Plany wakacyjne Polaków. Kto wybiera kraj, a kto zagranicę?

W najbliższe wakacje wyjazdy w celach turystycznych z co najmniej jednym noclegiem planuje 70 procent Polaków w wieku od 18 do 65 lat. To pięć punktów procentowych więcej niż w rok wcześniej. Takie wnioski przynosi badanie, jakie co roku przeprowadza Polska Organizacja Turystyczna*.

Podróże po Mazowszu ze wspomaganiem. Konkursy, atlasy i najciekawsze miejsca

Akcja #PoznajcieMojeMazowsze, konkurs fotograficzny, atlas rowerowy oraz lista najfajniejszych plaż i kąpielisk – w taki sposób Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zachęca wszystkich do podróżowania po województwie.

Triumf Małopolski i folkloru Beskidu Wyspowego w mistrzostwach blogerów

Vlogerzy podróżujący po Małopolsce i opisujący ten region, Karolina i Filip Mleczkowie, autorzy vloga „Pora na wycieczkę”, wygrali VII. Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów organizowane przez Polską Organizację Turystyczną.

Polskie restauracje zdobyły trzy nowe gwiazdki Michelina. Mają ich już sześć

W najnowszym wydaniu gastronomicznego "Przewodnika Michelina" z Polski sześć restauracji nagrodzono słynnymi gwiazdkami. Oprócz trzech, które już je miały, doszły trzy nowe.

Rośnie zainteresowanie turystów wypoczynkiem w Grecji. Spodziewanych 35 milionów

O 24 procent wzrosła w pierwszym kwartale tego roku liczba przyjazdów z zagranicy do Grecji. To dobry prognostyk na kolejne miesiące - twierdzi tamtejszy Bank Narodowy. Zdaniem analityków tej instytucji sezon może zakończyć się kolejnym rekordem.

Na urlop głównie po Europie. Wakacyjne trendy Polaków

Prawie dwie trzecie osób, które wzięły udział w ankiecie dotyczącej podróży wakacyjnych planowanych na ten rok, nie zaczęło jeszcze przygotowań do wakacji – wynika z danych internetowej platformy z biletami lotniczymi Fru.pl. Prawie połowa respondentów chce odwiedzić nowe, nieznane dotąd miejsca.

Polacy na Malcie trzecią nacją turystów. Wypoczywają, zwiedzają i... się uczą

Ponad 78,5 tysięcy osób w zeszłym roku wybrało Maltę jako miejsce do nauki języka angielskiego. W czołówce europejskich uczniów byli Polacy - podaje Maltańskie Biuro Statystyczne.

Hiszpania coraz popularniejsza przed sezonem turystycznym

Ponad 23,9 miliona turystów odwiedziło Hiszpanię w pierwszych czterech miesiącach tego roku. To o 14,5 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Dziesiątki milionów euro dla szefa Bookingu. Najlepiej opłacany menedżer

43 miliony euro – tyle mniej więcej zarobił w zeszłym roku prezes Booking Holdings. Był najlepiej zarabiającym menedżerem w branży turystycznej na świecie.

Brytyjczycy jadą na zagraniczne wakacje. Rosnące koszty im nie straszne

Niemal dziewięciu na dziesięciu Brytyjczyków deklaruje, że w tym roku wyjedzie na wakacje, mimo wyzwań związanych z wysokimi kosztami życia. Część z nich zamierza podróżować za granicę, a część po kraju. Ale są również i tacy, którzy będą wypoczywać i w Wielkiej Brytanii i poza nią.

Poprawia się jakość usług. Konsumenci najlepiej oceniają branżę turystyczną

Po trzech latach spadków, spowodowanych między innymi pandemią i zaburzeniami w łańcuchach dostaw, poziom satysfakcji polskich konsumentów z jakości obsługi klientów odnotował nagły wzrost, osiągając rekordowy wynik 79,1 procent – wynika z cyklicznego badania realizowanego przez Polski Program Jakości Obsługi.

Internetowi twórcy promują Polskę - głosuj na swój region i swojego blogera

Rozpoczęło się głosowanie online na najciekawsze relacje, które powstały w ramach Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Konkurs prowadzi Polska Organizacja turystyczna.

Fuerteventura - powstanie hotel na 1000 łóżek. Mieszkańcy protestują, ale rząd się zgadza

Rząd Wysp Kanaryjskich wydał właśnie zgodę na budowę nowego, czterogwiazdkowego hotelu. Obiekt, który stanie w Corralejo, na północy Fuerteventury, pomieści prawie tysiąc osób.

Minister dofinansował turystykę - powstaną szlaki, strony w internecie i akcje promocyjne

Regionalne i lokalne organizacje turystyczne, izby gospodarcze, harcerze, kajakarze i ratownicy górscy... - to do nich trafią pieniądze z tegorocznego budżetu, jaki na wspieranie inicjatyw turystycznych przeznaczył minister sportu i turystyki, 12,6 miliona złotych.

Gheorghe Cristescu odwołany ze stanowiska prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego

Gheorghe Marian Cristescu i Daniel Puciato nie są już członkami zarządu spółki Polski Holding Hotelowy. Pierwszy piastował funkcję prezesa, drugi członka zarządu do spraw handlowych.

W Grecji najchętniej odpoczywają Niemcy, Brytyjczycy i Bułgarzy. Polacy też to lubią

Turyści z Polski byli w zeszłym roku jedną z dziesięciu nacji najliczniej odwiedzających Grecję. Na pierwszych miejscach znaleźli się Niemcy, Brytyjczycy i Bułgarzy. W sumie turystów było 36,13 miliona, czyli o 15,2 procent więcej niż rok wcześniej.

Hiszpańska wyspa broni się przed turystami – część hoteli ma zniknąć

Liczba miejsc noclegowych na Majorce ma być zmniejszona o 4 procent – poinformował na konferencji prasowej prawicowy szef rady wyspy. To dość zaskakujące, bo jeszcze w zeszłym roku sam krytykował podobne plany forowane przez lewicę.

Oczami turystów: Kraków i Warszawa na liście najtańszych w Europie na city break

Jak wynika z corocznego badania kosztów podróży do miast, brytyjscy turyści poszukujący w tym roku dobrego stosunku jakości do ceny w Europie znajdą go w Krakowie i w Warszawie.