Rośnie ruch na wrocławskim lotnisku

Pixabay

Wynik ponad 177 tysięcy obsłużonych pasażerów przyniósł luty wrocławskiemu lotnisku. To o 16,6 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej

– Dynamicznie rośnie zainteresowanie pasażerów lotami krajowym. Skorzystało z nich prawie 43 tysiące ludzi. Oznacza to wzrost o 34,5 procent – mówi cytowany w komunikacie prasowym Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. Dodaje, że o 81 procent więcej pasażerów zdecydowało się w tym czasie na podróż tanimi liniami do Warszawy.

W lutym tego roku o 12 procent więcej ludzi skorzystało też z tanich połączeń międzynarodowych, realizowanych przez linie Ryanair i Wizz Air. Zdaniem portu to w największej mierze zasługa nowych kierunków – Madrytu, Kijowa, Belfastu, Birmingham, Manchesteru i Newcastle oraz Malty, która została w rozkładzie na zimę.

– Poza tradycyjnie popularnymi kierunkami na Wyspy Brytyjskie bardzo duże wypełnienie zanotowały samoloty lecące na południe Europy oraz na Wyspy Kanaryjskie – mówi Jarosław Sztucki. – Rekordowo wyglądało zainteresowanie Teneryfą, w przypadku której samoloty wypełnione były aż w 97 procentach oraz Maltą, gdzie zajętych było 93 procent miejsc. Doskonale radziły sobie też Barcelona, Madryt i Rzym z wypełnieniem przekraczającym 90 procent – dodaje. Znacznie zwiększyło się również zainteresowanie lotami do Skandynawii – szczególnie do Oslo (wzrost o 15,5 procent) i Sztokholmu (o 13,7 procent).

Wzrost zanotowali również tradycyjni przewoźnicy: w lutym przewieźli ponad 26,5 tysiąca pasażerów, czyli o 9,8 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu – wzrost na tej trasie sięgnął 66 procent (porównując rok do roku). O 10,1 procent zwiększyło się też zainteresowanie lotami z Wrocławia do Frankfurtu.

O 33 procent wzrosła też liczba pasażerów korzystających z lotów czarterowych. Obecnie z Wrocławia latają czartery na Fuerteventurę, Lanzarote, do Marsa Alam i do Hurghady.

Na wiosnę siatki tanich lotów z wrocławskiego lotniska rozszerzy się m.in. o Lizbonę, Majorkę, Rejkiawik i Lwów. Natomiast jesienią do rozkładu lotów niskokosztowych włączone zostaną: Palermo, Neapol, Tel Awiw, Bruksela, Gdańsk, Leeds Bradford, Edynburg i Oslo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trzy duże pożary w Grecji

Trzeci dzień z rzędu greccy strażacy próbują ugasić trzy duże pożary. Przeszkadza im wiatr. ...

Rekordowe półrocze wrocławskiego lotniska

Od stycznia do końca czerwca Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 1,6 miliona pasażerów – ...

Stena Line: Nowy statek z Gdyni do Karlskrony

Stena Line doda we wrześniu na trasę z Gdyni do Karlskrony czwarty prom. Nowa ...

MSZ ostrzega przed wyjazdem do Jerozolimy

Czerwone, trzeciego stopnia w czterostopniowej skali, jest ostrzeżenie, jakie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało w ...

Związkowcy z Lufthansy mogą strajkować

Sąd pracy we Frankfurcie nad Menem oddalił wniosek kierownictwa Lufthansy o zakazanie strajku w ...

„Weekend za pół ceny” – samoloty, pociągi i autobusy też ze zniżką

757 hoteli, restauracji, muzeów, obiektów sportowych i atrakcji turystycznych będzie na początku października dostępnych ...