Coral Travel szkolił i bawił agentów turystycznych podczas Summer Fest 2024

Prawie 300 agentów turystycznych i przedstawiciele 55 hoteli z siedmiu krajów – tylu uczestników zgromadził letni festiwal “Coral Travel Poland - Summer Fest 2024”. Biuro podróży zorganizowało go 15 i 16 czerwca w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą.

Upadłe biuro podróży odwołuje wszystkie wyjazdy. 175 tys. poszkodowanych klientów

Koniec niepewności klientów niemieckiego biura podróży, które zbankrutowało. Dwa tygodnie po zgłoszeniu do sądu upadłości, FTI odwołał wszystkie zaplanowane wyjazdy. Wcześniej informował o skasowaniu podróży tylko do 5 lipca. W sumie na wakacje nie wyjdzie 175 tysięcy ludzi.

Polacy coraz chętniej dzielą wakacje na odcinki. Dokąd wyjadą i ile zapłacą?

Ponad połowa Polaków w wieku 20-65 lat, planujących w 2024 roku zagraniczny wyjazd trwający co najmniej 7 dni lub city break, wybierze się w świat co najmniej raz. Co trzeci (33 procent) deklaruje przynajmniej dwie podróże, a co dziesiąty (10 procent) twierdzi nawet, że będą to minimum trzy wyjazdy.

Wakacje w Egipcie nie przestają tanieć. Czy to samo czeka Turcję?

Ostatni tydzień pokazał, że coraz trudniej biurom podróży sprzedać wakacje w Egipcie i Turcji. Prawdopodobnie podaż przewyższa popyt, dlatego organizatorzy obniżają ceny. Tracą na tym marże. Nadrabiają jednak liczbą sprzedanych imprez turystycznych.

Polak ponownie we władzach europejskiej organizacji branży turystycznej

Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki, został wybrany przez międzynarodową społeczność agentów turystycznych i touroperatorów do zarządu Europejskiej Organizacji Związków Agentów Turystycznych i Biur Podróży Unii Europejskiej (The European Travel Agents and Tour Operators Associations, ECTAA).

Aleksandra Dmytrasz prezeską touroperatorów i agentów turystycznych w PIT

Ukonstytuowały się władze Oddziału Turystyki Wyjazdowej Polskiej Izby Turystyki. Na ich czele stanęła Aleksandra Dmytrasz, agentka turystyczna z toruńskiego biura Star Tours.

Więcej Niemców wyjedzie na wakacje – duży ruch w biurach podróży

Niemcy chętniej niż rok temu zaopatrują się w wyjazdy wakacyjne w biurach podróży. Od stycznia do końca maja zarezerwowali o 8 procent więcej wyjazdów i o 16,7 procent więcej rejsów wycieczkowych.

TUI wraca na giełdę do Frankfurtu. Upadek FTI poprawił notowania touroperatora

Od 24 czerwca akcje TUI będą ponownie sprzedawane na giełdzie we Frankfurcie. Trzy dni wcześniej koncern wyjdzie z giełdy w Londynie. Zakończy tym samym podwójne notowanie.

W biurach podróży mapa cen czerwona od podwyżek. Są tylko cztery wyjątki

Miniony tydzień upłynął w biurach podróży pod znakiem rosnących cen. Mapa basenu Morza Śródziemnego zaczerwieniła się od podwyżek. Tylko cztery kierunki oparły się temu trendowi, a nawet potaniały – Tunezja, Majorka, Malta i Portugalia.

Zmiany w zarządzie biura podróży Rainbow. Pierwszy raz kobieta we władzach

Rada nadzorcza spółki Rainbow Tours, właściciela biura podróży Rainbow i sieci hoteli White Olive, rozszerzyła skład jej zarządu. Powołała na członkinię Aleksandrę Piwko. Jednocześnie dotychczasowy członek zarządu Jakub Puchałka awansował na wiceprezesa firmy.

ESky.pl na 20-lecie promuje się i funduje vouchery na podróże

Dla uczczenia 20. rocznicę powstania firmy, platforma z biletami lotniczymi i wycieczkami pakietowanymi dynamicznie eSky.pl, rozpoczęła konkurs dla swoich użytkowników. Do wygrania vouchery na podróże.

Exim Tours promuje się w telewizji i zachęca do współpracy influencerów

Rodzina z dziećmi, para seniorów i para gejów – biuro podróży Exim Tours promuje się w telewizji jako organizator wypoczynku dla różnych grup turystów. Ogłosiło też, że szuka ambasadorów i otwiera program współpracy z influencerami.

Niemiecki fundusz: Mamy pieniądze dla klientów upadłego biura podróży FTI

Klienci poszkodowani przez bankructwo biura podróży FTI dostaną z powrotem pieniądze, które wpłacili na wyjazdy. Odda im je fundusz, który zgromadził na koncie 750 milionów euro od 2021 roku.

Efe Turkel będzie kierował nowym biurem podróży na polskim rynku

Menedżer z doświadczeniem zdobywanym w biurach podróży, hotelach i restauracjach, Efe Turkel, stanął na czele nowego touroperatora na polskim rynku – Kompas Tour Poland.

Upadek biura podróży tuż przed wakacjami „to cios”, ale i „najlepsze rozwiązanie”

To oczywiście cios dla branży turystycznej, że duże biuro podróży upadło na progu sezonu wakacyjnego, ale system zabezpieczeń chroni klientów, pracownicy bankruta powinni znaleźć szybko pracę, a firma i tak już była skazana na porażkę - komentują niewypłacalność biura podróży FTI niemieccy politycy i przedstawiciele branży turystycznej.

Co z klientami upadającego niemieckiego biura podróży? Niektórzy jeszcze wyjadą

Klienci bankrutującego biura podróży FTI, którzy są teraz na wyjazdach, mają dokończyć wypoczynek zgodnie z planem. Firma odwołała wycieczki rozpoczynające się między 3 a 5 czerwca, ale być może będzie realizowała te, które przewidują wyjazd po 6 czerwca.

Agenci turystyczni promują Mauritius. Wkrótce go też odwiedzą

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych (OSAT) podjęło się promowania na polskim rynku turystycznym Mauritiusu. Ogłosiło właśnie rozpoczęcie współpracy z przedstawicielstwem Narodowej Organizacji Turystycznej Mauritiusu (Tourism Promotion Authority) w Polsce.

Trzecie największe biuro podróży w Europie ogłosiło bankructwo

Nie udał się plan ratowania niemieckiego touroperatora, który miał kłopoty finansowe. Biuro podróży FTI Touristik poinformowało dzisiaj, że zgłosiło do sądu rejonowego w Monachium wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego.