Wyzwania turystyki: nowe technologie, promocja przez kulinaria, zrównoważenie

Innowacje w turystyce, turystyka zrównoważona, promocja przez kulinaria – to tematy rozmów, jakie toczyły się podczas Światowego Dnia Turystyki w ramach II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem.

Opolskie – stolica polskiej piosenki w drodze do turystyki zrównoważonej

Opolskie to wprawdzie województwo niewielkie, ale prężnie rozwijające swój potencjał turystyczny. Zasługa w tym przede wszystkim obchodzącej właśnie 20-lecie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Nadal jednak nie wykorzystuje szansy, jaką daje turystyka zrównoważona – taki obraz wyłania się z konferencji "Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona".

Milion polskich turystów w Turcji. Daleko im jednak do Rosjan

Od stycznia do sierpnia do Turcji przyjechało 33,43 miliona turystów z zagranicy. Najwięcej było Rosjan i Niemców. Polacy ustanowili własny rekord.

Bruksela: Uregulować wynajmowanie mieszkań turystom. Mieszkańcy nie mogą cierpieć

Warto wspierać najem krótkoterminowy, ale trzeba też szanować interesy społeczności lokalnych. Rozbieżne przepisy w poszczególnych krajach prowadzą do chaosu, dlatego należy je zharmonizować na poziomie unijnym - twierdzi Unia Europejska.

Niemcy odrabiają straty w turystyce. Goście z Polski ustanowili nowy rekord

Zmniejsza się dystans do wyników z najlepszego dotąd roku 2019, w pierwszym półroczu tego roku liczba noclegów wykupionych przez turystów w Niemczech osiągnęła 87,9 procent tamtego poziomu - informuje Niemiecka Centrala Turystyki. Szczególnie dynamicznie przybywa gości z Polski.

Upały i pożary nie złamały greckiej turystyki. Przyjechało znacząco więcej gości

Liczba turystów, którzy przyjechali do Grecji od stycznia do lipca tego roku, była o 21,9 procent większa niż rok wcześniej. Najszybciej przybywało Amerykanów.

Gut-Mostowy: Polska atrakcyjna dla turystów, bo konkurencyjna cenowo i bezpieczna

Polska turystyka zanotowała w minionym sezonie istotny wzrost przyjazdów z zagranicy i zbliżony do rekordowego ruch krajowy. Udany sezon miały też biura podróży wysyłające Polaków za granicę – ocenia wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Milion Polaków w Chorwacji. Nowy rekord padł pięć dni wcześniej

15 września, pięć dni wcześniej niż rok temu, chorwacki system eVisitor odnotował przyjazd milionowego w tym roku turysty z Polski – informuje przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Nowa atrakcja turystyczna otwarta. „Świętokrzyskie czaruje, Świętokrzyskie wymiata”

Lot na miotle nad Świętokrzyskiem, film o regionie w 3D, ścieżka edukacyjna z wiedźmami, duchami magnatów, diabłem Kakiem i łożem madejowym – to tylko niektóre atrakcje nowo otwartego w Świętokrzyskiem Parku Legend.

Hotelarze: Sierpień poprawił wyniki wakacji, ale były one słabsze niż rok temu

Większość hotelarzy dobrze ocenia miniony sezon wakacyjny - wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przeprowadzonej na początku września. Sierpień przyniósł najlepsze wyniki od początku roku, jednak nie są one tak dobre jak w 2022 roku.

Włoscy hotelarze rozczarowani sezonem. „Nasi rodacy wybrali zagranicę”

Ten sezon wakacyjny miał być dla włoskiej turystyki rekordowy - tak przewidywał instytut badawczy Demoskopika. Tymczasem pod koniec lata hotelarze są rozczarowani, twierdzą, że lato było gorsze niż oczekiwali.

Hiszpania szykuje się na turystyczny rekord - przyjedzie 85 milionów gości

W tym roku Hiszpanię może odwiedzić nawet 85 milionów turystów. Przychody z tego tytułu wyniosą 100 miliardów euro, co oznacza, że będą większe o 12 procent od tych sprzed pandemii - przewiduje firma doradcza zajmującej się turystyką Brainstrust.

Wenecja – 5 euro za wstęp ma uratować miasto przed skreśleniem z listy UNESCO

5 euro, tyle od wiosny mają płacić turyści wpadający do Wenecji na jeden dzień. To kolejna już próba wprowadzenia opłat, które nie służą zarabianiu, ale odstraszaniu turystów. Przez nich miasto może bowiem zostać skreślone z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Warszawa wysoko w literackim rankingu miast. "To promocja dla stolicy"

Warszawa znajduje się wśród 20 miast najczęściej wymienianych w światowej literaturze XX wieku. Sporządzenie takiego rankingu, pomoże nam w promowaniu Warszawy jako ważnej metropolii - mówi prezeska Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Zachodniopomorscy hotelarze: Sezon lepszy niż się obawialiśmy. 70 procent obłożenia

Dobry lipiec, bardzo słaba pierwsza część sierpnia i lepsza druga połowa. Podobna liczba turystów z Polski, mniej Niemców, ale znacznie więcej Czechów. Turyści więcej zwracali uwagę na ceny – tak w skrócie oceniają mijające wakacje przedsiębiorcy z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Cypr policzył turystów. Polacy wysoko w statystykach

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku na Cypr przyleciało prawie 2,14 miliona turystów. To o 27,5 procent więcej niż przed rokiem. W lipcu jednym z najważniejszych krajów, z których pochodzili goście, była Polska.

Nocowanie.pl: Bez bonu Polacy słabo korzystają z krajowej turystyki

Kapryśna pogoda i chude portfele Polaków – to przyczyny niesatysfakcjonującej frekwencji tego lata w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych – ocenia portal z noclegami Nocowanie.pl. I upomina się o bon turystyczny lub „inny mechanizm wsparcia” dla branży turystycznej.

Airbnb przegrywa w sądzie z Nowym Jorkiem

Airbnb podał do sądu miasto Nowy Jork, bo ograniczyło ono wynajmowanie na krótko mieszkań. Zdaniem portalu przepisy są właściwie równoznaczne z zakazem użyczania lokali turystom. Sędzia jednak pozew oddaliła.