„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało

„Lex Kamilek” obowiązuje od połowy lutego, ale właściciele obiektów noclegowych nadal nie wiedzą, jak mają dostosować się do nowych przepisów. Co trzeci nie wie, że powinien wdrożyć „Standardy ochrony małoletnich”. Potrzebne są konkretne wytyczne i więcej informacji - wynika z ankiety Nocowanie.pl.

Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”

W organizowanych co roku Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i Blogerów biorą udział internetowi twórcy zajmujący się tematyką podróżniczą, kulinarną, turystyczną i lifestylową. Głównym celem konkursu jest promowanie krajowej turystyki i idei jej zrównoważonego rozwoju.

Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci

Najwięcej Polaków wypoczywać będzie w lipcu i sierpniu w kraju, a jeśli za granicą, to na śródziemnomorskiej plaży - wynika z badania „Revolut Travel Report”. Polacy najbardziej spośród europejskich nacji cenią sobie animacje dla dzieci w hotelu.

Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach

Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie przygotował we współpracy z regionami osiem spotów promujących turystykę aktywną w Polsce. Filmy są częścią kampanii reklamowej w mediach społecznościowych na rynku niderlandzkim.

Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem

Piotr Borys sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki odpowiedzialny za turystykę kandydował w niedzielnych wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Lubina. Przegrał.

TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla

Hotel TUI Blue Montafon jest pierwszym z obiektów, który zredukował swój tak zwany ślad węglowy niemal do zera. Turystyczny koncern ogłosił, że nadal będzie dążyć do zrównoważonego rozwoju.

Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów

Komisja Europejska rozpoczęła właśnie śledztwo mające wyjaśnić, czy Google przestrzega zasad wspólnego rynku cyfrowego. Wynikiem tej weryfikacji może być zmiana w wyszukiwaniu usług turystycznych w internecie.

Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle

Kobiety zatrudnione w hiszpańskiej turystyce zarabiają mniej niż mężczyźni - przyznaje Hiszpańska Konfederacja Biur Podróży (CEAV). Rozwiązać ten problem ma pomóc Ministerstwo Równości.

Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”

W 2023 roku całkowity wkład przemysłu spotkań i wydarzeń w gospodarkę Polski wyniósł ponad 54,6 miliarda złotych - wynika z raportu „Poland Events Impact 2023”.

Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny

250 milionów euro to wartość inwestycji w zrównoważony rozwój na Rodos, w którym swoją rolę odegrać chce Grupa TUI. Wyspa ma się stać neutralna klimatycznie do 2030 roku, ale wcześniej, bo już w 2025 roku, będzie w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki

Członkowie oddziału turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polskiej Izbie Turystyki wybrali dzisiaj nowy zarząd swojego oddziału. Na jego czele stanęła Anna Ptak. Dotychczasowa prezeska, Barbara Czerwińska-Albin, nie kandydowała na nową kadencję.

Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej

Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie z dnia na dzień, a liczba rezerwacji sięga już 75 procent tej zeszłorocznej. Właściciele hoteli i kwater, szczególnie w górach, mają wreszcie powody do optymizmu, tym bardziej, że wydłuża się czas majowych pobytów - wynika z raportu Nocowanie.pl.

Jadę, więc chcę coś przeżyć – mówią podróżni

Doświadczanie w czasie podróży jest dla ludzi „bardzo" lub „niezwykle ważne” - wynika z badania przeprowadzonego wśród sześciu tysięcy podróżnych. Takiej odpowiedzi udzieliło 98 procent z nich.

W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”

W ubiegłym roku egipska baza noclegowa wzbogaciła się o ponad 14 tysięcy pokojów hotelowych. W tym roku ma przybyć niemal dwa razy tyle.

Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej: Na turystyce nie warto oszczędzać

Promując Polskę, buduje się jej markę. To świetnie zainwestowane pieniądze – przekonuje Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Daj się ugościć w Małopolsce! Doliny, których być może nie znacie

Spacery dolinami uwielbia każdy z nas. Możliwość obcowania z naturą, poczucie wolności i piękno przyrody – tak niewiele potrzeba, aby człowiek poczuł się w nich szczęśliwy! Kiedy mówimy: najpiękniejsze doliny w Małopolsce, na myśl od razu nasuwają się nam słynne doliny tatrzańskie czy Dolinki Krakowskie.

Dokąd, jak, z kim? Wiosenne podróże europejskich milenialsów

Tej wiosny Niemcy, Francuzi i Anglicy podróżować będą głównie po Europie, z kolei Hiszpanie, Włosi i Francuzi wybiorą się w dalszą podróż - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród europejskich milenialsów.

Naukowcy, lekarze i działacze społeczni nowymi Ambasadorami Kongresów Polskich

Podczas tegorocznej gali Ambasadorów Kongresów Polskich, już trzeci raz goszczącej na Śląsku, wyróżniono 22 przedstawicieli różnych środowisk, zaangażowanych w pozyskiwanie dla Polski międzynarodowych wydarzeń.