Rozkładasz ręcznik na leżaku i znikasz? W Chorwacji słono za to zapłacisz

Wraz z odrodzeniem się turystyki, wróciła „wojna ręcznikowa” - irytujący zwyczaj rezerwowania wcześnie rano leżaków przy basenach i miejsca na plażach. Rozprawić z nim się chcą władze jednej z chorwackich gmin.

Zatrzymać rosyjskich turystów. „Podróż do Europy to przywilej, nie prawo”

Trzeba przestać wydawać Rosjanom wizy turystyczne. Odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka – napisała dzisiaj rano na Twitterze premier Estonii Kaja Kallas. To nie pierwszy głos w sprawie zamknięcia Europy przed Rosjanami.

Podlasie walczy o turystów po 10 miesiącach zamknięcia strefy przygranicznej

Kampanie promocyjne organizowane przez samorząd województwa podlaskiego mają zachęcić turystów do wypoczynku w regionie i poprawić sytuację tamtejszej branży turystycznej.

Turecka branża turystyczna: Tegoroczny sezon będzie jednym z najlepszych

Hotele w Antalyi mają pełne obłożenie do połowy września, co ostatni raz zdarzyło się w 2019 roku - twierdzą tamtejsi przedsiębiorcy turystyczni.

Turyści w Grecji - odpoczywają dłużej, wydają więcej

W ubiegłym roku wydatki turystów w Grecji były o ponad 30 procent większe niż przed pandemią. To dlatego, że pobyty wydłużyły się o dwa dni. Najlepsze wyniki w turystyce osiągnęły Wyspy Egejskie Południowe.

Do Chorwacji przyjechało już ponad 10 milionów turystów. Polacy w czołówce

W pierwszych siedmiu miesiącach Chorwacja gościła 10,3 miliona turystów, którzy wykupili 54,3 miliona noclegów.

Powstał ranking najlepszych krajów dla cyfrowych nomadów. Polska oceniona wysoko

Niemcy, Dania i Stany Zjednoczone - to trzy kraje najatrakcyjniejsze do pracy zdalnej. Wśród 66 ocenionych przez ekspertów Polska znalazła się na 13 miejscu. Najlepszą ocenę dostała za cyberbezpieczeństwo.

Smoki z Komodo drastycznie podrożały. Turyści odwołują przyjazdy

Od wczoraj wizyta w Parku Narodowym Komodo w Indonezji kosztuje 250 dolarów. Turyści nie chcą jednak płacić aż tyle za oglądanie słynnych waranów i odwołują przyjazdy.

Ponad pół miliona turystow w Ras al-Chajmie. Emirat dogonił wynik sprzed pandemii

W pierwszej połowie roku liczba turystów w Ras al-Chajmie osiągnęła poziom sprzed pandemii. Do końca roku emirat spodziewa się ponad miliona gości.

Wielka Brytania - nowy model zarządzania pozwoli lepiej obsłużyć turystów

Organizacje turystyczne w Wielkiej Brytanii powinny nie tylko zarządzać regionalną turystyką, ale też kompleksowo obsługiwać podróżnych – mówi brytyjski minister turystyki Nigel Huddleston. I zapowiada zrestrukturyzowanie systemu zarządzania kierunkami turystycznymi.

Grecja: Jesteśmy na dobrej drodze do pobicia rekordu sprzed pandemii

W drugiej połowie roku do Aten przyleci 5,7 miliona podróżnych. W sumie w całym roku może być ich w Grecji nawet ponad 30 milionów, czyli więcej niż w roku 2019 – twierdzi grecki minister turystyki Wasilis Kikilias.

Oszczędni Brytyjczycy powinni unikać strefy euro. Taniej wypoczną w Bułgarii lub Turcji

Bułgaria i Turcja będą w tym roku dla Brytyjczyków tańsze niż kurorty w strefie euro - wynika z raportu przygotowanego przez Post Office Travel Money.

Dubaj króluje na TikToku. Prześcignął Nowy Jork i Londyn

Dubaj zajął pierwsze miejsce w rankingu TikTok Travel Index 2022 jako najpopularniejszy kierunek podróży na świecie, wyprzedzając Nowy Jork i Londyn.

Workation? Najczęściej w Portugalii, Hiszpanii, Włoszech lub Chorwacji

– Plusem workation jest to, że pracownik może w pięknym miejscu łączyć pracę z przyjemnością. Najpopularniejsze kierunki to te, w których można miło spędzić wakacje, gdzie jest ciepła pogoda i gdzie można pozwolić sobie np. na wynajęcie mieszkania na dłuższy okres – mówi prezes Grupy Progres Cezary Maciołek.

Majorka walczy z pijaństwem turystów - zamyka restauracje łamiące zasady sprzedaży alkoholu

Władze Majorki zapowiadały, że lokale, które nie dostosują się do ograniczeń sprzedaży alkoholu, będą karane. Osiem z nich zostało właśnie zamkniętych. Wszystko odbywa się w ramach walki z „turystyką alkoholową”.

Niemcy już oszczędzają na jedzeniu, ale jeszcze nie na podróżach

W Niemczech konsumenci już zaciskają pasa, ale oszczędzają głównie na jedzeniu i artykułach codziennego użytku. Wydatków na podróże na razie nie tną.

Chorwacja otwiera most Pelješac. „Strategiczna megakonstrukcja”

Dzisiaj Chorwacja otwiera most Pelješac łączący półwysep o tej samej nazwie i Dubrownik z pozostałą częścią kraju. Znacząco poprawi on dostępność komunikacyjną żupanii dubrownicko-neretwiańskiej.

Brytyjczycy zostają na wakacje u siebie. Jeśli wyjadą za granicę, to w ostatniej chwili

77 procent Brytyjczyków w tym roku spędzi urlop, a przynajmniej jego część, we własnym kraju. Rok temu taką deklarację składało 75 procent badanych. Ci, którzy chcą wyjechać za granicę, zrobią rezerwację w ostatniej chwili.