Aeroflot zacznie latać z Moskwy (lotnisko Szeremietiewo) do Kairu 11 kwietnia. Loty airbusem A320 będą się odbywały trzy razy w tygodniu (poniedziałki, środy, soboty), ale między 12 czerwca a 2 lipca, ze względu na planowane w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, codziennie – informuje portal Egypt Independent.

Połączenia z Rosji do Egiptu zostały zawieszone pod koniec 2015 roku, po katastrofie samolotu z turystami rosyjskimi nad Synajem. Od tego czasu strona egipska pracowała nad poprawą bezpieczeństwa lotów. 4 stycznia 2018 roku prezydent Władimir Putin podpisał dekret zezwalający na przywrócenie połączeń.

Także Egyptair podał na swojej stronie internetowej komunikat o przywróceniu połączeń między stolicami Egiptu i Rosji. Ta linia będzie latać do Moskwy na lotnisko Domodiedowo. Pierwszy rejs zaplanowano na 12 kwietnia. Loty będą odbywały się we wtorki, czwartki i niedziele boeingiem 737-800.

Rosyjska organizacja skupiająca przedsiębiorców turystycznych Ator poinformowała w swoim biuletynie, że choć przewoźnicy regularni wznawiają loty, rosyjscy touroperatorzy nie planują na razie wprowadzania do programów wycieczek do Egiptu.