Brytyjskie biuro podróży oferuje: Praca z widokiem na morze

Macie pokój z balkonem, wszystkie posiłki i szybkie łącze internetowe. Przyjeżdżajcie korzystać z pogody i wygody, nie musicie przerywać pracy - takie rozwiązanie proponuje swoim zapracowanym klientom brytyjski oddział TUI.

Chorwacja w październiku tańsza dla turystów o jedną trzecią

Co najmniej 35 procent zniżki oferować mają przedsiębiorcy turystyczni, którzy przyłączą się do akcji „Miesiąc chorwackiej turystyki”, jaką inicjuje Chorwackie Ministerstwo Turystyki i Sportu.

Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku

Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia nawiedziło w poniedziałek kilkanaście minut po godzinie 9 Kretę. Nie żyje jedna osoba, kilka jest rannych. Nie ma ofiar wśród turystów - donoszą agencje.

La Palma znowu przyjmuje samoloty

Lotnisko na jednej z Wysp Kanaryjskich, La Palmie, na której erupcja wulkanu spowodowała ogromną emisję pyłu i dymu, zostało ponownie otwarte po dobowej przerwie.

Minister: Grecka turystyka musi poprawić cztery elementy, żeby się rozwijać

Lepsza infrastruktura, przygotowanie na wypadek kryzysów, cyfryzacja i edukacja - to cztery rzeczy, których potrzebuje, zdaniem ministra turystyki, podległa mu dziedzina.

Betlej: W Europie restrykcje działają - mniej zakażeń. W Polsce - odwrotnie

Nowe zakażenia w Polsce rosną i ten trend zapewne przyspieszy. Odwrotnie w Europie Zachodnie – tam kolejne restrykcje powodują, że liczba zakażeń maleje. Jest tylko kwestią czasu, kiedy Zachód wyprzedzi Polskę.

Odmrażanie targów turystycznych. Miasta, regiony, biura podróży na Tour Salonie

Ponad 60 wystawców – regiony, miasta, gminy, biura podróży – można odwiedzić podczas trwających od piątku do niedzieli targów Tour Salon w Poznaniu. To pierwsze targi turystyczne od początku pandemii. Podczas inauguracji Polska i Bułgaria podpisały porozumienie o współpracy.

Barcelona: Masz na podróż 600 euro dziennie? Zapraszamy do nas

Turisme de Barcelona wystartowała z nową kampanią promocyjną. Jej celem jest pozyskanie turystów, którzy są skłonni wydać dziennie na swój pobyt około 600 euro. Zgodnie ze strategią miasta w przyszłości mają odgrywać ważną rolę klienci premium.

Brytyjska turystyka ma problem. Brakuje tańszych testów na koronawirusa

Kilka dni temu po tym jak rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że po przylocie do Anglii nie trzeba robić drogich testów PCR, bo wystarczą tańsze, antygenowe, okazało się że tych ostatnich brakuje na rynku.

Grecja odzyskuje pieniądze z turystyki. Dzięki gościom z Europy Zachodniej

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku Grecję odwiedziło 4,55 miliona gości z zagranicy. Zostawili w kraju 3,4 miliarda euro. Przychody z turystyki rosły dużo dynamiczniej niż przyjazdy. Sprawili to turyści z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Restart światowej turystyki po zapaści zmieni ją na przyjaźniejszą środowisku

Największy kryzys w historii turystyki trwa już drugi rok. Odbicie w branży powinno uwzględniać turystykę bardziej przyjazną planecie – oceniają eksperci przy okazji przypadającego na 27 września Światowego Dnia Turystyki.

Brytyjczycy ruszają na spóźnione wakacje. Szykuje się szturm na Turcję

Po poluzowaniu obostrzeń dotyczących podróży przez rząd Wielkiej Brytanii zainteresowanie wyjazdami w tym kraju wystrzeliło. Biura podróży i linie lotnicze powiększają programy wyjazdów na jesień.

Senat podnosi i rozszerza rekopmensaty dla turystyki za stan wyjątkowy

Senat jednogłośnie przyjął ustawę o rekompensatach za straty spowodowane wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy polsko-białoruskiej. W ustawie senatorowie podwyższyli kwotę rekompensat i dodali nowe grupy przedsiębiorców do listy beneficjentów.

Na narty do Austrii z certyfikatem i w maseczce. Apres-ski pod kontrolą

Tej zimy w Austrii na wyciągach narciarskich będą wymagane maseczki i unijne certyfikaty covidowe. Kraj chce odzyskać zagranicznych gości, ale nie kosztem zakażeń.

Stany Zjednoczone otwierają granice. Wjazd pod trzema warunkami

Obcokrajowcy znów będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych. Warunkiem będzie pełne zaszczepienie, negatywny wynik testu na covid i podanie danych o miejscu pobytu.

Stany Zjednoczone myślą, jak się otworzyć. Warunki wjazdu będą surowe

Stany Zjednoczone chcą stworzyć „nowy system podróży zagranicznych”. Jednym z warunków przywrócenia przyjazdów do tego kraju ma być zgoda turystów na śledzenie ich kontaktów.

Polska Izba Turystyki za szczepieniami i Bezpieczną Turystyką

Polska Izba Turystyki poparła "oddolną akcję" branży turystycznej pod nazwą Bezpieczna Turystyka, promującą szczepienia przeciwko COVID-19 wśród pracowników turystyki.

Betlej: Gospodarka zachęca do podróżowania, a epidemia już nie straszy

Relatywnie wysokie ceny wycieczek w biurach podróży są pochodną korzystnej sytuacji epidemicznej w kraju. Dobry stan gospodarki, mniejsze obawy przed koronawirusem i stosunkowo niewielkie ograniczenia w międzynarodowym ruchu turystycznym sprzyjają zagranicznym wojażom – wskazuje ekspert.