Ranking globalnych agentów turystycznych. Booking pokonał Expedię

Booking Holdings, Expedia i BCD Travel to najwięksi agenci turystyczni w Stanach Zjednoczonych - wynika z danych zebranych przez magazyn branży turystycznej „Travel Weekly”. Za kryterium posłużyła wielkość przychodów w 2021 roku.

W Attyce powstanie od zera ogromny luksusowy kompleks turystyczny

Luksusowy hotel, pole golfowe, lądowisko dla helikopterów, wioska turystyczna i przystań powstaną we wschodniej Attyce. Koszt inwestycji to 840 milionów euro.

Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli. Miał 79 lat

W wieku 79 lat zmarł znany przedsiębiorca Tadeusz Gołębiewski. Był właścicielem luksusowej sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej.

IGHP: Maj był dla hotelarzy najlepszym miesiącem w tym roku

W maju we wszystkich kategoriach hoteli frekwencja poprawiła się o kilkanaście punktów procentowych w porównaniu z kwietniem - donosi Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Hotelarze spodziewają się, że w wakacje ceny będą nieco wyższe od ubiegłorocznych.

Rekordowe wyniki z działalności hoteli Arche

Wydawać by się mogło, że najpierw covid, a teraz wojna, mocno wyhamują branżę hotelarską i deweloperską. Grupa Arche jest jednak przykładem, że w sytuacji kryzysowej można pomagać innym i osiągać bardzo wysokie wyniki finansowe.

W tym roku może zabraknąć miejsc w hotelach. "Ludzie wyrywają sobie oferty"

W tym roku miejsc w samolotach jest na rynku dużo, gorzej z dostępnością łóżek w popularnych miejscach turystycznych, twierdzi pionier ofert last minute Karlheinz Kögel. W szczycie sezonu może ich zwyczajnie zabraknąć.

Amerykańska sieć hotelowa Marriott opuszcza Rosję po 25 latach

Sieć hoteli Marriott poinformowała oficjalnie, że opuszcza Rosję po 25 latach. Sankcje uniemożliwiają jej dalsze prowadzenie tam działalności.

Gheorghe Marian Cristescu ponownie prezesem Polskiego Holdingu Hotelowego

Rada nadzorcza spółki Polski Holding Hotelowy zdecydowała, że Gheorghe Marian Cristescu będzie jej prezesem przez kolejną, trzyletnią kadencję. Cristescu pełni tę funkcję nieprzerwanie od 2016 roku.

Bułgaria: Hotele nad morzem są dla turystów, nie dla uchodźców

Rząd Bułgarii planuje przenieść uciekinierów wojennych do centrów dla uchodźców. Wicepremier tego kraju mówi, że nie może on sobie już dłużej pozwalać na kwaterowanie Ukraińców w hotelach przy plaży.

Wakacje drożeją, ale Polacy i tak wyjadą. Jest tylko kwestia dokąd

Z jednej strony hotelarze narzekają na brak rezerwacji, z drugiej właściciele apartamentów mówią o pełnym obłożeniu. Prognozy branży na sezon nie są spójne. - Pewne jest, że Polacy wyjadą, ale niekoniecznie zostaną w kraju - wskazują eksperci platformy Noclegi.pl.

Wielkanoc i majówka rozczarowały hotelarzy. Lipiec zapowiada się niewiele lepiej

Święta Wielkanocne i majówka w hotelach okazały się słabsze pod względem frekwencji niż w latach poprzednich. Obawy hotelarzy budzi też mała liczba rezerwacji na lipiec – pokazują wyniki ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Siedlisko Arche rozsiadło się na Podlasiu. Odtrutka dla mieszczuchów

Kilkadziesiąt kontenerów przerobionych na domki mieszkalne stanęło na Podlasiu. To kolejne siedlisko sieci hoteli Arche. Mają pomóc mieszczuchom wrócić do natury i ludowych tradycji.

Bat na nieuczciwych hotelarzy

Przedsiębiorca, który używa nazwy „hotel”, a nie ma do tego prawa, zapłaci nawet 15 tys. zł grzywny.

Greccy hotelarze skarżą się na cyfrowe platformy rezerwacyjne

Greccy hotelarze żądają natychmiastowej walki z nieuczciwymi praktykami platform cyfrowych, pośredniczących w rezerwowaniu noclegów. Poskarżyli się krajowej Komisji ds. Konkurencji – informuje serwis Greeek Travel Pages.

Potężny wybuch w hotelu w Hawanie. Nie żyje 18 osób

W budynku hotelu Saratoga w stolicy Kuby doszło do silnej eksplozji. Z materiałów z miejsca zdarzenia wynika, że budynek został w poważnym stopniu uszkodzony. Według najnowszych doniesień, zginęło 18 osób, a 74 trafiły do szpitali.

Urszula Bąkowska-Morawska prezesem spółki PHH Hotele

Rada nadzorcza spółki PHH Hotele powierzyła funkcję prezesa zarządu Urszuli Bąkowskiej-Morawskiej, dotychczasowej członkini zarządu spółki. Wcześniej była między innym wiceprezesem spółki Interferie, która w marcu dołączyła do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Hotelarski gigant żegna Rosję. To alarmujący sygnał

Rosję opuszcza największy hotelarski koncern świata - brytyjski InterContinental Hotel Group. Firma jest trzecia w Rosji pod względem liczby pokoi, którymi zarządza. Ma ich prawie siedem tysięcy.

Polskie hotele i Caritas ugościły na Wielkanoc 20 tysięcy Ukraińców

W wielkanocnych śniadaniach zorganizowanych wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas w różnych częściach Polski wzięło udział około 20 tysięcy Ukraińców.