Amsterdam broni się przed nadmiarem turystów. Radykalny krok samorządu

Amsterdam nie będzie wydawał pozwolenia na budowę nowych hoteli w ramach walki z masową turystyką - powiadomił samorząd lokalny. „Chcemy, aby miasto było przyjazne mieszkańcom i przyjezdnym. Oznacza to: brak nadmiernej turystyki, brak nowych hoteli i nie więcej niż 20 milionów noclegów w hotelach turystów rocznie” – napisano w oświadczeniu.

Egipskie hotele muszą udowodnić, że nie szkodzą środowisku. Mają na to pół roku

Hotele nad Morzem Czerwonym mają sześć miesięcy na uzyskanie „zielonego” certyfikatu potwierdzającego przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju - ogłosił minister turystyki Egiptu.

Hotelarze: Zapowiada się dobra majówka. Układ kalendarza nam sprzyja

Marcowe wyniki hoteli są podobne do lutowych i wciąż słabsze w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wielkanoc była udana, równie dobrze zapowiada się majówka - pisze IGHP w podsumowaniu comiesięcznej ankiety.

Przybywa turystów. Najbardziej korzystają kwatery prywatne, znikają agroturystyki

Mamy w Polsce więcej hoteli i więcej w nich gości, ale mniej gospodarstw agroturystycznych – pokazują dane zebrane przez Główny Urząd Statystyczny.

„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało

„Lex Kamilek” obowiązuje od połowy lutego, ale właściciele obiektów noclegowych nadal nie wiedzą, jak mają dostosować się do nowych przepisów. Co trzeci nie wie, że powinien wdrożyć „Standardy ochrony małoletnich”. Potrzebne są konkretne wytyczne i więcej informacji - wynika z ankiety Nocowanie.pl.

TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla

Hotel TUI Blue Montafon jest pierwszym z obiektów, który zredukował swój tak zwany ślad węglowy niemal do zera. Turystyczny koncern ogłosił, że nadal będzie dążyć do zrównoważonego rozwoju.

Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej

Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie z dnia na dzień, a liczba rezerwacji sięga już 75 procent tej zeszłorocznej. Właściciele hoteli i kwater, szczególnie w górach, mają wreszcie powody do optymizmu, tym bardziej, że wydłuża się czas majowych pobytów - wynika z raportu Nocowanie.pl.

W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”

W ubiegłym roku egipska baza noclegowa wzbogaciła się o ponad 14 tysięcy pokojów hotelowych. W tym roku ma przybyć niemal dwa razy tyle.

Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny

Budowa hotelu Hampton by Hilton Wroclaw Airport przy terminalu Portu Lotniczego Wrocław ruszyła na początku roku. Dziś wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

Znana sieć hoteli ogranicza marnowanie jedzenia. Pokaże, że dba o środowisko

Sieć popularnych hoteli wakacyjnych RIU wdraża procedury, dzięki którym zamierza ograniczyć marnowanie jedzenia. Trzy jej obiekty na Majorce przeszły już audyt i dostały certyfikaty.

Rada Europejska przyjęła przepisy regulujące najem mieszkań dla turystów

Rada Europejska przyjęła rozporządzenie w sprawie gromadzenia i udostępniania danych w związku z najmem krótkoterminowym. Nowe przepisy mają zwiększyć przejrzystość i pomóc organom publicznym regulować ten segment rynku.

Coraz więcej gości w hotelach. Marzec zapowiada ożywienie

Wyniki hoteli w lutym były lepsze niż w styczniu, ale jednak gorsze od tych z lutego 2023 roku – pokazują wyniki ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Hotelarze liczą w marcu na ożywienie ruchu, szczególnie w hotelach biznesowych.

Platforma uruchamia nowe rezerwowanie noclegów. "Będziemy konkurować z największymi"

Dla turystów to wygodna, bo szybka, forma rezerwowania noclegu, a dla obiektów noclegowych mniej kosztowna obsługa i szansa na pozyskanie gości z zagranicy. Tak platforma Nocowanie.pl zachwala swój „gigantyczny projekt, który pozwoli konkurować z największymi europejskimi graczami”.

Hotelarze z Majorki: Touroperatorzy ciągle są dla nas ważni

Choć na Majorkę wielu turystów przyjeżdża indywidualnie, to touroperatorzy są nadal są dla nas ważnymi partnerami - deklaruje prezes majorkańskiej Federacji Biznesu Hotelarskiego. Nie dość, że zapewniają transport z lotniska, to jeszcze ich klienci zostają dłużej.

Wszystkie mieszkania dla turystów będą rejestrowane - ustalił Parlament Europejski

Rozbieżne przepisy poszczególnych krajów lub ich brak, dotyczące najmu krótkoterminowego, sprawiają, że unijny rynek wewnętrzny jest niejednorodny. Parlament Europejski przyjął właśnie zharmonizowane wymogi dla tego sektora noclegów.

Ferie rozczarowały hotelarzy. Na gości w kolejnych tygodniach też trudno liczyć

Styczeń upłynął hotelarzom pod znakiem słabszych wyników. Choć w trzech województwach rozpoczęły się już ferie zimowe, w hotelach było mniej gości niż miesiąc wcześniej, i mniej niż w styczniu 2023 roku. Rezerwacje na najbliższe tygodnie też niepokoją.

Booking.com nie zamierza płacić ponad pół miliarda dolarów kary

Hiszpański urząd ds. ochrony konkurencji uznał, że Booking.com naruszył przepisy i zapowiedział, że nałoży na firmę karę w wysokości 530 milionów dolarów. Firma zamierza się odwoływać.

IGHP: Ile można zarobić w hotelu?

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zapytała hotelarzy w swoich comiesięcznych ankietach o wynagrodzenie brutto na podstawowych stanowiskach operacyjnych w hotelu.