Brytyjska branża turystyczna: Brakuje pracowników i zrównoważonej gospodarki

Wsparcie zrównoważonego rozwoju w turystyce, nacisk na kształcenie nowych pracowników i stworzenie lepszego środowiska biznesowego dla przedsiębiorców - to główne elementy manifestu brytyjskiej branży pod adresem kolejnego rządu.

Amsterdam broni się przed nadmiarem turystów. Radykalny krok samorządu

Amsterdam nie będzie wydawał pozwolenia na budowę nowych hoteli w ramach walki z masową turystyką - powiadomił samorząd lokalny. „Chcemy, aby miasto było przyjazne mieszkańcom i przyjezdnym. Oznacza to: brak nadmiernej turystyki, brak nowych hoteli i nie więcej niż 20 milionów noclegów w hotelach turystów rocznie” – napisano w oświadczeniu.

Co piąty turysta przyjechał do Polski z zagranicy. Najwięcej z Niemiec

Prawie co piąty turysta nocujący w obiektach noclegowych w Polsce w zeszłym roku był obcokrajowcem. Najchętniej odwiedzali Polskę Niemcy, Ukraińcy i Brytyjczycy, ale najszybciej przybywało Czechów - pokazują statystyki GUS.

Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem

Piotr Borys sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki odpowiedzialny za turystykę kandydował w niedzielnych wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Lubina. Przegrał.

Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów

Komisja Europejska rozpoczęła właśnie śledztwo mające wyjaśnić, czy Google przestrzega zasad wspólnego rynku cyfrowego. Wynikiem tej weryfikacji może być zmiana w wyszukiwaniu usług turystycznych w internecie.

Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”

W 2023 roku całkowity wkład przemysłu spotkań i wydarzeń w gospodarkę Polski wyniósł ponad 54,6 miliarda złotych - wynika z raportu „Poland Events Impact 2023”.

Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny

250 milionów euro to wartość inwestycji w zrównoważony rozwój na Rodos, w którym swoją rolę odegrać chce Grupa TUI. Wyspa ma się stać neutralna klimatycznie do 2030 roku, ale wcześniej, bo już w 2025 roku, będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli

Ukraińska Agencja Rozwoju Turystyki rozpoczęła niezwykłą kampanię. W filmie, który ma przypominać ludziom, że kraj może być atrakcyjnym kierunkiem, pokazuje pracowników branży turystycznej, którzy zajmują się wojną.

Prezes Polskiej Izby Turystyki: Bądźmy ambasadorami Polski. To się opłaci

Musimy namawiać swoich klientów, żeby byli ambasadorami swojego kraju. Zyska wizerunek kraju, a co za tym idzie wzrośnie zainteresowanie turystów przyjazdem do Polski. Branża turystyczna zyska też na zaangażowaniu się w zrównoważony rozwój - proponuje prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski i ogłasza "Program ambasadorski".

Opozycja bojkotuje sejmową podkomisję do spraw turystyki. "Nie ma zgody"

Posłowie Kamil Bortniczuk, Marek Matuszewski i Andrzej Gut-Mostowy z Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowali z wejścia do nowo utworzonej w Sejmie podkomisji stałej do spraw turystyki. Powód - niedopuszczenie przedstawiciela ich klubu do przewodniczenia tej komisji.

Znana sieć hoteli ogranicza marnowanie jedzenia. Pokaże, że dba o środowisko

Sieć popularnych hoteli wakacyjnych RIU wdraża procedury, dzięki którym zamierza ograniczyć marnowanie jedzenia. Trzy jej obiekty na Majorce przeszły już audyt i dostały certyfikaty.

Brytyjska branża turystyczna: 80 pensów na promocję kraju to za mało

Tourism Alliance, organizacja zrzeszająca przedstawicieli brytyjskiej branży turystycznej, apeluje do rządu, by zwiększył budżet na promocję kraju. Z jej wyliczeń wynika, że pieniędzy powinno być o 14 milionów funtów więcej niż obecnie.

Holendrzy zainteresowani polskimi szlakami do wędrówek pieszych i rowerowych

- Polska cieszyła się bezprecedensowym zainteresowaniem odwiedzających targi Fiets en Wandelbeurs - twierdzi Stefan Maas z biura organizacyjnego tych największych w Europie tragów poświęconych turystyce aktywnej.

Albania ma wielu turystów, ale i sporo problemów z tego powodu

10 milionów turystów odwiedziło w zeszłym roku Albanię. Kraj zyskuje na popularności, ale touroperatorzy zaczynają dostrzegać problemy.

Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem

Chorwackie plaże znikają, bo tuż nad morzem powstaje zbyt dużo wakacyjnych domów. Wiele z nich budowanych jest nielegalnie.

Koniec niepewności - Piotr Borys oficjalnie odpowiedzialny w MSiT za turystykę

W Dzienniku Urzędowym ukazało się zarządzenie ministra sportu i turystyki. Sławomir Nitras dzieli w nim obowiązki i odpowiedzialność między swoich zastępców. Nadzór nad turystyką powierzył sekretarzowi stanu Piotrowi Borysowi.

Egipt będzie miał nowy kurort. "Cudowna plaża i własne lotnisko"

Ras al-Hekma – tak ma się nazywać nowy region turystyczny w Egipcie, który powstanie nad Morzem Śródziemnym. Znajdą się tam hotele, domy mieszkalne i obiekty rekreacyjne oraz handlowe.

Na mapie Polski przybyło marek turystycznych. Kapituła wskazała trzy nowe miejsca

Sopot, Roztocze i Kraina Górnej Odry zyskały dzisiaj tytuły Polskich Marek Turystycznych. Ministerstwo Sportu i Turystyki wesprze je organizacyjnie i szkoleniowo, a Polska Organizacja Turystyczna - promocyjnie.