Kamperowe Airbnb z Czech przez Polskę pojedzie w świat

Platforma łącząca poszukujących auta lub przyczepy do karawaningu z właścicielami, którzy je wynajmują, podbiła Czechy i zdobywa uznanie nad Wisłą. Start-up Campiri pozyskał właśnie od inwestorów 2,7 mln euro na ekspansję.

Airbnb: Nowe zasady wyszukiwania noclegów. Klienci chcą zmian

Do tej pory wyszukując noclegu na platformie Airbnb trzeba było podać termin i miejsce pobytu. Teraz ten schemat zostanie zastąpiony nowym – internauta przede wszystkim wybierze rodzaj zakwaterowania w regionie, a nie w konkretnym miejscu.

Wielkanoc i majówka rozczarowały hotelarzy. Lipiec zapowiada się niewiele lepiej

Święta Wielkanocne i majówka w hotelach okazały się słabsze pod względem frekwencji niż w latach poprzednich. Obawy hotelarzy budzi też mała liczba rezerwacji na lipiec – pokazują wyniki ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Siedlisko Arche rozsiadło się na Podlasiu. Odtrutka dla mieszczuchów

Kilkadziesiąt kontenerów przerobionych na domki mieszkalne stanęło na Podlasiu. To kolejne siedlisko sieci hoteli Arche. Mają pomóc mieszczuchom wrócić do natury i ludowych tradycji.

Bat na nieuczciwych hotelarzy

Przedsiębiorca, który używa nazwy „hotel”, a nie ma do tego prawa, zapłaci nawet 15 tys. zł grzywny.

Greccy hotelarze skarżą się na cyfrowe platformy rezerwacyjne

Greccy hotelarze żądają natychmiastowej walki z nieuczciwymi praktykami platform cyfrowych, pośredniczących w rezerwowaniu noclegów. Poskarżyli się krajowej Komisji ds. Konkurencji – informuje serwis Greeek Travel Pages.

Potężny wybuch w hotelu w Hawanie. Nie żyje 18 osób

W budynku hotelu Saratoga w stolicy Kuby doszło do silnej eksplozji. Z materiałów z miejsca zdarzenia wynika, że budynek został w poważnym stopniu uszkodzony. Według najnowszych doniesień, zginęło 18 osób, a 74 trafiły do szpitali.

Urszula Bąkowska-Morawska prezesem spółki PHH Hotele

Rada nadzorcza spółki PHH Hotele powierzyła funkcję prezesa zarządu Urszuli Bąkowskiej-Morawskiej, dotychczasowej członkini zarządu spółki. Wcześniej była między innym wiceprezesem spółki Interferie, która w marcu dołączyła do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Hotelarski gigant żegna Rosję. To alarmujący sygnał

Rosję opuszcza największy hotelarski koncern świata - brytyjski InterContinental Hotel Group. Firma jest trzecia w Rosji pod względem liczby pokoi, którymi zarządza. Ma ich prawie siedem tysięcy.

Polskie hotele i Caritas ugościły na Wielkanoc 20 tysięcy Ukraińców

W wielkanocnych śniadaniach zorganizowanych wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas w różnych częściach Polski wzięło udział około 20 tysięcy Ukraińców.

Majówka o 30 procent droższa niż przed epidemią. Najwięcej trzeba płacić w Sopocie

Jak wynika z danych dotyczących obłożenia hoteli, chętnych na wyjazd w majowy weekend nie brakuje. Za hotel lub pensjonat trzeba jednak zapłacić o niemal jedną trzecią więcej niż przed epidemią.

Hotelarze martwią się, jak otworzyć letni sezon, gdy miejsca zajmują uchodźcy

Wiele pensjonatów, hoteli i hosteli jest dziś zajętych przez uchodźców z Ukrainy. A wakacje tuż tuż. Nie możemy sobie pozwolić na przestój – mówią hotelarze.

IGHP: W marcu odwrócenie sytuacji - miejskie hotele w górę, wypoczynkowe w dół

Wyniki operacyjne hoteli poprawiają się, jednak wciąż daleko im do zadowalającego hotelarzy poziomu, a rezerwacji na długie weekendy majowy i czerwcowy mało – pokazują wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród hotelarzy przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego.

Hiszpańskie hotele zamykają drzwi przed Rosjanami. „Trzeba ich separować”

Hiszpańska sieć RIU zakończyła od dzisiaj, 13 kwietnia, współpracę z rynkiem rosyjskim – podało Rosyjskie Stowarzyszenie Organizatorów Turystyki (ATOR). Rosyjscy organizatorzy wyjazdów widzą potrzebę oddzielania gości w hotelach, żeby ich rodacy wypoczywali spokojnie.

Airbnb anuluje rezerwacje i zawiesza działalność w Rosji i Białorusi

Serwis rezerwacyjny w końcu postanowił wstrzymać działalność na rosyjskim i białoruskim rynku.

Mieszkania wakacyjne odzyskują klientów. Najszybciej w Grecji i Portugalii

W Grecji liczba rezerwacji mieszkań i pokojów na lato zwiększyła się rok do roku o 232 procent. Ten segment rynku odbija się w całej Europie. Dla Polski wskaźnik wzrostu wynosi 77 procent.

Grecja tworzy nową markę hoteli. Ma być kameralnie, autentycznie, gościnnie

Małe hotele w Grecji mogą teraz przyłączyć się do nowej marki Smotel, którą właśnie stworzyła Grecka Konfederacja Turystycznych Obiektów Noclegowych (SETKE).

Hotele borykają się z falą odwoływanych rezerwacji. Wojna straszy turystów

Potencjalnych gości z zagranicy odstrasza wojna blisko polskich granic. Niektórym przeszkadzają zakwaterowani w hotelach uchodźcy. Przy słabnącej frekwencji hotelarzy dobija wzrost kosztów.