Amsterdamskie lotnisko ogranicza ruch do marca. Tysiące lotów odwołanych

Lotnisko Schiphol w Amsterdamie poinformowało w czwartek, że kolejny raz przedłuża ograniczenie dziennej liczby pasażerów. Powód? Niemożność zapewnienia odpowiedniej ochrony.

Niemcy: Rozpoczynają się ferie jesienne. To grozi kolejnym chaosem na lotniskach

Pasażerowie linii lotniczych, szczególnie w Nadrenii-Północnej Westfalii i w Berlinie, muszą przygotować się na kolejki na lotniskach. Firmy zajmujące się odprawą bezpieczeństwa nadal nie mogą pozyskać odpowiedniej liczby pracowników, a tymczasem w tych zaczynają się ferie jesienne.

Wiadomo już, jak LOT będzie latać z Radomia. Do trzech stolic po trzy razy w tygodniu

LOT ujawnia więcej informacji na temat swoich planów na lotnisku w Radomiu. Uruchomił dziś sprzedaż biletów na połączenia do Paryża, Rzymu i Kopenhagi.

Sierpień najlepszym miesiącem w historii Modlina

W sierpniu z usług lotniska w Modlinie skorzystało 331,3 tysiąca pasażerów, czyli 109,3 procent wolumenu z sierpnia 2019 roku. To najlepszy wynik w dziesięcioletniej historii tego portu - informuje biuro prasowe lotniska.

Czartery poprawiają wakacyjne wyniki Lotniska Chopina

W dwóch letnich miesiącach stołeczny port odprawił 3,32 miliona podróżnych, czyli o 14 procent mniej niż przed pandemią. Przy czym samolotami czarterowanymi przez biura podróży poleciało o 66,5 tysiąca więcej niż w roku 2019.

KLM połączy w sezonie jesienno-zimowym Katowice z Amsterdamem

Jeszcze w tym roku, 30 października, KLM zainauguruje nową trasę z Katowic do Amsterdamu.

Szef lotniska Schiphol odchodzi. Nie przygotował portu na letni ruch pasażerów

Prezes lotniska Schiphol w Amsterdamie Dick Benschop zdymisjonowany. Powodem jest krytyka z jaką się spotkał w wyniku serii skandalicznych sytuacji w jego porcie podczas wakacji. Lokalne stowarzyszenie linii lotniczych domaga się dalszych konsekwencji.

Wraca bałagan na lotnisku w Amsterdamie. Setki zdenerwowanych pasażerów

Przed lotniskiem Schipol w Amsterdamie stoi kilkusetmetrowa kolejka pasażerów. W poniedziałek wiele osób nie odleciało z powodu zbyt wolnej obsługi. Lotnisko ponownie zaapelowało do linii lotniczych o anulowanie części lotów.

Dziesięć wakacyjnych lotów tygodniowo Itaki z Radomia. 35 tysięcy klientów

Dzisiejszy wspólny komunikat biura podróży Itaka i lotniska w Radomiu potwierdził nasze piątkowe informacje uzyskane z systemu rezerwacyjnego touroperatora, że będzie on od czerwca latał z Radomia do miejsc wakacyjnych w basenie Morza Śródziemnego.

Wiosną Itaka zabierze klientów na wakacje z lotniska w Radomiu. Są też inni chętni

Biuro podróży Itaka oferuje turystom z południa Polski wakacje w pięciu krajach z wylotem z lotniska w Radomiu. Można je już zarezerwować w jej systemie. Chodzi o Albanię, Bułgarię, Grecję, Hiszpanię i Turcję.

Lotnisko w Antalyi robi się za ciasne. Fraport zainwestuje w nie 750 milionów euro

Lotnisko w Antalyi zostanie powiększone, by mogło obsługiwać więcej pasażerów. Rosyjscy touroperatorzy chcieliby je też wykorzystywać zimą jako port przesiadkowy dla lotów na inne kontynenty.

Terminal na lotnisku w Radomiu odebrany przez Polskie Porty Lotnicze

Oficjalnie zakończyła się budowla terminalu lotniska w Radomiu. Po przeprowadzeniu wszystkich odbiorów technicznych Polskie Porty Lotnicze przejęły budynek od wykonawcy.

Zamiast lotniskowego chaosu cisza i przyroda - tak na samolot czeka się w Maladze

Lotnisko w Maladze chce, żeby pasażerowie czekający na lot mogli cieszyć się spokojem i zapachem natury. To właśnie dlatego stworzyło strefę ciszy, w której jest i kawałek lasu, i kawałek morza.

Lotnisko w Radomiu ogłasza pierwsze połączenia. To trzy europejskie stolice

Kopenhaga, Paryż i Rzym to pierwsze regularne kierunki w siatce radomskiego lotniska, które wystartują już w przyszłym roku. Obsługiwać je będą PLL LOT.

Mikosz: Do końca roku sytuacja na lotniskach już będzie całkowicie stabilna

Branża lotnicza zamknięta z powodu lockdownów potrzebuje czasu na pełne odmrożenie infrastruktury. To powinno się wydarzyć najpóźniej do końca roku - ocenia wiceprezes IATA Sebastian Mikosz.

Lotnisko w Katowicach - najnowsza prognoza to 4,5 miliona pasażerów w tym roku

W lipcu lotnisko w Katowicach obsłużyło 659,4 tysiąca pasażerów, czyli o 55,7 procent więcej niż rok wcześniej. W tym czterech przewoźników, Wizz Air, Ryanair, LOT i Lufthansa, przewiozły 268,4 tysiąca podróżnych, o 71,6 procent więcej.

Lipiec najlepszy w historii lotniska w Modlinie

W lipcu z usług lotniska w Modlinie skorzystało 329,5 tysiąca pasażerów, o 10,9 procent więcej niż w najlepszym dotąd lipcu roku 2019 i o 60 procent więcej niż przed rokiem.