Majówka napędziła we Wrocławiu pasażerów

materiały prasowe

W kwietniu przez wrocławskie lotnisko przewinęło się o 18,6 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Wzrost w czarterach wyniósł nawet 348 procent. Sprawiła to długa majówka

W zeszłym miesiącu więcej ludzi podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Zwiększenie liczby pasażerów wynika – jak podaje lotnisko w komunikacie – z większej liczby kierunków, jakie od marca oferuje ten port.

– Kontynuujemy dobrą passę z pierwszego kwartału. Tym razem o wzrostach zdecydowała rekordowa letnia siatka połączeń – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki, cytowany w komunikacie. Podróżni mają teraz do wyboru prawie 70 kierunków, w tym nowości – Lizbonę, Lwów i Majorkę, do których w maju dołączy Rejkiawik.

Coraz większą popularnością cieszą się kierunki południowe. Liczba pasażerów latających z Wrocławia do Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Włoch wzrosła w odniesieniu do ubiegłego roku o 42,5 procent. Samoloty do Rzymu wypełnione są w 96 procentach, do Malagi w 95, do Madrytu, Mediolanu i na Maltę w 93 procentach. Na tym tle doskonale wypadają również tegoroczne nowości – loty do Lizbony i na Majorkę. W samolotach lecących w tych kierunkach zajętych było również ponad 90 procent miejsc.

Cały czas dużą popularnością cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Do Londynu średnio zajętych jest 93 procent miejsc, podobnie do Bristolu i do Glasgow. Coraz więcej osób podróżuje również do Irlandii. Samoloty lecące do Dublina i Cork były w ubiegłym miesiącu wypełnione średnio w 94 procentach. Znacznie zwiększyło się również zainteresowanie lotami do Skandynawii – szczególnie do Oslo i Sztokholmu – o blisko 29 procent. W sumie liczba podróżnych korzystających z tanich połączeń lotniczych wzrosła, w stosunku do kwietnia ubiegłego roku, o 19,4 procent.

Dzięki tanim połączeniom na lotnisko im. Chopina w Warszawie, obsługiwanym przez Ryanair, znacznie wzrosła liczba pasażerów na trasach krajowych. W kwietniu było ponad 19 procent więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. W tym przypadku z usług naszego lotniska skorzystało prawie 48,5 tys. pasażerów.

W kwietniu aż o prawie 348 procent wzrosła liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Było to spowodowane wcześniejszym niż zwykle uruchomieniem tych połączeń, co z kolei wiązało się z długim weekendem majowym. W ofercie biur podróży znalazły się m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja – i to z dwa razy większą liczbą kierunków niż rok temu w tym samym okresie (Rodos, Zakinthos, Korfu, Heraklion i Kreta). W maju dołączy do nich dodatkowo Hiszpania (Majorka). Dużą popularnością cieszą się również tegoroczne nowości: albańska Tirana i grecka Kefalonia. Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sisi wygrywa wybory prezydenckie w Egipcie

Tak jak przewidywano, wstępne wyniki pierwszej tury wyborów wskazują na dużą przewagę obecnie urzędującego ...

Światowa Organizacja Turystyki wesprze grecką branżę turystyczną

W Grecji powstanie centrum Światowej Organizacji Turystyki. Jego celem będzie wspieranie kraju w reformowaniu ...

W Czarnej Górze staną dwa nowe hotele

Apartamenty, centrum handlowe, spa, restauracje, basen i sale konferencyjne znajdą się w dwóch obiektach, ...

Warszawska Organizacja Turystyczna ma nowe logo

Logotyp w formie litery W i wpisanego w nią symbolu rzeki ma podkreślać związek ...

Ryanair zawiezie wrocławian na Korfu

Loty na trasie z Wrocławia na Korfu irlandzki przewoźnik realizował będzie w sezonie letnim, ...

Traveldata: Wizz Air i Ryanair mogą wyjść z kryzysu wzmocnione

Wizz Air i Ryanair, są w obecnym kryzysie w najlepszej sytuacji finansowej na rynku ...