Amerykanom nie podoba się, że rosyjscy turyści latają do Turcji. "A gdzie sankcje?"

Waszyngton naciska na Turcję, aby nie wpuszczała rosyjskich linii lotniczych, jeśli przylatują tam samolotami amerykańskiej produkcji – dowiedział się „Wall Street Journal”. Jak tłumaczy, tego wymaga przestrzeganie sankcji nałożonych na Moskwę po jej inwazji na Ukrainę.

Rusza Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego - młot na szarą strefę w turystyce

Rusza Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego - inicjatywa czterech organizacji branży turystycznej i przemysłu czasu wolnego mająca wyeliminować z rynku firmy i instytucje działające nielegalnie. - Tego wymaga profesjonalizacja naszego biznesu - mówią przedsiębiorcy.

Ras al-Chajma: Tylu turystów, ilu w 2022 roku, jeszcze nigdy nie było

Emirat Ras al-Chajma odwiedziło w zeszłym roku ponad 1,13 miliona turystów. To rekordowy wynik w historii turystyki tego kraju, większy niż przed pandemią.

Liderem światowej turystyki jest Paryż, ale zbliżają się Pekin i... Warszawa

Najmocniejszym miastem pod względem turystycznym był w zeszłym roku Paryż - wynika z badania Światowej Rady Podróży i Turystyki. W Azji czai się jednak rywal – w 2032 roku jego miejsce może zająć Pekin.

Florencja uwalnia mury przed sklepami od towarów. „Koniec szpecenia ulic”

Od dziś mury budynków i chodniki przed sklepami we Florencji mają być wolne od towarów. Rada miasta uchwaliła nowe przepisy w trosce o estetykę i porządek w mieście.

Warszawa walczy o tytuł najlepszego kierunku turystycznego. "Pomóżmy jej wygrać"

Warszawa jako jedyne miasto w Polsce została nominowana do ścisłego finału tegorocznej edycji konkursu European Best Destinations. Kto w nim zwycięży, decydują internauci w głosowaniu, które rozpoczęło się dzisiaj.

Grecja: Przyjeżdżasz z Chin? Zrób obowiązkowo test na koronawirusa

Wszyscy podróżni przylatujący do Grecji bezpośrednimi lotami z Chin muszą mieć negatywny wynik testu na koronawirusa – informuje Grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (HCAA).

Startuje Silesia Convention Bureau. Reklamuje się hasłem „Potęgujemy twój biznes”

Województwo śląskie powołało dziś Silesia Convention Bureau. Zajmie się ono, jak podobne podmioty działające w innych regionach Polski, rozwijaniem turystyki biznesowej.

Wycieczki lotnicze? Najlepiej z ostrzeżeniem o szkodliwości, jak na papierosach

Austriacki polityk i hotelarz uważa, że kolejki górskie są w mediach niesłusznie przedstawiane jako niszczące środowisko. Jego zdaniem, zamiast „atakować wyciągi”, powinno się ostrzegać przed korzystaniem z wycieczek lotniczych i rejsów morskich.

Dubaj wita cyfrowych nomadów razem z Airbnb. „Żyj i pracuj, gdzie tylko chcesz”

Airbnb we współpracy z Dubajem uruchomił „Centrum pracy zdalnej w Dubaju”. Ma to ułatwić ludziom z całego świata przenoszenie się do emiratu i pracę zdalną stamtąd.

Heraklion znów będzie miał wenecki port

Ministerstwo Kultury Grecji ogłosiło, że będzie prowadzić prace, których celem jest renowacja weneckiego portu i budynków pomocniczych w Heraklionie na Krecie.

Każdy kraj UE sam zdecyduje, czy testować turystów z Chin, ale zasady będą wspólne

Członkowie Unii Europejskiej zgodzili się, że trzeba skoordynować politykę wobec turystów z Chin, Komisja Europejska zaleca więc, by poszczególne kraje unijne domagały się od Chińczyków testów na koronawirusa.

Kuchnia włoska najlepsza na świecie. Pierogi ruskie wygrywają jako potrawa polska

Najlepszą kuchnią świata jest kuchnia włoska – zdecydowali uczestnicy głosowania zorganizowanego przez TasteAtlas. Na czternastym miejscu postawili gastronomię polską, za pierogi ruskie.

Ferie na nartach w Austrii? Może być trudno, wyciągi stoją zamknięte

Wyjątkowo ciepła pogoda tej zimy sprawia, że w niektórych regionach austriackich Alp nie ma warunków od uprawiania narciarstwa. To niedobry prognostyk dla sezonu zimowego, choć na razie klienci nie odwołują przyjazdów.

Europa boi się chińskich turystów, chce ich testować. Pekin niezadowolony

Większość krajów Unii Europejskiej opowiada się za wprowadzeniem wobec podróżnych z Chin obowiązku testowania się na koronawirusa - poinformowała Komisja Europejska. Pekin sugeruje, że odpowie podobnymi ograniczeniami nałożonymi na Europejczyków.

Najlepsze miasta turystyczne świata w 2022 roku. Europejskie metropolie wymiatają

Paryż zyskał najwyższą ocenę wśród miast świata pod względem atrakcyjności turystycznej. Dalej uplasowały się Dubaj, Amsterdam, Madryt i Rzym. Europa triumfuje w tej konkurencji przed Azją.

Polska na czele miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. "Za solidarność"

Dziennikarze popularnej amerykańskiej telewizji CNN ułożyli ranking 23 miejsc, które warto ich zdaniem odwiedzić w tym roku. Na pierwszym miejscu umieścili Polskę.

Ameryka będzie miała pierwszy raz ministra turystyki. "Turystyka priorytetem"

Stany Zjednoczone pierwszy raz w historii będą mieć podsekretarza ds. turystyki. Ma odpowiadać za opracowanie, wdrożenie i koordynację strategii dla turystyki. Inicjatorami nowej ustawy byli senatorowie Jacky Rosen i Roger Wicker.