Kos skorzysta jeszcze z niższego VAT-u

Filip Frydrykiewicz

VAT na Kos, Lesbos, Chios, Samos i Leros nadal będzie o 30 procent mniejszy niż w pozostałej części Grecji – zdecydował minister finansów tego kraju

Jak informuje portal Greek Travel Pages, minister finansów Grecji Euclid Tsakalotos podpisał decyzję o przedłużeniu na kolejne pół roku obowiązywania obniżonego o 30 procent VAT-u dla Kos, Lesbos, Chios, Samos i Leros. Chodzi o wyspy, które najmocniej ucierpiały w wyniku napływu uchodźców.

Christiana Kalagirou, gubernator okręgu Północnego Morza Egejskiego, komentując tę decyzję, powiedziała, że niższy VAT nie jest przywilejem, ale podstawowym warunkiem gwarantującym przetrwanie i dalszy rozwój regionu. Dodała, że nieustająco dąży do wprowadzenia na stałe zredukowanej stawki podatku od wartości dodanej.

Początkowo mniejszy VAT dla 27 wysp Północnego Morza Egejskiego zniesiono 1 stycznia 2018 roku. Kos, Lesbos, Chios, Samos i Leros zostały wyłączone spod tego rozporządzenia z terminem obowiązywania decyzji początkowo do 30 czerwca, a następnie do 31 grudnia 2018 roku. Pozostałe wyspy musiały podnieść stawki z 5, 9 i 17 procent do 6, 13 i 24 procent na podstawowe środki spożywcze, lekarstwa, pobyty hotelowe, książki i prasę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecka branża turystyczna w Brukseli przeciw podatkom

O gospodarczym znaczeniu turystyki dla Grecji i o problemach, które ograniczają rozwój tego sektora ...

W legginsach nie wejdziesz do samolotu United Airlines

Linie lotnicze United Airlines bronią decyzji swojego pracownika, który nie wpuścił dwóch dziewcząt na ...

Grecja cierpi przez turystów

Góry śmieci, korki na ulicach, brak miejsc do parkowania i problemy z wodą w ...

W majówkę rusza Muzeum Magicznego Realizmu

Muzeum Magicznego Realizmu w Wiśle otworzy swoje podwoje 1 maja. Zobaczyć w nim będzie ...

Airbnb ugiął się pod presją Komisji Europejskiej

Amerykański serwis pośredniczący w wynajmowaniu kwater turystom zobowiązał się do spełnienia europejskich zasad ochrony ...

Mniej pasażerów na lotnisku Zaventem

O 1,7 mln mniej pasażerów – porównując rok do roku – przyjął w 2016 ...