Holendrzy zainteresowani polskimi szlakami do wędrówek pieszych i rowerowych

- Polska cieszyła się bezprecedensowym zainteresowaniem odwiedzających targi Fiets en Wandelbeurs - twierdzi Stefan Maas z biura organizacyjnego tych największych w Europie tragów poświęconych turystyce aktywnej.

Albania ma wielu turystów, ale i sporo problemów z tego powodu

10 milionów turystów odwiedziło w zeszłym roku Albanię. Kraj zyskuje na popularności, ale touroperatorzy zaczynają dostrzegać problemy.

Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem

Chorwackie plaże znikają, bo tuż nad morzem powstaje zbyt dużo wakacyjnych domów. Wiele z nich budowanych jest nielegalnie.

Koniec niepewności - Piotr Borys oficjalnie odpowiedzialny w MSiT za turystykę

W Dzienniku Urzędowym ukazało się zarządzenie ministra sportu i turystyki. Sławomir Nitras dzieli w nim obowiązki i odpowiedzialność między swoich zastępców. Nadzór nad turystyką powierzył sekretarzowi stanu Piotrowi Borysowi.

Egipt będzie miał nowy kurort. "Cudowna plaża i własne lotnisko"

Ras al-Hekma – tak ma się nazywać nowy region turystyczny w Egipcie, który powstanie nad Morzem Śródziemnym. Znajdą się tam hotele, domy mieszkalne i obiekty rekreacyjne oraz handlowe.

Na mapie Polski przybyło marek turystycznych. Kapituła wskazała trzy nowe miejsca

Sopot, Roztocze i Kraina Górnej Odry zyskały dzisiaj tytuły Polskich Marek Turystycznych. Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze je organizacyjnie i szkoleniowo, a Polska Organizacja Turystyczna - promocyjnie.

Strajki kolei i lotnisk w czasie ferii i wakacji? Minister: Tego trzeba zakazać

Francuska minister ds. współpracy parlamentarnej Marie Lebec nie wyklucza wprowadzenia zakazu strajkowania w sektorze transportu w wybranych okresach roku. Pomysł tłumaczy potrzebą realizacji misji służby publicznej.

Uchwalić opłatę turystyczną jak najszybciej – apelują do rządu posłowie

Rząd powinien jak najszybciej przygotować projekt ustawy wprowadzającej opłatę turystyczną pobieraną od turystów w miejscu ich nocowania – uważają posłowie z Krakowa.

Prawie połowa firm z polskiej branży HoReCa należących do jednej osoby jest w rękach kobiet

Polskie przedsiębiorczynie są właścicielkami 30 tysięcy firm z branży hotelarsko-gastronomicznej. Prawie 40 procent biznesów zarządzanych przez prezeski jest w bardzo dobrej lub dobrej kondycji finansowej - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie organizacji Sukces Pisany Szminką.

Jak zwiększyć udział turystyki w PKB? Narada unijnych ministrów

Pozyskiwanie danych statystycznych, turystyka zrównoważona i sytuacja w turystyce europejskiej w kontekście wojny w Ukrainie – to tematy, które przewijały się w rozmowach podczas spotkania unijnych ministrów odpowiedzialnych za turystykę.

Niesnaski w ministerstwie sportu. Dwóch chętnych do zawiadywania turystyką

Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras poinformował posłów, że za turystykę w kierownictwie resortu odpowiedzialny będzie sekretarz stanu Piotr Borys. Według naszych informacji ta kwestia dzieli jednak ministrów. Na kompetencje te liczył bowiem drugi z sekretarzy stanu, Ireneusz Raś.

Internetowy gigant turystyczny miga się od płacenia podatków. Jaki ma pomysł?

Siedziba europejskiego oddziału Booking.com, portalu pośredniczącego w sprzedawaniu noclegów i innych usług turystycznych, znajduje się w Holandii i właśnie tam firma płaci podatki od dużej części swojej sprzedaży. Okazuje się jednak, że są one o wiele niższe niż być powinny. Jak to się dzieje?

Spółka PHH Hotele w szeregach Polskiej Izby Turystyki

Spółka PHH Hotele należąca do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego została członkiem Polskiej Izby Turystyki.

Europa cel podróży - zaleją nas Amerykanie czy Chińczycy? Ile pieniędzy przywiozą?

Bezpieczeństwo, to najważniejsze kryterium, jakie biorą pod uwagę mieszkańcy z innych kontynentów, którzy rozważają przyjazd do Europy - wynika z ostatniego badania Europejskiej Komisji Podróży. Ważne są również infrastruktura turystyczna i ceny.

Archeolodzy szukają w Jaskini Raj szczątków neandertalczyka. „Chcemy pokazać je turystom”

W podkieleckiej Jaskini Raj ruszyły badania archeologiczne, które potrwają do lipca. Już po kilku dniach prac udało się wykopać pierwsze artefakty. Zarządca jaskini liczy, że po przebadaniu i konserwacji będzie można pokazać je turystom.

Alpejski region narciarski zamyka stoki. Nie ma siły walczyć dłużej z klimatem

Zimą odwiedzały go tysiące narciarzy. Teraz jednak region Berchtesgadener Land w Bawarii, na południu Niemiec, będzie działać tylko do marca. Potem zamyka stoki na zawsze.

„Piramidy są święte, nikt ich nie tknie” - Egipt cofa drastyczny pomysł renowacji

Kontrowersyjny plan pokrycia jednej z egipskich piramid w Gizie okładziną granitową prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Z dwóch powodów - charakteru skał i międzynarodowego prawa dotyczącego renowacji zabytków archeologicznych.

Polski Holding Hotelowy pomoże kształcić hotelarzy. Razem z SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie utworzy na Wydziale Ekonomicznym autorski kierunek studiów podyplomowych z hotelarstwa. Wykładać na nim będą pracownicy Polskiego Holdingu Hotelowego, a słuchacze odbędą staże zawodowe w hotelach z Grupy PHH.