Podczas konferencji prasowej w Budapeszcie, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych Wizz Aira Diederik Pen oraz reprezentanci Uniwersytetu Technologii i Ekonomii w Budapeszcie (Węgry), Uniwersytetu Nyiregyhaza (Węgry), Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (Polska), Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina (Litwa) oraz Estońskiej Akademii Lotniczej podpisali list intencyjny o współpracy.

Wizz Air zapowiada, że podwoi swoją wielkość do 2025 roku, rozwijając flotę o 100 nowych airbusów. Firma podaje, że stale zatrudnia kolejnych specjalistów w dziedzinie lotnictwa, a współpraca z prestiżowymi instytucjami przyniesie wiele korzyści wszystkim stronom. Projekt umożliwi Wizz Airowi zatrudnianie młodych pracowników z solidnym wykształceniem, a uczelniom pozwali poszerzyć ofertę o atrakcyjne i perspektywiczne szanse rozwoju zawodowego.

– Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z pięcioma uczelniami na Węgrzech, w Polsce, w Estonii i na Litwie, czym chcielibyśmy podkreślić nasze zaangażowanie w rozwój kadry Wizz Aira o najzdolniejszych pracowników. Ten projekt pomoże nam rekrutować najlepszych z najlepszych, a studentom da szansę odkrywania świata Wizz Aira i poznania atrakcyjnych możliwości rozwoju zawodowego i programów szkoleniowych przeznaczonych dla pilotów – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Diederik Pen z Wizz Aira.