Częstotliwość obu nowych bałkańskich połączeń jest taka sama: sześć razy w tygodniu. W wypadku Skopje bez niedzieli, a Podgoricy – oprócz środy.

Na obu trasach latać będą embraery 170 i 175, z 70 lub 82 fotelami w trzech klasach podróży.

Rozkłady zaplanowano tak, żeby pasażerom podróżującym z Polski i licznych lotnisk w regionie umożliwić wygodną zmianę samolotu w Warszawie na loty do Skopje i Podgoricy. Z kolei w drodze z Bałkanów LOT zapewnia pasażerom przesiadki na Lotnisku Chopina na rejsy m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy Zachodniej (np. do Skandynawii).

Skopje w Macedonii to zupełnie nowy kierunek w siatce LOT-u. Jak czytamy w komunikacie LOT-u, ten kraj z roku na rok zyskuje popularność wśród turystów, dla których stanowi atrakcyjną bazę wypadową do Grecji, Bułgarii i Albanii. Do Podgoricy w Czarnogórze pasażerowie mogli podróżować na pokładach samolotów LOT-u już latem ubiegłego roku. LOT zdecydował się na jego pozostawienie ze zwiększoną częstotliwością i dodatkowymi możliwościami przesiadek.

W sumie LOT obsługuje już 12 kierunków na Bałkanach. Oprócz Skopje i Podgoricy w ofercie przewoźnika na tegoroczne lato znajdują się też rejsy do: Dubrownika (sześć razy w tygodniu), Zagrzebia (wzrost częstotliwości z 10 do 14 tygodniowo), Splitu (dwa razy tygodniowo), Puli (jeden raz w tygodniu), Zadaru (dwa razy w tygodniu), Belgradu (wzrost z 9 do 11 tygodniowo), Ljubljany (z sześciu do siedmiu w tygodniu), Sofii (19 rejsów tygodniowo), Bukaresztu (trzy rejsy dziennie) i Kluż-Napoki (sześć tygodniowo).