Stany Zjednoczone myślą, jak się otworzyć. Warunki wjazdu będą surowe

Stany Zjednoczone chcą stworzyć „nowy system podróży zagranicznych”. Jednym z warunków przywrócenia przyjazdów do tego kraju ma być zgoda turystów na śledzenie ich kontaktów.

Polska Izba Turystyki za szczepieniami i Bezpieczną Turystyką

Polska Izba Turystyki poparła "oddolną akcję" branży turystycznej pod nazwą Bezpieczna Turystyka, promującą szczepienia przeciwko COVID-19 wśród pracowników turystyki.

Betlej: Gospodarka zachęca do podróżowania, a epidemia już nie straszy

Relatywnie wysokie ceny wycieczek w biurach podróży są pochodną korzystnej sytuacji epidemicznej w kraju. Dobry stan gospodarki, mniejsze obawy przed koronawirusem i stosunkowo niewielkie ograniczenia w międzynarodowym ruchu turystycznym sprzyjają zagranicznym wojażom – wskazuje ekspert.

Ustawa o rekompensatach uchwalona. Bez większych zmian

Sejm przyjął ustawę przewidującą rekompensaty dla przedsiębiorców turystycznych za straty spowodowane wprowadzeniem stanu wojennego.

PIT: Nie wyszliśmy na ulice, woleliśmy negocjować. To dało efekty

Od pierwszego dnia pandemii Polska Izba Turystyki pracuje nad restartem turystyki. Wybraliśmy drogę lobbowania, negocjowania i współpracy z władzami na rzecz łagodzenia skutków kryzysu dla branży turystycznej. To się opłaciło.

Prezes POT: Liczymy na większy budżet na promocję turystyki

Staramy się o dość znaczne zwiększenie budżetu na promowanie polskiej turystyki - ujawnił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Greccy hotelarze zadowoleni z obłożenia. „A sezon jeszcze trwa”

W wielu regionach Grecji sezon turystyczny jeszcze się nie zakończył, a przychody branży turystycznej już doszły do 50 procent tego, co uzyskała ona w rekordowym roku 2019. To pozytywne zaskoczenie - uważa szef tamtejszej Federacji Hotelarskiej.

Polacy pobili w Chorwacji własny rekord z 2019 roku

W tym roku do 15 września Chorwację odwiedziło 947 746 Polaków. To o 3,34 procent więcej niż w tym samym okresie rekordowego roku 2019 – informuje biuro Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, powołując się na dane eVisitora.

Bangkok przesuwa otwarcie. Turyści wjadą do miasta dwa tygodnie później

Bangkok, stolica Tajlandii, zostanie ponownie otwarty dla międzynarodowych podróżnych 15 października, a nie jak wcześniej zapowiadano 1 października. Władze chcą, by zaszczepionych było co najmniej 70 procent mieszkańców.

Rekompensaty za stan wyjątkowy cofnięte do komisji

Pilny projekt ustawy o rekompensatach dla podmiotów gospodarczych, których działalność została ograniczona przez wprowadzenie przy części wschodniej granicy Polski stanu wyjątkowego wróciła do sejmowej komisji gospodarki i rozwoju.

Marketingowcy z różnych stron Europy wspólnie wypromują turystykę po kryzysie

Eksperci marketingu turystycznego z kilku krajów europejskich połączyli siły i stworzyli wspólną grupę działania. Chcą realizować kampanie promocyjne, które pomogą odrodzić się światowej turystyce.

Więcej firm turystycznych dostanie odszkodowanie za stan wyjątkowy

Sejmowa komisja gospodarki rozszerzyła w projekcie ustawy o rekompensatach za wprowadzenie stanu wyjątkowego katalog firm turystycznych, które będą mogły ubiegać się o pieniądze.

Branża turystyczna: Turystyka jest bezpieczna, a my jesteśmy zaszczepieni

Polska Rada Turystyki rozpoczyna akcję "Bezpieczna turystyka". Zachęca przedstawicieli branży turystycznej do umieszczania w ich miejscach pracy grafik z zapewnieniem, że dbają o bezpieczeństwo klientów i sami są zaszczepieni.

Wypożyczalnia hulajnóg jak biuro podróży?

Lime Tours to nowy projekt wypożyczalni elektrycznych hulajnóg firmy Lime. Touroperator chce, by jego klienci zwiedzali miasta - zatrzymywali się w ciekawych miejscach, wchodzili do muzeów, galerii i restauracji.

Ruszyła mobilna „Turystyczna szkoła”. W trzy miesiące objedzie Polskę

Dzięki konkursom, filmom, prezentacjom dzieci i młodzież będą się dowiadywać, jak atrakcyjna turystycznie jest Polska i poszczególne jej regiony. Dzięki temu połkną bakcyla podróży i namówią rodziców, żeby zabrali ich na wycieczki – to założenie przyświecające akcji Mobilne Centrum Edukacji „Turystyczna Szkoła”.

Amerykanie rezerwują wycieczki hurtowo. Na wszelki wypadek

„Trip stacking”, co luźno można przetłumaczyć jako kupowanie wycieczek na kopy, to nowy trend, który zauważyli amerykańscy agenci turystyczni. Klienci zamawiają po dwa, trzy wyjazdy na ten sam termin, w ten sposób asekurują się na wypadek obostrzeń.

Litwa: Jak przyciągnąć jesienią turystów? Dać im 10 tysięcy noclegów za darmo

Litwa zafunduje 10 tysięcy noclegów turystom, którzy zarezerwują pobyt w jednym z obiektów uczestniczących w kampanii „Litwa. Nie spiesz się”. Chce ich zachęcić, by zostali dłużej.

Betlej: Polska liderem niskich zakażeń, ale czwarta fala wciąż groźna

Jeśli polskie władze nadal będą tolerowały odchodzenie ludzi od przestrzegania obostrzeń, to z dużym prawdopodobieństwem sprawdzi się najgorszy scenariusz rozwoju czwartej fali epidemii, czyli 30 tysięcy nowych zakażeń dziennie – pisze ekspert.