Airbnb: Turyści chcą mieszkać oryginalnie, na odludziu, ale z internetem

Ludzie znów jeżdżą do miast, chętniej też wybierają się za granicę. Częściej jednak chcą zostać dłużej lub zamieszkać na odludziu, najlepiej w jakimś oryginalnym obiekcie - twierdzi Airbnb, ale przyznaje, że turyści często podróżują w inny sposób niż przed 2020 rokiem.

Airbnb zarobił rekordowe 1,9 mld dolarów. Teraz zapowiada "fundament pod nowe usługi"

Przychody Airbnb wyniosły w zeszłym roku 8,4 miliarda dolarów a firma zakończyła go rekordową liczbą 6,6 miliona ofert w bazie.

Slowhop.com stawia na turystykę odpowiedzialną i certyfikuje obiekty noclegowe

Portal Slowhop.com, pośrednik w rezerwowaniu noclegów w obiektach skupionych wokół idei slow turystyki, stawia na turystykę odpowiedzialną. Zatrudnił specjalistkę od turystyki zrównoważonej, dr Katarzynę Barwicką.

Turyści coraz chętniej wynajmują mieszkania. Polski Bałtyk w europejskiej czołówce

Liczba noclegów zarezerwowanych przez turystów w mieszkaniach i domach do wynajęcia była w październiku większa o 9,6 procent niż w 2019 roku i o 22,8 procent niż w przed rokiem. W Polsce najlepsze wyniki zanotowały Kołobrzeg i okolice Koszalina.

Bruksela szykuje plan dla Airbnb. Pogodzi interesy mieszkańców miast i turystów?

Airbnb i inne portale zajmujące się najmem krótkoterminowym będą musiały poddać się regulacjom narzuconym przez Komisję Europejską. Jednak, jak twierdzą osoby zaznajomione ze sprawą, nowe rygory nie będą bardzo dokuczliwe.

Airbnb chce montować czujniki hałasu w mieszkaniach. Zapobiegną imprezom?

Airbnb rozpoczął współpracę z firmą Minut. Jej celem jest ograniczanie hałasu w mieszkaniach wynajmowanych za pośrednictwem platformy. Właściciele lokali mają dostęp do usługi monitorowania hałasu w ramach trzymiesięcznej subskrypcji.

Komisja Europejska zajmie się szarą strefą w hotelarstwie

Do końca roku Komisja Europejska ma przedstawić założenia inicjatywy ustawodawczej regulującej rynek najmu krótkoterminowego. Organizacje reprezentujące segmenty zakwaterowania EFTAT i HOTREC z zadowoleniem przyjęli tę wiadomość.

Skończyły się wakacje, ale nie wyjazdy. Polacy rezerwują noclegi na wrzesień

Tegoroczne wakacje dobiegają końca, ale sezon turystyczny trwa. Po bardzo dobrym sierpniu przed hotelarzami jeszcze pracowity wrzesień, bo rezerwacji wciąż przybywa. Obecnie jest ich o 40 procent więcej niż w zeszłym roku o tej porze - wynika z podsumowania wakacji platformy Noclegi.pl.

Europejskie Miasta: Pilnie uregulować najem krótkoterminowy. Warszawa i Kraków też "za"

Europejskie miasta apelują do Komisji Europejskiej, zeby zajęła się nielegalnym wynajmem krótkoterminowym. Jak najszybciej, nie czekając do grudnia, kiedy ma to wpisane do planu inicjatyw.

Barcelona do Airbnb: Musicie usunąć ponad 4 tysiące ofert wynajmu mieszkań

Rada miejska Barcelony nakazała Airbnb usunięcie z oferty ponad 4 tysięcy ogłoszeń, ponieważ na wynajem reklamowanych lokali ich właściciele nie uzyskali stosownych zgód. Portal ma na rozwiązanie tej sprawy 15 dni, później czekają go konsekwencje.

Airbnb już nie pomoże znaleźć lokum w Chinach. Wszystko przez Covid

Airbnb całkowicie rezygnuje z działalności w Chinach, gdzie polityka „zero-Covid” i lockdowny ograniczają podróżowanie i turystykę.

Airbnb: Nowe zasady wyszukiwania noclegów. Klienci chcą zmian

Do tej pory wyszukując noclegu na platformie Airbnb trzeba było podać termin i miejsce pobytu. Teraz ten schemat zostanie zastąpiony nowym – internauta przede wszystkim wybierze rodzaj zakwaterowania w regionie, a nie w konkretnym miejscu.

Airbnb anuluje rezerwacje i zawiesza działalność w Rosji i Białorusi

Serwis rezerwacyjny w końcu postanowił wstrzymać działalność na rosyjskim i białoruskim rynku.

Mieszkania wakacyjne odzyskują klientów. Najszybciej w Grecji i Portugalii

W Grecji liczba rezerwacji mieszkań i pokojów na lato zwiększyła się rok do roku o 232 procent. Ten segment rynku odbija się w całej Europie. Dla Polski wskaźnik wzrostu wynosi 77 procent.

Niemcy - właściciele mieszkań wakacyjnych odcinają się od przeciwników szczepień

Zrzeszenie właścicieli mieszkań wakacyjnych Fewo nie chce w swoich szeregach krytyków szczepień na covid. Publiczne występowanie przeciwko szczepieniom szkodzi organizacji, dlatego takie osoby zostaną pozbawione członkostwa.

Airbnb: Sensacyjny sukces opcji „jestem elastyczny”. Miliard klientów na koncie

W trzecim kwartale tego roku Airbnb zanotowało najlepszy wynik finansowy w swojej historii. - Pandemia zrewolucjonizowała naszy styl życia, pracy i podróżowania, a my zareagowaliśmy na ten trend - skomentował to osiągnięcie prezes Brian Chesky.

Paryż wygrał w sądzie z Booking.com. 1,2 miliona euro grzywny dla platformy

Paryski sąd nałożył na Booking.com grzywnę w wysokości 1,2 miliona euro. Firma nie złożyła na czas deklaracji z informacją, czy osoby wynajmujące za jej pośrednictwem swoje mieszkania turystom nie przekraczają dozwolonych 120 dni w roku.

Airbnb coraz bliżej rynku turystycznego

Airbnb właśnie przystąpił do niemieckiego stowarzyszenia zrzeszającego wynajmujących mieszkania wakacyjne. Firma chce rozwijać współpracę z organizacjami turystycznymi w tym kraju.