Kraków będzie miał organizację turystyczną. „Skuteczność i efektywność” kontra „skok na kasę”

Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Krakowa zdecydowała o utworzeniu Organizacji Turystycznej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Przeważyły dwa głosy - 21 radnych było za jej powołaniem, a 19 przeciw.

Wyjazdy pokolenia Z zaczynają się w internecie, ale kończą osobistym kontaktem

Młodzi podróżnicy swoje turystyczne przygody rozpoczynają od przejrzenia, co o danym miejscu piszą inni w internecie. Największy wpływ mają na nich media społecznościowe, ale bardzo ważne są też opinie pozostawiane na portalach przez turystów, twierdzi SiteMinder.

Grecja: Workation się opłaca. „Dobry klimat poprawia nastrój pracowników”

Władze Grecji starają się, by obcokrajowcom było łatwiej przenieść się do tego kraju na dłużej i połączyć wypoczynek z pracą. Potwierdziła to pierwsza konferencja poświęcona zjawisku workation.

Dominikana na dobrej drodze do 7 milionów turystów w tym roku

Od stycznia do listopada do Dominikany przyjechało 6,4 miliona turystów zagranicznych. To tylko o 48 tysięcy mniej niż przed pandemią - podał minister turystyki David Collado. Kraj liczy, że w tym roku gości będzie w sumie 7 milionów.

Jak single spędzą Boże Narodzenie? Wolą dalekie podróże zamiast świętowania

Coraz więcej Niemców wybiera się samotnie w podróż na święta Bożego Narodzenia - wynika z analizy Kayaka, internetowej porównywarki lotów i innych usług turystycznych.

Najtańsze miasta na city break w 2023 roku? Magazyn podróżników ułożył ranking

Ateny, Lizbona, Klagenfurt – te trzy miasta otwierają listę dziesięciu najtańszych i zarazem najładniejszych miejsc w Europie, wartych odwiedzenia w 2023 roku. Ranking ułożył magazyn „Condé Nast Traveller”.

Egipt rozwija nowy region turystyczny. Atrakcją kąpiele... w piasku

Nowa Dolina, jedna z największych prowincji w Egipcie, chce się rozwijać turystycznie. Co prawda nie ma tam dostępu do morza, ale za to można brać terapeutyczne kąpiele w piasku, korzystać z leczniczych właściwości mułu albo wybrać się do starożytnych świątyń.

W black week Polacy szukali tańszych noclegów. Znaleźli je, ale tanio nie było

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem zniżek i rabatów, z okazji „black week” i „cyber monday” można było upolować między innymi taniej noclegi w hotelach. Travelist.pl zanotował przy tej okazji 150 procent więcej rezerwacji niż tydzień wcześniej.

Fabryka Norblina jest destynacją. Przyjeżdża tu cała Warszawa, turyści z Polski i z zagranicy

Inwestycja na terenie zabytkowej fabryki przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dostaje światowe nagrody – mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu Grupy Capital Park.

Rekordowa liczba turystów z Polski na Malcie. Wyspa otworzyła w Warszawie biuro

Maltańska Organizacja Turystyczna (Malta Tourism Authority - MTA) otworzyła w środę w Warszawie swoje biuro, które zasięgiem działania ma obejmować dużą część Europy Wschodniej. Na jego czele stanął John Mary Attard.

Krakowska branża turystyczna do BBC: Informujcie rzetelnie, bo tracimy klientów

„Zwracam się do państwa z prośbą o rzetelne informowanie na temat wydarzeń mających miejsce w Polsce” – napisał do kierownictwa brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC prezes Małopolskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki Piotr Laskowski.

Czy da się wypromować polską turystykę przez sport? Eksperci: Łatwo nie będzie

„Przez sport do serc turystów” - to hasło wywoławcze panelu dyskusyjnego, poświęconego promocji Polski i jej turystyki za granicą za pośrednictwem klubów sportowych. Projekt ma realizować Polska Organizacja Turystyczna, ale eksperci mają wątpliwości, czy to się uda.

Ukraina: Turyści powinni zobaczyć cierpienia Buczy i Irpienia. Zaprosimy ich tu

Naznaczone tragicznie rosyjskimi mordami miasta, jak Bucza i Irpień, powinny po wojnie stać się celem wycieczek turystycznych – uważa Państwowa Agencja Turystyki i Rozwoju Ukrainy.

Turyści ustanowili nowy rekord na wyspach greckich. Nawet 100 procent więcej

O 15 procent więcej turystów odwiedziło w tym roku region Wysp Egejskich Południowych . Chodzi o takie miejsca jak Rodos, Santoryn, Mykonos i Kos.

Stare targi turystyczne w nowym miejscu. Bułgaria partnerem

Rozpoczęły się targi TT Warsaw. To pierwsza edycja tej imprezy organizowana przez nowego właściciela - Ptak Warsaw Expo z Nadarzyna. Krajem partnerskim jest Bułgaria.

Orły Turystyki "Rzeczpospolitej" trafiły do wybitnych przedstawicieli branży

Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka, Gabriela Mańka-Sokullu, założycielka i prezes biura podróży Rego-Bis z Katowic i Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego - to troje tegorocznych laureatów nagrody Orła Turystyki „Rzeczpospolitej”.

Ponad milion turystów z Polski w Turcji - wynik najlepszy w historii

Od stycznia do końca października Turcja gościła 1,1 miliona polskich turystów - ogłosił radca ds. kultury i informacji przy Ambasadzie Turcji Umut Aksungur. To o 64 procent lepszy wynik niż w 2021 roku i o 29,5 procent lepszy niż w 2019 roku. A rok się jeszcze nie skończył.

Wielu chętnych na zimowy urlop w Austrii. Ale wyjazdy krótsze i oszczędniejsze

Choć przez Europę przetacza się kryzys, miłośnicy zimowego wypoczynku nie rezygnują z wyjazdów do Austrii. Na okres od grudnia do połowy stycznia chętnych jest wielu. Widać jednak, że rezerwują w ostatniej chwili, a ich pobyty są krótsze niż zazwyczaj.