Airbnb podał do sądu miasto Nowy Jork, bo ograniczyło ono wynajmowanie na krótko mieszkań. Zdaniem portalu przepisy są właściwie równoznaczne z zakazem użyczania lokali turystom. Sędzia jednak pozew oddaliła.
Airbnb rozwija się nie tylko poprzez zwiększanie liczby obiektów dostępnych na jego stronie. Wprowadza dodatkowe usługi, które mają pomóc rozwijać gospodarzom biznes. To początek drogi do tworzenia produktów inne niż noclegi.
Wśród nowo budowanych hoteli dominują projekty realizowane w systemie condo, a rynek wykazuje coraz większe oznaki nasycenia tymi obiektami - to najważniejszy wniosek z raportu firmy Emmerson Evaluation „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce".
Takiego roku jeszcze nie było. Zwykle dziennie zgłaszały się do naszego portalu dwa, trzy obiekty, teraz jest ich nawet dziesięć. Nie nadążamy z rozpatrywaniem ich próśb - mówi współwłaścicielka portalu rezerwacyjnego Slowhop.com.
W zeszłym roku najlepiej opłacanym prezesem na amerykańskim rynku internetowych biur podróży był szef Booking Holdings, Glenn Fogelm. Jego pakiet wynagrodzeń wyniósł 30 milionów dolarów.
Władze Paryża ogłosiły, że zakażą oddawania kolejnych mieszkań turystom. Centrum miasta musi ich zdaniem być dostępne także dla ludzi, którzy chcą tam mieszkać na stałe.
Przejrzysty opis wymeldowania, udoskonalone mapy i na nowo zaprojektowane listy życzeń - to niektóre z ponad 50 zmian, jakie wprowadził internetowy serwis pośredniczący w wynajmowaniu mieszkań na wakacje, Airbnb. Przygotował je na podstawie opinii użytkowników.
We Włoszech na rynku wynajmu mieszkań na cele turystyczne panuje, zdaniem tamtejszej minister turystyki, „Dziki Zachód”. Nie dość, że zasad regulujących ten segment rynku jest niewiele, to jeszcze nie są przestrzegane. Resort zamierza zrobić z tym porządek.
Od 2253 do 9015 euro grzywny muszą zapłacić właściciele sześciu apartamentów w kompleksach turystycznych na Gran Canarii. Powód? Właściciele zamiast je wynajmować, wykorzystują do celów mieszkaniowych.
Dobry internet i stanowiska pracy przyciągają gości poza sezonem, a turyści chcący połączyć wypoczynek z pracą decydują się na dłuższe pobyty - wynika z danych platformy rezerwacyjnej Slowshop.com.
Minister turystyki oraz minister finansów i spraw zagranicznych Balearów jadą do Brukseli, gdzie będą prosić Komisję Europejską o pomoc w ukaraniu grzywną platform, które publikują nielegalne oferty wynajmu krótkoterminowego.
Ludzie znów jeżdżą do miast, chętniej też wybierają się za granicę. Częściej jednak chcą zostać dłużej lub zamieszkać na odludziu, najlepiej w jakimś oryginalnym obiekcie - twierdzi Airbnb, ale przyznaje, że turyści często podróżują w inny sposób niż przed 2020 rokiem.
Portal Slowhop.com, pośrednik w rezerwowaniu noclegów w obiektach skupionych wokół idei slow turystyki, stawia na turystykę odpowiedzialną. Zatrudnił specjalistkę od turystyki zrównoważonej, dr Katarzynę Barwicką.
Liczba noclegów zarezerwowanych przez turystów w mieszkaniach i domach do wynajęcia była w październiku większa o 9,6 procent niż w 2019 roku i o 22,8 procent niż w przed rokiem. W Polsce najlepsze wyniki zanotowały Kołobrzeg i okolice Koszalina.