Czech Pavel Trojan będzie kierował promocją polskiej turystyki w Czechach

Nazywa się Pavel Trojan, urodził się w Pradze i wygrał konkurs na stanowisko dyrektora biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Czechach. Na początek będzie to biuro musiał stworzyć, ponieważ wcześniej go nie było.

Koniec wakacji dla Grecji nie oznacza końca sezonu

Grecja chce przedłużyć sezon turystyczny do końca października, bo jak wynika z danych sprzedażowych, rezerwacji na ten okres jest nadal bardzo dużo.

Wielka Brytania ma nowego ministra turystyki. To doświadczony polityk

Lord Syed Kamall został mianowany nowym ministrem turystyki w rządzie kierowanym przez Liz Truss. Turystyka nie będzie jedynym obszarem, za który ma odpowiada.

Grecka branża turystyczna obawia się kosztów energii zimą. Czy państwo pomoże?

Co prawda przychody przedsiębiorców turystycznych będą po tym sezonie duże, ale równie duże będą w związku z podwyżkami cen energii ich koszty. Dlatego SETE przedstawiła plan, który ma pomóc im przetrwać trudną zimę.

Polak na wakacjach najczęściej płaci kartą we Włoszech, Niemczech i Chorwacji

Euro, funt i dolar, ale też kuna chorwacka, korona czeska, korona norweska, forint węgierski, korona szwedzka, lira turecka i korona duńska – tymi walutami najczęściej płacili użytkownicy kart wielowalutowych Cinkciarz.pl w czasie wakacji.

Rekordowo dużo Brytyjczyków na Riwierze Tureckiej. Więcej tylko na Majorce i w Faro

Ponad 800 tysięcy turystów z Wielkiej Brytanii wybrało się już w tym roku na Riwierę Turecką. To rekordowo dużo, a szacunki mówią, że sezon zakończyć się może liczbą miliona gości z Wysp Brytyjskich.

Wycieczka skrócona przez covid? Klientowi należy się obniżka ceny

Nawet jeśli wycieczka została skrócona z powodu przepisów wprowadzonych przez rząd danego kraju w związku z pandemią koronawirusa, touroperator powinien zwrócić klientowi część pieniędzy - uważa Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Rosjanie już tu nie przyjadą. Unia Europejska odcina turystów ze Wschodu

Polska i kraje nadbałtyckie zamykają się na turystów z Rosji. Już w lecie z Rosji do Europy przyjechało tylko 5-10 procent tej liczby Rosjan, którzy byli tu przed rokiem 2019. Tego lata Rosjanie wprawdzie docierali do Grecji, Hiszpanii, Włoch i Francji, ale nie wprost.

Liz Truss obiecuje brytyjskiej branży turystycznej pakiet pomocowy na zimę

Future Travel Coalition, zrzeszenie organizacji turystycznych w Wielkiej Brytanii, uważa, że w związku z kryzysem gospodarczym i rosnącymi kosztami życia branża turystyczna potrzebuje planu, jak przetrwać zimę. Ówczesna kandydatka na premiera, Liz Truss, obiecała pomoc.

100 zamiast 800 euro za dzień pobytu w luksusowym hotelu? Poznajcie „daycation”

Hotele mają różne sposoby na przyciągnięcie gości, nawet tych, którzy chcieliby pławić się w luksusie, ale nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na finanse. Za ułamek ceny noclegu oferują korzystanie w ciągu dnia z różnych atrakcji – basenu, restauracji, czy strefy wypoczynkowej.

Arabia Saudyjska na drodze do turystycznej potęgi. Na początek inwestuje w ludzi

100 tysięcy Saudyjczyków będzie się szkolić w różnych krajach świata, żeby nauczyć się robić dobrze turystykę – rząd inwestuje w nową dziedzinę gospodarki, by w przyszłości kraj nie był uzależniony jedynie od ropy naftowej.

Sejm: Po 3010 złotych dla przedsiębiorców turystycznych znad Odry

Jednorazowe świadczenie w wysokości 3010 złotych na pracownika – na tyle mogą liczyć firmy, które w wyniku katastrofy ekologicznej na Odrze miały spadek przychodów o co najmniej 50 procent.

Niemcy zapraszają biura podróży na szczyt turystyczny do Saksonii

Spotkanie przedstawicieli niemieckiej branży turystycznej i biur podróży z zagranicy ma być dodatkowym impulsem dla niemieckiej turystyki przyjazdowej po kryzysie pandemicznym.

Kraków nie będzie miał lokalnej organizacji turystycznej

Niepowodzeniem zakończyła się próba powołania w Krakowie lokalnej organizacji turystycznej. Branża turystyczna chciała ją mieć, ale projekt odrzuciła część miejskich radnych.

Badanie. Inflacja wzmacnia cenę jako kryterium wyboru podróży

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze miejsca wypoczynku jest w dalszym ciągu cena - wynika z badania, w którym udział wzięło 180 tysięcy ludzi z 28 krajów.

Czy niemiecki rząd przywróci restrykcje antycovidowe? Branża turystyczna protestuje

Niemiecki rząd szykuje kraj na jesienną falę covidu - mają wrócić maseczki, a jeśli zajdzie taka potrzeba, landy będą mogły samodzielnie wprowadzać kolejne ograniczenia. Organizacje turystyczne skrytykowały te plany, boją się, że odbiją się one negatywnie na podróżach.

Dotowany urlop w Niemczech - obywatel płaci 10 procent, resztę państwo

Niemiecki rząd ogłosił specjalną akcję, która ma wesprzeć rodziny, chcące jesienią wypocząć poza domem. Dofinansowanie sięgnie 90 procent. Żeby skorzystać ze wsparcia trzeba jednak spełnić pewne warunki.

Czy turystyka będzie miała instytut naukowy, który ją zbada i zmierzy? Jest na to szansa

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk uruchomił procedurę zmierzającą do stworzenia naukowego instytutu do badania turystyki. - To bardzo ważne, by turystyka miała takie zaplecze, bez badań nie ma rozwoju - wskazuje dr hab. nauk o kulturze fizycznej Daniel Puciato.