Rainbow uruchomił pierwszy raz od początku pandemii loty czarterowe na Kubę

Biuro podróży Rainbow zainaugurowało loty czarterowe z zimowego programu na Kubę. Bezpośrednio do Varadero klientów zabrał 252-miejscowy boeing 787-8 Dreamliner LOT-u.

Ruch w Modlinie prawie jak przed pandemią

W październiku z lotniska w Modlinie skorzystało ponad 217 tysięcy pasażerów, prawie cztery razy więcej niż w tym samym czasie 2020 roku i niewiele ponad 20 tysięcy mniej niż w 2019.

IATA: Pasażerowie oczekują skrócenia kolejek na lotniskach. Pomoże technologia

Pasażerowie denerwują się, że na lotniskach muszą długo stać w kolejkach do odprawy, kontroli bezpieczeństwa i paszportowej. W zamian za skrócenie tego czasu, chętnie podzielą się swoimi danymi biometrycznymi - wynika z badania IATA.

Ryanair zapowiada nowe połączenie z Wrocławia do Szwecji

Od marca 2022 roku Ryanair planuje uruchomić połączenie z Wrocławia do Sztokholmu. Będzie lądować na lotnisku Arlanda, największym w Szwecji.

Katowice Airport - prawie 2 miliony pasażerów do końca października

Od stycznia do końca października katowickie lotnisko obsłużyło prawie 2 miliony podróżnych, z których ponad 1,2 miliona podróżowało czarterami. W ostatnich dwóch miesiącach spodziewa się jeszcze około 300-350 tysięcy pasażerów.

Itaka inwestuje w Podkarpacie. Trzy kierunki "premium" z lotniska w Rzeszowie

W lecie 2022 roku Itaka będzie latać czarterami z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę - ogłosił dzisiaj podczas konferencji prasowej wiceprezes Piotr Henicz.

Gdańskie lotnisko: Podwyżki opłat osłabią polski rynek lotniczy

W dzisiejszych czasach podwyższanie opłat w lotnictwie skutkować będzie podwyżką cen biletów, a co za tym idzie spadkiem popytu na usługi lotnicze i osłabieniem polskiego rynku lotniczego - pisze w liście do ULC szef gdańskiego lotniska.

Lotnisko w Gdańsku - ruch napędzają czartery. Dwa miliony pasażerów pewne

W ciągu 10 miesięcy 2021 roku Port Lotniczy Gdańsk wybrało prawie 1,7 mln pasażerów. W październiku było ich ponad 307 tysięcy, niewiele mniej niż we wrześniu.

Zimowy rozkład lotów z Gdańska: 59 europejskich tras

Dziewięć linii lotniczych lata do 59 lotnisk w 18 państwach - tak w skrócie wygląda zimowa siatka lotów z Gdańska, która weszła w życie 31 października.

Katowice Airport: Mamy na zimę 62 kierunki. Czartery zapowiadają się rekordowo

Na lotnisku w Katowicach w zimowej siatce połączeń regularnych i czarterowych znajdą się 62 trasy do 56 lotnisk w 28 państwach. Najwięcej kierunków zaoferuje Wizz Air. Oferta biur podróży jest rekordowo duża.

Wrocław zyska zimowe połączenie z Lanzarote

W grudniu wrocławska siatka Wizz Aira wzbogaci się o cotygodniowe połączenie z Lanzarote.

PIT zacieśnia współpracę z PPL. Pojedzie obejrzeć lotnisko w Radomiu

Turystyka i lotnictwo to branże najmocniej poszkodowane przez pandemię, dlatego Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Polska Izba Turystyki łączą siły, by jednym głosem mówić o potrzebach rynku i sposobach jego odbudowy.

Wrocław zwiększa zimową siatkę połączeń. 39 międzynarodowych rejsów tygodniowo

W sezonie zimowym przewoźnicy sieciowi rozbudowują siatkę połączeń z Wrocławia - do nawet 10 dziennie. Łącznie w rozkładzie znajdzie się 39 rejsów tygodniowo na trasach międzynarodowych i 29 do stolicy Polski.

Lotnisko w Modlinie coraz bliżej wyników sprzed pandemii

We wrześniu port lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył ponad 206 tysięcy pasażerów. To prawie 84 procent wyniku z września 2019 roku, czyli jednego z lepszych miesięcy w historii Modlina.

Regionalne porty lotnicze powołały nowy zarząd. Artur Tomasik ponownie prezesem

Walne zgromadzenie Związku Regionalnych Portów Lotniczych (ZRPL) powołało zarząd na kolejną, dwuletnią kadencję. Znaleźli się w nim ponownie prezesi lotnisk w Katowicach, Krakowie i Poznaniu oraz pierwszy raz prezes lotniska w Lublinie.

Katowice Airport: Czartery odbudowały nam ruch pasażerski

Po dziewięciu miesiącach czartery obsługiwały 64 procent ruchu pasażerskiego na lotnisku w Pyrzowicach, podczas gdy w tym samym czasie rekordowego roku 2019 ich udział wynosił 45 procent - mówi prezes lotniska.

Wenecja - nowa trasa Ryanaira z Katowic na lato

Irlandzki przewoźnik zapowiedział uruchomienie w sezonie letnim przyszłego roku lotów z Katowic do Wenecji.

SAS wraca na wrocławskie lotnisko z połączeniem do Kopenhagi

Linie lotnicze SAS wznawiają sieciowe połączenie z Wrocławia na kopenhaskie lotnisko Kastrup. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu.