Menedżer jest obecnie dyrektorem zarządzającym (CEO) w Malaysia Airlines. W Ryanairze  będzie odpowiedzialny za operacje lotnicze, operacje naziemne, inżynierów, a przede wszystkim za pilotów, ich szkolenie i rozwój zawodowy. „Głównym zadaniem Petera Bellewa jest zapewnienie, że błąd przy planowaniu grafików pracy pilotów, który zdarzył się na początku września nigdy się nie powtórzy” – głosi komunikat firmy.

Peter Bellew pracował w Ryanairze do 2014 roku na stanowisku dyrektora operacji lotniczych. Teraz powróci do firmy 1 grudnia 2017 r.

– Cieszymy się z powrotu Petera – komentuje prezes Michael O’Leary, cytowany w komunikacie. – Jego bogate doświadczenie zdobyte w dziale operacyjnym Ryanaira, a także wiedza i znajomość naszego modelu biznesowego są gwarancją utrzymania kontrolowanego wzrostu oraz rekordowej punktualności w branży z korzyścią dla naszych klientów i pracowników. Peter przeprowadzi reformę w sposobie nagradzania naszych pilotów, współpracy z nimi, poprawy ich środowiska pracy i rozwoju zawodowego. W najbliższych latach w naszej flocie znajdzie się 600 samolotów, a na ich pokładach będzie podróżowało 200 milionów ludzi rocznie.

– Cieszę się z powrotu do domu – mówi Peter Bellew – i cieszę się na myśl o nowym wyzwaniu kontrolowanego rozwoju Ryanaira, czyli 600 samolotów we flocie za 6 lat. Już nie mogę się doczekać współpracy z całym zespołem i wszystkimi załogami, które znam.