Połączenie linii lotniczej YanAir będzie realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki, a od 15 lipca do 16 września nawet trzy razy w tygodniu, także w niedzielę.

YanAir wykorzysta na tej trasie boeinga 737.

– Loty na europejskim kierunku są dla nas ogromnie interesujące i ważne – mówi Jaroslaw Ahafonow, dyrektor YanAira, cytowany w komunikacie krakowskiego lotniska. – Kraków jest jednym z miast najchętniej odwiedzanych przez Ukraińców. To wspaniała okazja, aby spędzić weekend w Krakowie, ponieważ jest to miasto o bogatej historii i niesamowitych atrakcjach turystycznych.

Międzynarodowy Port lotniczy Odessa położony jest około 7 km na południowy zachód od centrum miasta. Od 2014 roku terminal w Odessie jest gruntownie modernizowany. Nowe przyloty/odloty zostały otwarte w 2016 r.

Linia lotnicza YanAir została założona w 2013 roku w Żytomierzu na Ukrainie. To tradycyjny przewoźnik pod względem obsługi pasażerów i elastycznej polityki taryfowej. Dysponuje jednym airbusem A321, dwoma boeingami B737-300, trzema B737-400 i jednym B737-500. Portem bazowym linii lotniczej jest międzynarodowe lotnisko w Kijowie.