Coraz więcej członków IGHP. "Cieszy lepsza reprezentatywność"

W zeszłym roku liczba członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powiększyła się o 89 hoteli. Obecnie do organizacji należy 568 hoteli, czyli około 22 procent wszystkich skategoryzowanych w Polsce obiektów.

Barceló otwiera w pandemii hotele. W tym roku planuje 20 kolejnych

Popularna hiszpańska sieć hoteli Barceló planuje w tym roku otwarcie nawet 20 nowych obiektów. Połowę z nich w Hiszpanii.

Kolejne przejęcie Polskiego Holdingu Hotelowego - tym razem Geovity od PGNiG

Polski Holding Hotelowy zawarł umowę warunkową na zakup od PGNiG spółki Geovita SA, która zarządza kilkunastoma obiektami wypoczynkowymi w Polsce.

Polski Holding Hotelowy przejmuje hotele Polskiej Grupy Energetycznej

Polski Holding Hotelowy zawarł umowę warunkową na zakup należących do Elbestu, spółki Polskiej Grupy Energetycznej, dziesięciu hoteli i innych obiektów noclegowych.

Hotelarze: Słabe zimowe rezerwacje i widmo wzrostu kosztów w nowym roku

Hotele w Polsce odnotowują coraz słabsze wyniki - alarmuje IGHP. W listopadzie prawie połowa obiektów miała obłożenie nie większe niż 40 procent. Nastrojów w branży nie poprawia niski poziom zimowych rezerwacji i widmo dalszych podwyżek cen towarów i usług w 2022 roku.

Wysokie ceny w hotelach Polakom niestraszne. Terminy świąteczne niemal wyprzedane

Nie bacząc na ceny i obostrzenia, Polacy postanowili w te święta nie siedzieć przy stole w domu. Bożonarodzeniowych rezerwacji jest nawet więcej niż w 2019 roku, przed pandemią - wynika z analizy platformy Noclegi.pl.

Hotelarstwo czeka na pracowników. Konieczne zmiany w sposobie kształcenia

Tylko w 2020 roku z hotelarstwa odeszło 100 tys. pracowników. To duże wyzwanie także dla uczelni, które kształcą przyszłe kadry. Konieczny jest większy nacisk na zajęcia praktyczne i nowe technologie coraz częściej wykorzystywane w hotelarstwie.

Hotelarze do premiera: Limity i niemożność sprawdzania certyfikatów nas pogrążają

Ciągłość i przewidywalność działalności, powrót do świadczenia usług w pełnym zakresie i możliwość sprawdzania paszportów covidowych to postulaty jakie Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego wystosowała do premiera.

Niemcy - właściciele mieszkań wakacyjnych odcinają się od przeciwników szczepień

Zrzeszenie właścicieli mieszkań wakacyjnych Fewo nie chce w swoich szeregach krytyków szczepień na covid. Publiczne występowanie przeciwko szczepieniom szkodzi organizacji, dlatego takie osoby zostaną pozbawione członkostwa.

Mimo pandemii Polacy planują święta i sylwestra poza domem

Z danych OLX wynika, że liczba zapytań o kwatery, domki i apartamenty na końcówkę grudnia rośnie już od sierpnia, a w ostatnich tygodniach wyszukiwarka notuje ich około 6 tysięcy tygodniowo.

Czwarta fala pandemii bije w hotele. Znów pustoszeją

Pogarszają się prognozy dla branży hotelowej. Rozlewająca się czwarta fala pandemii coraz mocniej odstrasza gości. Jak podała w czwartek Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego (IGHP), liczba rezerwacji coraz szybciej maleje.

Hotelarze: Kiedy rosną zakażenia, spadają rezerwacje w hotelach

Wzrastająca liczba zakażeń koronawirusem powoduje, że mniej klientów rezerwuje noclegi w hotelach – wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przeprowadzonej wśród hotelarzy.

Polski Holding Hotelowy kupuje od KGHM-u Interferie

Polski Holding Hotelowy zawarł umowy warunkowe na zakup pakietu kontrolnego akcji spółki hotelowej Interferie i spółki Interferie Medical SPA. Obie spółki należą do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź.

Booking.com na pierwszych zakupach pandemicznych. Wydał 1,2 miliarda dolarów

Booking.com ogłosił właśnie, że dokonał pierwszego przejęcia od wybuchu pandemii covidu. Za 1,2 miliarda euro kupił platformę z miejscami w hotelach, Getaroom.

Niemieccy hotelarze: Gości ciągle mało. Pomoc publiczna konieczna do marca

Sytuacja w branży hotelarsko-gastronomicznej w Niemczech nadal nie jest zadowalająca i do powrotu przychodów sprzed pandemii droga daleka. Dlatego przedsiębiorcy chcą, by rząd wspierał ich do końca marca przyszłego roku.

Airbnb: Sensacyjny sukces opcji „jestem elastyczny”. Miliard klientów na koncie

W trzecim kwartale tego roku Airbnb zanotowało najlepszy wynik finansowy w swojej historii. - Pandemia zrewolucjonizowała naszy styl życia, pracy i podróżowania, a my zareagowaliśmy na ten trend - skomentował to osiągnięcie prezes Brian Chesky.

Pracownicy hoteli w Dominikanie żądają wyższych pensji

184 dolary miesięcznie wynosi najniższe wynagrodzenie w hotelach w Dominikanie. Prezes Narodowej Dominikańskiej Federacji Pracowników żąda podniesienia pensji dla zatrudnionych w turystyce o 40 procent.

Expedia: Technologia pomoże hotelarzom uporać się z brakiem pracowników

Automatyzacja i technologia bezdotykowa pomogą uporać się hotelarzom z brakiem pracowników – przekonuje Expedia. Platforma rozwija też narzędzia do zarządzania rezerwacjami i sprzedaży, bo to pomoże utrzymać jakość usług.