Ochrona klimatu jest ważna, ale Cypr może przez nią stracić 20 procent turystyki

Do 2035 roku ceny biletów lotniczych na Cypr mogą tak wzrosnąć, że wyspa straci 15-20 procent przychodów z turystyki - ostrzega tamtejszy minister transportu. Powód to nowe przepisy klimatyczne, które zamierza wprowadzić Unia Europejska.

Zagraniczne organizacje turystyczne: Dziękujemy Polsce za pomoc Ukrainie

Polska zasługuje na szacunek za pomoc ukraińskim uchodźcom. Jestem przekonany, że wasza gościnność znajdzie wkrótce odzwierciedlenie w liczbie przyjeżdżających turystów - mówi prezes zrzeszenia działających w Niderlandach narodowych organizacji turystycznych.

WTTC: Jak ułatwić podróżowanie po świecie? Pomoże jeden portal dla wszystkich

Światowa Rada Podróży i Turystyki ma pomysł, jak usprawnić przemieszczanie się po świecie. Gdyby powstał jeden portal, w którym można by cyfrowo udostępnić informacje o statusie szczepień lub innej wymaganej dokumentacji, wyjeżdżanie stałoby się łatwiejsze.

Maltański przemysł spotkań i wydarzeń w nowej odsłonie

Malta będzie promować swoją ofertę MICE pod nową marką - Visit Malta Incentives and Meetings.

Rosną wydatki na podróże. Turyści zamiast pamiątek wolą wizytę w barze

W tym roku liczba pasażerów samolotów może zwiększyć się o 1,5 miliarda wobec 2021 roku. Już teraz widać znaczne ożywienie w podróżach, a liczba rezerwacji jest większa niż w 2019 roku - podaje Instytut Mastercard Economics.

„Kraków Cię zasmoczy”. Czym? Inscenizacjami, zabawami i lodami - rusza kampania

Wielka parada smoków, smocze miasteczko, król Krak, jego córka Wanda, dzielny szewczyk i nadwiślańscy woje – to wszystko będzie można podziwiać w Krakowie tego lata. Imprezom towarzyszy kampania promująca wydarzenie i sam Kraków.

Turcja chce zamieniać turystów plażujących na zwiedzających. Oferuje 81 miast

Strategia rozwoju turystyki w Turcji zakłada, że w 2023 roku goście będą podróżować do 81 tamtejszych miast. Chodzi o pozyskanie osób zainteresowanych kulturą, bo na swoje urlopy wydają więcej niż ci, którzy przyjeżdżają do kraju dla słońca i plaży.

Airbnb: Nowe zasady wyszukiwania noclegów. Klienci chcą zmian

Do tej pory wyszukując noclegu na platformie Airbnb trzeba było podać termin i miejsce pobytu. Teraz ten schemat zostanie zastąpiony nowym – internauta przede wszystkim wybierze rodzaj zakwaterowania w regionie, a nie w konkretnym miejscu.

Na Balearach turyści powinni jeść lokalnie. Wkrótce wejdzie to do ustawy

Obiekty noclegowe i gastronomiczne na Balearach będą musiały zadbać, by od 3 do 5 procent świeżych produktów rolnych przez nich serwowanych pochodziło od lokalnych producentów.

Grecja dopłaci do wypoczynku swoim obywatelom. Wyjazdy cały rok

Grecja, która stworzyła wcześniej program dopłat do wyjazdów wypoczynkowych dla rodzin i osób o niskich dochodach, teraz go poszerza. Minister turystyki zapewnia też, że dostęp do niego będzie prostszy.

Europejska turystyka nadal potrzebuje wsparcia. Kraje nie mają równych szans

Turystyka w Europie odrodzi się w pełni dopiero w 2025 roku - twierdzi Europejska Komisja Turystyki. Jako powód wskazuje wojnę na Ukrainie i apeluje do władz Unii, by nadal wspierały branżę finansowo.

Polska i Bułgaria: Otwieramy nową erę w naszej turystyce

W rozwój polsko-bułgarskiej współpracy turystycznej Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie angażować się ponadstandardowo - taką deklarację złożył sekretarz stanu w MSiT Andrzej Gut-Mostowy podczas Bułgarsko-Polskiego Forum Biznesu Turystycznego.

Brytyjczycy tak bardzo chcą wakacji, że nie patrzą na rosnące ceny

Rosnące koszty życia - chociaż im doskwierają - nie są dla Brytyjczyków przeszkodą w podejmowaniu decyzji o wyjeździe za granicę. 16 procent z nich już kupiło wakacje, a kolejne 20 procent zamierza to wkrótce zrobić.

Essen będzie gościć Germany Travel Mart 2023

Na zakończenie 48. targów niemieckiej turystyki przyjazdowej Germany Travel Mart, które odbyły się od 1 do 3 maja Oberammergau, Niemiecka Centrala Turystyki ogłosiła miejsce kolejnego GTM. Będzie to Essen.

Niedzielski: Koniec stanu epidemii, przechodzimy do zagrożenia epidemicznego

16 maja zostanie zniesiony stan epidemii, przejdziemy do stanu zagrożenia epidemicznego - ogłosił dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Grecka branża turystyczna nadal liczy na pomoc rządu

Obniżenie podatku na paliwo, dotacje na odnowienie floty i wsparcie dla poszkodowanych przedsiębiorstw to część z ośmiu propozycji przedstawionych przez właścicieli agencji turystycznych, autobusów turystycznych i małych i średnich obiektów noclegowych w Grecji ministrowi finansów tego kraju.

Małopolska rozpoczyna ofensywę promocyjną. „Gościnna i szeroko otwarta”

Różnorodność, gościnność i otwartość na turystów - to cechy Małopolski i Krakowa, które podkreśla najnowsza kampania promująca ofertę turystyczną regionu i jego stolicy za granicą.

Spacer śladami Marii Skłodowskiej-Curie wypromuje Warszawę

Warszawska Organizacja Turystyczna opracowała i promuje spacer śladami jednej z najsłynniejszych warszawianek - Marii Skłodowskiej-Curie. Liczy, że wpisze się on na stałe w programy pobytów gości odwiedzających stolicę.