Dwie nowości egzotyczne Rainbowa - klienci polecą do Wenezueli i na Filipiny

Biuro podróży Rainbow rozpoczyna dzisiaj sprzedaż dwóch nowych kierunków - regionu Bohol na Filipinach i wyspy Margarita w Wenezueli. Zapowiada, że za tydzień ruszy ze sprzedażą całej oferty egzotycznej na sezon zimowy 2023/2024.

Publikacja: 22.02.2023 08:52

Karaibskie plaże to atut Margarity

Karaibskie plaże to atut Margarity

Foto: Rainbow

Na Margaritę loty będą się odbywać dreamlinerem LOT-u z 294 miejscami dla pasażerów. Pierwszy rejs z Warszawy do Wenezueli touroperator zaplanował na sobotę, 18 listopada. Lot potrwa 11 godzin.

Jak mówi prezes Rainbowa Grzegorz Baszczyński, Margarita to karaibska wyspa ze wszystkimi atutami tego regionu, znanymi klientom Rainbowa z Kuby i Dominikany. – Plaże z białym piaskiem, palmami i turkusową wodą i łagodnym zejściem do morza – zachwala.

Touroperator oferuje na miejscu do wyboru 15 hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych i dodatkowo dwa na mniejszej wyspie Coche, leżącej pomiędzy stałym lądem a Margaritą. – Większość z nich stoi nad brzegiem oceanu. Są przy tym dobrze utrzymane, a ich jakość nie odbiega od jakości podobnych obiektów w regionie. To hotele lokalnych sieci Sunsol, Paradise i Hesperia. Najwięcej korzystają z nich turyści z krajów Ameryki Południowej, poszukujący karaibskich klimatów – wyjaśnia Baszczyński. - W ostatnich latach bardzo poprawiło się bezpieczeństwo w Wenezueli, a szczególnie na tej typowo turystycznej wyspie, jaką jest Margarita – dodaje.

Turyści, którzy wybiorą wypoczynek na miejscu, będą mogli skorzystać z wycieczek fakultatywnych, ale touroperator liczy też na klientów wycieczek objazdowych, dla których Margarita będzie miejscem startu. Rainbow przygotował - a częściowo zamierza też wznowić, zawieszone kilka lat temu - sześć programów zwiedzania z popularną dawniej trasą pod nazwą „Wenezuela – karaibska księżniczka Ameryki” na czele.

Lasy Amazonii, słynne wodospady, noclegi w dżungli w domkach na palach, wypatrywanie tukanów – to tylko niektóre atrakcje tych wypraw – zapewnia prezes.

Jego zdaniem Margarita powinna zainteresować koneserów, doświadczonych turystów, którzy byli już w innych krajach regionu, jak Kuba, Dominikana czy Meksyk. Ale też mogą się na Wenezuelę zdecydować klienci, którzy nie mieli jeszcze doświadczeń z egzotycznymi kierunkami. Przyciągną ich niskie ceny. – Margarita ma szansę stać się nową Dominikaną, czyli kierunkiem ze znakomitą bazą hotelową z all inclusive, w bardzo dobrej cenie. Koszt wyjazdu to pięć, sześć tysięcy złotych. Dlaczego tak mało? Mamy umowę z Ministerstwem Turystyki Wenezueli, dzięki której uzyskaliśmy dopłaty do kosztów paliwa lotniczego, a także różne zniżki – zdradza Baszczyński.

W Wenezueli można podziwiać najwyższy wodospad świata, Salto Alto, ma ponad 979 metrów wysokości

W Wenezueli można podziwiać najwyższy wodospad świata, Salto Alto, ma ponad 979 metrów wysokości

Rainbow

Druga nowość to Filipiny – „ponad 7000 wysp rozsianych na Oceanie Spokojnym” - będzie realizowana w oparciu o rejsy regularnych linii lotniczych (Emirates przez Dubaj). – Nie brakuje tu fascynującej egzotycznej przyrody, ukrytych wśród kameralnych zatoczek plaż, dziewiczych wodospadów, ale też nieprzeciętnej architektury i znakomitej kuchni – przekonuje członek zarządu biura podróży, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing Maciej Szczechura. – Pośród tych wysp, na szczególne wyróżnienie zasługuje Cebu, wyspa, na którą od listopada Rainbow będzie latać co tydzień z Warszawy na 11-dniowe pobyty. Klienci spędzą wyjątkowe chwile na pobliskiej wyspie Bohol i na nieco mniej znanej, ale słynącej z niebywałych plaż wysepce Panglao.

Jest tam dziewięć hoteli o standardzie czterech i pięciu gwiazdek, z których osiem zlokalizowanych jest przy samej plaży. Ceny wyjazdów zaczynają się od 8429 złotych. W kosztach zakwaterowania są wliczone śniadania, ale w części obiektów klienci mogą dopłacić do all inclusive.

- Panglao i Bohol to idealne miejsce do wypoczynku dla wielbicieli aktywnego spędzania czasu i dla par – zapewnia Szczechura. – Mamy też kilka programów wycieczek objazdowych, obejmujących program „light” po Bohol ze słynnymi Czekoladowymi Wzgórzami, ale też dalsze miejsca, jak Manilę, wulkan Taal, czy oferujące spływ podziemną rzeką.

- Wenezuela to jedno z najbardziej niesamowitych i pięknych miejsc, jakie miałem okazję odwiedzić – mówi Szczechura. – Ale zdajemy sobie sprawę, że wymaga dopiero popularyzacji. Dlatego zaczynamy sprzedaż kierunku z tygodniowym wyprzedzeniem wobec pozostałej części oferty na zimę 2023/2024. Z pewnością przy każdej okazji będziemy oba nowe kierunki promować – podkreśla.

Wenezuela, wyspa Margarita

Wenezuela, wyspa Margarita

Rainbow

Jak informuje touroperator, na wczesnym etapie sprzedaży oferuje ubezpieczenie od rezygnacji w obniżonej cenie od 49 złotych za osobę, parking przy lotnisku za złotówkę, przyspieszoną odprawę „komfort” za 49 złotych, czy możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji bez podania przyczyny do 30 dni przed wyjazdem w preferencyjnej cenie. Zaliczka to 10 procent kosztu wyjazdu.

Margarita to kolejny kierunek egzotyczny, do którego Rainbow będzie latał dreamliner wynajętym od LOT-u. Pozostałe to Kuba, Meksyk, Tajlandia (Bangkok i Phuket), Dominikana, Wietnam (Phu Quoc) i Zanzibar.

Zdaniem prezesa Grzegorza Baszczyńskiego ceny wyjazdów do dalekich krajów spadły ostatnio - od kilku do kilkunastu procent. Ustępują bowiem przyczyny, dla których wcześniej organizatorzy wyjazdów je podnosili - z jednej strony umocnił się kurs złotego do dolara, a z drugiej, spadły ceny paliwa lotniczego. - W ostatnich miesiącach cena tony paliwa spadła z 1200-1300 dolarów do około 1000 dolarów. Świat po prostu poradził sobie z początkowym wzrostem kosztów ropy naftowej, jaki był reakcją na wybuch wojny w Ukrainie. Organizatorów turystyki to bardzo cieszy, mogą bowiem zaoferować taniej wyjazdy. A przecież o to nam zawsze chodziło, żeby podróżowanie było jak najbardziej dostępne - deklaruje.

Na Margaritę loty będą się odbywać dreamlinerem LOT-u z 294 miejscami dla pasażerów. Pierwszy rejs z Warszawy do Wenezueli touroperator zaplanował na sobotę, 18 listopada. Lot potrwa 11 godzin.

Jak mówi prezes Rainbowa Grzegorz Baszczyński, Margarita to karaibska wyspa ze wszystkimi atutami tego regionu, znanymi klientom Rainbowa z Kuby i Dominikany. – Plaże z białym piaskiem, palmami i turkusową wodą i łagodnym zejściem do morza – zachwala.

Pozostało 92% artykułu
Biura Podróży
Anex dziękuje agentom turystycznym i mobilizuje ich do dalszej współpracy
Biura Podróży
Ceny wakacji w biurach podróży w lekkim odwrocie. Najmocniej zanurkował Egipt
Biura Podróży
Coral Travel Poland: W tym roku zabierzemy do Turcji pół miliona turystów
Biura Podróży
TUI sprzedaje już wyjazdy na lato 2025 roku. Pierwszy raz tak wcześnie
Biura Podróży
Koniec tańszych wakacji? W ostatnim tygodniu ważna zmiana w biurach podróży
Biura Podróży
TUI podsumował sprzedaż wakacji – 60 procent miejsc już zarezerwowanych