Upały i pożary nie złamały greckiej turystyki. Przyjechało znacząco więcej gości

Liczba turystów, którzy przyjechali do Grecji od stycznia do lipca tego roku, była o 21,9 procent większa niż rok wcześniej. Najszybciej przybywało Amerykanów.

Sztuczna inteligencja w turystyce? Wymaga uregulowania i zmniejszenia szkodliwości

Wykorzystanie sztucznej inteligencji jest dyskusyjne nie tylko z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, ochrony danych i trudności, jakie technologia ma przy odróżnianiu prawdy od fałszu. Pytania pojawiają się także ze względu na obciążenie klimatu.

Gut-Mostowy: Polska atrakcyjna dla turystów, bo konkurencyjna cenowo i bezpieczna

Polska turystyka zanotowała w minionym sezonie istotny wzrost przyjazdów z zagranicy i zbliżony do rekordowego ruch krajowy. Udany sezon miały też biura podróży wysyłające Polaków za granicę – ocenia wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Milion Polaków w Chorwacji. Nowy rekord padł pięć dni wcześniej

15 września, pięć dni wcześniej niż rok temu, chorwacki system eVisitor odnotował przyjazd milionowego w tym roku turysty z Polski – informuje przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Nowa atrakcja turystyczna otwarta. „Świętokrzyskie czaruje, Świętokrzyskie wymiata”

Lot na miotle nad Świętokrzyskiem, film o regionie w 3D, ścieżka edukacyjna z wiedźmami, duchami magnatów, diabłem Kakiem i łożem madejowym – to tylko niektóre atrakcje nowo otwartego w Świętokrzyskiem Parku Legend.

Zamek Królewski na Wawelu świętuje "frekwencję wszech czasów"

W tym roku Zamek Królewski na Wawelu zanotował rekordową liczbę zwiedzających - już teraz większą niż w całym poprzednim roku. W ciągu najbliższych dni przyjmie dwumilionowego gościa.

Hotelarze: Sierpień poprawił wyniki wakacji, ale były one słabsze niż rok temu

Większość hotelarzy dobrze ocenia miniony sezon wakacyjny - wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przeprowadzonej na początku września. Sierpień przyniósł najlepsze wyniki od początku roku, jednak nie są one tak dobre jak w 2022 roku.

Włoscy hotelarze rozczarowani sezonem. „Nasi rodacy wybrali zagranicę”

Ten sezon wakacyjny miał być dla włoskiej turystyki rekordowy - tak przewidywał instytut badawczy Demoskopika. Tymczasem pod koniec lata hotelarze są rozczarowani, twierdzą, że lato było gorsze niż oczekiwali.

Niemcy - mniej biurokracji w hotelach i na lotniskach. Od czego jest cyfryzacja

Niemiecki rząd porozumiał się w sprawie założeń do ustawy, która ma rozwiązać problem biurokracji. W części dotyczyć będzie ona turystyki, a konkretnie hoteli i lotnisk.

Hiszpania szykuje się na turystyczny rekord - przyjedzie 85 milionów gości

W tym roku Hiszpanię może odwiedzić nawet 85 milionów turystów. Przychody z tego tytułu wyniosą 100 miliardów euro, co oznacza, że będą większe o 12 procent od tych sprzed pandemii - przewiduje firma doradcza zajmującej się turystyką Brainstrust.

Hiszpanie do turystów: Nie myjcie się pod prysznicem! Damy wam wiaderka na wodę

Susza zmusza Hiszpanów do oszczędzania wody. Kurort turystyczny Torremolinos na Costa del Sol przekonuje plażowiczów, by nie obmywali nóg z piasku pod prysznicem, ale korzystali z wody morskiej.

Wenecja – 5 euro za wstęp ma uratować miasto przed skreśleniem z listy UNESCO

5 euro, tyle od wiosny mają płacić turyści wpadający do Wenecji na jeden dzień. To kolejna już próba wprowadzenia opłat, które nie służą zarabianiu, ale odstraszaniu turystów. Przez nich miasto może bowiem zostać skreślone z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Warszawa wysoko w literackim rankingu miast. "To promocja dla stolicy"

Warszawa znajduje się wśród 20 miast najczęściej wymienianych w światowej literaturze XX wieku. Sporządzenie takiego rankingu, pomoże nam w promowaniu Warszawy jako ważnej metropolii - mówi prezeska Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Booking chce rosnąć w Europie przez przejęcia. Bruksela mówi „stop”

Planowane przez amerykański koncern Booking Holdings przejęcie szwedzkiej internetowej platformy ETraveli Group zostanie zawetowane przez unijne organy nadzoru antymonopolowego. Bruksela obawia się, że siła rynkowa Bookingu byłaby po transakcji zbyt duża.

Premier Grecji: Zagraża nam zmiana klimatu, ale mamy program zatrzymania pożarów

Więcej kamer, więcej samolotów do gaszenia pożarów, więcej strażaków, ostrzejsze kary dla podpalaczy - premier Grecji Kiriakos Micotakis ogłosił w czwartek w parlamencie działania, które mają zapobiec wyniszczającym kraj pożarom.

Bruksela: Na włoskich plażach wszyscy muszą mieć równe prawa

Przychody z wynajmowania leżaków na włoskich plażach wynoszą rocznie około 15 miliardów euro. Zarabiają na tym od lat te same firmy. Teraz będą musiały stanąć do przetargów. Naciska na to Unia Europejska.

Zachodniopomorscy hotelarze: Sezon lepszy niż się obawialiśmy. 70 procent obłożenia

Dobry lipiec, bardzo słaba pierwsza część sierpnia i lepsza druga połowa. Podobna liczba turystów z Polski, mniej Niemców, ale znacznie więcej Czechów. Turyści więcej zwracali uwagę na ceny – tak w skrócie oceniają mijające wakacje przedsiębiorcy z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Cypr policzył turystów. Polacy wysoko w statystykach

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku na Cypr przyleciało prawie 2,14 miliona turystów. To o 27,5 procent więcej niż przed rokiem. W lipcu jednym z najważniejszych krajów, z których pochodzili goście, była Polska.