Sztuczna inteligencja w turystyce? Wymaga uregulowania i zmniejszenia szkodliwości

Wykorzystanie sztucznej inteligencji jest dyskusyjne nie tylko z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, ochrony danych i trudności, jakie technologia ma przy odróżnianiu prawdy od fałszu. Pytania pojawiają się także ze względu na obciążenie klimatu.

Zamek Królewski na Wawelu świętuje "frekwencję wszech czasów"

W tym roku Zamek Królewski na Wawelu zanotował rekordową liczbę zwiedzających - już teraz większą niż w całym poprzednim roku. W ciągu najbliższych dni przyjmie dwumilionowego gościa.

Niemcy - mniej biurokracji w hotelach i na lotniskach. Od czego jest cyfryzacja

Niemiecki rząd porozumiał się w sprawie założeń do ustawy, która ma rozwiązać problem biurokracji. W części dotyczyć będzie ona turystyki, a konkretnie hoteli i lotnisk.

Hiszpanie do turystów: Nie myjcie się pod prysznicem! Damy wam wiaderka na wodę

Susza zmusza Hiszpanów do oszczędzania wody. Kurort turystyczny Torremolinos na Costa del Sol przekonuje plażowiczów, by nie obmywali nóg z piasku pod prysznicem, ale korzystali z wody morskiej.

Booking chce rosnąć w Europie przez przejęcia. Bruksela mówi „stop”

Planowane przez amerykański koncern Booking Holdings przejęcie szwedzkiej internetowej platformy ETraveli Group zostanie zawetowane przez unijne organy nadzoru antymonopolowego. Bruksela obawia się, że siła rynkowa Bookingu byłaby po transakcji zbyt duża.

Premier Grecji: Zagraża nam zmiana klimatu, ale mamy program zatrzymania pożarów

Więcej kamer, więcej samolotów do gaszenia pożarów, więcej strażaków, ostrzejsze kary dla podpalaczy - premier Grecji Kiriakos Micotakis ogłosił w czwartek w parlamencie działania, które mają zapobiec wyniszczającym kraj pożarom.

Bruksela: Na włoskich plażach wszyscy muszą mieć równe prawa

Przychody z wynajmowania leżaków na włoskich plażach wynoszą rocznie około 15 miliardów euro. Zarabiają na tym od lat te same firmy. Teraz będą musiały stanąć do przetargów. Naciska na to Unia Europejska.

Dominikana: Turystyka jest ważna, będzie można ją zdawać na maturze

Ministerstwa Turystyki i Edukacji Dominikany podpisały porozumienie, na mocy którego turystyka będzie przedmiotem w szkołach średnich i wyższych. W ten sposób władze chcą zachęcić młodych ludzi do związania swojej przyszłości zawodowej z sektorem.

Wiedeń zaostrza zasady wynajmowania mieszkań przez Airbnb. "Powrót do korzeni"

Wiedeń planuje wprowadzić bardziej rygorystyczne zasady wynajmu mieszkań i domów za pośrednictwem platformy Airbnb.

Dobra opinia sprzedaje hotel lepiej niż zniżka

Zdaniem naukowców dobre oceny, jakie hotele, bary i restauracje dostają od zadowolonych klientów, mogą być równie skutecznym narzędziem sprzedaży jak rabat. Turyści chętniej wydają pieniądze na sprawdzone oferty, do tanich, ale mało znanych podchodzą z rezerwą.

Airbnb sprzeda reklamę i pomoże zarządzać najmem

Airbnb rozwija się nie tylko poprzez zwiększanie liczby obiektów dostępnych na jego stronie. Wprowadza dodatkowe usługi, które mają pomóc rozwijać gospodarzom biznes. To początek drogi do tworzenia produktów inne niż noclegi.

Chińskie wycieczki wrócą do Polski. Jest zielone światło

Chińskie władze dopisały Polskę do listy krajów, do których biura podróży mogą organizować wyjazdy grupowe.

Południe Hiszpanii za gorące dla turystów. Wybierają północ kraju

Liczba turystów odwiedzających Costa Brava i Costa del Sol od pół roku spada. Jednocześnie rośnie popyt na wyjazdy do północnej Hiszpanii. Wpływ na to mogą mieć wysokie temperatury.

Emirat Ras al-Chajma zadowolony z wyników turystyki

Liczba turystów, którzy odwiedzili emirat Ras al-Chajma w pierwszym półroczu tego roku była rekordowa. Wyniosła 600 tysięcy, o 14,8 procent więcej niż w pierwszej połowie 2022 roku.

Kwiecień nowym lipcem - gorące lata zmienią zwyczaje turystów

Wprawdzie ludzie będą nadal jeździć, a nawet ruch turystyczny wzrośnie, ale wysokie temperatury panujące latem w południowej Europie przyczynią się do zmiany ich zwyczajów wyjazdowych - twierdzi Komisja Europejska.

Majorka zmienia politykę – turyści znowu mile widziani

W wyniku majowych wyborów władzę na Balearach przejęła prawicowa partia Vox. Obiecuje ona branży turystycznej, że nie będzie już ograniczać ruchu turystów.

Konkurs na nowego najemcę "Samotni". Wielkie emocje wokół popularnego schroniska

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zorganizowało konkurs na poprowadzenie popularnego karkonoskiego schroniska "Samotnia". Miłośnicy gór widzą w tym zagrożenie dla ulubionego miejsca. Organizują jego obronę.

Santiago de Compostela nie chce być Disneylandem. Nałoży podatek na pielgrzymów

Santiago de Compostela, popularny cel pielgrzymek, planuje wprowadzić podatek turystyczny. Płacić będą go wszyscy turyści zagraniczni, bez względu na to, skąd przybędą.