Na wyspach greckich gości więcej niż przed pandemią. Największy wzrost na Santorynie

O 13 procent wobec okresu sprzed pandemii wzrosła liczba turystów odwiedzających greckie wyspy południowej części Morza Egejskiego. Od początku roku było ich 1,7 miliona, większość przyleciała lotami bezpośrednimi.

Debata. Dzięki bonowi turystycznemu Polacy na nowo odkryli swój kraj

Polski Bon Turystyczny ma wymiar nie tylko biznesowy, bo pomógł przedsiębiorcom przetrwać pandemię, ale też społeczny, bo dzięki niemu wielu Polaków pierwszy raz wyjechało z rodzinami na wakacje – podkreślali uczestnicy debaty zorganizowanej przez serwis Turystyka.rp.pl.

Lecą turyści do Hiszpanii. Z Niemiec dziesięć razy więcej niż z Polski

Linie lotnicze zaplanowały 32,4 miliona miejsc w samolotach do Hiszpanii na okres od czerwca do sierpnia tego roku. Przed wybuchem pandemii było to 34,6 miliona, różnica wynosi więc już tylko 6,3 procent.

Ostatnie wakacje z bonem turystycznym. Do wykorzystania jeszcze 2 mld złotych

5,8 miliona dzieci odebrało już swój bon turystyczny, to około 80 procent uprawnionych. 82 procent z nich użyło bonu do płacenia za usługi turystyczne. Dzięki temu do przedsiębiorców trafiło 2,3 miliarda złotych – Polska Organizacja Turystyczna podsumowała dotychczasowe wykorzystanie bonów turystycznych.

Pamiątka z plaży może słono kosztować. Przekonał się o tym pewien Niemiec

Turyści, którzy chcieliby z Sardynii zabrać ze sobą na pamiątkę muszle, krzemień lub piasek będą za to płacić, i to sporo. Za wywóz tych dóbr można dostać mandat w wysokości 3 tysięcy euro.

Ceny hoteli i usług gastronomicznych gwałtownie wzrosły. Polska w czołówce

W tym sezonie za krajowy wyjazd wakacyjny trzeba zapłacić średnio o 16 proc. więcej niż rok temu. Poszybowały też ceny w Bułgarii, Portugalii i Chorwacji.

Turyści wracają do Dubaju. Frekwencja w hotelach lepsza niż u konkurencji

W ciągu pięciu miesięcy tego roku Dubaj odwiedziło ponad 6,2 miliona zagranicznych gości. To 197 procent więcej niż w tym samym czasie 2021 roku – podał dubajski Departament Gospodarki i Turystyki.

Do Antalyi przylatują miliony gości. Podwoiła się ich liczba

Od początku roku do regionu Antalyi przyleciały cztery miliony gości. To prawie dwa razy więcej (193 procent) niż rok wcześniej w tym samym czasie.

W Grecji każdy znajdzie swoje szczęśliwe miejsce, mówi reklama

„Explore your happy place” (Poznaj swoje szczęśliwe miejsce) to hasło nowej kampanii promującej Grecję, którą we współpracy z Grecką Organizacją Turystyczną (GNTO) prowadzi narodowa linia lotnicza Aegean.

Bułgaria: Nowoczesne hotele dla każdego. Awans Polaków w turystycznym rankingu

Hotele przygotowane specjalnie do przyjmowania rodzin z dziećmi, hotele z usługami medycznymi i spa, hotele tylko dla dorosłych lub dla miłośników golfa – bułgarska branża turystyczna przekonuje, że jej oferta i infrastruktura jest różnorodna i nowoczesna.

Betlej: Perspektywy turystyki wyjazdowej nie takie złe, jak się wydaje

Wzrost płac w Polsce przewyższa wzrost inflacji, a od lipca jeszcze przyspieszy. W tym nadzieja turystyki wyjazdowej. Tylko, czy ludzi nie zniechęcą wysokie ceny wycieczek i rosnące raty kredytów? - pisze ekspert.

W chęci podróżowania Polacy biją na głowę wszystkich Europejczyków

87 procent Polaków deklaruje, że jeszcze w tym roku będzie podróżować. To zdecydowanie największy odsetek wśród mieszkańców krajów europejskich. Generalnie europejskim turystom nie straszne rosnące ceny, wojna na Ukrainie i pandemia – pisze Europejska Komisja ds. Podróży.

Polska Organizacja Turystyczna zachęca do wyjazdów na wieś "resetem" i wiankiem

"Poszukaj REsetu na polskiej wsi" - to hasło nowej kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej, którą promuje ona turystykę wiejską w Polsce.

Polak planuje wakacje - muszą być nad morzem, mogą być droższe niż przed rokiem

Letni wyjazd turystyczno-wypoczynkowy planuje prawie dwie trzecie (65 procent) Polaków. O 18 procent więcej niż rok wcześniej - pokazują badania przeprowadzone na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Unia Europejska: Certyfikaty covidowe mogą się jeszcze przydać. Przedłużmy je

"Ustawodawcy europejscy chcą zagwarantować obywatelom Europy swobodę poruszania się w razie pojawienia się nowego niepokojącego wariantu koronawirusa".

Grecja łowi turystów w Bookingu. Na celowniku dziesięć najważniejszych rynków

Expedia i Booking to dwa portale z noclegami, za pośrednictwem których promować się chce Grecja. Planuje dotrzeć dzięki nim do podróżnych z dziesięciu kluczowych dla niej rynków.

Madryt chce u siebie więcej bogatych Amerykanów. Rozpoczął promocję za oceanem

Madryt stawia swojej turystyce przyjazdowej nowy cel – pozyskać więcej gości ze Stanów Zjednoczonych. Chodzi głównie o bardziej zamożnych klientów, ale również o firmy, które przyjadą, żeby urządzić sobie integrację lub konferencję.

Gut-Mostowy: Liczymy na kilkunastoprocentowy wzrost liczby turystów z Bułgarii

Działania na rzecz zwiększenia wzajemnej wymiany turystycznej zapowiedzieli Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki i Christo Prodanow, minister turystyki Bułgarii podczas Bułgarsko-Polskiego Forum Biznesu Turystycznego, jakie odbyło się 3 czerwca w Sofii.