Minister turystyki Cypru: W dekadę staniemy się kierunkiem całorocznym

Po pandemii Cypr będzie zupełnie innym krajem. Czas, kiedy definiowały go wyłącznie słońce, plaża i morze, minął bezpowrotnie. Weszliśmy w erę promowania wszystkiego, co mamy: wiosek w górach, pieszych szlaków, rękodzieła, wina - mówi minister turystyki tego kraju Savvas Perdios.

Betlej: Nadchodzi era Omikronu, a polskie szczepienia w lesie

Fala zachorowań zaraźliwej odmiany koronawirusa zwanej Omikron przesuwa się z zachodu Europy na wschód. Coraz intensywniej obejmuje Niemcy. Następne będą Polska, Czechy i Węgry. Nie ma wątpliwości, że ten wariant wywoła kolejną falę epidemii. Skala wzrostu nowych zachorowań może przekroczyć możliwości polskich szpitali.

Turcja: Mamy już taką markę, że nie musimy być Turkey. Teraz jesteśmy Türkiye

„Hello Türkiye” to kampania promocyjna, którą właśnie rozpoczęła Turcja. Jej celem jest przedstawienie nowej marki kraju na arenie międzynarodowej. Chodzi o spopularyzowanie oryginalnej nazwy kraju w miejsce angielskiej.

Koalicja rządząca obroniła ministra sportu i turystyki

Posłowie Zjednoczonej Prawicy odrzucili w czwartek wieczorem wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka, jaki w grudniu złożyła opozycyjna Koalicja Obywatelska.

Egipska branża turystyczna dostaje trzecią dawkę. Szczepienia obowiązkowe

Ministerstwo Turystyki i Dziedzictwa Starożytności zapowiedziało wznowienie szczepień dla osób z branży turystycznej. Jako pierwsi dawkę przypominającą dostaną pracownicy hoteli i firm obsługujących gości nad Morzem Czerwonym.

Wybierasz się do Tajlandii? Przygotuj dodatkowe dziewięć dolarów

300 batów, czyli około 9 dolarów wyniesie opłata wjazdowa, którą od kwietnia pobierać zamierza Tajlandia. Pieniądze te mają być przeznaczone na poprawę infrastruktury, ale też na pokrycie kosztów ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków dla obcokrajowców.

Betlej: Polacy nie wierzą we własną gospodarkę i portfele. Winne media i inflacja

Komisja Europejska przewiduje, że PKB Polski wzrośnie w tym roku o 5,2 procent. Tylko pięć krajów ma mieć lepsze wyniki. Tymczasem Polacy są jednymi z największych czarnowidzów, jeśli chodzi o ocenę własnej gospodarki i portfeli – pisze ekspert. To źle wróży popytowi w turystyce zorganizowanej.

Tajlandia otworzyła słynną plażę Maya Bay. Na razie bez kąpieli i z limitem gości

Słynna Maya Bay, która „występowała” w filmie „Plaża” z Leonardem di Caprio, znów jest otwarta dla turystów. Wcześniej była zamknięta, bo przyroda musiała odpocząć po zbyt wielu wizytach gości.

Lonely Planet: W Białce Tatrzańskiej tani narciarski urlop z "wiejską gościnnością"

Wydawnictwo Lonely Planet wyróżniło Białkę Tatrzańską jako jeden z ośmiu ośrodków narciarskich, w których ceny usług są najniższe w Europie.

Minister zdrowia: Certyfikat covidowy tylko na 9 miesięcy

Od lutego 2022 r. ważność unijnych certyfikatów covidowych (UCC) wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym będzie skrócona do 270 dni – podał w komunikacie minister zdrowia.

Covid przerwał w Lizbonie rejs tysięcy pasażerów niemieckiego statku

Ponad 2800 pasażerów i 1300 członków załogi statku AIDANova nie dopłynie do celu rejsu. Armator przerwał ich podróż ze względu wykrycie kilkudziesięciu zachorowań na covid.

Grecja ma nową ustawę turystyczną. W tle wykorzystanie funduszu odbudowy

Grecki parlament przyjął ustawę o turystyce, która umożliwia tworzenie partnerstw publiczno-prywatnych i określa zasady działania organizacji zarządzających kierunkami i promujących je.

TO BYŁ ROK... Baszczyński: Postawiliśmy na „egzotykę”. To się opłaciło

Pandemia szalała, paliwa drożały, złotówka osłabła, decyzje administracji rządowej zaskakiwały, a mimo to udało nam się rok zakończyć z zyskiem, a nawet powiększyć udział w rynku – wspomina Grzegorz Baszczyński, prezes biura podróży Rainbow.

Anglia - branża turystyczna bez nadziei na poluzowanie obostrzeń wjazdowych

Przedstawiciele branży turystycznej z Wielkiej Brytanii nie mają już nadziei na złagodzenie przepisów wjazdowych w ramach rewizji obecnych zasad zaplanowanej na 5 stycznia. Uważają, że ewentualne zmiany nastąpią dopiero pod koniec tego miesiąca.

Porty na Karaibach nie wpuszczają statków z covidem. Armatorzy zmieniają plany

Pasażerom statku Carnival Panorama, nie pozwolono zejść na ląd w Meksyku. Powodem było 69 zakażeń koronawirusem wśród członków załogi. To nie pierwszy taki wypadek.

Anna Salamończyk-Mochel na czele POT. Do czasu wybrania nowego prezesa

Minister sportu i turystyki powołał Annę Salamończyk-Mochel, dotychczasową wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, na stanowisko pełniącej obowiązki prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Berlin stracił w pandemii prawie 90 hoteli

Przed wybuchem pandemii w Berlinie działało 800 hoteli, teraz jest ich 711. Od 2020 roku z kalendarza wypadło wiele ważnych imprez i wydarzeń. Mimo wszystko szef Visit Berlin wierzy w turystykę miejską.

TO BYŁ ROK... Hamouda: Mimo pandemii otworzyliśmy nowy kierunek, i wygraliśmy

Kierunkiem, który nas wyróżniał była wyspa Samos, kierunkiem, który nas zawiódł była Tunezja, kierunkiem, który wybrało najwięcej klientów był Egipt - podsumowuje rok 2021 dyrektor biura Sun & Fun Holidays Semir Hamouda.