Chaos na brytyjskich lotniskach. Wielogodzinne kolejki przez awarię systemu

Chaos na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Z powodu awarii elektronicznych bramek do kontroli paszportowej na lotniskach uformowały się gigantyczne kolejki. W efekcie awarii wszystkie kontrole prowadzone są ręcznie, co zajmuje więcej czasu.

Lotnisko Chopina: 5 mln pasażerów, już tylko 5 procent mniej niż przed covidem

W kwietniu Lotnisko Chopina w Warszawie odprawiło 1,39 miliona pasażerów. To o niecałe 5 procent mniej niż w tym samym miesiącu przedpandemicznego 2019 roku.

Lotnisko we Wrocławiu z rekordową liczbą pasażerów. Wielka Brytania najpopularniejsza

Z lotniska we Wrocławiu skorzystało w kwietniu prawie 290 tys. osób, ich liczba przekroczyła poziom rekordowego kwietnia 2019. Podróżni wybierali tanie loty na południe Europy, zwłaszcza czartery do Turcji.

Katowice Airport: To był najlepszy kwiecień w naszej historii

W kwietniu 2023 roku na lotnisku w Katowicach obsłużono w sumie 320,5 tysiąca podróżnych, czyli o 27,6 procent więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Zarazem był to najlepszy kwiecień w historii tego portu lotniczego.

Prawie 315 tysięcy pasażerów w Modlinie. Lotnisko ma już poczekalnię "premium"

Z usług lotniska Warszawa-Modlin w kwietniu skorzystało 314,6 tysiąca pasażerów, o 14 procent więcej niż w kwietniu 2019 roku i o 17,4 procent więcej niż rok temu. Liczba operacji wzrosła odpowiednio o 7,6 i 6 procent.

Lotnisko we Wrocławiu ma nowy zarząd

Prezesem nowo powołanego zarządu Portu Lotniczego Wrocław został Cezary Pacamaj, a wiceprezesami Przemysław Myszakowski i Karol Przywara. Zdecydowało o tym jednogłośnie pięciu członków rady nadzorczej spółki.

Wizz Air otworzy zimą nową trasę z Krakowa na południe Europy

Wizz Air będzie latać z Krakowa do Walencji. Nowe połączenie uruchomi wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów.

Kolejny kierunek wypada z rozkładu lotów lotniska w Radomiu

Biuro podróży Itaka zawiadomiło swoich klientów, którzy wykupili wakacje w Tunezji z wylotem z nowego lotniska w Radomiu, że anulowało rejsy z tego miasta do Monastyru.

Wizz Air dodaje airbusa do bazy w Warszawie. Będzie nim latał do Maroka

Wizz Air ogłosił dzisiaj jako kolejny etap rozwoju w bazie w Warszawie umieszczenie airbusa A321neo. Nowy samolot umożliwi uruchomienie nowej trasy, do Agadiru w Marrakeszu, a także zwiększenie częstotliwości lotów na 13 trasach z Warszawy.

Rekordowy ruch na lotniskach regionalnych

Od stycznia do marca na jedenastu lotniskach regionalnych obsłużono 5,8 miliona pasażerów, to 45 procent więcej (1,81 miliona) niż rok wcześniej.

Paweł Wojciechowski: Biały słoń

„Co łączy Paryż i Radom? Bilet LOT w dobrej cenie! Bliski Radom. Wygodne i nowoczesne lotnisko blisko Ciebie”. To hasło reklamowe na stołecznych autobusach ma zachęcić do korzystania z usług narodowego przewoźnika startującego z lotniska w Radomiu.

Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy

Ani rynek, ani przymus administracyjny nie pomogą Radomiowi. Można tam tylko wrzucić w błoto setki milionów złotych – pisze były minister transportu

Lotnisko w Radomiu otwarte. Darmowy parking i specjalny autobus z Warszawy

Lotnisko Warszawa-Radom zostało oficjalnie oddane do użytku. Wieczorem wyląduje pierwszy samolot z pasażerami z Paryża. Jutro wystartuje pierwszy samolot do Rzymu.

Lotnisko w Lublinie szykuje większy parking. W wakacje potrzeba więcej miejsc

Zarząd Portu Lotniczego Lublin podpisał umowę z wykonawcą na rozbudowę parkingu przy terminalu od strony odlotów. Nowe miejsca gotowe będą na początku czerwca.

Strajk sparaliżował lotnisko w Berlinie. Z Warszawy samoloty nie polecą

Ponad 20 godzin potrwa w poniedziałek, 24 kwietnia protest funkcjonariuszy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Berlin Brandenburg. Organizatorem jest związek pracowników naziemnych Ver.di.

41 mln pasażerów na polskich lotniskach. Ryanair liderem wśród linii lotniczych

W 2022 roku przez polskie lotniska przewinęło się prawie 41 milionów pasażerów. Najwięcej skorzystało z usług Ryanaira. Najczęściej pasażerowie lecieli do Wielkiej Brytanii, chyba że podróżowali czarterem, bo wtedy wybierali Turcję, Grecję i Egipt.

Strajk na Heathrow w czasie koronacji Karola III. „Zakłócenia nieuniknione”

Zapowiadane na maj strajki pracowników kontroli bezpieczeństwa lotniska Heathrow potrwają razem osiem dni. W tym czasie w Londynie ma się odbyć uroczystość koronowania nowego króla.

Pierwsze lądowanie na lotnisku w Radomiu. Wiadomo, skąd przylecą pasażerowie

Za tydzień wieczorem na radomskim lotnisku wyląduje pierwszy samolot. Będzie to rejs LOT-u z Paryża. Wcześniej, o 10 rano, lotnisko zostanie oficjalnie otwarte. Znane są już opłaty dla linii lotniczych.