Wilk-Grzywna ponownie na czele Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych

Dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Małgorzata Wilk-Grzywna została ponownie prezesem Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych.

Właściciele wyciągów narciarskich: Bez paniki, nasze biznesy będą działać zimą

Mimo wzrostu kosztów energii ośrodki narciarskie będą działać w najbliższym sezonie zimowym. Klienci mogą już planować wyjazdy w góry – zapewnia stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.

Egipt odwiedziło już prawie 5 milionów turystów

4,9 miliona turystów odwiedziło Egipt w pierwszej połowie tego roku, wynika z danych tamtejszego urzędu statystycznego. To 85,4 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy przyjechało 2,6 miliona.

Obchody Światowego Dnia Turystyki pod znakiem przyszłości polskich uzdrowisk

Klienci uzdrowisk to też turyści, potrzebują atrakcji i możliwości aktywnego spędzania czasu. To kierunek, w którym powinny się rozwijać uzdrowiska – do takich wniosków doszli uczestnicy debaty zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Turystyki w Supraślu.

"Grecja to więcej niż widać". Czeka na turystów 365 dni w roku

Grecka Narodowa Organizacja Turystyki (GNTO) przygotowała nowy film animowany, który przedstawia kraj jako miejsce, które warto odwiedzać cały rok.

Tajlandia liczy na 1,5 miliona turystów miesięcznie w zbliżającym się sezonie

Władze Tajlandii ogłosiły cel dla turystyki na przyszły rok – przychody sektora mają osiągnąć 80 procent wartości z 2019 roku i wynieść szacunkowo 1,73 biliona batów (46,3 miliarda dolarów).

Brytyjska rodzina królewska przyciąga turystów i zarabia na nich

Pogrzeb królowej Elżbiety II, choć był dla wielu prawdziwie smutnym wydarzeniem, przyczynił się też do wzrostu przychodów gospodarki tego kraju. Do Londynu zjechały tłumy gości, a ceny hoteli poszybowały w górę. Jednak rodzina królewska przyczynia się do rozwoju turystyki nie tylko przy okazji podniosłych ceremonii.

Hiszpania popularna wśród turystów prawie jak przed pandemią

W sierpniu do Hiszpanii przyleciało prawie 9 milionów gości z zagranicy. Do rekordowego 2019 roku brakowało już tylko 13 procent. Od początku roku do kraju przyleciały 53 miliony obcokrajowców - podaje Turespaña.

Milion Polaków w Chorwacji, w tym roku duże przyspieszenie przyjazdów

Już 20 września, półtora miesiąca wcześniej niż przed rokiem, Chorwacja odnotowała przyjazd ponad miliona gości z Polski - informuje Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Izrael ujawnia listę najchętniej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych

Park Narodowy Gan HaShlosha, Park Narodowy Masada i Park Narodowy Cezarei to trzy najchętniej odwiedzane atrakcje przyrodnicze tego lata w Izraelu - podaje Izraelski Urząd ds. Natury i Parków Przyrody.

Politycy z Majorki chcą podnieść podatek, żeby... odstraszyć turystów

Podatek od zrównoważonej turystyki, znany również jako podatek turystyczny, może zostać wyraźnie podniesiony na kolejny sezon letni. Na razie to tylko plany, ale część polityków poważnie je rozważa. Chodzi o to, żeby na wyspę przyjeżdżało mniej wczasowiczów.

Dominikana świętuje najlepszy miesiąc w historii turystyki

Prawie 622 tysiące turystów przyleciało w sierpniu na Dominikanę. To o 124,5 tysiąca więcej niż w tym samym czasie 2019 roku. Rekord, w obecności prezydenta kraju Luisa Abinadera, ogłosił minister turystyki David Collado.

Minister zaprasza Europejczyków na zimę do Grecji. "Tanio zjecie i nie zmarzniecie"

Grecki minister turystyki Wasilis Kikilias podróżuje po europejskich stolicach, gdzie przedstawia zalety spędzenia zimy w Grecji. Po Berlinie i Wiedniu odwiedzi Paryż i Sztokholm – pisze portal Greek Travel Pages.

Premier Grecji: Pomagając turystyce, pomagamy obywatelom. Będą fundusze na dłuższy sezon

Grecki premier Kyriakos Mitsotakis zapowiedział, że rząd wkrótce zatwierdzi fundusze na dalszą promocję Grecji za granicą. Celem jest przedłużenie sezonu turystycznego do zimy.

„Ród smoka” przyciąga turystów. Chcą odwiedzać miasta, gdzie kręcono serial

Niegdyś Dubrownik, a teraz hiszpańskie Cáceres, a także Kornwalia i Derbyshire w Wielkiej Brytanii. Już niebawem miasta i regiony, w których kręcono „Ród Smoka”, przeżyją oblężenie.

Udane lato hiszpańskiej turystyki. Brakuje tylko Azjatów

Ponad dwa razy więcej turystów zagranicznych odwiedziło w lipcu Hiszpanię w porównaniu z lipcem 2021. W sumie ich liczba była nieznacznie mniejsza niż przed pandemią — podał hiszpański urząd statystyczny INE, relacjonuje agencja Reutera.

Wakacje 2022 oczami ubezpieczyciela - 250 tys. zł za leczenie turysty w Turcji

Niemal 200 dziennie – tyle przypadków pomocy podróżującym Polakom notowała firma ubezpieczeniowa Mondial Assistance w okresie wakacyjnym. To o 34 procent mniej niż przed pandemią, ale 64 procent więcej niż rok wcześniej.

Wakacje Rosjan: Do wyboru było pięć kierunków, ceny nawet 100 procent wyższe

Rynek zorganizowanej turystyki zagranicznej w Rosji skurczył się do pięciu kierunków, a cały ruch do 50 procent tego sprzed pandemii covidu. Przez zmniejszoną podaż ceny skoczyły nawet o 100 procent, ale byli turyści, którzy zapłacili za wakacje ponad 100 tysięcy dolarów.