Punta Cana powiększa lotnisko. Zeszły rok był rekordowy pod względem ruchu

Rozbudowa terminala, który będzie obsługiwał 3 miliony pasażerów rocznie i miejsca dla 13 samolotów, to projekt kończony właśnie w Punta Canie w Dominikanie.

Hiszpańska branża turystyczna: Goście wracają, ale przed nami dwa wyzwania

W zeszłym roku turystyka zapewniła 61 procent wzrostu PKB w Hiszpanii. Ale nie odrobiła jeszcze strat wywołanych przez pandemię, a zyski nie są proporcjonalne do wzrostu.

Travelist.pl turystycznym liderem reklamowym w internecie

Reklamy portalu z noclegami Travelist.pl docierały w 2022 roku do najszerszej grupy odbiorców – pokazuje ranking liczby odsłon w internecie w kategorii turystyka. Za nim uplasowały się Booking.com, Kayak.pl, Rainbow i Wakacje.pl.

Wielkie Muzeum Egipskie ukończone. Wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za wstęp

Wielkie Muzeum Egipskie ma być jedną z największych atrakcji turystycznych kraju. Co prawda jeszcze nie wiadomo, kiedy goście będą mogli je zwiedzać, ale wiadomo, ile za wizytę zapłacą. Obcokrajowcy będą musieli wydać około 30 złotych.

Egipt do linii lotniczych: Otwierajcie połączenia, turyści nie mają czym przylecieć

W zeszłym roku do Egiptu przyjechało prawie 12 milionów turystów. Kraj pracuje nad poszerzeniem siatki połączeń lotniczych, bo uważa, że rejsów jest za mało w stosunku do popytu.

28 krajów planuje wakacje na Wyspch Kanaryjskich. Polaków będzie tym razem mniej

1929 lotów tygodniowo z 122 kierunków w 28 krajach przewidują linie lotnicze na najbliższy sezon letni odnośnie do Wysp Kanaryjskich. Lokalna organizacja promocyjna wesprze niektóre pieniędzmi na reklamę.

Beata Antos na czele Biura Wykonawczego Polskiej Izby Turystyki

Beata Antos została nowym dyrektorem Biura Wykonawczego Polskiej Izby Turystyki. Ma też pełnić funkcję rzeczniczka prasowego PIT.

Po dwóch latach stagnacji turystyka we Włoszech odżywa

W 2022 roku turystyka we Włoszech zanotowała wzrost ruchu. W ciągu 12 miesięcy turyści wykupili w obiektach noclegowych prawie 400 milionów nocy. Ten rok również zapowiada się optymistycznie.

Grecka turystyka to świetne kąpieliska, ale słaby internet

Grecja jako kierunek turystyczny może pochwalić się jednymi z najlepszych kąpielisk w Unii Europejskiej, ale pod względem cyfryzacji czy odporności na problemy pozostaje za konkurentami - wynika z analizy Unii Europejskiej.

Polski Bon Turystyczny - do wykorzystania zostały 393 miliony złotych

Prawie 80 procent pieniędzy z Polskiego Bonu Turystycznego zostało już wydanych. Czasu na wykorzystanie pozostałej części zostało niewiele, bowiem program funkcjonował będzie jeszcze tylko do końca marca.

Tunezja: To będzie dobry rok w turystyce. Liczymy na powrót Rosjan

Minister turystyki Tunezji Mohamed Moez Belhassine szacuje, że w tym roku jego kraj odwiedzi ponownie wielu podróżnych - nawet 80 procent liczby sprzed pandemii.

Brytyjczycy planują wyjazdy - 23 kierunki na 2023 rok. Bez Polski, dlaczego?

Hiszpania, Stany Zjednoczone i Francja to trzy kraje, które według brytyjskiej organizacji branżowej ABTA będą w tym roku najpopularniejszymi kierunkami turystycznymi w Wielkiej Brytanii. Polska znalazła się dopiero na 35 miejscu.

Europejska turystyka odrabia straty. Polska w pierwszej dziesiątce

Przemysł turystyczny w Unii Europejskiej silnie odbija po pandemicznej zapaści. Łączna liczba noclegów udzielonych turystom w 2022 r. była zbliżona do poziomu sprzed pandemii – Eurostat podał dzisiaj pierwsze podsumowanie*.

Izrael: Ten rok przyniesie nam nowy rekord w turystyce

W 2022 roku do Izraela przyjechało prawie 2,7 miliona gości z zagranicy. To około 60 procent wartości zanotowanych przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Piotr Henicz: Targi turystyczne ITTF - nowa nazwa, stara tradycja, kultowe miejsce

Marcowe targi turystyczne w Warszawie, to święto naszej branży, warto je wykorzystać. Branża turystyczna przeprowadzi merytoryczne negocjacje z kontrahentami, a publiczność upewni się, że warto korzystać z usług profesjonalistów – mówi Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings i Polskiej Izby Turystyki.

Certyfikat covidowy był jedyną powszechną odpowiedzią UE na problemy z podróżami

O ile unijne cyfrowe zaświadczenie covid spełniło swoją funkcję jako narzędzie ułatwiające podróże, o tyle już inne rozwiązania nie były tak skuteczne, wynika ze sprawozdania opublikowanego przez Europejski Trybunał Obrachunkowy.

W hotelach sporo wolnych miejsc na ferie. Rezerwacje spadły o 30 procent

Ci, którzy decyzję o zarezerwowaniu noclegu na ferie zimowe podjęli w ostatniej chwili, mają w czym wybierać. A do tego w obliczu zmniejszonego popytu hotelarze zabiegają o gości promocyjnymi ofertami - wynika z analizy platform rezerwacyjnych Noclegi.pl i Nocowanie.pl.

Barcelona podnosi podatek turystom. Woli mniej, ale za to zamożniejszych gości

W tym roku przyjezdni odwiedzający Barcelonę będą musieli zapłacić 2,75 euro za noc z tytułu podatku turystycznego. Miasto liczy, że w ten sposób zarobi około 53 miliony euro.