Wraz z początkiem sezonu zimowego, od 29 października, linia KLM będzie oferować dwa połączenia dziennie na trasie Gdańsk – Amsterdam. Start z Gdańska jest zaplanowany na godzinę 6.50, a zakończenie w Amsterdamie na 8.45. Zwiększenie liczby lotów z 7 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie i optymistycznymi prognozami.

– Od uruchomienia lotów KLM na trasie Gdańsk – Amsterdam w maju tego roku obserwujemy niesłabnące zainteresowanie przelotami na tej trasie zarówno ze strony polskich pasażerów, jak też zagranicznych gości pragnących odwiedzić bardzo ciekawy pod względem turystycznym Gdańsk. Współczynnik wykorzystania miejsc od początku był i nadal jest bardzo dobry, dlatego wyjątkowo szybko zadecydowaliśmy o drugim połączeniu – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Frantisek Siling, dyrektor handlowy Air France KLM w Polsce.

– W Porcie Lotniczym Gdańsk od początku roku obsłużono ponad 2 mln pasażerów, co stanowi 14,2 procent wzrostu w porównaniu z poprzednim rokiem. Do tak dużego postępu przyczynił się sukces KLM na trasie Amsterdam – Gdańsk. Z niecierpliwością czekaliśmy na zwiększenie liczby lotów do Amsterdamu, ponieważ już w maju można było zaobserwować duże zainteresowanie pasażerów ofertą KLM – dodaje, cytowany w komunikacie prasowym, Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.