Wrocław: Pół miliona podróżnych od początku roku

Prawie 200 tysięcy, czyli o 17,6 procent pasażerów więcej, skorzystało - porównując rok do roku - w marcu z usług Portu Lotniczego Wrocław

Publikacja: 06.04.2017 08:41

Wrocław: Pół miliona podróżnych od początku roku

Foto: Materiały prasowe

W marcu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych i niskokosztowych. Sukces odniosły także połączenia czarterowe. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 197,5 tysiąca ludzi. To o około 30 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.

Popularne Południe

Tegoroczny marzec przyniósł wyraźny wzrost popularności tanich lotów międzynarodowych. Z połączeń realizowanych przez linie Ryanair i Wizz Air skorzystało w tym czasie o 13 procent pasażerów więcej niż tym samym okresie rok wcześniej.

- U progu wiosny większe zainteresowanie widać było w przypadku połączeń do krajów południowych, m.in. Hiszpanii i Włoch – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław, cytowany w komunikacie prasowym. – Liczba pasażerów na tych kierunkach wzrosła o 33,4 procent, głównie dzięki temu, że w zimowym rozkładzie lotów pojawiły się połączenia do Madrytu i na Maltę - dodaje.

Wzrost popularności kierunków południowych jest widoczny również w rekordowych wypełnieniach samolotów, szczególnie w przypadku lotów na Teneryfę (95 procent), do Madrytu (94 procent), Malagi (94,6 procent), do Barcelony (93,2 procent) i na Maltę (90,7 procent). W marcu więcej pasażerów podróżowało również do Wielkiej Brytanii. Tutaj wypełnienie samolotów wynosiło średnio ponad 90 procent.

Tanimi liniami do stolicy, sieciowymi do Düsseldorfu

- Cały czas rośnie także popularność lotów krajowych - mówi Sztucki. - W ubiegłym miesiącu skorzystało z nich ponad 48 tys. pasażerów, czyli więcej o prawie 12 tysięcy osób - dodaje.

Oznacza to wzrost o 32,6 procent. O 77 procent więcej pasażerów zdecydowało się na podróż tanimi liniami do Warszawy. Wpłynęła na to duża liczba lotów do stolicy oferowanych przez linie Ryanair, dogodne godziny połączeń oraz fakt, że portem docelowym jest Lotnisko Chopina, które podróżni zdecydowanie preferują. W marcu więcej pasażerów skorzystało również z sieciowych połączeń międzynarodowych do największych europejskich hubów przesiadkowych. W tym okresie podróżnych było prawie 31 tysięcy, czyli o ponad 13,3 procent więcej niż rok temu. Rekordowym zainteresowaniem cieszyły się loty do Düsseldorfu, gdzie wzrost sięgnął 54,5 procent w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Dużo większą popularnością cieszyło się również połączenie z Frankfurtem. Tu liczba pasażerów wzrosła o 17,8 procent.

Dobry kwartał

Marcowy duży wzrost we wszystkich segmentach połączeń jest zwieńczeniem udanego pierwszego kwartału na wrocławskim lotnisku. W tym czasie z jego usług skorzystało ponad pół miliona pasażerów, co oznacza, że było ich o 18,5 procent więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku o 35,1 procent wzrosła liczba pasażerów podróżujących na liniach krajowych. Natomiast o 9,2 procent więcej ludzi korzystało z sieciowych lotów do największych europejskich hubów przesiadkowych. Liczba podróżnych korzystających z zagranicznych połączeń niskokosztowych wzrosła o 14,3 procent. Podczas całego kwartału o 67,8 procent zwiększyła się popularność lotów czarterowych.

- W najbliższym czasie prognozujemy dalszy wzrost liczby pasażerów korzystających z usług naszego lotniska – uważa Sztucki. – Z pewnością wpłynie na to rekordowa letnia siatka połączeń, w której do wyboru jest blisko 70 kierunków. Wśród nich znalazły się interesujące nowości m.in. Lizbona, Majorka, Lwów, Rejkiawik i Tel Awiw - przypomina.

W marcu więcej osób podróżowało zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych – sieciowych i niskokosztowych. Sukces odniosły także połączenia czarterowe. W sumie z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 197,5 tysiąca ludzi. To o około 30 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.

Popularne Południe

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?