Lot z Kijowa do Nowego Delhi będzie wykonywany od 1 maja trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki i piątki. Od 7 czerwca dodatkowy lot na tej trasie będzie odbywał się także w czwartek. Loty powrotne z Nowego Delhi odbywać się będą we wtorki, środy, piątki i soboty. Pasażerowie z Warszawy od czerwca będą mieli możliwość lotu do indyjskiej stolicy, z 2,5-godzinną przesiadką w Kijowie.

Połączenie do Nowego Delhi będzie obsługiwane w międzynarodowym porcie lotniczym im. Indiry Gandhi, trzyklasowymi boeingami 767-300 ER.

– Rejs do Nowego Delhi będzie piątą daleką trasą UIA i drugim, po Kolombo (Sri Lanka), punktem łączącym Ukrainę z krajami subkontynentu indyjskiego – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, rzeczniczka prasowa UIA Eugenia Satska.

Cena inauguracyjna lotu z Warszawy do New Delhi tam i z powrotem to 2037 złotych, jeśli bilet jest zakupiony bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Flota UIA składa się z 42 samolotów, czterech długodystansowych boeingów 767-300ER, 25 boeingów 737NG, ośmiu boeingówów 737 Classic (łącznie z jednym frachtowym 737-300SF) i pięciu embraerów E190. Macierzystym portem lotniczym UIA jest międzynarodowe lotnisko Kijów Borispol.