– Po raz pierwszy z usług lotniska skorzystało więcej pasażerów we wrześniu niż w sierpniu, co pokazuje, że coraz więcej pasażerów korzysta z urlopu również we wrześniu – ocenia prezes Kraków Airport Radosław Włoszek. Jak dodaje, we wrześniu wzrosła także liczba pasażerów podróżujących prosto z Krakowa w celach biznesowych do: Paryża, Kopenhagi, Amsterdamu, Wiednia, Oslo i Londynu.

W minionym miesiącu odnotowano łącznie ponad 4,2 tysiąca operacji startów i lądowań, tj. o 12 procent więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Łącznie od 1 stycznia do 30 września 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 4,35 mln pasażerów (585 tysięcy więcej niż w tym samym okresie roku 2016), co daje sięgający 16 procent. Prognoza na cały rok zakłada odprawienie około 5,2 miliona ludzi.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie letnim, który potrwa do ostatniej soboty października, pasażerowie krakowskiego lotniska mogą korzystać z 83 połączeń oferowanych przez 19 przewoźników.