Paryski Disneyland otwarty od połowy lipca

Fot. materiały prasowe

15 lipca, po przerwie wymuszonej przez pandemię, rozpocznie się stopniowe otwieranie parku rozrywki Walta Disneya w Paryżu.

Zaczną działać oba parki tematyczne – Disneyland Park i Walt Disney Studios, a także wioska Disney Village, hotel Disney’s Newport Bay Club, sklepy i punkty gastronomiczne – ogłosił Disney w komunikacie prasowym. Stopniowo otwierać się będą także inne hotele, w tym Disney’s Hotel Cheyenne (20 lipca), Disney’s Hotel Santa Fe (3 sierpnia) i Disneyland Hotel (7 września). Hotele Disney’s Sequoia Lodge i Disney’s Davy Crockett Ranch latem pozostaną zamknięte.

– Otwarcie Disneylandu, który jest jednym z czołowych pracodawców we Francji i jedną z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Europie, to ważny krok w kierunku ożywienia branży turystycznej i rekreacyjnej we Francji – mówi, cytowana w komunikacie, dyrektor związku zawodowego i związku pracodawców Syndicat National des Espaces de Loisirs, d’Attractions et Culturels (SNELAC), zrzeszającego między innymi parki rozrywki, muzea i prywatne zamki.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus w paryskim Disneylandzie

Park działał będzie w reżimie sanitarnym, co oznacza, że liczba zwiedzających zostanie ograniczona (zgodnie z wytycznymi władz francuskich odnośnie dystansu fizycznego), nie będą też na razie dostępne place zabaw i atrakcje przyciągające wielu widzów, takie jak parada Disney Stars on Parade czy wieczorne widowisko Disney Illuminations. Pracownicy parku i goście w wieku powyżej 11 lat będą musieli nosić maseczki.

Turyści, którzy kupili bilety niedatowane, będą musieli obowiązkowo zarezerwować termin wizyty w nowym systemie rezerwacyjnym, który ruszy na początku lipca. Bilety kupować można na stronie internetowej parku, poprzez call center lub w biurach podróży, kasy biletowe pozostaną na razie zamknięte. Do siedmiu dni przed datą przyjazdu można bezpłatnie anulować lub zmienić pakiet zawierający nocleg w hotelu Disneya.

Aktualne informacje na temat warunków wizyty w parku pojawiać się będą na stronie www.disneylandparis.com.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy poszkodowani w wypadku w Egipcie w stanie stabilnym

Stan trzech polskich turystów poszkodowanych w Egipcie jest stabilny – informuje rzecznik Ministerstwa Spraw ...

Krzysztof Celuch odchodzi z Poland Convention Bureau

Po niespełna ośmiu latach kierowania Poland Convention Bureau Krzysztof Celuch rozstaje się z tą ...

Maxy nie wrócą na lato

Nasi klienci polecą boeingami 737 Max dopiero pod koniec lata, a nie na początku ...

Na Cypr tylko z przepustką Cyprus Flight Pass

Wszyscy turyści udający się na Cypr muszą wypełnić deklarację Cyprus Flight Pass, a ci ...

LOT planuje wakacyjne rejsy z Budapesztu

LOT doda do siatki swoich połączeń z Budapesztu wakacyjne loty do Dubrownika i Warny ...

Szwajcaria na celowniku terrorystów

W Szwajcarii „zagrożenie zamachem terrorystycznym utrzymuje się na podwyższonym poziomie” – podaje tamtejszy wywiad ...