Polskie restauracje zdobyły trzy nowe gwiazdki Michelina. Mają ich już sześć

W najnowszym wydaniu gastronomicznego "Przewodnika Michelina" z Polski sześć restauracji nagrodzono słynnymi gwiazdkami. Oprócz trzech, które już je miały, doszły trzy nowe.

Rośnie zainteresowanie turystów wypoczynkiem w Grecji. Spodziewanych 35 milionów

O 24 procent wzrosła w pierwszym kwartale tego roku liczba przyjazdów z zagranicy do Grecji. To dobry prognostyk na kolejne miesiące - twierdzi tamtejszy Bank Narodowy. Zdaniem analityków tej instytucji sezon może zakończyć się kolejnym rekordem.

Na urlop głównie po Europie. Wakacyjne trendy Polaków

Prawie dwie trzecie osób, które wzięły udział w ankiecie dotyczącej podróży wakacyjnych planowanych na ten rok, nie zaczęło jeszcze przygotowań do wakacji – wynika z danych internetowej platformy z biletami lotniczymi Fru.pl. Prawie połowa respondentów chce odwiedzić nowe, nieznane dotąd miejsca.

Polacy na Malcie trzecią nacją turystów. Wypoczywają, zwiedzają i... się uczą

Ponad 78,5 tysięcy osób w zeszłym roku wybrało Maltę jako miejsce do nauki języka angielskiego. W czołówce europejskich uczniów byli Polacy - podaje Maltańskie Biuro Statystyczne.

Hiszpania coraz popularniejsza przed sezonem turystycznym

Ponad 23,9 miliona turystów odwiedziło Hiszpanię w pierwszych czterech miesiącach tego roku. To o 14,5 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

Dziesiątki milionów euro dla szefa Bookingu. Najlepiej opłacany menedżer

43 miliony euro – tyle mniej więcej zarobił w zeszłym roku prezes Booking Holdings. Był najlepiej zarabiającym menedżerem w branży turystycznej na świecie.

Brytyjczycy jadą na zagraniczne wakacje. Rosnące koszty im nie straszne

Niemal dziewięciu na dziesięciu Brytyjczyków deklaruje, że w tym roku wyjedzie na wakacje, mimo wyzwań związanych z wysokimi kosztami życia. Część z nich zamierza podróżować za granicę, a część po kraju. Ale są również i tacy, którzy będą wypoczywać i w Wielkiej Brytanii i poza nią.

Poprawia się jakość usług. Konsumenci najlepiej oceniają branżę turystyczną

Po trzech latach spadków, spowodowanych między innymi pandemią i zaburzeniami w łańcuchach dostaw, poziom satysfakcji polskich konsumentów z jakości obsługi klientów odnotował nagły wzrost, osiągając rekordowy wynik 79,1 procent – wynika z cyklicznego badania realizowanego przez Polski Program Jakości Obsługi.

Internetowi twórcy promują Polskę - głosuj na swój region i swojego blogera

Rozpoczęło się głosowanie online na najciekawsze relacje, które powstały w ramach Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Konkurs prowadzi Polska Organizacja turystyczna.

Fuerteventura - powstanie hotel na 1000 łóżek. Mieszkańcy protestują, ale rząd się zgadza

Rząd Wysp Kanaryjskich wydał właśnie zgodę na budowę nowego, czterogwiazdkowego hotelu. Obiekt, który stanie w Corralejo, na północy Fuerteventury, pomieści prawie tysiąc osób.

Minister dofinansował turystykę - powstaną szlaki, strony w internecie i akcje promocyjne

Regionalne i lokalne organizacje turystyczne, izby gospodarcze, harcerze, kajakarze i ratownicy górscy... - to do nich trafią pieniądze z tegorocznego budżetu, jaki na wspieranie inicjatyw turystycznych przeznaczył minister sportu i turystyki, 12,6 miliona złotych.

Gheorghe Cristescu odwołany ze stanowiska prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego

Gheorghe Marian Cristescu i Daniel Puciato nie są już członkami zarządu spółki Polski Holding Hotelowy. Pierwszy piastował funkcję prezesa, drugi członka zarządu do spraw handlowych.

W Grecji najchętniej odpoczywają Niemcy, Brytyjczycy i Bułgarzy. Polacy też to lubią

Turyści z Polski byli w zeszłym roku jedną z dziesięciu nacji najliczniej odwiedzających Grecję. Na pierwszych miejscach znaleźli się Niemcy, Brytyjczycy i Bułgarzy. W sumie turystów było 36,13 miliona, czyli o 15,2 procent więcej niż rok wcześniej.

Hiszpańska wyspa broni się przed turystami – część hoteli ma zniknąć

Liczba miejsc noclegowych na Majorce ma być zmniejszona o 4 procent – poinformował na konferencji prasowej prawicowy szef rady wyspy. To dość zaskakujące, bo jeszcze w zeszłym roku sam krytykował podobne plany forowane przez lewicę.

Oczami turystów: Kraków i Warszawa na liście najtańszych w Europie na city break

Jak wynika z corocznego badania kosztów podróży do miast, brytyjscy turyści poszukujący w tym roku dobrego stosunku jakości do ceny w Europie znajdą go w Krakowie i w Warszawie.

Turcja bije kolejne rekordy w turystyce. „Najlepszy początek roku w historii”

W pierwszym kwartale Turcję odwiedziło ponad 7 milionów zagranicznych turystów, czyli o 13,4 procent więcej w porównaniu z okresem styczeń-marzec 2023 roku. Przychody z turystyki sięgnęły rekordowych 8,8 miliarda dolarów.

Spacery w samym bikini po mieście? Włosi mówią „basta” i nakładają mandaty

Włoski kurort Lignano ma dość roznegliżowanych turystów na ulicach. Bikini jest dobre na plaży, ale nie w mieście - twierdzą władze i zapowiadają, że nieubranych gości będą karać grzywnami.

Paweł Niewiadomski ponownie wybrany na prezesa Polskiej Izby Turystyki

Paweł Niewiadomski został wybrany na prezesa Polskiej Izby Turystyki. To będzie jego czwarta kadencja na tej funkcji.