Badanie. 60 procent Polaków nie planuje wyjazdu na majówkę

Mimo że tegoroczna majówka jest wyjątkowo długa, to większość Polaków nie wybiera się w tym czasie w podróż - wynika z badania zleconego przez firmę ubezpieczeniową Wiener.

„Zrób to dla siebie” - sieć hoteli promuje zrównoważony urlop

Siedem filmów, siedmiu bohaterów, siedem pomysłów na niezapomniany urlop - tak sieć hoteli Iberostar zachęca do spędzenia urlopu w jednym ze swoich obiektów. Zarazem w niecodzienny sposób zwraca uwagę na kwestię zrównoważonego rozwoju.

Nowy rok - nowy rekord Polaków w Chorwacji. „Między nami są dobre wibracje”

W tym roku do Chorwacji przyjechało już ponad 22 tysiące Polaków - to aż o 36 procent więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. - Polacy cenią sobie nie tylko naszą ofertę turystyczną, niezwykle ważne jest także poczucie bliskości kulturowej i mentalnej z Chorwatami - mówi dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

Polacy mają plany na majówkę. Polska wygrywa z zagranicą, a góry z morzem

Plan wyjazdu na majówkę ma czterech na dziesięciu Polaków. Większość będzie podróżować po kraju, najchętniej za cel podróży wybierze góry. Za granicę jedzie się przeważnie do miast. Co trzeci z tych, którzy w ogóle nie wyjadą mówi, że nie ma na to pieniędzy.

Hiszpania: Zapytamy mieszkańców, co myślą o turystach

Rząd Hiszpanii przeprowadzi ankietę wśród mieszkańców Majorki, w której zapyta o wpływ turystyki masowej na ich życie.

Ekspert: Za dużo mieszkań turystycznych w Hiszpanii. To wymyka się spod kontroli

Lawinowo przybywa mieszkań wakacyjnych w Hiszpanii. Tylko w tym roku w 25 miastach pojawiło się ich ponad 60 tysięcy. To groźne dla mieszkańców.

Egipskie hotele muszą udowodnić, że nie szkodzą środowisku. Mają na to pół roku

Hotele nad Morzem Czerwonym mają sześć miesięcy na uzyskanie „zielonego” certyfikatu potwierdzającego przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju - ogłosił minister turystyki Egiptu.

Hotelarze: Zapowiada się dobra majówka. Układ kalendarza nam sprzyja

Marcowe wyniki hoteli są podobne do lutowych i wciąż słabsze w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wielkanoc była udana, równie dobrze zapowiada się majówka - pisze IGHP w podsumowaniu comiesięcznej ankiety.

Przybywa turystów. Najbardziej korzystają kwatery prywatne, znikają agroturystyki

Mamy w Polsce więcej hoteli i więcej w nich gości, ale mniej gospodarstw agroturystycznych – pokazują dane zebrane przez Główny Urząd Statystyczny.

„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało

„Lex Kamilek” obowiązuje od połowy lutego, ale właściciele obiektów noclegowych nadal nie wiedzą, jak mają dostosować się do nowych przepisów. Co trzeci nie wie, że powinien wdrożyć „Standardy ochrony małoletnich”. Potrzebne są konkretne wytyczne i więcej informacji - wynika z ankiety Nocowanie.pl.

Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”

W organizowanych co roku Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów biorą udział internetowi twórcy zajmujący się tematyką podróżniczą, kulinarną, turystyczną i lifestylową. Głównym celem konkursu jest promowanie krajowej turystyki i idei jej zrównoważonego rozwoju.

Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci

Najwięcej Polaków wypoczywać będzie w lipcu i sierpniu w kraju, a jeśli za granicą, to na śródziemnomorskiej plaży - wynika z badania „Revolut Travel Report”. Polacy najbardziej spośród europejskich nacji cenią sobie animacje dla dzieci w hotelu.

Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach

Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie przygotował we współpracy z regionami osiem spotów promujących turystykę aktywną w Polsce. Filmy są częścią kampanii reklamowej w mediach społecznościowych na rynku niderlandzkim.

TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla

Hotel TUI Blue Montafon jest pierwszym z obiektów, który zredukował swój tak zwany ślad węglowy niemal do zera. Turystyczny koncern ogłosił, że nadal będzie dążyć do zrównoważonego rozwoju.

Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle

Kobiety zatrudnione w hiszpańskiej turystyce zarabiają mniej niż mężczyźni - przyznaje Hiszpańska Konfederacja Biur Podróży (CEAV). Rozwiązać ten problem ma pomóc Ministerstwo Równości.

Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki

Członkowie oddziału turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polskiej Izbie Turystyki wybrali dzisiaj nowy zarząd swojego oddziału. Na jego czele stanęła Anna Ptak. Dotychczasowa prezeska, Barbara Czerwińska-Albin, nie kandydowała na nową kadencję.

Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej

Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie z dnia na dzień, a liczba rezerwacji sięga już 75 procent tej zeszłorocznej. Właściciele hoteli i kwater, szczególnie w górach, mają wreszcie powody do optymizmu, tym bardziej, że wydłuża się czas majowych pobytów - wynika z raportu Nocowanie.pl.

Jadę, więc chcę coś przeżyć – mówią podróżni

Doświadczanie w czasie podróży jest dla ludzi „bardzo" lub „niezwykle ważne” - wynika z badania przeprowadzonego wśród sześciu tysięcy podróżnych. Takiej odpowiedzi udzieliło 98 procent z nich.