drożyzna

Prawie połowa Polaków wyjedzie w tym sezonie na wakacje, jedna piąta nigdzie się nie wybiera. Pozostali jeszcze nie zdecydowali - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Travelplanet.pl.

Dobry Ruch: Rządzący wpędzili w kłopoty turystykę, nie słuchają przedsiębiorców

Wdrożenie do polskiego prawa dyrektywy unijnej Omnibus bez konsultowania ustawy z ekspertami i przedsiębiorcami wpędziło w problemy branżę turystyczną. UOKiK żąda kar dla przedsiębiorców turystycznych - mówili dzisiaj w Sejmie przedstawiciele partii Dobry Ruch.

Magdalena Raszewska zajmie się siecią sprzedaży agencyjnej w Anexie

Do zespołu biura podróży Anex Tour Poland dołączyła Magdalena Raszewska. Objęła stanowisko dyrektora sprzedaży B2B.