Ryanair i Wizz Air ostrzegają: Tego lata znów grozi chaos na lotniskach

Prezesi Ryanaira i Wizz Aira twierdzą, że to lato znów może być wyzwaniem dla branży lotniczej. Menedżerowie obawiają się zakłóceń w kontroli ruchu lotniczego, choć przyczyn tego upatrują w nieco innych sytuacjach.

Ponad 41 milionów pasażerów na polskich lotniskach w 2022 roku

Lotniska regionalne obsłużyły w zeszłym roku 26,7 miliona pasażerów. Lotnisko Chopina w Warszawie kolejnych 14,4 miliona. W sumie przez polskie porty lotnicze przewinęło się 41,1 miliona osób.

Punta Cana powiększa lotnisko. Zeszły rok był rekordowy pod względem ruchu

Rozbudowa terminala, który będzie obsługiwał 3 miliony pasażerów rocznie i miejsca dla 13 samolotów, to projekt kończony właśnie w Punta Canie w Dominikanie.

Katowice Airport: Wizz Air uruchamia u nas drugą trasę na Kaukaz

Od końca kwietnia Wizz Air latać będzie z Pyrzowic do Erywania. Katowice Airport będą jedynym portem regionalnym w Polsce oferującym loty do stolicy Armenii.

Lotnisko Chopina: W roku 2022 obsłużyliśmy 14,4 miliona pasażerów

Najwięcej z 14,4 miliona pasażerów, którzy przewinęli się przez Lotnisko Chopina w zeszłym roku, poleciało do Londynu, a jeśli lecieli na wakacje z biurem podróży, to do Antalyi - podaje port w podsumowaniu statystyk.

Z jakich krajów turyści latają najwięcej? Polska na krótkiej liście

Według raportu z monitorowania ruchu lotniczego Polacy znajdowali się na 13 miejscu w 2022 roku wśród dwudziestu najczęściej podróżujących samolotami społeczeństw na świecie.

Gdańskie lotnisko odrabia straty i liczy zyski. "Ten rok będzie rekordowy"

Prawie 4,6 miliona odprawionych pasażerów i prawie 23 miliony złotych zysku netto – to wyniki Portu Lotniczego Gdańsk w 2022 roku.

Lotnisko Katowice: Już tylko kilka procent brakuje nam do wyniku sprzed pandemii

W grudniu z lotniska w Katowicach skorzystało prawie 254 tysięcy pasażerów, czyli o 54,4 procent więcej niż rok wcześniej. W rezultacie 2022 rok zamknął się wynikiem 4,42 miliona podróżnych.

Nowe kierunki wakacyjne w rozkładzie lotów z Radomia. Dokłada je Itaka

Biuro podróży Itaka dodało do swojej oferty dwa nowe kierunki wyjazdów letnich z wylotem z lotniska w Radomiu - Tabę w Egipcie nad Morzem Czerwonym i Tivatu w Czarnogórze. To już siedem miejsc wakacyjnych w rozkładzie lotów tego touroperatora z lotniska, które ma być dopiero otwarte.

Lotnisko we Wrocławiu: Rok 2022 należał do tanich przewoźników. Wyjazdy krótsze, ale częstsze

Miniony rok wrocławskie lotnisko zalicza do udanych. Liczba podróżnych podwoiła się w porównaniu z poprzednim rokiem i mocno zbliżyła do rekordu z 2019 roku, a przewoźnicy chętnie uruchamiali nowe połączenia z Wrocławia.

Wielka awaria lotnicza w USA. Setki lotów odwołanych bądź opóźnionych

Pasażerowie, którzy mieli podróżować samolotami w USA w środę rano, zostali na ziemi. Padły systemy komputerowe i loty odwołano na polecenie regulatora ruchu lotniczego, Federal Aviation Administration (FAA).

Greckie lotniska z wynikiem lepszym niż przed pandemią

31 milionów pasażerów obsłużyły w 2022 roku greckie lotniska regionalne. Mowa o 14 portach w najważniejszych kierunkach turystycznych, zarządzanych przez spółkę Fraport Greece.

Egipt otwiera nowe lotnisko. Turyści polecą wprost nad Morze Śródziemne

Pod koniec zeszłego roku w Egipcie zaczęło funkcjonować zmodernizowane lotnisko Sphinx pod Kairem, a już minister lotnictwa cywilnego zapowiada, że w marcu samoloty przyjmować zacznie kolejny port – el Alamein.

Ryanair i Aeroitalia połączą Lublin z Mediolanem. Do wyboru sześć rejsów

Ryanair ogłosił nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin do Mediolanu na lotnisko w Bergamo. Inauguracja lotów ma nastąpić 26 marca. Dzień później ten sam kierunek zaczną obsługiwać samoloty włoskiego przewoźnika, linii lotniczej Aeroitalia.

Modlin - listopad kolejnym miesiącem wzrostu liczby obsłużonych pasażerów

W listopadzie z usług lotniska w Modlinie skorzystało 207,2 tysiąca pasażerów. W porównaniu z listopadem 2021 roku oznacza to 101,3 procent.

Turkish Airlines poleci z Katowic do Stambułu. Pierwsze takie połączenie

Turkish Airlines uruchomią 3 marca 2023 roku regularne połączenie z Katowic do Stambułu. Na tej trasie będzie latać airbus A320.

Katowice Airport: Listopad przyniósł rekordowy wynik w przewozach czarterowych

W ubiegłym miesiącu rejsami czarterowymi podróżowało 53,4 tysiąca pasażerów. Był to najlepszy listopad w segmencie czarterów w historii pyrzowickiego lotniska.

We Francji znikną loty na krótkich trasach. O ile istnieją ich kolejowe zamienniki

Francja zakaże lotów krajowych na krótkich trasach tam, gdzie istnieją zamienne połączenia kolejowe, a podróż zajmuje maksymalnie dwie i pół godziny. Decyzja została uznana przez Komisję Europejską za legalną.