Itaka tańczy i śpiewa na karnawale w Las Palmas na Gran Canarii

- Karnawał na Gran Canarii to wydarzenie roku, a Wielka Parada w Las Palmas jest jego wspaniałą kulminacją - mówi wiceprezes biura podróży Itaka Piotr Henicz. W tym roku do świętujących tłumów dołączyła duża grupa pracowników Itaki.

Publikacja: 06.03.2023 16:28

Itakę na karnawale reprezentowała specjalnie przygotowana platforma z muzyką i tańczącymi uczesntika

Itakę na karnawale reprezentowała specjalnie przygotowana platforma z muzyką i tańczącymi uczesntikami zaproszonymi przez touroperatora

Foto: Itaka

Itaka wysyła rokrocznie najwięcej, z wszystkich polskich biur podróży, turystów na Wyspy Kanaryjskie, w tym na Gran Canarię. Firma jest szczególnie związana z tym kierunkiem, ponieważ pierwsza na polskim rynku uruchamiała czartery na Kanary, a kilka lat temu założyła swoje pierwsze zagraniczne biuro incomingowe.

Karnawał w Las Palmas ma długą i barwną tradycję, biorą w nim udział mieszkańcy i turyści. W tym roku specjalnie na to wydarzenie przyjechało około 200 tysięcy gości z całego świata.

Uliczne parady i koncerty trwają kilka dni, a ich kulminacją jest przejazd około 200 udekorowanych platform wiozących radosnych i roztańczonych uczestników karnawału w oryginalnych przebraniach. Towarzyszy im muzyka z głośników i muzyka grana przez lokalne orkiestry.

W tym roku jedną z takich platform podróżowali podczas sobotniej parady goście zaproszeni na kanaryjski karnawał przez zarząd Itaka Holdings. W grupie 70 osób znaleźli się przedstawiciele zarządów firm Itaki z Turcji, Grecji, Czech, Litwy, Hiszpanii i Węgier, kontraktorzy i kontrahenci z całego świata, a także reprezentanci kluczowych działów touroperatora z Polski.

- Każdy z nas słyszał o tej wyjątkowej imprezie, ale mało kto miał okazję ją zobaczyć, nie mówiąc już o samym udziale w niej. Dlatego postanowiliśmy to nadrobić, łącząc zabawę z integracją - opowiada Piotr Henicz. - Wszyscy się świetnie bawili, impreza zaczęła się wieczorem i trwała do samego rana.

Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek
Biura Podróży
Piotr Henicz, Itaka: Jesteśmy bliscy zakończenia współpracy z Wakacje.pl
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Nekera sprzedaje już zimę 2024/2025. Sezon narciarski otworzy w Dolomitach