Wynik z poprzedniego miesiąca jest o ponad 20 procent lepszy niż z czerwca roku 2016.

Jak podkreślono w komunikacie, liczba pasażerów podróżujących w ruchu krajowym między styczniem a czerwcem przekroczyła milion i była o 66 procent wyższa niż w 2016 roku. Natomiast liczba pasażerów w ruchu międzynarodowym wyniosła prawie 6 milionów, co oznacza, że wzrosła o około 20 procent.

W pierwszym półroczu otwartych zostało 13 nowych tras, z czego trzy pozaeuropejskie: Los Angeles, Newark, Astana. Na 2 istniejących trasach uruchomił rejsy drugi przewoźnik.

„Przewidywany jest dalszy wzrost liczby przewiezionych pasażerów, ze względu na fakt, że pod koniec czerwca i na początku lipca drugi co do wielkości przewoźnik na Lotnisku Chopin – Wizz Air uruchomił 7 połączeń, z czego 4 na nowych trasach. W sierpniu i wrześniu na 2 obsługiwanych trasach do Goeteborga i Wilna planowane jest uruchomienie połączeń przez odpowiednio: narodowego przewoźnika PLL LOT i Wizz Air” – napisano.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największe lotnisko w Polsce. W 2016 roku port obsłużył 12,8 miliona pasażerów, o 14,4 procent więcej niż w roku 2015. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które zatrudnia ponad 1,5 tys. ludzi.