Od 18 kwietnia 2022 roku Cypr nie wymaga już od przekraczających jego granice wypełniania formularzy lokalizacyjnych (CFP). Co więcej - znosi kategoryzowanie krajów według sytuacji epidemicznej i większość ograniczeń antycovidowych związanych z odbywaniem podróży.

Czytaj więcej

Chorwacja znosi obostrzenia wjazdowe. Unijny certyfikat już niepotrzebny

"Korzystając z okazji, chcielibyśmy, wszyscy na Cyprze, podziękować naszym wiernym gościom za uczynienie Cypru jednym z najpopularniejszych europejskich kierunków wakacyjnych w 2021 roku. Ogromnie cieszymy się, że podróż na naszą wyspę będzie teraz jeszcze bardziej bezproblemowa i czekamy, aby móc Państwa ponownie powitać w tym roku!" - czytamy w komunikacie polskiego biura organizacji odpowiedzialnej z promocję turystyki Cypru, VisitCyprus.

Warunki wjazdu do Republiki Cypryjskiej (wyciąg)

Zaszczepieni lub ozdrowieńcy, niezależnie od narodowości, będą mogli podróżować na Cypr z dowolnego kraju wylotu, bez obowiązku poddania się badaniu laboratoryjnemu, pod warunkiem, że spełniają jeden z warunków:

- mają cyfrowe europejskie lub równoważne świadectwo szczepienia lub odzyskania zdrowia po covidzie.

- mają ważne świadectwo szczepienia wydane przez właściwe władze dowolnego państwa trzeciego.

Pasażerowie w wieku 18 lat i starsi powinni dostać również trzecią dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, tak zwaną przypominającą, w wypadku szczepionki dwudawkowej lub drugą dawkę w wypadku szczepionki jednodawkowej.

Pasażerowie w wieku poniżej 18 lat: do celów podróży uznaje się, że pasażer ukończył program szczepień, jeśli otrzymał drugą dawkę w przypadku szczepionki dwudawkowej lub jedną dawkę w przypadku szczepionka jednodawkowa, pod warunkiem, że nie upłynęła odpowiednio druga lub pierwsza dawka.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Pasażerowie, którzy nie zostali zaszczepieni lub nie maja ważnego świadectwa szczepienia lub ozdrowienia mogą podróżować do Republiki Cypryjskiej i wjeżdżać do niej z dowolnego kraju wylotu, jeśli mają negatywny wynik test molekularnego (RT-PCR) na koronawirusa, zrobionego 72 godziny przed odlotem lub antygenowego zrobionego nie dawniej niż 24 godziny przed odlotem.

Osoby poniżej 12 roku życia nie są zobowiązane do przedstawienia testu.

Autotesty od pasażerów, którzy nie posiadają ważnego zaświadczenia o szczepieniu lub rekonwalescencji nie są honorowane.

Na miejscu podróżni mogą być poddani wyrywkowej kontroli w postaci przeprowadzenia testu. Jeśli odmówią, trafią na 10 dni do kwarantanny.