Zmiany personalne na szczycie DER Touristik. Odchodzi prezes

Ściślejsza współpraca firm należących do grupy, cyfryzacja usług i zwiększenie produktu na wyłączność – to niektóre cele niemieckiej grupy biur podróży (wśród nich polskiego Eximu Tours) koncernu DER Touristik. Temu ma służyć nowa struktura zarzadzania.

Piotr Henicz: W trudnych czasach Itaka stawia na stabilny rozwój i wysoką jakość

O tym, dlaczego Itaka zdecydowała się zaproponować klientom wyloty z Radomia, jaki ma plan na Węgry, czy jest zadowolona z wyników mijającego sezonu i jaką ma wizję przyszłego roku opowiada w rozmowie z serwisem Turystyka.rp.pl wiceprezes tego biura podróży Piotr Henicz.

Piotr Chojnowski, wcześniej menedżer w Tour Asia i TUI, dołączył do Wakacje.pl

Piotr Chojnowski, znany w branży turystycznej menedżer, dołączył do zespołu Wakacje.pl jako "head of dedicated product", do którego obowiązków należeć będzie współpraca z touroperatorami.

Sun & Fun Holidays rusza ze sprzedażą ofert na sezon lato 2023

Sun & Fun Holidays uruchomił dzisiaj sprzedaż wyjazdów na lato 2023 roku. Na początek udostępnił klientom ponad 70 flagowych w jego ofercie hoteli.

Grupa TUI potwierdza prognozę, operacyjnie zakończy rok na plusie

Latem TUI sprzedał 91 procent ofert, które sprzedał przed pandemią. Przy tym ceny były wyższe, dzięki czemu ten rok powinien zakończyć się dodatnim wynikiem operacyjnym – zapowiada organizator.

Grecos: Mamy gwarancję w wysokości 40 milionów złotych

Biuro podróży Grecos uzyskało gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok w wysokości 40 milionów złotych. Touroperator zakłada, że w trakcie sezonu ją zwiększy.

Traveldata: Październik nad ciepłym morzem podrożał w tydzień o 128 złotych

Październik w biurach podróży charakteryzuje duży rozrzut cen. Najtaniej można było kupić w zeszłym tygodniu Bułgarię - średnio za 1785 złotych. W tym samym czasie Cypr kosztował średnio 4550 złotych, a nawet Maroko 5577 złotych.

Itaka ma nową siedzibę. Nowoczesność i tradycja połączone w dawnym banku

Biuro podróży Itaka, mające centralę w Opolu, przeniosło właśnie część zespołu do nowego budynku. To kupiony i wyremontowany przez touroperatora reprezentacyjny przedwojenny bank. W podziemiu kryje niespodziankę.

Itaka poleci zimą z Zielonej Góry do Egiptu. Pierwsze takie połączenie

21 grudnia, trzy dni przed wigilią, biuro podróży Itaka uruchomi loty czarterowe z lotniska w Zielonej Górze do Taby nad Morzem Czerwonym w Egipcie.

Nowa gwarancja biura podróży Rainbow - 150 milionów złotych

Biuro podróży Rainbow, jeden z największych polskich organizatorów zagranicznych podróży, przedstawił dzisiaj gwarancję ubezpieczeniową na nowy sezon. Opiewa ona na 150 milionów złotych.

W biurach podróży wyjazdy z czarterem pierwszy raz od pandemii na plusie

Po pierwszych siedmiu miesiącach tego roku pojawiła się pierwsza nadwyżka klientów w biurach podróży, w porównaniu z rokiem 2019. O 1,5 procent więcej wykupiło wyjazd czarterem – pokazują dane Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Grzegorz Matijcio zasilił zespół biura podróży Sun&Fun

Grzegorz Matijcio, wcześniej pracownik Wakacje.pl (2012-2015) i regionalny kierownik sprzedaży w Prima Holiday (2015-2021) przeszedł do biura podróży Sun&Fun.

Rainbow podpisał największą umowę czarterową w historii turystyki egzotycznej

Biuro podróży Rainbow podpisało z LOT-em umowę na usługi czarterowe w sezonie turystycznym zima 2022/2023. Boeingi 787-8 (252 miejsc) i 787-9 dreamliner (296 miejsc) będą wozić jego klientów bezpośrednio do dalekich, egzotycznych krajów.

Traveldata: Są tanie wyjazdy w trwającym wciąż sezonie letnim. Kiedy? W październiku

O 26,1 procent tańsze są wyjazdy z biurem podróży w październiku niż w sierpniu – pokazuje najnowsze badanie, jakie co tydzień przeprowadza Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata*.

Wakacje Rosjan: Do wyboru było pięć kierunków, ceny nawet 100 procent wyższe

Rynek zorganizowanej turystyki zagranicznej w Rosji skurczył się do pięciu kierunków, a cały ruch do 50 procent tego sprzed pandemii covidu. Przez zmniejszoną podaż ceny skoczyły nawet o 100 procent, ale byli turyści, którzy zapłacili za wakacje ponad 100 tysięcy dolarów.

Nadwrażliwy turysta bez zadośćuczynienia za zmarnowany urlop

Po wniesieniu roszczeń za zmarnowany urlop ocena, czy doszło do naruszenia dóbr osobistych, nie może być dokonywana według indywidualnej wrażliwości.

Niemieccy agenci niepewni przyszłości. Planują zimą oszczędzać prąd

Rosnące koszty, duża inflacja, niepewność co do ostatecznych cen energii elektrycznej i gazu zimą to powody, dla których niemieccy agenci turystyczni martwią się o swoją przyszłość.

Dziesięć wakacyjnych lotów tygodniowo Itaki z Radomia. 35 tysięcy klientów

Dzisiejszy wspólny komunikat biura podróży Itaka i lotniska w Radomiu potwierdził nasze piątkowe informacje uzyskane z systemu rezerwacyjnego touroperatora, że będzie on od czerwca latał z Radomia do miejsc wakacyjnych w basenie Morza Śródziemnego.