Wielki Tydzień poprzedzający święta wielkanocne przypadał w tym roku na marzec. Między innymi dzięki temu ruchu pasażerski na hiszpańskich lotniskach był w pierwszym kwartale większy – odnotowuje portal Hosteltur. Od stycznia do marca przez porty lotnicze przewinęło się 49,88 milionów pasażerów, co stanowi wzrost o 9,7 procent rok do roku. Tylko w trzecim miesiącu roku klientów linii lotniczych było ponad 19 milionów, czyli o 11 procent więcej niż rok temu o tej samej porze.

Prawie połowa pasażerów, bo 12,6 miliona, skorzystała z lotów międzynarodowych, ponad 6,4 miliona z krajowych. Najwięcej osób obsłużyło lotnisko w Madrycie (4,58 miliona, o 9,2 procent więcej), na drugim miejscu znalazła się Barcelona-El Prat z 3,8 miliona (plus 10,6 procent), na trzecim Malaga-Costa del Sol, z ponad 1,29 miliona pasażerów (plus 7,9 procent). W pierwszej piątce znalazły się również Gran Canaria (ponad 1,28 miliona, więcej o 9,9 procent) i Palma de Mallorca (ponad 1,27 miliona, plus 14,7 procent). Dalsze pozycje należą do Teneryfy Południowej, Alicante-Elche, Lanzarote, Walencji, Fuerteventury i Sewilli.

W pierwszych trzech kwartałach zrealizowanych było łącznie 457 tysiące operacji lotniczych, czyli o 6,9 procent więcej niż rok wcześniej.