Potencjalni członkowie załogi pokładowej Emirates muszą mieć ukończone co najmniej 21 lat, płynnie posługiwać się językiem angielskim zarówno w mowie, jak i piśmie, mieć co najmniej średnie wykształcenie, a także odpowiedni wzrost, pozwalający sięgnąć na wysokość 212 centymetrów.

Dni Otwarte są przeprowadzane w całości w języku angielskim. Kandydaci nie tylko podchodzą do testu językowego, ale są również proszeni o mówienie w tym języku podczas zadań grupowych. Kandydaci powinni przynieść ze sobą wydrukowane CV w języku angielskim, aktualne zdjęcie i dyplom z ostatniej ukończonej szkoły. Wcześniejsza rejestracja on-line nie jest wymagana. Wszelkie dodatkowe informacje na temat rekrutacji i wymagań przewoźnika znaleźć można na stronie internetowej Emirates.

– Oferujemy różnorodne możliwości rozwoju i awansu w hierarchii personelu pokładowego – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Maciej Pyrka, menadżer Emirates w Polsce. Załoga pokładowa Emirates to mieszanka 135 narodowości. Obecnie linie zatrudniają około 740 Polaków.

Przewoźnik podaje, że jego personel otrzymuje pełny pakiet pracowniczy, na który składa się wiele darmowych świadczeń, takich jak zakwaterowanie w hotelu o wysokim standardzie w Dubaju, dojazd do pracy, ubezpieczenie, opieka lekarska i stomatologiczna oraz zniżki w centrach handlowych i rekreacyjnych w Dubaju. Pracownicy Emirates otrzymują także ulgi na bilety dla rodzin, przyjaciół i dla nich samych.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 28 kwietnia w hotelu Novotel Warszawa Airport.