Accor inwestuje w Arabii Saudyjskiej. Zbuduje tam 56 hoteli

Accor zarządza obecnie 42 nieruchomościami w Arabii Saudyjskiej, ale wkrótce ta liczba zbliży się do setki. Firma prowadzi budowę 56 obiektów, które w sumie dadzą ponad 10 tysięcy nowych pokojów. To projekty tworzone z myślą nie tylko o podróżnych, ale też mieszkańcach.

Miliony dolarów dla szefów internetowych gigantów turystycznych

W zeszłym roku najlepiej opłacanym prezesem na amerykańskim rynku internetowych biur podróży był szef Booking Holdings, Glenn Fogelm. Jego pakiet wynagrodzeń wyniósł 30 milionów dolarów.

Majorka zamyka się na turystów. Nie ma zgody na nowe miejsca noclegowe

Rada Majorki zgodziła się, że liczba łóżek noclegowych na wyspie jest na tyle duża, że nie ma potrzeby jej powiększać - podaje lokalna gazeta „Mallorca Zeitung” w elektronicznym wydaniu.

Urzędnicy ruszyli certyfikować tureckie hotele. Chodzi o zrównoważoną turystykę

22 tysiące hoteli w Turcji będzie musiało uzyskać certyfikat potwierdzający, że działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - tamtejsze Ministerstwo Kultury i Turystyki uruchomiło właśnie obowiązkowy program.

DER Touristik ma nowe hotele. Dla młodych, doceniających styl i jakość

Ananea to nowa, lajfstajlowa marka hotelowa należąca do DER Tourisitk. Pierwszy obiekt tej sieci otworzy się 1 czerwca na Kos.

Paryż nie chce więcej turystów na Montmartrze, w Marais i pod wieżą Eiffla

Władze Paryża ogłosiły, że zakażą oddawania kolejnych mieszkań turystom. Centrum miasta musi ich zdaniem być dostępne także dla ludzi, którzy chcą tam mieszkać na stałe.

Dominikana - pracownicy turystyki wywalczyli podwyżki. Minimalne wynagrodzenie - 260 dolarów

Od 20 do ponad 49 procent wzrosną pensje minimalne pracowników firm turystycznych w Dominikanie. Wysokość podwyżki zależy od wielkości firmy i będzie rozłożona na dwa etapy – od czerwca, a później od lutego przyszłego roku.

Sztuczna inteligencja pomoże klientowi spisać wrażenia z pobytu w hotelu

HolidayCheck stworzył asystenta opartego na sztucznej inteligencji, który ma pomagać użytkownikom serwisu pisać opinie o odwiedzonych hotelach. Dzięki temu korzystanie z serwisu ma być łatwiejsze i przyjemniejsze.

Booking.com musi lepiej kontrolować treści. Stop dezinformacji

Booking.com znalazł się w grupie dużych serwisów i silników internetowych, które muszą podporządkować się unijnemu prawu o usługach cyfrowych (DSA). Ma wziąć większą odpowiedzialność za publikowane treści i wdrożyć zasady zarządzania kryzysowego.

W Antalyi powstają nowe hotele. Minister turystyki uważa, że już ich wystarczy

W ciągu ostatnich 14 miesięcy w regionie Antalyi rząd wsparł 37 inwestycji hotelowych. Łącznie na ten cel poszło ponad 470 milionów dolarów. Zdaniem ministra turystyki czas skupić się teraz nie na budowaniu nowych obiektów, ale na turystyce kwalifikowanej.

Airbnb w nowej odsłonie. Milion "Airbnb pokojów" - powrót do idei współdzielenia

Przejrzysty opis wymeldowania, udoskonalone mapy i na nowo zaprojektowane listy życzeń - to niektóre z ponad 50 zmian, jakie wprowadził internetowy serwis pośredniczący w wynajmowaniu mieszkań na wakacje, Airbnb. Przygotował je na podstawie opinii użytkowników.

Zmartwienie Greków – idą wakacje, kto obsłuży turystów?

Od 10 do 20 procent więcej gości ma w tym roku odwiedzić Grecję, szacuje tamtejszy minister turystyki. Tymczasem branża turystyczna ma problem – może zabraknąć nawet 80 tysięcy pracowników.

Dublin, Monako i Amsterdam najdroższymi stolicami Europy na majówkę

1069 złotych trzeba zapłacić za dobę spędzoną w trzygwiazdkowym hotelu w Dublinie. Dla porównania, nocleg w Sarajewie kosztuje niewiele ponad 200 złotych – wylicza serwis z ubezpieczeniami, rankomat.pl.

IGHP: W marcu w branży hotelarskiej powiało optymizmem

Z miesiąca na miesiąc wyniki hoteli w Polsce są coraz lepsze - wynika z ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego na temat sytuacji branży w marcu. Lepszy od prognoz okazał się wydłużony weekend wielkanocny, natomiast rezerwacji na majówkę wciąż jest niewiele.

Greccy hotelarze muszą więcej zapłacić pracownikom. Płaca minimalna - 911 euro

Wyższe pensje, zapłata za nadgodziny i uregulowane godziny pracy - Ministerstwo Pracy Grecji zdecydowało, że od tego roku wszyscy hotelarze będą podlegać układowi zbiorowemu pracy. Do tej pory stosować się do niego mogli dobrowolnie.

Popularna wśród polskich turystów marka otwiera dwa luksusowe hotele w Egipcie

Dwa luksusowe obiekty, jeden w Marsa Alam, drugi pod Hurghadą to tegoroczne nowości Grupy Hotelowej Jaz. Firma należąca do Grupy Travco posiada w sumie ponad 60 obiektów działających pod trzema markami w Egipcie, Tunezji, Jordanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Włosi ograniczają wynajmowanie mieszkań turystom. "Mamy teraz Dziki Zachód"

We Włoszech na rynku wynajmu mieszkań na cele turystyczne panuje, zdaniem tamtejszej minister turystyki, „Dziki Zachód”. Nie dość, że zasad regulujących ten segment rynku jest niewiele, to jeszcze nie są przestrzegane. Resort zamierza zrobić z tym porządek.

Masz apartament na Gran Canarii? Jeśli go nie wynajmiesz, zapłacisz karę

Od 2253 do 9015 euro grzywny muszą zapłacić właściciele sześciu apartamentów w kompleksach turystycznych na Gran Canarii. Powód? Właściciele zamiast je wynajmować, wykorzystują do celów mieszkaniowych.