Accor inwestuje w Arabii Saudyjskiej. Zbuduje tam 56 hoteli

Accor zarządza obecnie 42 nieruchomościami w Arabii Saudyjskiej, ale wkrótce ta liczba zbliży się do setki. Firma prowadzi budowę 56 obiektów, które w sumie dadzą ponad 10 tysięcy nowych pokojów. To projekty tworzone z myślą nie tylko o podróżnych, ale też mieszkańcach.

Branży narciarskiej grozi katastrofa. Za dwie dekady w Alpach zabraknie śniegu

Zmiany klimatu niosą katastrofę. Ośrodki alpejskie będą mogły działać w obecny sposób jeszcze tylko przez dekadę lub dwie. Potem w górach zabraknie śniegu – twierdzi wiodący organizator wyjazdów zimowych z Wielkiej Brytanii.

Majorka zamyka się na turystów. Nie ma zgody na nowe miejsca noclegowe

Rada Majorki zgodziła się, że liczba łóżek noclegowych na wyspie jest na tyle duża, że nie ma potrzeby jej powiększać - podaje lokalna gazeta „Mallorca Zeitung” w elektronicznym wydaniu.

Urzędnicy ruszyli certyfikować tureckie hotele. Chodzi o zrównoważoną turystykę

22 tysiące hoteli w Turcji będzie musiało uzyskać certyfikat potwierdzający, że działają zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - tamtejsze Ministerstwo Kultury i Turystyki uruchomiło właśnie obowiązkowy program.

Łódź na żądanie jak taksówka? W Uberze to możliwe, na greckiej wyspie

Uber ogłosił, że w lecie za jego pośrednictwem będzie można zamówić transport motorówką. Usługa dostępna będzie na znanej z wizyt zamożnych gości i rozrywkowego charakteru życia greckiej wyspie Mykonos.

Wrocław miastem przygody. Daniel Olbrychski atakuje, babcia idzie na ratunek

Stara legenda, poszukiwanie skarbu, pościg, dwoje młodych bohaterów i Daniel Olbrychski jako czarny charakter – widzowie w kinach największych miast oglądają od dzisiaj spot reklamujący „Wrocław miasto przygody”.

Ma być zrównoważona, nowoczesna i konkurencyjna - Niemcy pracują nad swoją turystyką

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki chce zintensyfikować dialog z branżą turystyczną, dlatego powołuje „Narodową platformę przyszłości turystyki”. Eksperci z całego kraju będą dyskutować, jak branża może stać się bardziej przyjazna środowisku, bardziej cyfrowa, i jak pozyskiwać dla niej pracowników.

Wiedeń: Zobaczcie prawdziwe dzieła sztuki (zanim przerobi je sztuczna inteligencja)

Dzieła słynnych malarzy, jak Pieter Bruegel starszy, Gustav Klimt czy Egon Schiele, można podziwiać w Wiedniu. Warto to zrobić, żeby wiedzieć, skąd czerpie inspiracje... sztuczna inteligencja – ta myśl przyświeca kampanii promującej stolicę Austrii.

Praca na wakacje dla „travel hackerów”. Ile zaoszczędzą z budżetu 10 tysięcy euro?

Kiwi.com i Visa oferują „wakacyjną pracę życia” w roli world travel hackera. Wybrane osoby dostaną 10 tysięcy euro na czterotygodniową podróż. Ich zadaniem będzie stawianie czoła wyzwaniom po drodze i relacjonowanie swoich przygód w mediach społecznościowych.

Polska ma już 300 ambasadorów kongresów. Potrzebuje ich turystyka biznesowa

Podczas uroczystej gali tytułami ambasadorów i mecenasów kongresów polskich uhonorowano w poniedziałek ponad 30 wybitnych ludzi nauki i biznesu, którzy przyczyniają się do promowania Polski, jako miejsca organizowania międzynarodowych wydarzeń.

Paryż nie chce więcej turystów na Montmartrze, w Marais i pod wieżą Eiffla

Władze Paryża ogłosiły, że zakażą oddawania kolejnych mieszkań turystom. Centrum miasta musi ich zdaniem być dostępne także dla ludzi, którzy chcą tam mieszkać na stałe.

Izrael: Masz pytanie o podróż do naszego kraju? Zadzwoń

Ministerstwo Turystyki Izraela uruchomiło infolinię dla turystów, którzy chcieliby zapytać o atrakcje turystyczne i inne kwestie związane z pobytem w kraju. Pytania można przesyłać także e-mailem.

Podróże poza utartymi szlakami, kulinaria i wellness - to turystyczne trendy roku

Dokąd turyści chcą podróżować i jak? Co ich motywuje do podróżowania? Co chcą robić na wakacjach? Na te pytania odpowiada „Global Travel Trends Report 2023” przygotowany przez American Express Travel.

Dominikana - pracownicy turystyki wywalczyli podwyżki. Minimalne wynagrodzenie - 260 dolarów

Od 20 do ponad 49 procent wzrosną pensje minimalne pracowników firm turystycznych w Dominikanie. Wysokość podwyżki zależy od wielkości firmy i będzie rozłożona na dwa etapy – od czerwca, a później od lutego przyszłego roku.

Sztuczna inteligencja pomoże klientowi spisać wrażenia z pobytu w hotelu

HolidayCheck stworzył asystenta opartego na sztucznej inteligencji, który ma pomagać użytkownikom serwisu pisać opinie o odwiedzonych hotelach. Dzięki temu korzystanie z serwisu ma być łatwiejsze i przyjemniejsze.

Booking.com musi lepiej kontrolować treści. Stop dezinformacji

Booking.com znalazł się w grupie dużych serwisów i silników internetowych, które muszą podporządkować się unijnemu prawu o usługach cyfrowych (DSA). Ma wziąć większą odpowiedzialność za publikowane treści i wdrożyć zasady zarządzania kryzysowego.

Airbnb w nowej odsłonie. Milion "Airbnb pokojów" - powrót do idei współdzielenia

Przejrzysty opis wymeldowania, udoskonalone mapy i na nowo zaprojektowane listy życzeń - to niektóre z ponad 50 zmian, jakie wprowadził internetowy serwis pośredniczący w wynajmowaniu mieszkań na wakacje, Airbnb. Przygotował je na podstawie opinii użytkowników.

Wyborcze obietnice premiera Grecji: 12 miesięcy sezonu turystycznego

Wydłużenie sezonu turystycznego do 12 miesięcy, zwiększenie przychodów z turystyki do 30 miliardów euro, inwestowanie w infrastrukturę turystyczną, podniesienie płac - obiecuje w toczącej się właśnie kampanii wyborczej premier Grecji Kyriakos Mitsotakis.