Odmrażanie targów turystycznych. Miasta, regiony, biura podróży na Tour Salonie

Ponad 60 wystawców – regiony, miasta, gminy, biura podróży – można odwiedzić podczas trwających od piątku do niedzieli targów Tour Salon w Poznaniu. To pierwsze targi turystyczne od początku pandemii. Podczas inauguracji Polska i Bułgaria podpisały porozumienie o współpracy.

Barcelona: Masz na podróż 600 euro dziennie? Zapraszamy do nas

Turisme de Barcelona wystartowała z nową kampanią promocyjną. Jej celem jest pozyskanie turystów, którzy są skłonni wydać dziennie na swój pobyt około 600 euro. Zgodnie ze strategią miasta w przyszłości mają odgrywać ważną rolę klienci premium.

Brytyjska turystyka ma problem. Brakuje tańszych testów na koronawirusa

Kilka dni temu po tym jak rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że po przylocie do Anglii nie trzeba robić drogich testów PCR, bo wystarczą tańsze, antygenowe, okazało się że tych ostatnich brakuje na rynku.

Grecja odzyskuje pieniądze z turystyki. Dzięki gościom z Europy Zachodniej

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku Grecję odwiedziło 4,55 miliona gości z zagranicy. Zostawili w kraju 3,4 miliarda euro. Przychody z turystyki rosły dużo dynamiczniej niż przyjazdy. Sprawili to turyści z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

Restart światowej turystyki po zapaści zmieni ją na przyjaźniejszą środowisku

Największy kryzys w historii turystyki trwa już drugi rok. Odbicie w branży powinno uwzględniać turystykę bardziej przyjazną planecie – oceniają eksperci przy okazji przypadającego na 27 września Światowego Dnia Turystyki.

Brytyjczycy ruszają na spóźnione wakacje. Szykuje się szturm na Turcję

Po poluzowaniu obostrzeń dotyczących podróży przez rząd Wielkiej Brytanii zainteresowanie wyjazdami w tym kraju wystrzeliło. Biura podróży i linie lotnicze powiększają programy wyjazdów na jesień.

Senat podnosi i rozszerza rekopmensaty dla turystyki za stan wyjątkowy

Senat jednogłośnie przyjął ustawę o rekompensatach za straty spowodowane wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy polsko-białoruskiej. W ustawie senatorowie podwyższyli kwotę rekompensat i dodali nowe grupy przedsiębiorców do listy beneficjentów.

Na narty do Austrii z certyfikatem i w maseczce. Apres-ski pod kontrolą

Tej zimy w Austrii na wyciągach narciarskich będą wymagane maseczki i unijne certyfikaty covidowe. Kraj chce odzyskać zagranicznych gości, ale nie kosztem zakażeń.

Stany Zjednoczone otwierają granice. Wjazd pod trzema warunkami

Obcokrajowcy znów będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych. Warunkiem będzie pełne zaszczepienie, negatywny wynik testu na covid i podanie danych o miejscu pobytu.

Stany Zjednoczone myślą, jak się otworzyć. Warunki wjazdu będą surowe

Stany Zjednoczone chcą stworzyć „nowy system podróży zagranicznych”. Jednym z warunków przywrócenia przyjazdów do tego kraju ma być zgoda turystów na śledzenie ich kontaktów.

Polska Izba Turystyki za szczepieniami i Bezpieczną Turystyką

Polska Izba Turystyki poparła "oddolną akcję" branży turystycznej pod nazwą Bezpieczna Turystyka, promującą szczepienia przeciwko COVID-19 wśród pracowników turystyki.

Betlej: Gospodarka zachęca do podróżowania, a epidemia już nie straszy

Relatywnie wysokie ceny wycieczek w biurach podróży są pochodną korzystnej sytuacji epidemicznej w kraju. Dobry stan gospodarki, mniejsze obawy przed koronawirusem i stosunkowo niewielkie ograniczenia w międzynarodowym ruchu turystycznym sprzyjają zagranicznym wojażom – wskazuje ekspert.

Ustawa o rekompensatach uchwalona. Bez większych zmian

Sejm przyjął ustawę przewidującą rekompensaty dla przedsiębiorców turystycznych za straty spowodowane wprowadzeniem stanu wojennego.

PIT: Nie wyszliśmy na ulice, woleliśmy negocjować. To dało efekty

Od pierwszego dnia pandemii Polska Izba Turystyki pracuje nad restartem turystyki. Wybraliśmy drogę lobbowania, negocjowania i współpracy z władzami na rzecz łagodzenia skutków kryzysu dla branży turystycznej. To się opłaciło.

Prezes POT: Liczymy na większy budżet na promocję turystyki

Staramy się o dość znaczne zwiększenie budżetu na promowanie polskiej turystyki - ujawnił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

Greccy hotelarze zadowoleni z obłożenia. „A sezon jeszcze trwa”

W wielu regionach Grecji sezon turystyczny jeszcze się nie zakończył, a przychody branży turystycznej już doszły do 50 procent tego, co uzyskała ona w rekordowym roku 2019. To pozytywne zaskoczenie - uważa szef tamtejszej Federacji Hotelarskiej.

Polacy pobili w Chorwacji własny rekord z 2019 roku

W tym roku do 15 września Chorwację odwiedziło 947 746 Polaków. To o 3,34 procent więcej niż w tym samym okresie rekordowego roku 2019 – informuje biuro Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, powołując się na dane eVisitora.

Bangkok przesuwa otwarcie. Turyści wjadą do miasta dwa tygodnie później

Bangkok, stolica Tajlandii, zostanie ponownie otwarty dla międzynarodowych podróżnych 15 października, a nie jak wcześniej zapowiadano 1 października. Władze chcą, by zaszczepionych było co najmniej 70 procent mieszkańców.