Malediwy prawie odrobiły covidowe straty w turystyce. Rosjanie zastąpili Chińczyków

Ponad 1,3 miliona turystów wybrało się w 2021 roku na Malediwy. To tylko o 22,4 procent mniej niż w 2019 roku. Najszybciej rosła grupa gości z Rosji - awansowała z szóstego miejsca przed pandemią na pierwsze.

Hiszpania – liczba gości wzrosła o połowę, najbardziej na Balearach

28,2 miliona turystów wybrało się do Hiszpanii od stycznia do listopada 2021 roku. To nieco o ponad 54 procent więcej niż przed rokiem. Najwięcej gości przyjechało z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Dominikana - kilkadziesiąt nowych połączeń lotniczych. Przyleciało więcej turystów

48 nowych tras międzynarodowych zyskała Dominikana w zeszłym roku. W rozkładach lotów pojawiły się między innymi rejsy z Katowic do Puerto Plata w północnej części kraju.

TO BYŁ ROK... Wilk-Grzywna: Świętokrzyskie czaruje coraz bardziej namacalnie

Rok 2021 w mojej pracy obfitował w projekty, których znaczenie wykraczało poza te dwanaście miesięcy. Podobnie będzie w tym roku, ale mnogość zajęć i funkcji każe mi się zastanowić, czy dam radę nadal tak intensywnie pracować przy wszystkich projektach.

Greckie obiekty noclegowe z dobrymi wynikami w 2021 roku

63,2 procent więcej gości i o 87 procent więcej zrealizowanych noclegów odnotowały w pierwszych dziewięciu miesiącach zeszłego roku greckie obiekty noclegowe. Goście z zagranicy zostawali dłużej niż krajowi.

Grecki minister turystyki: W tym roku biura podróży przyślą do nas więcej gości

Minister turystyki Grecji Wasilis Kikilias poinformował, że kierowany przez niego resort zawarł dwa ważne porozumienia z organizatorami turystyki. Dzięki temu w przyszłym roku do Grecji przyjedzie więcej klientów niż w 2021 roku.

Bułgaria – Polacy na piątym miejscu wśród gości zagranicznych

Narodowy Instytut Statystyki Bułgarii podsumował ruch turystyczny w Bułgarii od stycznia do października 2021 roku. W tym czasie kraj odwiedziło 3,3 miliona gości zagranicznych – informuje Narodowe Przedstawicielstwo Turystyczne Bułgarii.

Turcja odzyskała połowę turystów. Polacy wracali szybciej

22,82 miliona turystów wypoczywało w Turcji od stycznia do listopada tego roku. Tradycyjnie najwięcej przyjechało Rosjan, którzy stanowili prawie 20 procent wszystkich gości z zagranicy. Polaków było 576,5 tysiąca.

Ruszyła kampania „Grecja ma też zimę”. Polscy turyści wśród adresatów

Greckie Ministerstwo Turystyki i grecka Narodowa Organizacja Turystyki (GNTO) rozpoczęły nową kampanię marketingową. Promują w niej regiony Grecji kontynentalnej, jako cel turystyki zimowej.

Turcja – rezerwacje w hotelach zapowiadają świetny 2022 rok

Turecka branża turystyczna spodziewa się, że w ramach wczesnych rezerwacji pozyska na przyszły rok 10 milionów turystów. W okresie promocji oferuje zniżki sięgające 70 procent.

Bon turystyczny ważny o pół roku dłużej. Do wykorzystania jeszcze 2 miliardy złotych

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która przedłuża ważność bonu turystycznego. Bonem będzie można płacić do końca września przyszłego roku.

Erdogan podnosi pensję minimalną, a restauratorzy ceny

Tureccy restauratorzy i inni przedsiębiorcy zapowiedzieli, że w przyszłym roku zwiększą ceny, by pokryć koszty zapowiedzianej przez prezydenta kraju podwyżki pensji minimalnej. To odpowiedź rządu na kryzys tamtejszej waluty.

TO BYŁ ROK... Henicz: Rok odrabiania strat w biurach podróży, ale i rok niepewności

Kolejnego roku tak głębokiego kryzysu, jak w roku 2020, wiele firm by nie przetrwało. Na szczęście w wakacje wrócił biznes i można było zarobić – wspomina wiceprezes biura podróży Itaka Piotr Henicz.

Nie żyje Jan Wawrzyniak, oddany promotor polskiej turystyki

Po długiej i wyczerpującej chorobie zmarł w Poznaniu Jan Wawrzyniak, niezmordowany propagator turystyki polskiej za granicą. Wieloletni dyrektor zagranicznych placówek Polskiej Organizacji Turystycznej i pracownik Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Grecja: przyciągamy turystów słońcem i plażą. Co jeszcze możemy im zaoferować?

Grecja jest trzecim kierunkiem na świecie, jeśli chodzi o popularność wśród turystów podróży, których celem jest wypoczynek na plaży lub przy basenie - wyliczyła organizacja branży turystycznej tego kraju, SETE. Szukała szans rozwoju innych segmentów turystyki.

Narty, muzyka, oszałamiające widoki i emocje na trasach

Stoki dla amatorów i mistrzów, koncerty gwiazd pod gwiazdami, marsz Hanibala z ratrakami, nastrojowe miejscowości i niedrogie zakupy. A wszystko w ścisłych ramach przepisów antycovidowych – austriackie ośrodki narciarskie już od przedwojny wyznaczają standard w aktywnej turystyce .

Egipt - po zatruciu w hotelu władze biorą pod lupę usługi turystyczne

W Egipcie powstanie stały komitet nadzorujący jakość i bezpieczeństwo żywności w hotelach i obiektach turystycznych. Dekret w tej sprawie podpisał premier Mustafa Madbuli. Kontrole wejdą też do szkółek dla nurków.

Egipt - ministerstwo zamknęło kilka hoteli. Kara za lekceważenie higieny

Dziewięć egipskich hoteli o standardzie od dwóch do czterech gwiazdek, które nie przestrzegały przepisów sanitarnych, musiało zawiesić działalność. Tak po kontroli nakazało Ministerstwo Turystyki i Dziedzictwa Starożytności.