Grecja: turystyka napędza gospodarkę, dlatego musi być zrównoważona

Turystyka będzie jednym z motorów greckiej gospodarki, ale musi zadbać o zrównoważony rozwój - uważa grecki Alpha Bank.

Turcja chce zamieniać turystów plażujących na zwiedzających. Oferuje 81 miast

Strategia rozwoju turystyki w Turcji zakłada, że w 2023 roku goście będą podróżować do 81 tamtejszych miast. Chodzi o pozyskanie osób zainteresowanych kulturą, bo na swoje urlopy wydają więcej niż ci, którzy przyjeżdżają do kraju dla słońca i plaży.

Bartłomiej Barski nowym prezesem Sopockiej Organizacji Turystycznej

Bartłomiej Barski, dotychczas menedżer w Gdańskiej Organizacji Turystycznej, wygrał konkurs na prezesa Sopockiej Organizacji Turystycznej. 11 maja oficjalnie rozpoczął pracę na nowym stanowisku.

Airbnb: Nowe zasady wyszukiwania noclegów. Klienci chcą zmian

Do tej pory wyszukując noclegu na platformie Airbnb trzeba było podać termin i miejsce pobytu. Teraz ten schemat zostanie zastąpiony nowym – internauta przede wszystkim wybierze rodzaj zakwaterowania w regionie, a nie w konkretnym miejscu.

Na Balearach turyści powinni jeść lokalnie. Wkrótce wejdzie to do ustawy

Obiekty noclegowe i gastronomiczne na Balearach będą musiały zadbać, by od 3 do 5 procent świeżych produktów rolnych przez nich serwowanych pochodziło od lokalnych producentów.

Grecja dopłaci do wypoczynku swoim obywatelom. Wyjazdy cały rok

Grecja, która stworzyła wcześniej program dopłat do wyjazdów wypoczynkowych dla rodzin i osób o niskich dochodach, teraz go poszerza. Minister turystyki zapewnia też, że dostęp do niego będzie prostszy.

Europejska turystyka nadal potrzebuje wsparcia. Kraje nie mają równych szans

Turystyka w Europie odrodzi się w pełni dopiero w 2025 roku - twierdzi Europejska Komisja Turystyki. Jako powód wskazuje wojnę na Ukrainie i apeluje do władz Unii, by nadal wspierały branżę finansowo.

Polska i Bułgaria: Otwieramy nową erę w naszej turystyce

W rozwój polsko-bułgarskiej współpracy turystycznej Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie angażować się ponadstandardowo - taką deklarację złożył sekretarz stanu w MSiT Andrzej Gut-Mostowy podczas Bułgarsko-Polskiego Forum Biznesu Turystycznego.

Brytyjczycy tak bardzo chcą wakacji, że nie patrzą na rosnące ceny

Rosnące koszty życia - chociaż im doskwierają - nie są dla Brytyjczyków przeszkodą w podejmowaniu decyzji o wyjeździe za granicę. 16 procent z nich już kupiło wakacje, a kolejne 20 procent zamierza to wkrótce zrobić.

Essen będzie gościć Germany Travel Mart 2023

Na zakończenie 48. targów niemieckiej turystyki przyjazdowej Germany Travel Mart, które odbyły się od 1 do 3 maja Oberammergau, Niemiecka Centrala Turystyki ogłosiła miejsce kolejnego GTM. Będzie to Essen.

Gwałtowny wzrost zainteresowania wakacjami w Grecji. Największy w Niemczech

Od początku roku wyszukiwanie lotów do Grecji wzrosło o 78 procent – pokazuje raport firmy Sojern, dostawcy cyfrowych rozwiązań dla branży turystycznej.

Niedzielski: Koniec stanu epidemii, przechodzimy do zagrożenia epidemicznego

16 maja zostanie zniesiony stan epidemii, przejdziemy do stanu zagrożenia epidemicznego - ogłosił dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Grecka branża turystyczna nadal liczy na pomoc rządu

Obniżenie podatku na paliwo, dotacje na odnowienie floty i wsparcie dla poszkodowanych przedsiębiorstw to część z ośmiu propozycji przedstawionych przez właścicieli agencji turystycznych, autobusów turystycznych i małych i średnich obiektów noclegowych w Grecji ministrowi finansów tego kraju.

Małopolska rozpoczyna ofensywę promocyjną. „Gościnna i szeroko otwarta”

Różnorodność, gościnność i otwartość na turystów - to cechy Małopolski i Krakowa, które podkreśla najnowsza kampania promująca ofertę turystyczną regionu i jego stolicy za granicą.

Spacer śladami Marii Skłodowskiej-Curie wypromuje Warszawę

Warszawska Organizacja Turystyczna opracowała i promuje spacer śladami jednej z najsłynniejszych warszawianek - Marii Skłodowskiej-Curie. Liczy, że wpisze się on na stałe w programy pobytów gości odwiedzających stolicę.

Fuerteventura przypuszcza zmasowany atak raklamowy na Europę. W tym Polskę

Organizacja Turystyczna Feurteventury podpisała umowy o współpracy marketingowej z 26 zagranicznymi touroperatorami, liniami lotniczymi i agentami turystycznymi. Pierwszy raz wyspa będzie promowana przez osiem miesięcy z rzędu,od kwietnia do listopada.

Cypryjska turystyka odbija się po pandemii. W marcu ponad 10 razy więcej gości

128,8 tysięcy turystów odwiedziło Cypr w marcu tego roku. To o 1362 procent więcej niż przed rokiem i o 132 procent więcej niż w marcu 2020 roku, kiedy wybuchła pandemia.

Europa nie boi się, że wojna zabierze jej turystów. „Spodziewamy się dobrego sezonu”

Wojna w Ukrainie nie zagrozi letniemu sezonowi turystycznemu w żadnym kraju europejskim, bo wszystkie są bezpiecznymi celami podróży - mówili reprezentanci narodowych organizacji turystycznych podczas konferencji zorganizowanej przez serwis Turystyka.rp.pl.