Prezes Arche: Obłożenie hoteli średnie, ale zysk dobry. Ważna jest też integracja

Do końca października 2023 roku spółka Arche, właściciel 19 hoteli, zanotowała przychody w wysokości 271 milionów złotych, średnie obłożenie 60 procent i prawie 100 mln złotych zysku operacyjnego - informuje w komunikacie prezes Władysław Grochowski.

Hotelarze: Październik był słaby, a listopad zapowiada się jeszcze gorszy

W październiku hotele zanotowały słabsze wyniki niż miesiąc wcześniej i niż rok temu. Dwie trzecie zanotowało obłożenie większe niż 50 procent, ale trzy czwarte podniosło ceny, licząc rok do roku – pokazuje najnowsze badanie Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Greccy hotelarze wściekli na rząd. Chodzi o stare i nowe podatki

Greccy hotelarze apelują do rządu, by jeszcze raz przemyślał pomysł nakładania podatków na branżę noclegową. Zawsze wspierała ona bowiem grecką gospodarkę, a po tegorocznych pożarach i powodziach oczekuje tego samego dla siebie.

Premier Grecji: Dzięki takim inwestycjom zadowolimy najbogatszych turystów

Setki miliony euro zainwestowane w hotele i usługi sprawią, że Grecja stanie się wiodącym graczem na rynku turystyki dla najbardziej wymagających klientów - zapowiada premier tego kraju Kyriakos Micotakis.

Turcja w awangardzie zrównoważonej turystyki. Ma najwięcej certyfikatów

Już ponad 6 tysięcy hoteli w Turcji dostało certyfikaty, potwierdzające, że działają one w zgodzie z zasadami zrównoważonej turystyki.

Ultraluksus w Arabii Saudyjskiej. Na pustyni stanie monumentalny kompleks hoteli

W Arabii Saudyjskiej powstaje kompleks hoteli dosłownie wyrastających z gór. To kolejna część gigaprojektu Neom, który ma być wizytówką gospodarki saudyjskiej, odchodzącej od paliw kopalnych i stawiającej na usługi.

Hotele pod lupą inspektorów Michelina. Dostaną klucze, jak restauracje gwiazdki

Słynny przewodnik Michelin, znany z surowego oceniania restauracji i nadawania tym najlepszym gwiazdek, będzie teraz oceniał też hotele. Ale zamiast gwiazdek, będzie przyznawał im klucze.

Hotelarze liczą zyski po ciepłym i słonecznym wrześniu. "Ruch był jak w wakacje"

We wrześniu osiem na 10 hoteli odnotowało obłożenie powyżej 50 procent, z czego prawie połowa powyżej 70 procent - wynika z badania Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Frekwencja były również lepsza od tej sprzed roku.

Halo Szczyrk, Halo Hel, Halo Toruń – państwowe hotele zmieniają markę

Polski Holding Hotelowy wprowadza na rynek własną markę hoteli. Halo ma zachęcać do wspólnego wypoczynku „w przyjaznej, komfortowej atmosferze, w atrakcyjnych turystycznie miejscach Polski”. Jako pierwsze zmienią nazwę obiekty w Szczyrku, na Helu, w Toruniu i Szczecinie.

Hotele Motel One zaatakowane przez hakerów. Wyciekły dane klientów

Hakerzy przeniknęli do infrastruktury informatycznej niemieckiej sieci hoteli Motel One, wyłudzając dane klientów, w tym dane ich kart kredytowych.

Wakacje w kosmosie? „Chcemy, by za 10 lat były dostępne dla tysięcy ludzi”

Pierwszy kosmiczny hotel będzie mógł przyjąć 24 gości. Jego projekt zaprezentowany zostanie podczas czwartej edycji szczytu SUTUS by Les Roches w hiszpańskiej Marbelli.

Robot poliglota zamelduje gościa w hotelu, wyśle fakturę i wskaże lokalne atrakcje

Grupa PHH w partnerstwie z inteliRobots wprowadza narzędzie do obsługi gości wykorzystujące sztuczną inteligencję - inteliRobots.

Grecja szykuje podwyżkę dla turystów. Pieniądze potrzebne dla powodzian

Podatek noclegowy, który turyści płacą w greckich hotelach, ma wkrótce wzrosnąć - zapowiedział premier Kiriakos Micotakis.

W Egipcie powstaje nowa wioska turystyczna. Buduje ją sieć hoteli

Marsa Mares Bay ma być nowym kurortem turystycznym nad egipskim wybrzeżem Morza Czerwonego, a to za sprawą planów sieci hotelowej Jaz. W sumie firma uruchomi tam 10 obiektów.

Hotelarze: Sierpień poprawił wyniki wakacji, ale były one słabsze niż rok temu

Większość hotelarzy dobrze ocenia miniony sezon wakacyjny - wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przeprowadzonej na początku września. Sierpień przyniósł najlepsze wyniki od początku roku, jednak nie są one tak dobre jak w 2022 roku.

Włoscy hotelarze rozczarowani sezonem. „Nasi rodacy wybrali zagranicę”

Ten sezon wakacyjny miał być dla włoskiej turystyki rekordowy - tak przewidywał instytut badawczy Demoskopika. Tymczasem pod koniec lata hotelarze są rozczarowani, twierdzą, że lato było gorsze niż oczekiwali.

Booking.com i Travelist z zarzutami UOKiK. "Naruszyły interesy konsumentów"

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny postawił spółkom Zalando, Booking i Travelist zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów. Grozi im kara do 10 procent obrotu.

Nocowanie.pl: Bez bonu Polacy słabo korzystają z krajowej turystyki

Kapryśna pogoda i chude portfele Polaków – to przyczyny niesatysfakcjonującej frekwencji tego lata w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych – ocenia portal z noclegami Nocowanie.pl. I upomina się o bon turystyczny lub „inny mechanizm wsparcia” dla branży turystycznej.