Port Lotniczy Lublin wyłonił wykonawcę, który rozbuduje terminal pasażerski – poinformowało lotnisko. Z czterech firm najtaniej zaoferował się to zrobić Strabag – jego cena to 10,6 miliona złotych.

– Dzięki tej inwestycji uda nam się zwiększyć przepustowość w hali odlotów, a także poszerzyć część komercyjną – mówi cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

Na lotnisku ma powstać nowy segment terminala o powierzchni około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się tam poczekalnia dla pasażerów, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, zaplecze Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej i Służby Granicznej, pomieszczenia techniczne. Nowa część ma być oddana do użytku za około rok.

Przez otwarte w grudniu 2012 roku lotnisko w Lublinie przewinęło się dotychczas ponad 1,5 miliona pasażerów, z czego 430 tysięcy w zeszłym roku.Wzrost wyniósł 14 procent wobec roku 2016. Na ten rok spółka prognozuje około pół miliona pasażerów.

Z Lublina latają: Wizz Air, Ryanair, easyJet, LOT, BMI Regional i Small Planet. W rozkładzie lotów są połączenia do: Monachium, Londyniu, Eindhoven, Sztokholmu, Mediolanu, Oslo, Kijowa, Dublina, Tel Awiwu.