Jaki ślad węglowy zostawiają wycieczki zorganizowane? Pierwszy raz jest odpowiedź

Jak duża jest emisja dwutlenku węgla podczas lotów czy przejazdów koleją, można dziś sprawdzić bardzo łatwo. Pokazują to już wyszukiwarki internetowe. Ale ile kosztuje środowisko wypoczynek w ramach wycieczki zorganizowanej, do tej pory trudno było określić. Z pomocą przyszła platforma Klimalink.

Krakowscy radni do premiera: Trzeba opodatkować turystów

Krakowscy radni jednogłośnie przyjęli rezolucję, w której apelują do rządu o umożliwienie samorządom pobieranie opłaty turystycznej. Dokument wyślą premierowi Donaldowi Tuskowi i ministrowi sportu i turystyki Sławomirowi Nitrasowi.

Na Synaj wraca kolej. Szansa na połączenie dwóch mórz i na turystów

Ruszyła nowa, a właściwie reaktywowana, linia kolejowa przecinająca Synaj Północny. Ma być elementem sieci o długości 500 kilometrów, zapewniającej połączenie Morza Śródziemnego z Morzem Czerwonym.

Na bałtyckiej plaży może być ciepło także zimą. Niemcy podgrzewają turystom siedzenia

Przedłużanie lata kojarzy się raczej z jesiennym wyjazdem nad Morze Śródziemne albo zimowym wypadem do dalekich krajów. Nadbałtyckie kurorty nie chcą zostać w tyle dlatego prowadzą niecodzienną akcję reklamową.

Holenderscy dziennikarze zachwalają uroki Pomorza, Warmii i Mazur

Na zaproszenie ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie do Polski przyjechała ekipa popularnego holenderskiego programu telewizyjnego „Rail Away”. Dziennikarze odwiedzili Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie, aby przybliżyć swoim widzom trasy kolejowe i atrakcje turystyczne.

Pomorze Zachodnie: Nie zamykamy się na zimę. Jesteśmy już kierunkiem całorocznym

W wielu kurortach, na przykład w Świnoujściu i Kołobrzegu, nadal jest sporo turystów. Większość hoteli i restauracji w największych miejscowościach pozostanie czynna - to oznacza, że Pomorze Zachodnie stało się kierunkiem całorocznym - uważa Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie.

Certyfikaty wzmocnią wizerunek Wysp Kanaryjskich. Chodzi o ślad węglowy

Narzędzie „Podróż w stronę dekarbonizacji” stworzone przez Ministerstwo Turystyki Wysp Kanaryjskich otrzymało podczas I Konwencji Turystycznej Wysp Kanaryjskich certyfikat AENOR. To oznacza, że region może mierzyć ślad węglowy w oparciu o uznane kryteria.

TOO: Rząd tylko udaje, że spieszy z pomocą po powodzi branży turystycznej

Rząd ogłosił, że ma pieniądze na pomoc dla przedsiębiorców turystycznych, poszkodowanych w wyniku powodzi. Ale tak naprawdę to pieniądze ze składek samej branży turystycznej. Poza tym uruchamiane późno i bez konsultacji, a nawet bez rzetelnego informowania - pisze wiceprezes Turystycznej Organizacji Otwartej.

Majorka zburzy hotele za pieniądze turystów. W interesie mieszkańców

Pieniądze, które turyści płacą na Majorce w ramach podatku turystycznego, tamtejszy rząd przeznaczy na wyburzenie starych, niedziałających hoteli. Zamiast niszczejących murów posadzi parki i zbuduje obiekty i mieszkania socjalne.

Nitras ujawnia: Planowana opłata turystyczna to złotówka od gwiazdki. Kto zarobi?

Opłatę turystyczną w wysokości złotówki od standardu noclegu – zapowiada minister sportu i turystyki Sławomir Nitras. Podaje też, jak widzi podział pół miliarda złotych z tego tytułu oraz zdradza, czyją zgodę trzeba będzie mieć, żeby wynajmować mieszkanie turystom.

Borys: Bezzwrotna dotacja dla organizatorów odwołujących wycieczki z powodu powodzi

Wiceminister sportu i turystyki Piotr Borys ujawnił w programie telewizyjnym, na czym ma polegać pomoc jego resortu dla branży turystycznej, która ucierpiała w powodzi.

"Wybuchowa liczba" biletów lotniczych i noclegów w internecie. Turyści się gubią

58 procent turystów uważa, że liczba wariantów lotów, które oferują linie lotnicze, jest przytłaczająca. Przez to tracą mnóstwo czasu, by znaleźć ten najlepszy - wynika z raportu firmy Travelport.

Nitras w Sejmie zapowiada wsparcie finansowe dla turystyki zniszczonej powodzią

Podczas wieczornego sprawozdania, jakie w Sejmie składał rząd z działań kryzysowych wywołanych powodzią w południowo-zachodniej Polsce minister sportu i turystyki powtórzył, że jego resort przygotował cztery "instrumenty wsparcia", w tym trzy na cele dotyczące ratowania turystyki.

Nitras deklaruje dziesiątki milionów złotych na wsparcie branży turystycznej po powodzi

50 milionów złotych na wsparcie "instytucji i przedsiębiorstw turystycznych", które poniosły straty w związku z powodzią i 2 miliony złotych na promocję Dolnego Śląska, jako bezpiecznego miejsca organizacji turystyki – deklaruje minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

Klęski żywiołowe, konflikty, cyberataki? Będzie ich więcej, turystyka musi być gotowa

Branża turystyczna musi coraz lepiej przygotowywać się do kolejnych nieprzewidzianych zdarzeń, będzie ich bowiem coraz więcej – twierdzi Europejska Komisja Turystyki (ETC) w obszernym badaniu na temat wpływu kryzysów na turystykę.

"Financial Times": Sposób na masową turystykę - opodatkowanie turystów

W obliczu masowej turystyki coraz więcej miast i regionów na świecie wprowadza opłaty dla odwiedzających. Tłumaczą to chęcią ochronienia charakteru miejsca i działaniem na rzecz zrównoważenia podróży - pisze w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Dubaj ma najwyższy budynek świata. Ale chce mieć dwa najwyższe. Buduje więc kolejny

Najwyższy budynek na świecie znajduje się w Dubaju. To Burdż Chalifa, biurowiec, który ma 829,8 metra wysokości. Teraz w jego sąsiedztwie powstaje kolejna wieża – ma być wprawdzie niższa, ale i tak na tyle wysoka, że zyska tytuł drugiego najwyższego drapacza chmur na świecie.

Hotele w regionach dotkniętych powodzią czekają na turystów. "Nie wszystkich zalało"

Chociaż od kilku dni Polacy z przerażeniem obserwują, jak żywioł niszczy południowo-zachodnią Polskę, nie powinni rezygnować z wyjazdu w Karkonosze, Beskid Śląski, a nawet do Kotliny Kłodzkiej. Duża część hoteli funkcjonuje bowiem normalnie, a górskie szlaki znów stają się dostępne dla odwiedzających - informuje Travelist.pl.