Coraz więcej gości w Turcji. Rosjanie nie odpuszczają. Polacy zresztą też nie

9,5 miliona turystów zagranicznych odwiedziło Turcję w pierwszych czterech miesiącach tego roku. Najwięcej było Rosjan. Polaków przyjechało 124,8 tysiąca, czyli o 68 procent więcej niż rok wcześniej.

Europejska Komisja Podróży: Turystyka ma mniej szkodzić klimatowi. Wprowadzamy plan

Europejska Komisja Podróży rozpoczyna wdrażanie działań na rzecz klimatu. Zobowiązuje się do zmniejszenia o połowę emisji gazów do 2030 roku, a także do wspierania zaangażowania na rzecz klimatu członków narodowych organizacji turystycznych.

Coraz więcej turystów na Cyprze. Polacy na trzecim miejscu

Tylko w kwietniu liczba przyjazdów na Cypr była o 18,5 procent większa niż przed rokiem. Od stycznia gości było już ponad 736 tysięcy. Polska z wynikiem nieco ponad 23 tysiące turystów znalazła się na trzecim miejscu.

Emilia-Romania po powodzi: Nasza riwiera jest gotowa do przyjęcia turystów

W Emilii-Romanii od ponad tygodnia trwa sprzątanie po katastrofalnej powodzi. Władze regionu zapewniają, że najlepsza sytuacja jest na wybrzeżu Adriatyku - plaże są przygotowane do sezonu.

Turyści kochają Saloniki za zabawę i jedzenie

Życie nocne i jakość jedzenia to najmocniejsze strony Salonik. Co prawda miasto ogólnie zbiera słabsze oceny niż w poprzednich latach, ale 95 procent odwiedzających chciałoby je zobaczyć jeszcze raz - wynika z badania satysfakcji podróżnych.

„Turystyka zemsty” kwitnie. W tym roku ożywi gospodarki basenu Morza Śródziemnego

Włochy, Hiszpania, Grecja i Portugalia spodziewają się rekordowego lata w turystyce. Wysokie przychody pozwolą im uzupełnić budżety, uszczuplone przez spłatę odsetek od zadłużenia i kryzys związany z kosztami utrzymania – pisze agencja Reutera.

Małgorzata Kowalska nowym dyrektorem Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce

Małgorzata Kowalska objęła funkcję dyrektora przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce. Zawodowo związana jest z tą instytucją niemal od 20 lat.

Polska Izba Turystyki: Ratujemy branżę, więc lobbujemy

Nad branżą turystyczną wiszą dwie groźby, które mogą spowodować bankructwo wielu firm. Pierwsza to działania UOKiK-u w sprawie prezentowania cen usług turystycznych, a druga – projektowana w Brukseli nowa dyrektywa dla biur podróży.

Polska wygrała turystyczny ranking. Pokonała Turcję, Bali i Chorwację

W głosowaniu zorganizowanym przez popularny w Stanach Zjednoczonych portal USA Today Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu na "najlepsze kierunki do tanich podróży".

Miasta z najlepszą marką. Warszawa w drugiej połowie stawki

Londyn, Nowy Jork i Paryż to najlepsze marki miejskie, wynika z rankingu Brand Finance City Index. W zestawieniu, które objęło sto miast na całym świecie, Warszawa zajęła 62 miejsce.

WTTC: Rośnie udział turystyki w hiszpańskiej gospodarce

194 miliardy euro, czyli o ponad 3 procent więcej niż przed pandemią, wyniesie w tym roku wkład turystyki do PKB Hiszpanii, wyliczyła Światowa Rada Podróży i Turystyki. To odpowiadać ma 14,6 procentom gospodarki tego kraju.

W Międzyzdrojach powstaje park wodny za 100 milionów złotych

Ruszyła budowa parku wodnego w Międzyzdrojach, jednego z największych na wybrzeżu zachodnim. Obiekt realizowany w ramach Bel Mare & Aqua Resort będzie ukończony do 2026 roku.

Polacy na Malcie idą na rekord. Wyprzedzili Niemców, są blisko podium

Od stycznia do marca Maltę odwiedziło 36 tysięcy polskich turystów. To o 75 procent więcej niż w rekordowym roku 2019 - podaje Maltańska Organizacja Turystyczna.

Bilet na samolot z aplikacji Ubera? Już tego lata to będzie możliwe

Już nie tylko podróż samochodem, autokarem czy pociągiem, ale też samolotem będzie można zarezerwować w Uberze. Sprzedaż biletów lotniczych dostępna będzie w Wielkiej Brytanii, a to dzięki współpracy z internetowym biurem podróży Hopper.

Nowa kampania promocyjna Grecji. „Wizyta u nas odmieni twoje życie”

Nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie, mycie pomidorów w morzu, picie mocnego alkoholu i spontaniczny taniec z Grekami - to „doświadczenia, które odmienią twoje życie”.

MSiT dofinansuje prozdrowotne półkolonie. „Aktywizujemy dzieci i młodzież”

Minister sportu i turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację programu prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii w 2023 roku. Wyłoni on ogólnopolskiego operatora programu. Budżet programu to 50 milionów złotych.

Mazowsze - warszawskie otwarcie sezonu turystycznego. Aktywnie i industrialnie

Pałac w Wilanowie, wodny park Suntago i Muzeum Powstania Warszawskiego - to trzy najpopularniejsze atrakcje turystyczne Mazowsza. Turyści wracają na Mazowsze, ale skracają pobyt.