Teneryfa - powstanie hotel na 1000 łóżek. Mieszkańcy protestują, ale rząd się zgadza

Rząd Wysp Kanaryjskich wydał właśnie zgodę na budowę nowego, czterogwiazdkowego hotelu. Obiekt, który stanie w Corralejo, na północy Teneryfy, pomieści prawie tysiąc osób.

Gheorghe Cristescu odwołany ze stanowiska prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego

Gheorghe Marian Cristescu i Daniel Puciato nie są już członkami zarządu spółki Polski Holding Hotelowy. Pierwszy piastował funkcję prezesa, drugi członka zarządu do spraw handlowych.

Polscy hotelarze namawiają turystów: Rezerwujcie noclegi u nas, nie u pośredników

„Tak, jak lubisz. Bezpośrednio” – pod tym hasłem firma technologiczna Profitroom rozpoczęła w internecie kampanię wspierającą branżę hotelarską.

Wielkie inwestycje hotelowe w Hiszpanii. „Mogą zwiastować rekordowy rok”

Budowy i remonty hoteli w Hiszpanii, w tym na Wyspach Kanaryjskich, napędzane rosnącym popytem turystycznym, osiągnęły na początku 2024 roku rekordowy poziom - wynika z danych firmy analitycznej.

Rekordowe zainteresowanie turystów wakacjami w Turcji. Polska „niespodzianką roku”

W tym roku wczesne rezerwacje wypoczynku w Turcji osiągnęły rekordowy poziom. Przewidujemy pełne obłożenie w wielu miejscach przez cały sezon - mówi prezes jednego z tureckich stowarzyszeń hotelarskich.

Tureccy hotelarze: Trzeba coś zrobić z all inclusive. Za dużo jedzenia się marnuje

Prezes tureckiego stowarzyszenia menedżerów hoteli proponuje przekształcenie formuły wyżywienia all inclusive tak, by była zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Uważa, że w obecnym systemie zbyt dużo jedzenia zostaje na stołach.

„Zrób to dla siebie” - sieć hoteli promuje zrównoważony urlop

Siedem filmów, siedmiu bohaterów, siedem pomysłów na niezapomniany urlop - tak sieć hoteli Iberostar zachęca do spędzenia urlopu w jednym ze swoich obiektów. Zarazem w niecodzienny sposób zwraca uwagę na kwestię zrównoważonego rozwoju.

Amsterdam broni się przed nadmiarem turystów. Radykalny krok samorządu

Amsterdam nie będzie wydawał pozwolenia na budowę nowych hoteli w ramach walki z masową turystyką - powiadomił samorząd lokalny. „Chcemy, aby miasto było przyjazne mieszkańcom i przyjezdnym. Oznacza to: brak nadmiernej turystyki, brak nowych hoteli i nie więcej niż 20 milionów noclegów w hotelach turystów rocznie” – napisano w oświadczeniu.

Egipskie hotele muszą udowodnić, że nie szkodzą środowisku. Mają na to pół roku

Hotele nad Morzem Czerwonym mają sześć miesięcy na uzyskanie „zielonego” certyfikatu potwierdzającego przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju - ogłosił minister turystyki Egiptu.

Hotelarze: Zapowiada się dobra majówka. Układ kalendarza nam sprzyja

Marcowe wyniki hoteli są podobne do lutowych i wciąż słabsze w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wielkanoc była udana, równie dobrze zapowiada się majówka - pisze IGHP w podsumowaniu comiesięcznej ankiety.

Przybywa turystów. Najbardziej korzystają kwatery prywatne, znikają agroturystyki

Mamy w Polsce więcej hoteli i więcej w nich gości, ale mniej gospodarstw agroturystycznych – pokazują dane zebrane przez Główny Urząd Statystyczny.

„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało

„Lex Kamilek” obowiązuje od połowy lutego, ale właściciele obiektów noclegowych nadal nie wiedzą, jak mają dostosować się do nowych przepisów. Co trzeci nie wie, że powinien wdrożyć „Standardy ochrony małoletnich”. Potrzebne są konkretne wytyczne i więcej informacji - wynika z ankiety Nocowanie.pl.

TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla

Hotel TUI Blue Montafon jest pierwszym z obiektów, który zredukował swój tak zwany ślad węglowy niemal do zera. Turystyczny koncern ogłosił, że nadal będzie dążyć do zrównoważonego rozwoju.

Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej

Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie z dnia na dzień, a liczba rezerwacji sięga już 75 procent tej zeszłorocznej. Właściciele hoteli i kwater, szczególnie w górach, mają wreszcie powody do optymizmu, tym bardziej, że wydłuża się czas majowych pobytów - wynika z raportu Nocowanie.pl.

W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”

W ubiegłym roku egipska baza noclegowa wzbogaciła się o ponad 14 tysięcy pokojów hotelowych. W tym roku ma przybyć niemal dwa razy tyle.

Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny

Budowa hotelu Hampton by Hilton Wroclaw Airport przy terminalu Portu Lotniczego Wrocław ruszyła na początku roku. Dziś wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

Znana sieć hoteli ogranicza marnowanie jedzenia. Pokaże, że dba o środowisko

Sieć popularnych hoteli wakacyjnych RIU wdraża procedury, dzięki którym zamierza ograniczyć marnowanie jedzenia. Trzy jej obiekty na Majorce przeszły już audyt i dostały certyfikaty.

Coraz więcej gości w hotelach. Marzec zapowiada ożywienie

Wyniki hoteli w lutym były lepsze niż w styczniu, ale jednak gorsze od tych z lutego 2023 roku – pokazują wyniki ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Hotelarze liczą w marcu na ożywienie ruchu, szczególnie w hotelach biznesowych.