SuperPKS integruje firmy autokarowe i oferuje przejazdy po Polsce. Od początku roku do projektu przystąpiło ponad 50 przewoźników. Wśród partnerów SuperPKS znajdują się duże firmy transportu pasażerskiego: Arriva, Mobilis oraz Neobus – podaje superpks.pl

SuperPKS to marka wirtualnego przewoźnika,która oferuje swoje usługi mieszkańcom większych i mniejszych miast w Polsce. Projekt łączy nowe technologie, które dostarcza Teroplan z tradycyjnym transportem osobowym. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie silnej polskiej marki autobusowej, która będzie w stanie skutecznie konkurować o względy pasażerów oraz przeciwstawić się tendencjom monopolizacji rynku transportu autobusowego. Projekt SuperPKS jest także próbą odczarowania polskiego rynku przewozów autobusowych, który w jakiejś części mógł być postrzegany jako mało nowoczesny.

– Działając wspólnie pod jedną marką chcemy udowodnić, że polskie firmy z branży transportu autobusowego mogą zaproponować rozbudowaną siatkę połączeń z możliwością przesiadek i wygodny zakup biletów w atrakcyjnych cenach – zarówno online, jak i w ponad 1000 punktów stacjonarnych – podkreśla prezes firmy Teroplan Andrzej Soroczyński.

SuperPKS jest platformą, która ma najszerszą siatkę połączeń autokarowych w całej Polsce. Przewoźnik jest obecny w 16 województwach i dociera z flotą blisko 250 autokarów i busów do 1050 większych i mniejszych miejscowości. Z największej liczby połączeń, dostępnych na platformie SuperPKS, mogą skorzystać mieszkańcy województw: mazowieckiego, podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i innych.

Przewoźnik posiada całoroczne i wakacyjne przejazdy do wielu wypoczynkowych miejscowości takich jak: Zakopane, Łeba, Jastrzębia Góra, Kołobrzeg, Ustka, Augustów, Ustrzyki Dolne, Kazimierz Dolny, Szczawnica, Busko-Zdrój, Ciechocinek, Mielno, Darłówek i wiele innych. Z Warszawy znajdziemy połączenia realizowane na 46 trasach, między innymi Warszawa-Zakopane, Warszawa-Kołobrzeg, Warszawa-Augustów, Warszawa-Giżycko, Warszawa-Sopot, Warszawa-Ustrzyki Dolne.