Ruszyło pięć nowych kierunków Ryanaira z Katowic

Ryanair wzmacnia swoją obecność na lotnisku w Katowicach. Dodał do bazy boeinga 737-800NG, zwiększając tym samym liczbę swoich maszyn do trzech, a od kwietnia uruchomił połączenia z Zadarem, Alicante, Maltą, Bari i Rzymem-Fiumicino we Włoszech.

Kraków zyska więcej lotów do Stambułu

W szczycie sezonu letniego przewoźnicy zwiększą liczbę lotów na trasie Kraków – Stambuł, łącznie będzie ich 12 w tygodniu. W tym z LOT-em będzie można polecieć pięć razy w tygodniu, a Turkish Airlines siedem razy w tygodniu.

Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”

Port lotniczy Poznań-Ławica to kolejne lotnisko, po warszawskim, wrocławskim i katowickim, które uruchomiło usługę wysyłki przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa.

Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach

W letniej siatce lotów, która zaczęła dzisiaj obowiązywać na lotnisku w Gdańsku, znalazło się 85 połączeń do 23 krajów, realizowanych przez dziesięć linii lotniczych – informuje w komunikacie port lotniczy.

Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe

W letnim rozkładzie lotów lotniska we Wrocławiu, który wejdzie w życie 31 marca, podróżni znajdą kilka nowych kierunków.

Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków

Kiedy w niedzielę, 31 marca w porcie lotniczym w Pyrzowicach zacznie obowiązywać letni rozkład lotów, pasażerowie będą mogli polecieć w ramach 106 kierunków do 86 lotnisk w 30 krajach. Wśród tras znajdzie się pięć nowości.

Pod hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport wmurowano kamień węgielny

Budowa hotelu Hampton by Hilton Wroclaw Airport przy terminalu Portu Lotniczego Wrocław ruszyła na początku roku. Dziś wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

Znad jezior prosto nad ocean - Kenia nowym kierunkiem z lotniska Olsztyn-Mazury

Największy polski touroperator, Itaka, zapowiada uruchomienie lotów do Kenii z lotniska Olsztyn-Mazury. Ogłosił to przy okazji rozpoczęcia sprzedaży oferty na sezon zimowy 2024/2025.

Polskie Porty Lotnicze mają już nowego prezesa i wiceprezesa

Andrzej Ilków został wybrany na stanowisko prezesa Państwowych Portów Lotniczych. Nowym wiceprezesem został Marcin Danił, członek rady nadzorczej lotniska w Modlinie.

Dwa rekordy Lotniska Chopina. W tym tytuł najpunktualniejszego lotniska świata

W lutym Lotnisko Chopina odprawiło ponad 1,4 miliona pasażerów. Tym samym był to najlepszy luty w całej jego historii. Port zajął jednocześnie pierwsze miejsce w rankingu najbardziej punktualnych lotnisk na świecie.

Na lato Kraków zyska więcej lotów do Turcji

Turkish Airlines i LOT zwiększą liczbę połączeń z Krakowa do Stambułu. Stanie się to wraz z inauguracją sezonu lato 2024 na krakowskim lotnisku – informuje lotnisko.

Najlepszy luty katowickiego lotniska. "Cały początek roku rekordowy"

W lutym katowickie lotnisko obsłużyło 303,8 tysiąca pasażerów, o 51,8 tysiąca więcej (+20,5 procent) niż w tym samym czasie zeszłego roku. Był to najlepszy luty w historii lotniska.

Lotnisko we Wrocławiu: Udany luty zapowiedzią dobrego sezonu letniego

W lutym liczba operacji lotniczych i pasażerów obsłużonych w Porcie Lotniczym Wrocław zwiększyła się o prawie 17 procent względem poprzedniego roku.

W Krakowie 16 procent pasażerów samolotów więcej

W lutym z usług lotniska w Krakowie skorzystało 685 tysięcy pasażerów, o 32 procent więcej niż w lutym 2019 r. i o 16 procent więcej niż w tym samym miesiącu 2023 roku.

Ryanair uruchomi cztery nowe kierunki z Krakowa. Rekordowy rozkład lotów na lato

Ryanair zapowiada, że jego letni rozkład lotów z Krakowa będzie największy w historii. Zamierza otworzyć cztery nowe trasy i obsłużyć ponad 3,8 miliona pasażerów.

Itaka – na wakacje do Albanii będzie można polecieć bezpośrednio z Warmii i Mazur

Biuro podróży Itaka rozszerza ofertę wakacyjnych kierunków z wylotem z lotniska Olsztyn-Mazury - uruchomiła sprzedaż wczasów w Albanii.

Niemieckie lotniska znowu sparaliżują strajki? Nie ma porozumienia w Lufthansie

Związek zawodowy Ufo uznał, że negocjacje dotyczące wynagrodzeń dla 18 tysięcy członków załóg pokładowych Lufthansy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Wezwał ich więc do głosowania za strajkiem.

200 tysięcy pasażerów w styczniu na lotnisku w Modlinie

Z usług lotniska w Modlinie w styczniu skorzystało 202,8 tysiąca pasażerów. Obsłużono na nim 1372 operacji lotniczych.