Itaka zabierze na wakacje w Turcji klientów z Mazur

Itaka ogłosiła uruchomienie połączenia czarterowego z lotniska Olsztyn-Mazury do tureckiej Antalyi. Pierwszy samolot odleci 21 czerwca i będzie latał w każdą środę do 20 września.

Publikacja: 04.05.2023 16:38

Samolot wynajety przez Itakę będzie odlatywał w każdą środę

Samolot wynajety przez Itakę będzie odlatywał w każdą środę

Foto: Aleksander Kramarz

Podróż do Antalyi będzie trwała około 3 godzin, boeingi 737 zabiorą na pokład do 189 pasażerów.

- Nawiązanie współpracy z Itaką, liderem branży turystycznej, to nowy rozdział w historii lotniska Olsztyn-Mazury – mówi, cytowany w komunikacie lotniska, marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Brzezin. - Cieszę się, że dostrzeżono potencjał naszego regionu, nie tylko jako destynacji przyciągającej turystów, ale również jako ważnego rynku dla biur podróży, oferujących wczasy za granicą. Jestem przekonany, że z możliwości zaplanowania wypoczynku w Turcji z wylotem z Szyman skorzysta wielu mieszkańców Warmii i Mazur.

- Rozwój siatki połączeń czarterowych to ważny element naszej działalności, liczę więc, że loty do Antalyi dadzą początek współpracy z Itaką, która zaowocuje nowymi wakacyjnymi kierunkami prosto z Mazur w kolejnych sezonach – dodaje prezes spółki Warmia i Mazury, operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach, Wiktor Wójcik.

- Rozpoczynamy naszą współpracę z Szymanami mocnym wejściem, naszym hitem, jakim jest Antalya na słynnej Riwierze Tureckiej – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaki. - To bestseller sezonu lato 2023, turyści, którzy myślą o wakacjach w Turcji i wybiorą wylot z Olsztyna, mają więc gwarancję, że naszą ofertę przygotowali eksperci w swojej dziedzinie i że będą mieli komfort podróży, rozpoczynającej się w dogodnie położonym dla nich porcie. Liczymy na wspólny sukces, który będzie podstawą do współpracy z lotniskiem Olsztyn-Mazury i poszerzenia dostępności naszego produktu o kolejny, atrakcyjny port wylotowy.

W ramach promocji klienci Itaki będą mogli zostawić na czas podróży zagranicznej samochody na parkingu położonym bezpośrednio przy terminalu lotniska. Nie muszą rezerwować wcześniej miejsc.

Jak mówił podczas niedawnego Spotkania Liderów Turystyki, konferencji organizowanej przez serwis Turystyka.rp.pl, Piotr Henicz, Itaka w tym roku obsłuży około 200 tysięcy klientów, planujących odpocząć w Turcji.

Czarter Itaki będzie pierwszym czarterowym połączeniem w Szymanach po pandemii i jedynym w tym sezonie letnim. Z Szyman latają jeszcze na regularnych trasach Ryanair, Wizz Air i LOT. Obsługują trasy do Londynu Luton i Londynu Stansted, a także do Dortmundu, Krakowa i Wrocławia.

Biura Podróży
Z Eximem na Tahiti i Bora Bora – nowość w ofercie touroperatora
Biura Podróży
Spór Itaki z Wakacje.pl: Kiedy integracja systemów rezerwacyjnych?
Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów