TUI z Modlina zabiera klientów do Turcji

W maju z usług Lotniska Warszawa-Modlin skorzystało 276,4 tysiąca pasażerów – podaje w komunikacie port lotniczy. To o 16 procent mniej niż rok wcześniej – przypomina rynek-lotniczy.pl.

Nowy terminal na lotnisku w Katowicach. Wygoda dla pasażerów przylatujących

Pierwsi pasażerowie skorzystali dzisiaj z terminalu D na lotnisku w Katowicach. Podobnie jak terminal C służy on przyjmowaniu pasażerów przylatujących. W obiekcie obsługiwane będą niektóre rejsy czarterowe z krajów strefy Schengen.

Rekordowy maj na Lotnisku Chopina z dwoma nowymi kierunkami

Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło w maju ponad 1,8 mln pasażerów. Z początkiem czerwca w jego rozkładzie lotów pojawiły się nowe kierunki: Rijad w Arabii Saudyjskiej i Oradea w Rumunii. Niebawem wystartują też nowe bezpośrednie loty do Afryki.

Wystartowały wakacyjne czartery z Mazur do Albanii

W czwartkowe popołudnie w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury odbyła się inauguracja połączenia czarterowego biura podróży Itaka do albańskiej Tirany.

„Maksymalnie 100 mililitrów w bagażu podręcznym” wraca na brytyjskich lotniskach

Brytyjski Departament Transportu przywrócił ograniczenie ilości płynów, które można przewozić w bagażu podręcznym przy transporcie lotniczym. Ponownie obowiązuje zasada „maksymalnie 100 mililitrów”.

Lotnisko Wrocław – Włochy, Hiszpania i Turcja najpopularniejsze w maju

Port Lotniczy Wrocław obsłużył w maju 416 tysięcy pasażerów, notując wzrost rok do roku o ponad 21 procent. Maj był jednocześnie piątym najlepszym miesiącem w historii tego portu.

Przeprowadzka CPK. Na razie administracyjna

Działalność Grupy PKP, lotnictwo oraz budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego i Kolei Dużych Prędkości przeszły pod nadzór Ministerstwa Infrastruktury – informuje PAP.

Lotnisko w Krakowie wita dwóch nowych przewoźników znad Zatoki Perskiej

Krakowskie lotnisko salutem wodnym przywitało dzisiaj nową linię lotniczą, Jazeera Aiways z Kuwejtu. W sobotę do grona przewoźników korzystających z tego portu dołączy jeszcze Air Arabia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Rekordowy ruch w maju na lotnisku w Katowicach. Czartery rosną o prawie 40 procent

W maju na lotnisku w Katowicach odnotowano 583,1 tysiąca podróżnych. To o 23,7 procent więcej niż w tym samym czasie w 2023 roku. Był to najlepszy maj w jego historii.

Z lotniska w Radomiu niedługo zacznie latać nowy przewoźnik. Zasługa biura podróży

W czerwcu na lotnisku w Radomiu pojawi się nowy przewoźnik, Air Montenegro. Będzie latać z turystami do Czarnogóry. W lecie najmłodszy port lotniczy w kraju będzie miał w rozkładzie lotów sześć tras.

Wizz Air będzie mieć kolejny hangar na lotnisku w Katowicach

Właściciel lotniska w katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), wybuduje czwarty hangar do obsługi technicznej samolotów. Jego najemcą będzie linia lotnicza Wizz Air.

Lotnisko Chopina w Warszawie – wyniki kwietnia rekordowe

Lotnisko Chopina w kwietniu odprawiło 1,59 miliona pasażerów. To o 8,6 procent więcej niż w rekordowym do tej pory kwietniu 2019 roku. Najwięcej, bo 62,8 tysiąca osób, przez lotniskowe bramki przeszło tuż przed majówką, 26 kwietnia.

Portugalia daje zielone światło swojemu „CPK”. Właśnie ogłosiła, gdzie powstanie

Portugalia zbuduje w gminie Alcochete, około 40 kilometrów od Lizbony, międzynarodowe lotnisko - ogłosił premier Luis Montenegro po wielu latach debat na temat lokalizacji nowego portu.

Najlepszy kwiecień w historii katowickiego lotniska. Milion pasażerów na liczniku

W kwietniu Katowice Airport obsłużył 358,4 tysiąca pasażerów. To o 11,8 procent więcej niż w tym samym czasie w 2023 roku. Był to najlepszy czwarty miesiąc w jego historii, poprzedni rekordowy rezultat za kwiecień lotnisko odnotowało rok temu.

Jazeera Airways połączy Kraków z Kuwejtem

Przewoźnik kuwejcki Jazeera Airways uruchomi 11 czerwca bezpośrednie połączenie z Krakowa do Kuwejtu.

Anex Tour lata już z Katowic do Turcji szerokokadłubowym boeingiem 777-300ER

Tureckie biuro podróży Anex Tour Poland zainaugurowało 25 kwietnia sezon czarterowy w Katowicach. Tego dnia pierwszy raz jego klientów zabrał z tego miasta szerokokadłubowy, 339-miejscowy, boeing 777-300ER linii lotniczej Mavi Gök Airlines.

Krakowskie lotnisko coraz bliżej drugiego pasa startowego i nowego terminalu

Właściciele lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie jednogłośnie zatwierdzili przedłożony przez zarząd spółki plan rozbudowy tego portu do roku 2024. Najważniejszą inwestycją będzie budowa drugiego pasa startowego i kolejnego terminalu.

Ruszyło pięć nowych kierunków Ryanaira z Katowic

Ryanair wzmacnia swoją obecność na lotnisku w Katowicach. Dodał do bazy boeinga 737-800NG, zwiększając tym samym liczbę swoich maszyn do trzech, a od kwietnia uruchomił połączenia z Zadarem, Alicante, Maltą, Bari i Rzymem-Fiumicino we Włoszech.