Airbnb przegrywa w sądzie z Nowym Jorkiem

Airbnb podał do sądu miasto Nowy Jork, bo ograniczyło ono wynajmowanie na krótko mieszkań. Zdaniem portalu przepisy są właściwie równoznaczne z zakazem użyczania lokali turystom. Sędzia jednak pozew oddaliła.

Wiedeń zaostrza zasady wynajmowania mieszkań przez Airbnb. "Powrót do korzeni"

Wiedeń planuje wprowadzić bardziej rygorystyczne zasady wynajmu mieszkań i domów za pośrednictwem platformy Airbnb.

Airbnb sprzeda reklamę i pomoże zarządzać najmem

Airbnb rozwija się nie tylko poprzez zwiększanie liczby obiektów dostępnych na jego stronie. Wprowadza dodatkowe usługi, które mają pomóc rozwijać gospodarzom biznes. To początek drogi do tworzenia produktów inne niż noclegi.

Przybywa apartamentów wakacyjnych, ale coraz trudniej je sprzedać, rynek jest nasycony

Wśród nowo budowanych hoteli dominują projekty realizowane w systemie condo, a rynek wykazuje coraz większe oznaki nasycenia tymi obiektami - to najważniejszy wniosek z raportu firmy Emmerson Evaluation „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce".

Nocleg z Airbnb słabej jakości? Napisz, firma usunie taką ofertę

Jeśli nocleg nie spełnia oczekiwań gości, usuwamy go z naszej bazy - deklaruje Airbnb. Od kwietnia firma pozbyła się ponad 12 tysięcy adresów.

Słaby sezon w krajowych noclegach. Gospodarze szukają ratunku w turystyce slow

Takiego roku jeszcze nie było. Zwykle dziennie zgłaszały się do naszego portalu dwa, trzy obiekty, teraz jest ich nawet dziesięć. Nie nadążamy z rozpatrywaniem ich próśb - mówi współwłaścicielka portalu rezerwacyjnego Slowhop.com.

Florencja mówi stop wynajmowaniu mieszkań turystom

Władze Florencji zdecydowały, że nie będzie wolno przeznaczać kolejnych mieszkań w historycznym centrum miasta na krótki wynajem dla turystów.

Miliony dolarów dla szefów internetowych gigantów turystycznych

W zeszłym roku najlepiej opłacanym prezesem na amerykańskim rynku internetowych biur podróży był szef Booking Holdings, Glenn Fogelm. Jego pakiet wynagrodzeń wyniósł 30 milionów dolarów.

Paryż nie chce więcej turystów na Montmartrze, w Marais i pod wieżą Eiffla

Władze Paryża ogłosiły, że zakażą oddawania kolejnych mieszkań turystom. Centrum miasta musi ich zdaniem być dostępne także dla ludzi, którzy chcą tam mieszkać na stałe.

Airbnb w nowej odsłonie. Milion "Airbnb pokojów" - powrót do idei współdzielenia

Przejrzysty opis wymeldowania, udoskonalone mapy i na nowo zaprojektowane listy życzeń - to niektóre z ponad 50 zmian, jakie wprowadził internetowy serwis pośredniczący w wynajmowaniu mieszkań na wakacje, Airbnb. Przygotował je na podstawie opinii użytkowników.

Włosi ograniczają wynajmowanie mieszkań turystom. "Mamy teraz Dziki Zachód"

We Włoszech na rynku wynajmu mieszkań na cele turystyczne panuje, zdaniem tamtejszej minister turystyki, „Dziki Zachód”. Nie dość, że zasad regulujących ten segment rynku jest niewiele, to jeszcze nie są przestrzegane. Resort zamierza zrobić z tym porządek.

Masz apartament na Gran Canarii? Jeśli go nie wynajmiesz, zapłacisz karę

Od 2253 do 9015 euro grzywny muszą zapłacić właściciele sześciu apartamentów w kompleksach turystycznych na Gran Canarii. Powód? Właściciele zamiast je wynajmować, wykorzystują do celów mieszkaniowych.

Workation pomaga turystyce poza sezonem. W dodatku goście zostają na dłużej

Dobry internet i stanowiska pracy przyciągają gości poza sezonem, a turyści chcący połączyć wypoczynek z pracą decydują się na dłuższe pobyty - wynika z danych platformy rezerwacyjnej Slowshop.com.

Baleary chcą karać platformy internetowe za nielegalne oferty noclegów

Minister turystyki oraz minister finansów i spraw zagranicznych Balearów jadą do Brukseli, gdzie będą prosić Komisję Europejską o pomoc w ukaraniu grzywną platform, które publikują nielegalne oferty wynajmu krótkoterminowego.

Airbnb: Turyści chcą mieszkać oryginalnie, na odludziu, ale z internetem

Ludzie znów jeżdżą do miast, chętniej też wybierają się za granicę. Częściej jednak chcą zostać dłużej lub zamieszkać na odludziu, najlepiej w jakimś oryginalnym obiekcie - twierdzi Airbnb, ale przyznaje, że turyści często podróżują w inny sposób niż przed 2020 rokiem.

Airbnb zarobił rekordowe 1,9 mld dolarów. Teraz zapowiada "fundament pod nowe usługi"

Przychody Airbnb wyniosły w zeszłym roku 8,4 miliarda dolarów a firma zakończyła go rekordową liczbą 6,6 miliona ofert w bazie.

Slowhop.com stawia na turystykę odpowiedzialną i certyfikuje obiekty noclegowe

Portal Slowhop.com, pośrednik w rezerwowaniu noclegów w obiektach skupionych wokół idei slow turystyki, stawia na turystykę odpowiedzialną. Zatrudnił specjalistkę od turystyki zrównoważonej, dr Katarzynę Barwicką.

Turyści coraz chętniej wynajmują mieszkania. Polski Bałtyk w europejskiej czołówce

Liczba noclegów zarezerwowanych przez turystów w mieszkaniach i domach do wynajęcia była w październiku większa o 9,6 procent niż w 2019 roku i o 22,8 procent niż w przed rokiem. W Polsce najlepsze wyniki zanotowały Kołobrzeg i okolice Koszalina.