Niemcy kupili największe biuro podróży w Czechach

Fot. materiały promocyjne

Czeski touroperator Fischer został częścią DER Touristik. Jak informuje koncern, po tym jak w kwietniu czeski Urząd Antymonopolowy wydał zgodę, transakcję zakupu, rozpoczętą we wrześniu  zeszłego roku, przeprowadzono 4 maja.

Działający od 28 lat Fischer to największe biuro podróży w Czechach. Formalnie włączony został teraz do Exim Holding (należy do niego polski Exim Tours), który z kolei DER Touristik kupił w 2016 roku.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik kupił ośrodek wypoczynkowy na Maderze

Grupę Fischer tworzą touroperatorzy i sieć sprzedaży, na którą składa się 60 salonów. Pod marką Nev-Dama Fischer organizuje wyjazdy zimowe i narciarskie, jako Privileq organizuje podróże luksusowe, a przez portal eTravel sprzedaje imprezy turystyczne.

Firma organizuje wyjazdy do 85 krajów na świecie i 165 kierunków, a w ofercie ma 64 tysiące hoteli. Jej roczny obrót wynosi 6,3 miliarda koron (233 mln euro) i obsługuje 450 tysięcy klientów. Firma ma 58 oddziałów, łącznie w 3 krajach zatrudnia 350 osób.

Grupa DER Touristik jest jednym z największych koncernów turystycznych na świecie. W sumie należy do niej 130 firm, których łączny obrót wyniósł w 2018 roku 6,7 miliarda euro. Dla koncernu pracuje 10,9 tysiąca ludzi w 16 krajach, rocznie obsługuje 9,9 miliona klientów. DER Touristik skupia takie marki jak Dertour, ITS (Niemcy), Kuoni i Helvetic Tours (Szwajcaria), Exim Tours i Kartago Tours in Europie Wschodniej, Apollo w Skandynawii, Kuoni w Wielkiej Brytanii i Francji. Ma też sieć 2,8 tysiąca punktów sprzedaży i prowadzi dystrybucję przez internet. Jest właścicielem 5 marek hoteli, linii lotniczej i agencji lokalnych (61 biur w 26 kierunkach). DER Touristik jest częścią niemieckiej Grupy REWE (głównie supermarkety).

ZOBACZ TAKŻE: DER Touristik przejmuje dwie marki Thomasa Cooka

Ani DER Touristik, ani sprzedająca Fischera firma KKCG Investment z Lucerny nie ujawnili kwoty transakcji. KKCG była właścicielem Grupy Fischer od 2003 roku. – Z pełną świadomością poszukiwaliśmy partnerów w Europie Wschodniej, którzy do nas pasują i którzy aktywnie współtworzą lokalny rynek turystyczny – mówi prezes DER Touristik Group Sören Hartmann, cytowany w komunikacie firmy. – Fischer bez wątpienia do nich należy. Przez ostatnie cztery lata, do wybuchu kryzysu wywołanego przez koronawirus, firma cały czas się rozwijała.

Prezes Eximu Holding Ferid Nasr podkreśla z kolei, że przejęcie jest dobrą wiadomością, nawet w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się branża na całym świecie. Kryzys w końcu minie, a wówczas marki, które odniosły sukces, będą tworzyć biznes turystyczny na nowo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

MSZ Francji: Wciąż jesteśmy turystycznymi debeściakami

Prawie 83 miliony turystów odwiedziły Francję w 2016 roku co, mimo spadku tej liczby ...

Jeszcze więcej Tunezji w TUI

Dobra sprzedaż wyjazdów do Tunezji skłoniła brytyjskie TUI do zwiększenia oferty wyjazdów do tego ...

#LOTdoDomu, czyli próba niezależności

Ponad tydzień temu rząd premiera Morawieckiego zamknął granice Polski, także te z krajami Unii ...

Bez roamingu dwa razy więcej rozmów

Europejczycy chętnie korzystali z pierwszych wakacji bez dodatkowego roamingu – pokazuje badanie „Eurobarometr flash”. ...

Esky: Cel – więcej Ameryki Południowej, USA i Europy

Internetowy agent turystyczny eSky wypracował w 2017 roku prawie 135 milionów złotych przychodów i ...

Berlin nie będzie trzecim hubem Niemiec

W czasie konferencji lotniczej w Berlinie, miasto chciało pozyskać połączenia, dzięki którym stałoby się ...