– Rozbudowa naszej floty i załogi pozwoliły na uruchomienie siedmiu nowych, długo oczekiwanych tras, dzięki czemu połączyliśmy stolicę Polski z kolejnymi trzema stolicami i czterema turystycznymi kierunkami – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air Gabor Vasarhelyi.

Wizz Air poleci z Warszawy do Agadiru (Maroko), Lamezia Terme (Włochy) i Lyonu (Francja) po dwa razy w tygodniu, do Kijowa (Ukraina) i Nicei (Francja) – po trzy razy w tygodniu, a do Bratysławy (Słowacja) i Bukaresztu (Rumunia) – po cztery razy w tygodniu.

Jak podkreśla przewoźnik, Warszawa to jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Od tego czasu przewiozła ponad 14 milionów pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń.

Obecnie w bazie na Lotnisku Chopina Wizz Air ma siedem samolotów, w tym trzy airbusy A321 i zatrudnia ponad 250-osobową załogę. W pierwszej połowie tego roku, linia przewiozła ponad milion pasażerów na trasach z i do Warszawy, co stanowi wzrost o 16 procent rok do roku.

Wizz Air oferuje połączenia ze stolicy Polski do 49 krajów.