Czterogwiazdkowy hotel powstanie na warszawskim Powiślu, u zbiegu ul. Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego. Znajdzie się w nim 150 pokojów, sale konferencyjne a na dachu budynku bar w stylu iberyjskim, z którego będzie można podziwiać widok na prawobrzeżną część Warszawy. Gości hotelu dzielić będą zaledwie dwie minuty piechotą od najbliższej stacji metra i 15 minut od centrum miasta.

Obiekt to część Elektrowni Powiśle, wielofunkcyjnego kompleksu z apartamentami, biurami, restauracjami, barami i sklepami, zlokalizowanego tuż obok bulwarów nad Wisłą.

– Jesteśmy zachwyceni planowanym otwarciem naszego pierwszego hotelu w Warszawie – powiedział dziennikarzom Jaime Buxó z Barceló Hotel Group. – Położenie hotelu w pełnej życia dzielnicy Warszawy doskonale wpisuje się w naszą politykę, zgodnie z którą nasze nowe hotele otwieramy w wyjątkowych miejscach na całym świecie.

Matt Lunt, dyrektor w Tristan Capital Partners (inwestor), dodaje że Elektrownia Powiśle szybko stała się miejscem, w którym swoje pierwsze sklepy w Polsce otworzą międzynarodowe firmy, m.in. Urban Outfitters i Weekday. – Ostatni rok był dla Elektrowni Powiśle bardzo udany pod kątem najmu i planowanego na 2020 rok otwarcia. To tu na klientów czeka szeroka oferta handlowo-gastronomiczno-rozrywkowa, w tym pierwszy w Warszawie Beauty Hall, które razem z nowym hotelem Barceló tworzą w Elektrowni Powiśle projekt kompletny – podkreśla, cytowany w komunikacie.

Tristan Capital Partners specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych w całej Europie. Ogólnoeuropejskie fundusze nieruchomości Tristana obejmują obiekty o różnym stopniu ryzyka. Łączna ich wartość przekracza 10 miliardów euro. Tristan zarządza portfelem inwestycyjnym funduszy typu core-plus, takich jak Curzon Capital Partners III, Curzon Capital Partners IV, Curzon Capital Partners 5 LL, i prywatnych funduszy inwestycyjnych European Property Investors, LP, European Property Investors Special Opportunities, LP, European Property Investors Special Opportunities 3, LP i European Property Investors Special Opportunities 4 LP oraz European Property Investors Special Opportunities 5 LP. Siedziba główna Tristana znajduje się w Londynie, a biura w Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Sztokholmie, Frankfurcie, Madrycie i Warszawie.

Deweloper White Star Real Estate to międzynarodowa firma, która zrealizowała ponad 50 projektów komercyjnych (biura, magazyny, centra handlowe) i mieszkaniowych (osiedla jedno- i wielorodzinne). White Star Real Estate jako część White Star Group jest także zarządcą nieruchomości.

Barceló Hotel Group to hiszpańska część Grupy Barceló, która jest jedną z 30 największych sieci hotelowych na świecie. Grupa Barceló obsługuje ponad 250 cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli w 22 krajach na świecie. Działa pod czterema markami: Royal Hideaway Luxury Hotels & Resorts, Barceló Hotels & Resorts, Occidental Hotels & Resorts i Allegro Hotels.