Wakacje w kosmosie? „Chcemy, by za 10 lat były dostępne dla tysięcy ludzi”

Pierwszy kosmiczny hotel będzie mógł przyjąć 24 gości. Jego projekt zaprezentowany zostanie podczas czwartej edycji szczytu SUTUS by Les Roches w hiszpańskiej Marbelli.

Robot poliglota zamelduje gościa w hotelu, wyśle fakturę i wskaże lokalne atrakcje

Grupa PHH w partnerstwie z inteliRobots wprowadza narzędzie do obsługi gości wykorzystujące sztuczną inteligencję - inteliRobots.

Bruksela: Uregulować wynajmowanie mieszkań turystom. Mieszkańcy nie mogą cierpieć

Warto wspierać najem krótkoterminowy, ale trzeba też szanować interesy społeczności lokalnych. Rozbieżne przepisy w poszczególnych krajach prowadzą do chaosu, dlatego należy je zharmonizować na poziomie unijnym - twierdzi Unia Europejska.

Grecja szykuje podwyżkę dla turystów. Pieniądze potrzebne dla powodzian

Podatek noclegowy, który turyści płacą w greckich hotelach, ma wkrótce wzrosnąć - zapowiedział premier Kiriakos Micotakis.

W Egipcie powstaje nowa wioska turystyczna. Buduje ją sieć hoteli

Marsa Mares Bay ma być nowym kurortem turystycznym nad egipskim wybrzeżem Morza Czerwonego, a to za sprawą planów sieci hotelowej Jaz. W sumie firma uruchomi tam 10 obiektów.

Hotelarze: Sierpień poprawił wyniki wakacji, ale były one słabsze niż rok temu

Większość hotelarzy dobrze ocenia miniony sezon wakacyjny - wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przeprowadzonej na początku września. Sierpień przyniósł najlepsze wyniki od początku roku, jednak nie są one tak dobre jak w 2022 roku.

Włoscy hotelarze rozczarowani sezonem. „Nasi rodacy wybrali zagranicę”

Ten sezon wakacyjny miał być dla włoskiej turystyki rekordowy - tak przewidywał instytut badawczy Demoskopika. Tymczasem pod koniec lata hotelarze są rozczarowani, twierdzą, że lato było gorsze niż oczekiwali.

Booking.com i Travelist z zarzutami UOKiK. "Naruszyły interesy konsumentów"

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny postawił spółkom Zalando, Booking i Travelist zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów. Grozi im kara do 10 procent obrotu.

Nocowanie.pl: Bez bonu Polacy słabo korzystają z krajowej turystyki

Kapryśna pogoda i chude portfele Polaków – to przyczyny niesatysfakcjonującej frekwencji tego lata w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych – ocenia portal z noclegami Nocowanie.pl. I upomina się o bon turystyczny lub „inny mechanizm wsparcia” dla branży turystycznej.

Airbnb przegrywa w sądzie z Nowym Jorkiem

Airbnb podał do sądu miasto Nowy Jork, bo ograniczyło ono wynajmowanie na krótko mieszkań. Zdaniem portalu przepisy są właściwie równoznaczne z zakazem użyczania lokali turystom. Sędzia jednak pozew oddaliła.

Wiedeń zaostrza zasady wynajmowania mieszkań przez Airbnb. "Powrót do korzeni"

Wiedeń planuje wprowadzić bardziej rygorystyczne zasady wynajmu mieszkań i domów za pośrednictwem platformy Airbnb.

Czego goście oczekują od hotelarzy? Cyfrowej obsługi i programów lojalnościowych

Klienci chcą, żeby branża hotelarska przestawiła się na cyfrową obsługę klienta, wprowadzając np. rozwiązania ograniczające kontakt międzyludzki. Preferują także hotele nagradzające gości za wybór ich usług - wynika z raportu firmy Adyen.

Dobra opinia sprzedaje hotel lepiej niż zniżka

Zdaniem naukowców dobre oceny, jakie hotele, bary i restauracje dostają od zadowolonych klientów, mogą być równie skutecznym narzędziem sprzedaży jak rabat. Turyści chętniej wydają pieniądze na sprawdzone oferty, do tanich, ale mało znanych podchodzą z rezerwą.

Airbnb sprzeda reklamę i pomoże zarządzać najmem

Airbnb rozwija się nie tylko poprzez zwiększanie liczby obiektów dostępnych na jego stronie. Wprowadza dodatkowe usługi, które mają pomóc rozwijać gospodarzom biznes. To początek drogi do tworzenia produktów inne niż noclegi.

Polacy chwalą swoje hotele. Jeśli są niezadowoleni, to głównie ze śniadań

Polscy turyści nocujący w hotelach narzekają nie, jak można by się spodziewać, na ceny, ale przede wszystkim na śniadania - pory ich podawania, jakość i wybór jedzenia czy czystość w stołówkach. Powodem do zadowolenia jest z kolei dobra lokalizacja.

Konkurs na nowego najemcę "Samotni". Wielkie emocje wokół popularnego schroniska

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizowało konkurs na poprowadzenie popularnego karkonoskiego schroniska "Samotnia". Miłośnicy gór widzą w tym zagrożenie dla ulubionego miejsca. Organizują jego obronę.

Rzym chce więcej zarabiać na turystach. Podnosi podatek

Od 71 do 100 procent wyniesie podwyżka opłaty noclegowej w obiektach innych niż hotele, zapowiedziały władze Rzymu. W hotelach również trzeba będzie zapłacić więcej, ale podwyżka będzie mniejsza.

Hotelarze: Turystów o jedną trzecią mniej niż przed rokiem. Ceny w dół

Plaże i górskie szlaki wypełniają się głównie w weekendy, a właściciele obiektów noclegowych coraz częściej rozważają odejście z branży. To będzie to trudny rok dla turystyki krajowej – wynika z analizy serwisu Nocowanie.pl na półmetku wakacji.