Warszawa: Siedem kierunków czarterowych z wynikiem lepszym niż w 2019

Sierpień był drugim miesiącem w tym roku, w którym Lotnisko Chopina obsłużyło ponad milion pasażerów. Ostatni miesiąc okazał się najlepszy od początku pandemii. W jednej czwartej to zasługa czarterów.

Pomorski samorząd w obronie lotnisk regionalnych i cen biletów

Protestujemy przeciwko niszczeniu lokalnego rynku lotniczego i próbie przerzucenia skutków pandemii na regionalne lotniska i na linie lotnicze, a co za tym idzie na pasażerów, czyli mieszkańców naszego regionu - piszą do premiera samorządowcy z Pomorza.

Debiut ukraińskiego przewoźnika w Polsce. SkyUp połączył Łódź z Kijowem

W poniedziałkowy wieczór na łódzkim lotnisku powitano salutem wodnym pierwszy samolot linii SkyUp. Maszyny tego przewoźnika będą latały między Łodzią a Kijowem (lotnisko Boryspol) dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki.

Samorządowiec i geodeta nowym prezesem lotniska Olsztyn-Mazury

Rada Nadzorcza spółki Warmia i Mazury powołała na prezesa lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach Wiktora Wójcika. Zastąpi on Tomasza Kądziołkę, którego kadencja skończyła się w sierpniu.

W Katowicach najlepszy wynik w pandemii. Ciągle przeważają czartery

W sierpniu Katowice Airport obsłużył 490 tysięcy pasażerów. To o 87,8 procent więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku i najwięcej od początku pandemii.

Gdańskie lotnisko: Pękł nam pierwszy milion i idziemy po więcej

Od początku roku Port Lotniczy Gdańsk obsłużył ponad milion pasażerów. Najlepszym pod względem liczby podróżnych miesiącem był sierpień.

Eurocontrol: Procedury covidowe opóźniają starty samolotów

W lipcu średni czas opóźnień samolotów wynosił 11 minut, czyli o 7 minut mniej niż w tym samym czasie w 2019 roku. Okazuje się jednak, że późniejsze starty częściej niż przed pandemią spowodowane są wydłużonymi procedurami dotyczących stanu zdrowia pasażerów.

Lotnisko Chopina: Dwa miliony pasażerów w dwa miesiące

Sierpień był drugim miesiącem z rzędu, w którym stołeczny port obsłużył milionowego pasażera.

Nowości w zimowym rozkładzie lotniska we Wrocławiu

W sezonie jesienno-zimowym Ryanair uruchomi z wrocławskiego lotniska loty do Anglii, Włoch i na Cypr. Z kolei biura podróży zabiorą pasażerów między innymi na Maderę, Zanzibar, Wyspy Kanaryjskie, do Egiptu i Omanu.

Lipiec w Modlinie – 70 procent rekordowych wyników z 2019 roku

Wyniki lipca pokazują, jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na lotnisku Modlinie. Osiągnęliśmy już niemal 70 procent poziomu ruchu z lipca 2019 roku – mówi prezes portu Leszek Chorzewski.

Katowice Airport: W lipcu czartery urosły o ponad 400 procent

W lipcu liczba pasażerów katowickiego lotniska wzrosła w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku o ponad 150 procent. Najwięcej urosły czartery – o ponad 400 procent.

Gdańskie lotnisko: Lipiec o 100 procent lepszy od ubiegłorocznego

W lipcu lotnisko w Gdańsku obsłużyło ponad 310 tysięcy  pasażerów, notując wynik lepszy o ponad 100 procent od ubiegłorocznego.

Lotniska: Przez procedury sanitarne nie nadążamy z obsługą pasażerów

Przez obowiązujące obecnie na lotniskach procedury sanitarne czas obsługi pasażerów wydłużył się kilkakrotnie. Podróżni czekają w kolejkach do kontroli granicznej nierzadko kilka godzin – piszą w liście do władz prezesi polskich lotnisk. I apelują o uproszczenie procedur wjazdowych.

Lotnisko w Katowicach po przebudowie: Obsłużymy do 8 milionów pasażerów

O 40 procent zwiększyła się powierzchnia terminalu B katowickiego lotniska. Dzięki inwestycji liczbę obsługiwanych w nim pasażerów będzie można zwiększyć z dwóch do czterech milionów rocznie, a wszystkich na lotnisku do ośmiu milionów.

Pierwszy raz milion pasażerów na lotnisku w Berlinie

Liczba pasażerów na lotnisku im. Willy’ego Brandta w Berlinie Brandenburg (BER) pierwszy raz przekroczyła milion w jednym miesiącu.

Piotr Czech nowym dyrektorem Lotniska Chopina w Warszawie

Piotr Czech, dotychczasowy dyrektor operacyjny Lotniska Chopina został jego nowym dyrektorem. Jego obowiązki przejęła z kolei Magdalena Lipińska.

W Grecji coraz więcej turystów

W czerwcu greckie lotniska obsłużyły prawie 1,2 miliona pasażerów z zagranicy. To o 1250 procent więcej niż przed rokiem. Jednak statystyki za pierwsze półrocze pokazują, że jeszcze nie udało się odrobić strat wywołanych przez pandemię.

Port Lotniczy Gdańsk: Zahamowaliśmy straty finansowe

Po pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku gdańskie lotnisko zanotowało nieco ponad 12 milionów złotych straty netto. W pierwszym kwartale wyniosła ona 12,2 miliona – warto podkreślić, że w drugim się nie powiększyła.