Lotnisko Modlin: Jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu pasażerów, ilu było w sierpniu

Z usług Lotniska Warszawa-Modlin skorzystało w sierpniu 352 tysięcy pasażerów. Tym samym pierwszy raz ich liczba przekroczyła 350 tysięcy - informuje biuro prasowe tego portu lotniczego.

Lotnisko Chopina – prawie dwa miliony pasażerów w sierpniu

W sierpniu Lotnisko Chopina odprawiło prawie 1,93 miliona pasażerów, tylko o 0,65 procent mniej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Biały Dom: Na lotniskach nie jest bezpiecznie. Za dużo incydentów grożących katastrofą

Biały Dom wyda 26 milionów dolarów, by poprawić bezpieczeństwo amerykańskiego lotnictwa. Decyzja zapadła po serii incydentów, które o mały włos nie zakończyły się katastrofami. Administracja Bidena będzie zabiegać w Kongresie o dodatkowe fundusze na ten cel.

ULC: Ruch lotniczy w Polsce podwoi się do 2040 roku

W 2040 roku polskie lotniska obsłużą 96 milionów pasażerów, ponad dwa razy więcej niż w tym roku - przewiduje najnowsza prognoza ruchu lotniczego przygotowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Ryanair: Skreślamy jedną piątą lotów z Modlina. To efekt zmiany opłat na lotnisku

Ryanair ogłosił, że w związku z brakiem porozumienia z lotniskiem w Modlinie, co do stawek pobieranych od przewoźnika za korzystanie z tego portu, redukuje na zimę rozkład lotów o 20 procent.

Lotnisko w Katowicach: W sierpniu ruch pasażerów był rekordowy

Sierpień 2023 roku był najlepszym miesiącem w historii Katowice Airport. Skorzystało z niego 776 tysięcy pasażerów. Tym samym o prawie 20 tysięcy pobity został dotychczasowy miesięczny rekord z lipca.

Lotnisko we Wrocławiu będzie większe. Cel militarny, ale korzyść też dla cywilów

W tym roku ruszy rozbudowa wrocławskiego lotniska. Rozpoczną się prace przy nowej płycie postojowej, potem powstanie droga szybkiego zjazdu, równoległa droga kołowania i nowa płyta do odladzania. Połowę z 350 milionów złotych dopłaci Unia Europejska.

Lotnisko Warszawa-Modlin - w lipcu rekordowa liczba pasażerów, w tym 25-milionowy

W lipcu przez lotnisko w Modlinie przewinęło się 347 tysięcy pasażerów, o 5,3 procent więcej niż rok wcześniej. Był to najlepszy miesiąc w historii lotniska.

Kapsuły do spania na Lotnisku Chopina. 60 złotych za godzinę drzemki

Warszawskie Lotnisko Chopina wprowadziło nową usługę - kapsuły do spania dla pasażerów czekających na przesiadkę.

Paczkomat na lotnisku. Można odesłać rzeczy, których nie wpuszczono do samolotu

InPost postawił na Lotnisku Chopina w Warszawie paczkomat. Pasażerowie mogą dzięki temu odesłać z lotniska rzeczy, których nie mogli zabrać do samolotu.

Rainbow otwiera nowe loty na Margaritę. "Niekwestionowana królowa zimy"

Biuro podróży Rainbow rozpoczęło sprzedaż wakacji na wenezuelskiej wyspie Margarita z bezpośrednim wylotem z lotniska w Katowicach. To nowość w siatce połączeń czarterowych tego touroperatora i katowickiego lotniska.

Lotnisko Warszawa-Radom: Już 60 tysięcy pasażerów na liczniku

Dzisiaj, w niespełna cztery miesiące od otwarcia, lotnisko w Radomiu odprawiło sześćdziesięciotysięcznego pasażera.

Rekordowy lipiec w porcie lotniczym Wrocław. Hitem Turcja

Prawie 17-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z najlepszym dotąd lipcem 2019 roki i ponad 27-procentowy w porównaniu z lipcem 2022 roku odnotowało wrocławskie lotnisko w ubiegłym miesiącu.

Klienci linii lotniczych młodnieją. Przybywa też podróżujących kobiet

54 procent podróżnych korzystających z niemieckich lotnisk to osoby, które nie ukończyły jeszcze 40 roku życia. Tych poniżej trzydziestki jest już 29 procent, czyli o 8 punktów procentowych więcej niż 15 lat temu, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Związek Portów Lotniczych ADV wśród 100 tysięcy pasażerów.

Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło 225 milionów pasażerów. W tym wieku

Lotnisko Chopina w Warszawie w lipcu odprawiło ponad 1,9 miliona podróżnych. To o 0,5 procent więcej niż w najlepszym w historii tego portu przedpandemicznym roku 2019. Tym samym był to rekordowy lipiec w dziejach lotniska.

Katowice Airport: Lipiec był najlepszym miesiącem w naszej historii

W lipcu tego roku liczba pasażerów, którzy odprawili się z katowickiego portu lotniczego w ciągu miesiąca, pierwszy raz w historii przekroczyła 750 tysięcy.

Pierwszych 50 tysięcy pasażerów na lotnisku w Radomiu

Ponad 50 tysięcy podróżnych skorzystało z otwartego 27 kwietnia, najnowszego w kraju, lotniska Warszawa-Radom.

Długie kolejki, drogie parkingi, spóźnione samoloty - tych lotnisk unikaj

Agent współpracujący z wypożyczalniami samochodów StressFreeCarRental.com sprawdził, na których lotniskach podróżni mogą napotkać najwięcej, a na których najmniej nieprzyjemnych niespodzianek.