Kolejny rzymski zabytek z płatnym wstępem. "Pieniądze potrzebne na konserwację"

Za wstęp do Panteonu, jednego z najstarszych i najpopularniejszych zabytków Rzymu, trzeba będzie zapłacić. Na razie nie wiadomo, ile, ale mówi się, że będzie to nie więcej niż 5 euro - informuje portal France24.

Przez żołądek do serc turystów - więcej Polski w przewodniku Michelina

Polska Organizacja Turystyczna i wydawnictwo Michelin Guide podpisali porozumienie w sprawie umieszczenia polskich miast w popularnym przewodniku po gastronomii. W pierwszej kolejności promocją objęte zostaną Warszawa, Kraków i Poznań, a także ich okolice.

Wrócą wycieczki młodzieży z Izraela. Jest porozumienie ministrów

Ministrowie spraw zagranicznych Polski, Zbigniew Rau, i Izraela Eli Cohen podpisali w środę porozumienie ustalające zasady organizowania wycieczek edukacyjnych młodzieży żydowskiej w Polsce. Kończy ono pięć lat stanu zawieszenia.

Google: Młodzi kochają You Tube’a. Turystyka nie może o tym zapominać

38 procent turystów, którzy regularnie wyjeżdżają za granicę, chce zarezerwować ofertę, która gwarantuje doświadczenia jedyne w swoim rodzaju - twierdzi Google. Podróże są nadal wysoko na liście potrzeb wielu osób, firmy powinny więc wiedzieć, jak do nich najlepiej dotrzeć.

Roadshow POT. Czesi i Słowacy pytają o polskie spa, kuchnię i kurorty nad morzem

60 czeskich touroperatorów i dziennikarzy wzięło udział w inauguracji polskiego „Roadshow 2023”, które obyło się wczoraj, 21 marca, w sali balowej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze.

Omijaj te miasta - ranking najniebezpieczniejszych w Europie. Polska oazą spokoju

Bradford w Wielkiej Brytanii, Marsylia we Francji i Katania na Sycylii to najmniej bezpieczne miasta w Europie - wynika z „Indeksu przestępczości 2023” przygotowanego przez Numbeo. Polskie miasta na tym tle jawią się jak oaza spokoju.

Ibiza zmienia wizerunek. Liczy na przyjazd rodzin z dziećmi

Ibiza, miejsce znane z dyskotek i nocnego życia zdominowanego przez brytyjską młodzież, promuje się teraz hasłem „Ibiza, raj dla dzieci”. Ma nadzieję przyciągnąć więcej rodzin z dziećmi.

Grecka wyspa protestuje. „Nie zamykajcie nam atrakcji turystycznej!”

Ogłoszona w zeszłym tygodniu przez greckie Ministerstwo Turystyki decyzja o zamknięciu na lato jednej z najczęściej odwiedzanych plaż w Grecji, Navagio, na wyspie Zakintos, wywołała protest władz miasta Zakintos.

W Hiszpanii startuje sezon letni. Z Polski przyleci 50 procent turystów więcej

Prawie 222 miliony miejsc w samolotach i prawie 1,3 miliona lotów z Hiszpanii to plan linii lotniczych na sezon lato 2023, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 26 marca - podaje Aena, firma zarządzająca hiszpańskimi lotniskami.

Geje najbezpieczniej będą się czuć na Malcie. Polska daleko w rankingu tolerancji

Malta, Kanada i Szwajcaria to kraje najbardziej przyjazne homoseksualnym turystom - wynika z rankingu Gay Travel Index. Na drugim końcu listy znalazły się Arabia Saudyjska, Iran i Czeczenia. Polska nie ma się czym, w tym zestawieniu, pochwalić.

Airbnb: Turyści chcą mieszkać oryginalnie, na odludziu, ale z internetem

Ludzie znów jeżdżą do miast, chętniej też wybierają się za granicę. Częściej jednak chcą zostać dłużej lub zamieszkać na odludziu, najlepiej w jakimś oryginalnym obiekcie - twierdzi Airbnb, ale przyznaje, że turyści często podróżują w inny sposób niż przed 2020 rokiem.

Pękła granica 3 miliardów złotych - tyle z bonu turystycznego trafiło do branży

W czasie ferii kwota płatności Polskim Bonem Turystycznym przekroczyła 3 miliardy złotych - informuje Polska Organizacja Turystyczna. Bonem można płacić jeszcze do końca marca.

Brytyjscy turyści są już w Grecji – zainaugurowali sezon letni

Brytyjskie biuro podróży easyJet holidays rozpoczęło już sezon letni. W miniony weekend zawiozło samolotem klientów na Rodos, a w ten weekend na Santoryn. Zdaniem biura wczesne rozpoczynanie sezonu daje klientom taniego wyjazdu.

Grecja na targach ITTF Warsaw - „zapierająca dech, autentyczna, na każdą porę roku”

Polacy mają jeszcze wiele do odkrycia w Grecji - przekonywali przedstawiciele greckich regionów, którzy przyjechali na targi turystyczne ITTF Warsaw.

Słynna Zatoka Wraku zamknięta dla turystów. Miejsce piękne, ale niebezpieczne

Plaża Navagio na greckiej wyspie Zakintos, która słynie z wraku statku, jaki rozbił się tam w drodze z Albanii, i pocztówkowych widoków, będzie w tym roku zamknięta dla turystów.

Debata. Prawa klientów biur podróży są przeregulowane. Przedsiębiorcy mają gorzej

Liczba przywilejów i praw, które przysługują polskim klientom biur podróży, jest absolutnie wystarczająca. Teraz trzeba doprowadzić do tego, aby również przedsiębiorcy byli chronieni - mówią przedstawiciele branży turystycznej.

Włosi: Za dużo turystów! Wprowadzamy ograniczenia, nie każdy wjedzie

Bilety do miast, zakaz korzystania ze skuterów i samochodów na wyspach, ograniczanie liczby odwiedzających w górach - to pomysły włoskich władz na walkę z nadmiernym ruchem turystów.

Ruszyły targi ITTF Warsaw. "Turystyka megatrendem napędzającym gospodarkę"

150 wystawców z 30 krajów, stoiska regionów i biur podróży, a do tego debaty i przegląd sytuacji na rynku turystycznym – dzisiaj ruszyły w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie nowe targi turystyczne, ITTF Warsaw.