Finnair będzie latał codziennie między Helsinkami a Krakowem od 18 czerwca do 8 sierpnia. Dwa dodatkowe połączenia wprowadzą drugie dzienne połączenie w czwartki i niedziele od 10 czerwca do 25 października.

Jak zwykle liczy głównie na turystów, którzy przesiądą się na jego dalekie, azjatyckie loty, a także do Chicago, Nowego Jorku i San Francisco. Jak mówi cytowany w komunikacie firmy dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie Arunas Skuja, rośnie też zainteresowanie Polską wśród jego azjatyckich klientów.

Finnair niedawno ogłosił dodanie połączeń między Helsinkami i Gdańskiem, do dwóch dziennie i zwiększenie częstotliwości lotów w sezonie letnim 2018 r. do Warszawy. Drugie codzienne połączenie do Gdańska będzie obsługiwane w okresie od 24 kwietnia do 27 października. Do Warszawy Finnair wykona trzy loty w dni powszednie i dwa w soboty i niedziele między 26 marca a 26 października.

Połączenia w sezonie letnim zostaną również dodane na trasach z Helsinek do Lizbony, Barcelony, Budapesztu i Genewy. Finnair będzie kontynuował loty sezonowe do Astany, z dwoma tygodniowymi rejsami w okresie lipiec – sierpień.

Finnair, ze względu na rosnące zainteresowanie lotami z Azji, wprowadzi nowe połączenia do swoich zimowych rozkładów 2018/2019. Przykładowo, przewoźnik zaoferuje dwa dodatkowe cotygodniowe rejsy do Rejkiawiku i doda ponad 230 lotów do fińskiej Laponii, proponując więcej połączeń do Ivalo, Rovaniemi, Kittilä i Kuusamo.