Paryski Disneyland otwarty od połowy lipca

Fot. materiały prasowe

15 lipca, po przerwie wymuszonej przez pandemię, rozpocznie się stopniowe otwieranie parku rozrywki Walta Disneya w Paryżu.

Zaczną działać oba parki tematyczne – Disneyland Park i Walt Disney Studios, a także wioska Disney Village, hotel Disney’s Newport Bay Club, sklepy i punkty gastronomiczne – ogłosił Disney w komunikacie prasowym. Stopniowo otwierać się będą także inne hotele, w tym Disney’s Hotel Cheyenne (20 lipca), Disney’s Hotel Santa Fe (3 sierpnia) i Disneyland Hotel (7 września). Hotele Disney’s Sequoia Lodge i Disney’s Davy Crockett Ranch latem pozostaną zamknięte.

– Otwarcie Disneylandu, który jest jednym z czołowych pracodawców we Francji i jedną z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Europie, to ważny krok w kierunku ożywienia branży turystycznej i rekreacyjnej we Francji – mówi, cytowana w komunikacie, dyrektor związku zawodowego i związku pracodawców Syndicat National des Espaces de Loisirs, d’Attractions et Culturels (SNELAC), zrzeszającego między innymi parki rozrywki, muzea i prywatne zamki.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus w paryskim Disneylandzie

Park działał będzie w reżimie sanitarnym, co oznacza, że liczba zwiedzających zostanie ograniczona (zgodnie z wytycznymi władz francuskich odnośnie dystansu fizycznego), nie będą też na razie dostępne place zabaw i atrakcje przyciągające wielu widzów, takie jak parada Disney Stars on Parade czy wieczorne widowisko Disney Illuminations. Pracownicy parku i goście w wieku powyżej 11 lat będą musieli nosić maseczki.

Turyści, którzy kupili bilety niedatowane, będą musieli obowiązkowo zarezerwować termin wizyty w nowym systemie rezerwacyjnym, który ruszy na początku lipca. Bilety kupować można na stronie internetowej parku, poprzez call center lub w biurach podróży, kasy biletowe pozostaną na razie zamknięte. Do siedmiu dni przed datą przyjazdu można bezpłatnie anulować lub zmienić pakiet zawierający nocleg w hotelu Disneya.

Aktualne informacje na temat warunków wizyty w parku pojawiać się będą na stronie www.disneylandparis.com.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mouzenidis sięga poza Grecję

Gruzja, Cypr i Bułgaria to trzy nowe kierunki w ofercie biura podróży Mouzenidis Travel. ...

Rosyjskie biura podróży: Promocja Polski kuleje

Zdaniem rosyjskich touroperatorów powodem, dla którego tak niewielu turystów z Rosji obiera Polskę za ...

Biuro podróży ETI zaczyna z trzyosobową załogą

Aleksandra Kusto i Piotr Jedlicki tworzą, obok dyrektora Kamila Kuraka, zespół startującego w Polsce ...

PKP przygotowane do świątecznych wyjazdów

W najbliższych dniach pasażerowie PKP mogą spodziewać się dłuższych składów wagonów i częstszych kursów ...

Drożeją wakacje w Barcelonie

Rząd Kataloński podniósł regionalny podatek turystyczny. Od 1 kwietnia turyści płacą w Barcelonie trzy ...

Zielonogórskie lotnisko ze 176 procentami wzrostu

Lotnisko w Zielonej Górze odprawiło w listopadzie 2180 pasażerów, czyli o 176 procent więcej ...