Punkty informacji turystycznej mogą starać się o gwiazdki. Ruszyła certyfikacja

Wystartowała kolejna odsłona projektu e-certyfikacji punktów i centrów informacji turystycznej, realizowanego przez Polską Organizację Turystyczną i Forum Informacji Turystycznej.

„Szczerze mówiąc, nie przyjechałbym tu" - przewrotna reklama Oslo robi furorę

Nudne miasto, w którym nic się nie dzieje, nie ma kolejek do atrakcji turystycznych, nawet restauracje nie są oblegane - tak w najnowszej reklamie wygląda stolica Norwegii. Ale widz wie, że te „przywary” są w rzeczywistości największymi atutami Oslo.

Hołownia: Bon turystyczny do wykorzystania na Podlasiu to dobry pomysł

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się w Białowieży z przedsiębiorcami, których biznesy ucierpiały w wyniku wprowadzenia na części wschodniej granicy Polski z Białorusią strefy zamkniętej - sytuacja wystraszyła turystów, spadły rezerwacje.

Ministra edukacji: "Podróże z klasą" dostaną dodatkowe 20 milionów złotych

W poniedziałek ruszy nowy nabór wniosków na dofinansowanie wycieczek klasowych. Jak poinformowała ministra edukacji Barbara Nowacka, ministerstwo przeznaczy na ten program dodatkowych 20 milionów złotych.

Szwajcarzy dumni ze swojego kraju. Wizyty turystów ich cieszą

Szwajcarzy widzą w turystyce ważną gałąź swojej gospodarki, tylko nielicznym turyści przeszkadzają - wynika z badania opinii społecznej.

Turystyka daje Niemcom 9 procent PKB. "Politycy ją doceniają, ale mało dla niej robią"

Deputowani z Bundestagu doceniają pracę i zaangażowanie branży turystycznej, widzą nawet rolę, jaką sektor pełni w tworzeniu relacji społecznych, ale rzadko uwzględniają jej sprawy w pracach politycznych.

Nowa burmistrzyni Florencji: Centrum zabytku UNESCO nie dla Airbnb

Florencja chce zakazać krótkoterminowego wynajmu mieszkań w historycznym centrum miasta. Taką zapowiedź dała nowa socjaldemokratyczna burmistrzyni, Sara Funaro. Rada miasta będzie nad tym debatować na najbliższej sesji.

Greccy hotelarze z pomocą ewakuowanym w czasie pożarów. „Wiemy, gdzie przenocują”

Grecka Izba Hotelarska przygotowała z własnej inicjatywy platformę cyfrową, dzięki której będzie można lepiej zarządzać miejscami noclegowymi w czasie klęsk żywiołowych.

Hotelarze: Lipiec nieco zawiódł oczekiwania, ale całe wakacje nie będą złe

Poziom rezerwacji przyjętych na lipiec jest gorszy od przewidywanego przez hotelarzy, ale całe wakacje wyglądają już znacznie lepiej - donosi Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. 57 procent obiektów już teraz deklaruje obłożenie powyżej 50 procent.

Nowe władze Polskiego Holdingu Hotelowego. Na czele Rafał Kincer

Rafał Kincer zacznie kierować 15 lipca Polskim Holdingiem Hotelowym - zdecydowała rada nadzorcza spółki, powierzając mu stanowisko prezesa.

Grecja przymyka drzwi przed Airbnb. 100 miast i stref z ograniczeniami

Grecki rząd ogranicza rozwój rynku wynajmu mieszkań i domów wakacyjnych. Wskazał strefy, w których krótki najem nie będzie mógł już rosnąć.

Hotelarze znad morza: Mamy w tym roku najazd Niemców, Czechów i Węgrów

Obłożenie hoteli na Pomorzu Zachodnim w pierwszych tygodniach wakacji wskazuje, że ten sezon turystyczny może być jednym z najlepszych od wielu lat. Hotelarze zauważają także, że wzrosła liczba turystów z Czech, Węgier i Słowacji, choć wciąż najwięcej jest Niemców.

Do Hiszpanii przyjedzie 90 milionów turystów. "Ten motor napędzi gospodarkę"

Konsumpcja, inwestycje i rozwój turystyki to trzy elementy, które zapewnią wzrost gospodarce Hiszpanii w tym roku - twierdzi w najnowszym raporcie CaixaBank.

Badanie: Większość Polaków oszczędza, by wyjechać na wakacje

Ponad dwie trzecie Polaków (65 procent) planuje w tym roku wyruszyć w wakacyjną podróż - wynika z badania Payback Opinion Poll przeprowadzonego u progu letniego sezonu urlopowego przez firmę Payback. Dla 32 procent będzie to jedyny wyjazd rekreacyjny w roku.

Na Santorynie „rzeczywiście bywa tłoczono”. „Ale to można wyregulować limitami”

Choć zdarza się, że na Santorynie (Santorini) przebywa na raz zbyt wielu turystów. Sytuację można poprawić zmieniając organizację ruchu statków wycieczkowych, na których przypływa ich najwięcej - uważa prezes Stowarzyszenia Hotelarzy Santorynu.

Nie przybywa turystów w Egipcie. "Przez wojnę na Ukrainie"

Nieco ponad 7 milionów turystów odwiedziło Egipt w pierwszej połowie 2024 roku, podało tamtejsze Ministerstwo Turystyki i Dziedzictwa Starożytności. To wynik niemal identyczny, jak rok wcześniej. Zmieniły się jednak przychody – wyniosły 6,6 miliarda dolarów i były o 4,7 procent wyższe.

Wyspy Kanaryjskie: W trybie pilnym zrobimy porządek z mieszkaniami dla turystów

Rząd Wysp Kanaryjskich dał zielone światło dla projektu ustawy o zrównoważonym rozwoju najmu krótkoterminowego. Prace mają być prowadzone w trybie nadzwyczajnym.

Grecja poprawia ustawę turystyczną. W turystyce ma być sprawniej i nowocześniej

Minister turystyki Grecji Olga Kefalogianni przedstawiła projekt nowej ustawy regulującej działalność branży turystycznej. Nowoczesne przepisy mają wesprzeć rozwój tego sektora gospodarki.