Hotelarze zarobili w wakacje w mieście i poza nim. Na jesień patrzą jednak z obawą

Sierpień był kolejnym miesiącem wzrostu obłożenia w hotelach. Dzięki temu hotelarze zakończyli wakacje z dobrymi wynikami finansowymi – podsumowuje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Politycy z Majorki chcą podnieść podatek, żeby... odstraszyć turystów

Podatek od zrównoważonej turystyki, znany również jako podatek turystyczny, może zostać wyraźnie podniesiony na kolejny sezon letni. Na razie to tylko plany, ale część polityków poważnie je rozważa. Chodzi o to, żeby na wyspę przyjeżdżało mniej wczasowiczów.

100 zamiast 800 euro za dzień pobytu w luksusowym hotelu? Poznajcie „daycation”

Hotele mają różne sposoby na przyciągnięcie gości, nawet tych, którzy chcieliby pławić się w luksusie, ale nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na finanse. Za ułamek ceny noclegu oferują korzystanie w ciągu dnia z różnych atrakcji – basenu, restauracji, czy strefy wypoczynkowej.

Turyści narzekają na brak kadry w hotelach. „Na mój gust za mało personelu”

Brak ludzi do pracy, z jakimi w tym roku boryka się branża turystyczna, mocno odczuwają klienci. Najpierw musieli zmierzyć się z chaosem na dużych europejskich lotniskach, teraz braki personelu doskwierają im w hotelach. Tak przynajmniej twierdzi HolidayCheck.

Skończyły się wakacje, ale nie wyjazdy. Polacy rezerwują noclegi na wrzesień

Tegoroczne wakacje dobiegają końca, ale sezon turystyczny trwa. Po bardzo dobrym sierpniu przed hotelarzami jeszcze pracowity wrzesień, bo rezerwacji wciąż przybywa. Obecnie jest ich o 40 procent więcej niż w zeszłym roku o tej porze - wynika z podsumowania wakacji platformy Noclegi.pl.

Sąd: hotelarze zapłacą większy abonament za telewizory

Właściciele hotelu muszą zarejestrować odbiorniki TV znajdujące się w pokojach i wnieść zwiększoną opłatę.

Europejskie Miasta: Pilnie uregulować najem krótkoterminowy. Warszawa i Kraków też "za"

Europejskie miasta apelują do Komisji Europejskiej, zeby zajęła się nielegalnym wynajmem krótkoterminowym. Jak najszybciej, nie czekając do grudnia, kiedy ma to wpisane do planu inicjatyw.

Niedrogi nocleg w stolicy dla dzieci? Warszawska Organizacja Turystyczna podpowiada

Warszawska Organizacja Turystyczna przygotowała listę obiektów noclegowych odpowiednich dla dzieci i młodzieży szkolnej. - Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje zadowolą organizatorów wycieczek - mówi prezes WOT.

Hotelarze zadowoleni z wakacji, ale zaniepokojeni rezerwacjami jesiennymi

Lipiec był kolejnym miesiącem dobrego obłożenia w hotelach, zarówno tych wakacyjnych, jak i miejskich. Rezerwacje na jesień na razie niepokoją. Ceny noclegów nadal rosną, bo rosną koszty – wynika z najnowszego badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Hotele wciąż ze znacznie mniejszym obłożeniem. Nowe obiekty w odwrocie

W tym roku hotele w Polsce mogą liczyć na około 18 milionów turystów, o 5 milionów mniej niż przed pandemią. Nowe hotele oddawane są do użytku z dużym opóźnieniem, a dodatkowo wzrost kosztów budowy i utrudniony dostęp do finansowania może ten proces spowolnić – oceniają eksperci Emmerson Evaluation.

Hotele w Polsce szykują się na kolejny słaby rok

Branża hotelowa w Polsce może pożegnać marzenia o rychłym powrocie do zyskowności, a obecny rok nie przyniesie wyczekiwanej stabilizacji.

Polski Holding Hotelowy pozyskał 12 milionów złotych z bonów turystycznych

Z tytułu płatności Polskim Bonem Turystycznym go grupy Polski Holding Hotelowy trafiło już prawie 12 milionów złotych.

Paweł Skotarek kieruje od dziś Geovitą

Stanowisko prezesa Geovity, jednej ze spółek należących do grupy Polskiego Holdingu Hotelowego, objął Paweł Skotarek.

Profesor Daniel Puciato odpowiedzialny za sprawy handlowe PHH

Rada Nadzorcza Polskiego Holdingu Hotelowego wybrała dr. habilitowanego Daniela Puciatę na członka zarządu spółki ds. handlowych.

Barcelona do Airbnb: Musicie usunąć ponad 4 tysiące ofert wynajmu mieszkań

Rada miejska Barcelony nakazała Airbnb usunięcie z oferty ponad 4 tysięcy ogłoszeń, ponieważ na wynajem reklamowanych lokali ich właściciele nie uzyskali stosownych zgód. Portal ma na rozwiązanie tej sprawy 15 dni, później czekają go konsekwencje.

Polacy na wakacjach zaciskają pasa. Skracają pobyty, jedzenie kupują w dyskontach

Polacy wyjeżdżają na urlop równie często, co w zeszłym roku, ale na krócej. Oszczędzają też na wyżywieniu, stąd na przykład wiele pytań do właścicieli obiektów o wyposażenie pokojów czy apartamentów w sprzęt kuchenny - wynika z analizy platformy Noclegi.pl zebranych na półmetku wakacji.

Opłata turystyczna to dobry pomysł. Zyski powinien dzielić samorząd

Uregulowanie prawne najmu krótkoterminowego, wprowadzenie opłaty pobytowej, przywrócenie egzaminów dla przewodników – te trzy problemy, nad którymi pracuje Ministerstwo Sportu i Turystyki były przedmiotem konsultacji z branżą turystyczną i samorządami Pomorza.

TripAdvisor pokaże tylko oficjalną kategorię hoteli

TripAdvisor poinformował, że w 18 krajach europejskich będzie pokazywał tylko oficjalną kategoryzację hoteli nadaną przez międzynarodową organizację Hotelstars Union.