Linia lotnicza Nextjet ogłosiła bankructwo

Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na trudności finansowe spółki. Linia jednak była w stanie działać

Publikacja: 18.05.2018 09:05

https://www.facebook.com/NextJet/

https://www.facebook.com/NextJet/

Foto: ROL

Nextjet to szwedzka regionalna linia lotnicza stworzona w 2002 roku, która ogłosiła zakończenie swojej działalności w dniu 16 maja 2018 roku.

Wszystkie rejsy zostały odwołane. Obsługa klienta jest zamknięta, a pasażerowie posiadający bilety na przyszłe loty powinni skontaktować się z biurem podróży lub dostawcą karty kredytowej w celu złożenia wniosku o zwrot kosztów - podaje portal thelocal.se

- To rzecz godna ubolewania, że ??zarząd zmuszony jest do podjęcia tej decyzji, szczególnie w przypadku naszych pasażerów, którzy są bezpośrednio dotknięci problemem - mówi w oświadczeniu dyrektor generalny Nextjet, Magnus Ivarsson.

- Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby znaleźć rozwiązanie, ale niestety nie udało się. Zostanie wyznaczony likwidator, który zdecyduje o przyszłości firmy - dodaje.

Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na trudności finansowe spółki. Linia jednak była w stanie działać na mocy tymczasowego zezwolenia, a w październiku Administracja Transportu zatwierdziła nową licencję dla Nextjet - podaje portal Aerotime.aero.

Koszty finansowe kilku tras zostały wsparte przez Szwedzką Administrację Transportową. Według lokalnych mediów SVT, Nextjet ma dług w wysokości około 1,4 miliona euro (14 milionów koron szwedzkich).

Nextjet działał głównie na północy Szwecji, z sześcioma połączeniami w kierunku Finlandii, jednym w kierunku Norwegii i jednym w stronę Łotwy.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Lotniska
Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy