W październiku Polacy nie przestają latać do Grecji

Prawie 55,5 tysiąca Polaków poleci do Grecji od końca września do końca października, wynika z analizy INSETE, działu badawczego organizacji branżowej SETE. W sumie w tym czasie kraj odwiedzić ma niemal 2,5 miliona turystów.

Bodrum nadal pełne turystów, także z Polski

Choć zaczęła się jesień, do Bodrum nadal przyjeżdżają turyści. Wśród nich królują goście z Europy Środkowej, w tym z Polski i z Wielkiej Brytanii. Sezon ma potrwać do końca października.

Meksyk odwiedza już więcej turystów niż przed pandemią. Dominują Amerykanie

Prawie 13,8 miliona turystów odwiedziło Meksyk w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku. To nie tylko o prawie 65 procent więcej niż w zeszłym roku, ale też o 4,4 procent więcej niż przed pandemią.

Liszki i Bielsko-Biała w konkursie na najlepszy film turystyczny. Można głosować

Do 20 października można głosować na najlepszy film turystyczny na świecie. W rywalizacji biorą udział dwa polskie spoty promocyjne - małopolskiej gminy Liszki i Bielska-Białej.

World Travel Awards 2022 rozdane. Najlepsza plaża i miasto są w Portugalii

Portugalski region Algarve ma najlepsze plaże, miasto Porto to najlepsze miasto do odwiedzenia, a gruzińskie Batumi jest nadzieją turystyki. Europejskie miasta, regiony, hotele i firmy uhonorowano nagrodami World Travel Awards 2022.

Hotele i restauracje do UE: Obniżcie ceny energii, ratujcie nas przed bankructwem

Europejskie Stowarzyszenie Hoteli, Restauracji i Kawiarni HOTREC wystosowało apel do ministrów unijnej Rady ds. Energii, w którym prosi, by obniżyli ceny energii i ten sposób uratowali tysiące firm przed bankructwem.

Wilk-Grzywna ponownie na czele Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych

Dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Małgorzata Wilk-Grzywna została ponownie prezesem Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych.

Właściciele wyciągów narciarskich: Bez paniki, nasze biznesy będą działać zimą

Mimo wzrostu kosztów energii ośrodki narciarskie będą działać w najbliższym sezonie zimowym. Klienci mogą już planować wyjazdy w góry – zapewnia stowarzyszenie Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.

Egipt odwiedziło już prawie 5 milionów turystów

4,9 miliona turystów odwiedziło Egipt w pierwszej połowie tego roku, wynika z danych tamtejszego urzędu statystycznego. To 85,4 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy przyjechało 2,6 miliona.

Obchody Światowego Dnia Turystyki pod znakiem przyszłości polskich uzdrowisk

Klienci uzdrowisk to też turyści, potrzebują atrakcji i możliwości aktywnego spędzania czasu. To kierunek, w którym powinny się rozwijać uzdrowiska – do takich wniosków doszli uczestnicy debaty zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Turystyki w Supraślu.

"Grecja to więcej niż widać". Czeka na turystów 365 dni w roku

Grecka Narodowa Organizacja Turystyki (GNTO) przygotowała nowy film animowany, który przedstawia kraj jako miejsce, które warto odwiedzać cały rok.

Tajlandia liczy na 1,5 miliona turystów miesięcznie w zbliżającym się sezonie

Władze Tajlandii ogłosiły cel dla turystyki na przyszły rok – przychody sektora mają osiągnąć 80 procent wartości z 2019 roku i wynieść szacunkowo 1,73 biliona batów (46,3 miliarda dolarów).

Brytyjska rodzina królewska przyciąga turystów i zarabia na nich

Pogrzeb królowej Elżbiety II, choć był dla wielu prawdziwie smutnym wydarzeniem, przyczynił się też do wzrostu przychodów gospodarki tego kraju. Do Londynu zjechały tłumy gości, a ceny hoteli poszybowały w górę. Jednak rodzina królewska przyczynia się do rozwoju turystyki nie tylko przy okazji podniosłych ceremonii.

Hiszpania popularna wśród turystów prawie jak przed pandemią

W sierpniu do Hiszpanii przyleciało prawie 9 milionów gości z zagranicy. Do rekordowego 2019 roku brakowało już tylko 13 procent. Od początku roku do kraju przyleciały 53 miliony obcokrajowców - podaje Turespaña.

Milion Polaków w Chorwacji, w tym roku duże przyspieszenie przyjazdów

Już 20 września, półtora miesiąca wcześniej niż przed rokiem, Chorwacja odnotowała przyjazd ponad miliona gości z Polski - informuje Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Izrael ujawnia listę najchętniej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych

Park Narodowy Gan HaShlosha, Park Narodowy Masada i Park Narodowy Cezarei to trzy najchętniej odwiedzane atrakcje przyrodnicze tego lata w Izraelu - podaje Izraelski Urząd ds. Natury i Parków Przyrody.

Politycy z Majorki chcą podnieść podatek, żeby... odstraszyć turystów

Podatek od zrównoważonej turystyki, znany również jako podatek turystyczny, może zostać wyraźnie podniesiony na kolejny sezon letni. Na razie to tylko plany, ale część polityków poważnie je rozważa. Chodzi o to, żeby na wyspę przyjeżdżało mniej wczasowiczów.

Dominikana świętuje najlepszy miesiąc w historii turystyki

Prawie 622 tysiące turystów przyleciało w sierpniu na Dominikanę. To o 124,5 tysiąca więcej niż w tym samym czasie 2019 roku. Rekord, w obecności prezydenta kraju Luisa Abinadera, ogłosił minister turystyki David Collado.