Wypożyczalnia hulajnóg jak biuro podróży?

Lime Tours to nowy projekt wypożyczalni elektrycznych hulajnóg firmy Lime. Touroperator chce, by jego klienci zwiedzali miasta - zatrzymywali się w ciekawych miejscach, wchodzili do muzeów, galerii i restauracji.

Targi WTM w Londynie. Maseczki, certyfikat szczepień i kod QR

W tym roku londyńskie targi WTM odbędą się dwukrotnie – najpierw tradycyjnie w centrum wystawienniczym w Londynie, później wirtualnie. Zapowiedzieli się przedstawiciele branży z ponad 80 krajów.

Dominikana: Nadchodzi sezon, szczepimy trzeci raz branżę turystyczną

Rząd Dominikany sprowadził 150 tysięcy dawek szczepionki Pfizera, by jak najszybciej zaszczepić trzeci raz pracowników turystyki. Wkrótce szczyt sezonu, a turystyka to jeden z motorów dominikańskiej gospodarki.

Jak „Wodny Doktor” Sebastian Kneipp nauczył świat leczenia wodą

W utrzymaniu zdrowia i harmonii ciała, duszy i umysłu pomoże umiejętne korzystanie z dobrodziejstw wody – przekonywał ojciec wodolecznictwa Sebastian Kneipp.

Chorwacja przeżywa turystyczny boom. Goście z Polski w ścisłej czołówce

Ponad 4,3 miliony gości i 30,7 miliona noclegów - to statystyki chorwackiej turystyki przyjazdowej za sierpień. Wśród odwiedzających znalazło się 338 tysięcy Polaków.

Gut-Mostowy: Bon turystyczny stał się hitem. Chcemy, żeby objął kolejne wakacje

Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje nad nowelizacją ustawy o bonie turystycznym. Chodzi o przedłużenie działania bonów o co najmniej pół roku - zapowiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Wyspy Egejskie Północne

Nieopodal wybrzeża Azji Mniejszej, w północno-wschodniej części Morza Egejskiego, odkrywaj wyspy z fascynującymi zielonymi krajobrazami, krystalicznie czystą wodą, pięknymi piaszczystymi i kamienistymi plażami, tradycyjnymi wioskami i bogatą historią każdej z wysp.

POT: Koniec wakacji to nie koniec bonu turystycznego

Krótkie wypady do miast, wycieczki szkolne, obozy, zielone szkoły, turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami - koniec wakacji nie oznacza, że nie można nadal korzystać z bonów turystycznych przypomina Polska Organizacja Turystyczna.

Amerykanie wspierają egipską turystykę. 17 milionów dolarów na Luksor

17 milionów dolarów przeznaczy rząd Stanów Zjednoczonych na utrzymanie stanowisk archeologicznych, promowanie turystyki i utworzenie szkoły archeologicznej w Luksorze.

Zakopane, Władysławowo i Łeba na szczycie wakacyjnego rankingu

W dziesiątce najchętniej wybieranych na wakacje miejscowości w Polsce jest sześć kurortów nadmorskich, a w dwudziestce 14. Ale pierwsze miejsce należy do Zakopanego – wynika ze statystyk portalu Nocowanie.pl.

Kolejne regiony Tajlandii otwierają się na turystów

Pattaya i Chaing Mai to kolejne prowincje Tajlandii, które otwierają się na turystykę. Pierwsi goście z zagranicy mają tam wypoczywać od października. Na razie nie wiadomo, jakie warunki muszą spełnić, by tam wjechać.

Cyklady i Dodekanez szybko odrabiają turystyczne straty

Do drugiej dekady sierpnia na wyspy południowej części Morza Egejskiego przyleciało więcej turystów niż w całym zeszłym sezonie, wynika z danych greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Polskie Marki Turystyczne – rusza drugi nabór do konkursu

Ministerstwo Rozwoju i Technologii i Polska Organizacja Turystyczna ogłosiły drugi nabór do projektu Polska Marka Turystyczna, który ma wyłonić najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca w Polsce.

Tour Salon na żywo, ale w reżimie sanitarnym

Pierwsze po wybuchu pandemii targi turystyczne Tour Salon odbędą się w formule stacjonarnej od 24 do 26 września w centrum targowym Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W Grecji więcej gości niż przed pandemią. Francja, Włochy, Hiszpania w tyle

W samolotach, które przylecą w sierpniu do Grecji linie lotnicze i touroperatorzy przewidzieli o 2 procent więcej miejsc niż w tym samym czasie przed pandemią. Najwięcej pasażerów przyleci z Niemiec.

Chorwacja bliska pobicia rekordowych przychodów z turystyki

Przychody z turystyki w miesiącach letnich wzrosły w Chorwacji w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku o 10 procent. Dzięki temu mogą przekroczyć 10,5 miliarda euro w całym roku, rekord sprzed dwóch lat.

Wyspy Morza Egejskiego odzyskują turystów

Ponad milion turystów wybrało się już na wakacje na greckie wyspy położone w południowej części Morza Egejskiego w ostatnich trzech miesiącach.