Dzięki nowemu samolotowi, obsługującemu połączenia do  Tel Awiwu, Prisztiny i Kutaisi (jedyne bezpośrednie połączenie z Wielkiej Brytanii), węgierski przewoźnik zwiększy liczbę tras z Londynu Luton do 42. Zwiększy się również liczba lotów na najpopularniejszych trasach do Rumunii: loty do Suczawy będą odbywać się pięć razy w tygodniu, do Konstancy Wizz Air poleci cztery razy w tygodniu, a loty do Jassy będą odbywać się codziennie.

Jednocześnie Wizz świętuje przewiezienie 30 milionów pasażerów na trasach w londyńskiej siatce połączeń. 30-milionowa pasażerka lecąca z Warny w Bułgarii została powitana po wylądowaniu na lotnisku w Londynie Luton, gdzie wręczono jej kupon na kolejny lot.

Otwarcie bazy w Londynie Luton jest największą dotychczasową inwestycją Wizz Aira w Wielkiej Brytanii. Spowoduje utworzenie 36 miejsc pracy.

W 2016 roku Wizz Air przewiózł ponad 5 milionów pasażerów na trasach w londyńskiej siatce połączeń, co uczyniło go drugim największym przewoźnikiem w porcie. W ofercie sprzedaży węgierskiej linii lotniczej w 2017 roku znajduje się prawie 6,3 mln miejsc na trasach z i do Londynu Luton, co stanowi wzrost o 13 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.