Generał Ahmed Hamdi, dyrektor wydziału do spraw bezpieczeństwa w Ministerstwie Lotnictwa Cywilnego w Egipcie, potwierdził przedłużenie programu dopłat dla przewoźników czarterowych na trasach do Egiptu – informuje na stronie internetowej Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR.

Egipskie Ministerstwo Turystyki wróciło do wypłacania subsydiów w listopadzie 2016 roku. Efektem jest wzrost liczby pasażerów z kluczowych rynków źródłowych. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku liczba przyjazdów turystycznych do Egiptu wzrosła o 54 procent (porównując rok do roku), do 4,3 miliona.

Na razie nie wiadomo, jaką kwotę resort turystyki wypłaci za 2017 rok. ATOR przypomina jedynie, że dopłaty z Egiptu są niższe niż z Turcji. W przypadku tego ostatniego kraju za każdy rejs z co najmniej 150 pasażerami na pokładzie wypłacane jest 6 tysięcy dolarów. W przypadku większej liczby osób kwota rośnie o 30 procent, do 7 – 8 tysięcy dolarów. Jeśli chodzi o Egipt, to na lot do Szarm el-Szejk można otrzymać 3 tysięcy dolarów wsparcia.

Według przedstawicieli egipskiej branży turystycznej nadchodzący sezon zimowy zapowiada się bardzo dobrze. Tylko z Niemiec tygodniowa liczba lotów ma się zwiększyć ze 120 do 190. Rosyjska branża podkreśla, że gdyby loty między Rosją i Egiptem zostały przywrócone, miesięcznie mogłaby kontraktować co najmniej 500 lotów do Egiptu.