Były prezes TUI w Polsce i w Niemczech, Marek Andryszak, wraca do turystyki

Od 1 sierpnia nowym szefem niemieckiej firmy hotelowej DSR Hotel Holding będzie Marek Andryszak, znany wcześniej z kierowania najpierw biurem podróży TUI Poland, a potem TUI Deutschland.

Lex Kamilek u drzwi hotelu, a branża noclegowa wciąż niegotowa

Od 15 sierpnia na zarządców obiektów noclegowych mogą posypać się kary za nieprzestrzeganie nowego prawa - lex Kamilek. Tymczasem wciąż wielu z nich nie wie, jak wdrożyć nowe przepisy, za co będzie odpowiadać i jak sprawdzać pokrewieństwo gości z towarzyszącymi im dziećmi – wynika z ankiety Nocowanie.pl.

Gruzja skręca w stronę all inclusive. Nad Morzem Czarnym stanie 90 obiektów dla turystów

Na wybrzeżu Morza Czarnego stanie w sumie 90 obiektów, w tym hotele, baseny i centra spa - w Batumi, w Gruzji, powstanie luksusowy ośrodek oferujący pobyty w formule all inclusive.

Nowa burmistrzyni Florencji: Centrum zabytku UNESCO nie dla Airbnb

Florencja chce zakazać krótkoterminowego wynajmu mieszkań w historycznym centrum miasta. Taką zapowiedź dała nowa socjaldemokratyczna burmistrzyni, Sara Funaro. Rada miasta będzie nad tym debatować na najbliższej sesji.

Greccy hotelarze z pomocą ewakuowanym w czasie pożarów. „Wiemy, gdzie przenocują”

Grecka Izba Hotelarska przygotowała z własnej inicjatywy platformę cyfrową, dzięki której będzie można lepiej zarządzać miejscami noclegowymi w czasie klęsk żywiołowych.

Hotelarze: Lipiec nieco zawiódł oczekiwania, ale całe wakacje nie będą złe

Poziom rezerwacji przyjętych na lipiec jest gorszy od przewidywanego przez hotelarzy, ale całe wakacje wyglądają już znacznie lepiej - donosi Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. 57 procent obiektów już teraz deklaruje obłożenie powyżej 50 procent.

Nowe władze Polskiego Holdingu Hotelowego. Na czele Rafał Kincer

Rafał Kincer zacznie kierować 15 lipca Polskim Holdingiem Hotelowym - zdecydowała rada nadzorcza spółki, powierzając mu stanowisko prezesa.

Grecja przymyka drzwi przed Airbnb. 100 miast i stref z ograniczeniami

Grecki rząd ogranicza rozwój rynku wynajmu mieszkań i domów wakacyjnych. Wskazał strefy, w których krótki najem nie będzie mógł już rosnąć.

Hotelarze znad morza: Mamy w tym roku najazd Niemców, Czechów i Węgrów

Obłożenie hoteli na Pomorzu Zachodnim w pierwszych tygodniach wakacji wskazuje, że ten sezon turystyczny może być jednym z najlepszych od wielu lat. Hotelarze zauważają także, że wzrosła liczba turystów z Czech, Węgier i Słowacji, choć wciąż najwięcej jest Niemców.

Airbnb zapłaci miliony euro odszkodowania francuskim hotelarzom?

26 francuskich hotelarzy złożyło pozew zbiorowy przeciwko Airbnb. Oskarżają portal pośredniczący w wynajmowaniu wakacyjnych mieszkań i domów o nieuczciwą konkurencję.

„Airbnb to nie turystyka, to inwazja” - Malaga też ma dość turystów

Brak mieszkań do wynajęcia dla stałych mieszkańców to główny powód, dla którego na ulice kolejnego miasta wychodzą protestujący. Często w turystach upatrują źródła problemu.

Booking nie wyklucza opuszczenia Europy. „Unijne regulacje są głupie”

Prezes Booking Holdings ostro krytykuje Unię Europejską, która nie chce się zgodzić na stosowanie przez portale rezerwacyjne w umowach z hotelami klauzuli najniższej ceny. Nie wyklucza wyjścia z Unii Europejskiej z powodu „głupich regulacji”.

Dobry start sezonu urlopowego w Polsce. „Większy ruch i dłuższe pobyty”

Z początkiem wakacji, który przyniósł prawdziwie letnią aurę, Polacy tłumnie ruszyli na plaże i górskie szlaki. Wszędzie dostępność miejsc noclegowych spada z dnia na dzień, nie warto też czekać z rezerwacjami na sierpień - radzi serwis Nocowanie.pl.

Polski kemping jednym z najlepszych w Europie. "Można zapomnieć o pośpiechu"

Kemping Camp66 w Ściegnach pod Karpaczem znalazł się w tegorocznym rankingu organizacji Auto Camper Service International, który premiuje najlepsze tego typu obiekty w Europie.

Portal z noclegami promuje wypoczynek na łonie natury. "Rozbierzcie się z cywilizacji"

AlohaCamp, platforma pośrednicząca w rezerwowaniu noclegów blisko natury, ogłasza powołanie społeczności NaTurystów. „Rozbierzcie się z cywilizacji” - namawia Polaków.

Przybędą tysiące nowych miejsc hotelowych

Zdecydowanie najwięcej inwestycji jest planowanych w Warszawie, gdzie nowe hotele zaoferują niemal dwa tysiące pokoi. Na spadek cen noclegów nie ma co jednak liczyć.

Agenci turystyczni: Rozszerzyć gwarancje w biurach podróży na wypadek bankructwa

Klienci zamawiający pojedyncze usługi turystyczne powinni być chronieni na wypadek ogłoszenia niewypłacalności przez organizatora - twierdzi niemieckie stowarzyszenie agencyjne VUSR. Brak takich rozwiązań w prawie to problem dla klientów i dla branży turystycznej.

Barcelona mówi stop wakacyjnym apartamentom. Mieszkańcy ważniejsi od turystów

Od listopada 2028 roku w Barcelonie nie będzie można wynajmować apartamentów turystom. Do tego czasu wygasną licencje na najem krótkoterminowy. Tak burmistrz chce zapewnić barcelończykom dostęp do niedrogich mieszkań.