Lotnisko Chopina: 3 mln podróżnych w tym roku. „Wakacje powinny być udane”

Liczba pasażerów, którzy przewinęli się przez Lotnisko Chopina w tym roku wyniosła prawie 2,97 miliona. To wynik lepszy od zeszłorocznego o 28 procent.

Katowice: Dynamiczna odbudowa ruchu. W czarterach pierwszy kierunek to Marsa Alam

W kwietniu Katowice Airport obsłużył 251 tysiące podróżnych, o 522,6 procent więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Od początku roku podróżnych było 718 tysięcy.

Zielona Góra: Kwietniowy rekord lotniska. A to nie jest nasze ostatnie słowo

W kwietniu z usług lotniska Zielona Góra-Babimost skorzystało 1938 pasażerów. To najlepszy wynik od kilku lat, o ponad 25 procent wyższy niż w tym samym czasie w roku 2019.

Bruksela cofa rekomendacje dla maseczek w samolotach i na lotniskach

Od 16 maja pasażerowie podróżujący samolotem po Europie nie powinni być zobowiązani do noszenia maseczek w czasie lotu i na lotnisku – ogłosiły w środę Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) i Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA).

Konflikt z kontrolerami wciąż się tli. Wznowienie protestu może uderzyć w całą turystykę

Konflikt między kontrolerami ruchu lotniczego i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej spowodował poważne perturbacje na polskim rynku lotniczym. Na razie stronom udało się dojść do czasowego porozumienia, które ma jednak obowiązywać tylko do 10 lipca.

Gdańskie lotnisko: Nasz nowy sprzęt prześwietli bagaż jak tomograf

Port Lotniczy Gdańsk uruchomił dwie nowe maszyny do prześwietlania bagażu, które, jak zapewnia, wykryją każde zagrożenie. Koszt zakupu i montażu to 22 miliony złotych.

Linie lotnicze się zbuntowały. Chcą odszkodowań od lotniska

Lotnisko w Amsterdamie, dotychczas jedno z najsprawniejszych portów przesiadkowych w Europie, ma problem - brak personelu. I to do tego stopnia, że chce, aby linie lotnicze, które z niego korzystają, ograniczyły przyjmowanie rezerwacji.

Raport z lotnisk. Czartery odporniejsze na kryzys niż regularne linie lotnicze

Dane z lotnisk potwierdzają - z biurami podróży najwięcej turystów podróżowało w 2021 roku samolotami do Turcji, Grecji i Egiptu. Wzrosła rola czarterów - odradzają się najszybciej. Liderem nadal Enter Air.

Lotnisko Chopina zadowolone z dynamiki wzrostu ruchu pasażerów

W czwartek, 28 kwietnia, Lotnisko Chopina odprawiło 38 945 osób. Wskazuje to na odbudowywanie się ruchu lotniczego, który już wynosi 75 procent tego z rekordowego roku 2019, kiedy tego dnia obsłużono 51 322 podróżnych - podaje w komunikacie port lotniczy.

PAŻP: Zaakceptowaliśmy postulaty kontrolerów w sprawie bezpieczeństwa

Przyjęliśmy i uzgodniliśmy wdrożenie wszystkich postulatów przez związek zawodowy kontrolerów ruchu - poinformowała po południu Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

PAŻP: Dzisiaj kolejne rozmowy z kontrolerami ruchu lotniczego. O wynagrodzeniach

Środa jest kolejnym dniem negocjacji między kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

W pierwszym kwartale lotnisko w Modlinie niemal dogoniło wyniki sprzed pandemii

Trzy pierwsze miesiące 2022 roku na lotnisku w Modlinie potwierdzają odbudowę ruchu pasażerskiego. W tym czasie port obsłużył 525,6 tysiąca pasażerów i 4,5 tysiąca operacji lotniczych, co stanowiło odpowiednio 73,1 procent i 89,6 procent wyników z 2019 roku.

WOT: Ograniczenie ruchu lotniczego to nokaut dla turystyki

Ograniczenie ruchu lotniczego w Warszawie niesie straty nie tylko finansowe, ale także wizerunkowe, które trudno wycenić w złotówkach - pisze Warszawska Organizacja Turystyczna w liście do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

TUgether do rządu: Rozwiążcie spór z kontrolerami lotów. Kto zapłaci za straty?

Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether zwróciła się do rządu z apelem o „pilne działania i osobiste zaangażowanie w rozwiązanie konfliktu” między zarządem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i kontrolerami ruchu lotniczego.

ULC: W Warszawie i Modlinie od maja tylko 180 operacji lotniczych dziennie

Urząd Lotnictwa Cywilnego w komunikacie wyjaśnia, co w praktyce oznaczać będzie ograniczenie ruchu lotniczego nad Warszawą i Polską, jakie planuje od 1 maja rząd. Podzielił niezajęte sloty między dwa lotniska - Modlin dostał ich 12, a Lotnisko Chopina 104.

Rząd: Latanie z Warszawy tylko od 9.30 do 17. 300 lotów dziennie anulowanych

Rząd liczy się z koniecznością ograniczenia ruchu lotniczego nad Polską spowodowaną odejściem z pracy większości kontrolerów ruchu. Ogłosił rozporządzenie, w którym wskazuje, które kierunki będą miały pierwszeństwo.

Urząd Lotnictwa Cywilnego: Po 1 maja loty w Polsce "bez gwałtownych zakłóceń"

W związku z konfliktem płacowym w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej między kontrolerami ruchu lotniczego i zapowiedzią ich masowych odejść z pracy, a kierownictwem tej instytucji, Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał komunikat, w którym uspokaja, że samoloty nie przestaną latać.

Lotnisko Chopina - 2 miliony pasażerów w pierwszym kwartale

Liczba pasażerów, którzy przewinęli się przez Lotnisko Chopina w pierwszych trzech miesiącach tego roku przekroczyła 2 miliony. „To wynik zdecydowanie lepszy od prognoz” - podkreśla lotnisko.