Apel do premiera. Hotelarze chcą znać zasady, na jakich mogą pracować

Ponad 100 hotelarzy podpisało apel do rządu o określenie warunków, które pozwolą im zachować ciągłość i przewidywalność prowadzenia działalności hotelarskiej w sezonie jesienno-zimowym.

Wybrano nowe władze IGHP, prezesem Ireneusz Węgłowski

IX Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego powołało dzisiaj na nową 4-letnią kadencję radę IGHP. Nowo wybrana rada wyłoniła z kolei zarząd Izby. Na jego czele ponownie stanął Ireneusz Węgłowski.

Turystyka liczy na rekompensaty za stan wyjątkowy. "Do sylwestra już nie zarobimy"

Rekompensaty za stan wyjątkowy powinny obejmować utracone korzyści, a nie tylko poniesione koszty – uważają przedsiębiorcy turystyczni z pasa przygranicznego, który ma być zamknięty dla gości z zewnątrz przez najbliższy miesiąc.

Ekologiczny Mercure otworzył się w Katowicach

Hotel Mercure Katowice Centrum, który przyjął dziś pierwszych gości, wyróżnia wykorzystanie rozwiązań przyjaznych środowisku i materiałów z recyklingu, a także największa w mieście ściana z naturalnych roślin na fasadzie.

Trzy hotele Orbisu mają nowych dyrektorów

Hotele Grupy Orbis – Novotel Warszawa Centrum, Novotel Warszawa Airport i Mercure Wrocław Centrum – mają nowe kierownictwo. Zmiany na stanowiskach dyrektorów ogłosił Accor, który tymi obiektami zarządza.

IGHP: W lipcu hotele wypoczynkowe na plusie

W lipcu hotele, zwłaszcza te wypoczynkowe, położone poza miastami, wyraźnie poprawiły wyniki – taki wniosek płynie z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Wynika z niej również, że 62 procent pracowników hoteli jest już w pełni zaszczepionych.

Meliá inwestuje w Albanii. Hiszpanie postawią cztery hotele

Meliá Hotels International chce być najważniejszym operatorem hotelowym w rozwijających się krajach basenu Morza Śródziemnego. To właśnie dlatego zamierza otworzyć w Albanii cztery kolejne hotele. Pierwszy ma zacząć działać już w przyszłym roku.

Jurata to miejsce luksusowe. Wolnych pokojów na najbliższe tygodnie brak

Obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia jako kurort Jurata niezmiennie przyciąga zamożnych turystów. – To miejsce, tak jak przed wojną, dla elit. Tutaj mamy luksusowe hotele, korty tenisowe, w miejscu rocka jest jazz, a zamiast barów – restauracje – mówi burmistrz Jastarni Tyberiusz Narkowicz.

Egipt: Będą ceny minimalne za hotele. W imię dobrej jakości

Co najmniej 28 dolarów za nocleg w obiekcie 4-gwiazdkowym i 40 dolarów w 5-gwiazdkowym – od 1 listopada egipscy hotelarze nie będą mogli żądać mniej za zakwaterowanie turystów.

Egipt: Będą ceny minimalne za hotele. W imię dobrej jakości

Co najmniej 28 dolarów za nocleg w obiekcie 4-gwiazdkowym i 40 dolarów w 5-gwiazdkowym – od 1 listopada egipscy hotelarze nie będą mogli żądać mniej za zakwaterowanie turystów.

Prezes Arche: W pandemii nakręciłem się na nowe projekty

O ratowaniu zabytków przez zamienianie ich w hotele, o kontenerowych siedliskach, jako powrocie do polskiej wsi, tradycji i przyrody i o Alternatywnej Akademii Arche, czyli miejscu kształcenia wolnych duchem pracowników hoteli – opowiada prezes Grupy Arche Władysław Grochowski.

Miłośnicy górskich wędrówek szybciej znajdą odpowiedni nocleg

Nowa platforma internetowa wander-hotels.info to miejsce, w którym amatorzy trekkingu mogą znaleźć zakwaterowanie w górskich regionach. W ofercie jest już ponad tysiąc obiektów w Alpach.

Hotelarze do rządu: Nie zamykajcie nas jesienią

Europejskie badania wyraźnie wskazują, że hotele nie są obszarami transmisji wirusa SARS-CoV-2, dlatego nie ma konieczności ograniczania ich działalności w wypadku rozwoju epidemii – pisze Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego w liście do rządu. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie zła, hotelarze mogą przyjmować przetestowanych, ozdrowieńców i zaszczepionych.

IGHP: W hotelach brakuje rąk do pracy, zwłaszcza kucharzy i kelnerów

Hotelarze, choć odnotowali na początku sezonu letniego lepsze wyniki niż w maju, wciąż notują straty, które w czerwcu oszacowali na co najmniej pół miliarda złotych. Przy tym ponad połowa hoteli ma problemy ze skompletowaniem pracowników.

Łuczyński: Hotelarze cieszą się z lata, ale z obawą spoglądają na jesień

Pandemia spowodowała, że Polacy szukają noclegów bezpiecznych i w miarę odosobnionych, aby ograniczyć kontakty z innymi wczasowiczami. Na te zmiany wpłynęła także rosnąca w ostatnich latach zamożność społeczeństwa. Goście oczekują bardziej indywidualnego, rodzinnego traktowania, spersonalizowanych usług i zwracają większą uwagę na szczegóły.

Arche postawiło stopę w północnej Wielkopolsce

158 pokojów hotelowych i 108 mieszkań do długiego wynajmowania mieści najnowszy obiekt Grupy Arche – Arche Hotel Piła.

Accor otwiera Mövenpicka w Albanii

Pierwszego lipca ruszy pierwszy hotel Accoru w Albanii. Lalez Durrës będzie działał pod marką luksusowej szwajcarskiej sieci Mövenpick.

Ceny noclegów w Polsce skaczą z tygodnia na tydzień

W ostatnich dwóch tygodniach ceny noclegów w popularnych miejscowościach wypoczynkowych wzrosły nawet o 55 procent. A to jeszcze nie koniec podwyżek – donosi serwis Noclegi.pl.