Policja zakończyła operację na jednym z głównych dworców Paryża – Gare du Nord. Koniec kontroli bezpieczeństwa. Dworzec stopniowo wraca do normalnego funkcjonowania – oświadczyła dziś nad ranem rzeczniczka policji.

Władze nie podały jednak innych szczegółów dotyczących charakteru tej operacji. Rzeczniczka paryskiej policji powiedziała agencji Associated Press, że operacja miała na celu „rozwianie obaw” i nie zakończyła się aresztowaniami.

Według dziennika „Le Parisien” policja poszukiwała trzech mężczyzn uznawanych za niebezpiecznych. Około godz. 23 uzbrojeni funkcjonariusze otoczyli dworzec, a następnie ewakuowali znajdujących się na peronach podróżnych. Przeszukali także pociąg TGV, który przyjechał z Valenciennes i w którym mieli znajdować się poszukiwani mężczyźni.

Gare du Nord jest nie tylko jednym z głównych dworców Paryża, ale także jednym z największym na świecie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. Codziennie, jak pisze agencja dpa, korzysta z niego ok. 700 tys. podróżnych. Z tego dworca odjeżdżają m.in. pociągi Eurostaru do Londynu.

W ostatnich latach Francja była celem wielu ataków terrorystycznych. Niedzielnym wyborom prezydenckim towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Głosowanie zabezpieczało ponad 50 tysięcy policjantów.