Niemcy: Szczepienie to nie wszystko, bezpieczny wypoczynek trzeba zaplanować

Najlepiej, żeby odwiedzane miejsce spełniało surowe kryteria sanitarne, żeby nie notowano w nim koronawirusa i żeby inni urlopowicze byli zaszczepieni albo przetestowani - oczekiwania Niemców wobec podróży nie zmieniły się od kiedy wprowadzono szczepienia na covid.

Ustka ósma w konkursie na najlepszy film promocyjny. Pokonała 3300 rywali

Litwa, Austria, Hiszpania, Australia i Japonia to najwięksi wygrani tegorocznego międzynarodowego konkursu na najlepszy turystyczny film promocyjny świata - każdy z tych krajów dwukrotnie stanął na podium. Ósme miejsce w kategorii "miasta" przypadło Ustce.

Nowy rząd Niemiec stawia na turystykę krajową. Zapisał to w umowie koalicyjnej

Po pandemii turystyka w Niemczech ma być zrównoważona, przyjazna dla środowiska, sprawiedliwa społecznie i innowacyjna – takie cele stawiają sobie koalicjanci tworzący przyszły niemiecki rząd.

Sekretarz generalny ONZ: Blokowanie podróży z południowej Afryki to apartheid

Sekretarz generalny ONZ António Guterres porównał ograniczenie podróży z krajów południowej Afryki, które w związku z wykryciem Omikrona wprowadziło wiele państw na świecie, do systemu segregacji rasowej.

Bruksela: Jak uznamy chińskie szczepionki, przyjadą turyści z Azji

Komisja Europejska proponuje, by wszystkie szczepionki na COVID-19, uznane przez WHO, zostały dopuszczone na potrzeby podróżnych. Gdyby tak się stało, do Europy mogliby podróżować mieszkańcy krajów, które przyjęły preparaty wyprodukowane w Chinach i Indiach.

Polska na czerwonej amerykańskiej liście ostrzeżeń. "Nie podróżuj"

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem odradzają Amerykanom podróżowanie do Polski - donosi Reuters.

Rząd: Zmiany w wydawaniu paszportów. Wnioski tylko elektroniczne

Składanie wniosku będzie możliwe tylko elektronicznie, a 12-latki dostaną paszporty 10-letnie - rząd ma projekt zmian w wydawaniu paszportów.

Na wyspach greckich udało się wydłużyć sezon o dwa tygodnie

Wyspy południowego Morza Egejskiego, do których należą między innymi Rodos, Mikonos i Santoryn, pozyskały w tym roku ponad 3 miliony turystów. To oznacza, że w dużej części udało się odrobić wyniki notowane przed pandemią.

Od dzisiaj ograniczenia w lotach z Afryki. Zakaz nie dla czarterów

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w nocy ukazały się rozporządzenia rządu w sprawie zakazów w ruchu lotniczym i ograniczeń dotyczących wjazdu do Polski podróżujących z państw spoza strefy Schengen.

Niedzielski ogłasza pakiet alertowy: mniejsze limity w hotelach i restauracjach

Nie 75 procent, jak dotąd, ale 50 procent miejsc w hotelach i restauracjach będzie można wykorzystać. Ograniczenia dotkną też podróżnych.

„Porty Lotnicze” w szeregach Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, właściciel lub współwłaściciel większości lotnisk w Polsce, wstąpiło do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - To szansa na szerszą promocję Warszawy – mówi prezes MROT-u Izabela Stelmańska.

Adwent w Zagrzebiu pod znakiem zabawek - dla dzieci i dla dorosołych

Do 7 stycznia potrwa jarmark adwentowy w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Jego motywem przewodnim w tym roku są tradycyjne drewniane chorwackie zabawki.

Turyści (bardzo) powoli wracają do Tajlandii

Tajlandia była jednym z pierwszych krajów Azji, który otworzył się na turystów zagranicznych. Goście powoli wracają, ale kraj spodziewa się, że w tym roku będzie ich tylko 200 tysięcy.

Betlej: Cień omikrona pada na turystykę. Czy wrócą obostrzenia na granicach?

Jeśli okaże się, że omikron jest bardziej zaraźliwy i zjadliwy niż delta, to może nastąpić zaostrzenie wielu restrykcji. W konsekwencji zaszkodzi to koniunkturze w europejskiej i w polskiej turystyce wyjazdowej – ocenia ekspert.

Turyści mogą ponownie podziwiać Aleję Sfinksów w Luksorze. Wielkie otwarcie

Aleja Sfinksów, droga łącząca dwie starożytne świątynie w Karnaku i Luksorze, została właśnie otwarta po konserwacji. W uroczystości uczestniczył prezydent Egiptu Abd el-Fatah as-Sisi.

Ziemia radomska ma organizację turystyczną. "Radom i okolice w stylu slow"

Radom i okolice to świetny cel weekendowych podróży - przekonuje nowo powstała Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej.

Wrocławskie Hydropolis ze złotym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna wręczyła certyfikaty najciekawszym obiektom turystycznym w kraju. W tym roku złote wyróżnienie przypadło wrocławskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Nagrody są nazywane turystycznym Oskarem.

Rafał Szlachta w zarządzie European Travel Commission

Walne zgromadzenie European Travel Commission powołało do zarządu tej organizacji nowych członków. Wśród nich znalazł się prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.